Wybór głośników

awatar2000

New member
Witam wszystkich a przedewszystkim Ciebie blackninja bo to o Twoją poradę zabiegam.
Zastanawiam się nad zestawem KD razem z subwooferem, który najbardziej pasowałby do moich preferencji i warunków zarówno socjalnych jak i finansowych.
Wymiary pokoju 4,80m x 4,80m
Kwota do wydania do 4 tyś zł
Zestaw będzie użytkowany zarówno do filmów, słuchania muzyki(głównie metal) oraz grania na xbox360 i PS3.
Jeszcze jedna sprawa czy w zestawie musi znaleźć się odtwarzacz DVD czy konsole, które posiadam wystarczą aby w pełni pokazać możliwośći zaróno audio jak i video ?
Bardzo goraco pozdrawiam
 

TATAKUBY

New member
Blacninja planuje zakup Onkyo 605, do tego zastanawiam się nad Jamo s-606 bez suba. Co sądzisz o takim zestawie czy zagra jak trzeba w pokoju 20 m, film i muzyka po 50%? No i na ile byś wycenił taki zestaw gdybym miał kupowac od Ciebie?
[/QUOTE]

Czołem
u mnie od roku na 30m2 grają S606 pchane przez ONKYO 604. po kilku miesiącach dokupiłem suba też Jamo s300 no i.... wtedy w domu huknęło. najpierw niskimi tonami z suba a potem wysokimi z gardła żony ;) a tak poważnie sub do kina potrzebny - a te Jamo w kd całkiem sobie radzą.... w muzie no cóż grają przyzwoicie zwłaszcza gdy podkręcisz gałę ale po roku stwierdzam, że koniec tęczy to to nie jest. za tą kasę grają ok i wyglądają przyzwoicie co nie zawsze idzie w parze...
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rumcais1

New member
TATAKUBY czy jeśli chodzi o muzę (stereo) naprawdę jest tak żle? Może to wina onkyo? ja wlaśnie kupilem jamo 606 z avr 247 ciekawe jak to się sprawdzi , bo słyszałem, że H/K 247 gra lepiej stereo od onkyo 606.
 

awatar2000

New member
Jestem całkowicie otwarty na wszelkie Twoje sugestie blackninja oczywiście poczytałem sobie obszernie na interesujący mnie temat ale właśnie brak konkretnego wyboru skierował mnie po poradę na forum.
Wiem że wymagam trochę sporo od sprzętu do 4 tyś zł i będzie trzeba pójść na kompromis ale właśnie dlatego dzięki Twoim poradom i innych forumowiczów może będę mógł ten kompromis zbliżyć jak najbardziej się da do ideału ;)
PRzypominam także o pytaniu o celowość zakupu DVD przy posiadanych konsolach. A tym samym podnieść jakość ampli i kolumn.
Pozdrawiam
 

eses

New member
Witam,
Przejrzałem trochę postów w tym dziale ale nie znalazłem podpowiedzi na mój problem. Kompletuje zestaw KD. Slucham tez trochę muzy choć ostatnio rzadziej, ale obiecuję sobie że nadrobię. Zdecydowalem ze ampli to bedzie ONKYO 605 głównie z powodu dekoderów dźwięku HD (ampli nie zamierzam wymieniać jak stanieją masowo sinoryje :). I z kolumnami mam problemy:

1. Mam takie specyficzne ustawienie mebli, że nie ma miejsca na stojące fronty. Fronty muszą wisieć, inaczej musiałyby stac na szafkach, co z pewnością pogorszyłoby jakość dźwięku. Spodziewam się dudnienia. Mam rację?

2. Szukam takiego zestawu 5.1, żeby zagrał przyzwoicie. Niestety posłuchałem muzyki na KEFa 3005 a po nim HKTS11. HKTS po prostu bzyczał w wysokich tonach. KEF jest koszmarnie drogi. Czy jest coś pośrodku? Jakościowo i cenowo? Na co zwrócić uwagę?

Blackninja może ty coś wrzucisz na temat. Czego mam posłuchać żeby nie przedzierac się przez kilkadziesiąt zestawów. Na stronie masz JBLe (nie widzę CS680BK), Panasoniki, Infinity i "bezcenne" Pioniery. Jak to gra w porównaniu do HKTS11? Co byś polecał? Na rynku są jeszcze jakieś Cantony (metalowe obudowy) i inne wynalazki....

Nie jestem audiofilem, ale głuchy też nie. Budżet elastyczny, ale raczej WAF nie przepuści wydatku na poziomach KEFa :)
 

awatar2000

New member
blackninja dzięki wielkie za poradę tak właśnie zrobię.
Jeszcze tylko jedna sprawa zapomniałem:oops: powiedzieć że będę miał też telewizję cyfrową N czy z proponowanym zestawem wszystko będzie OK ??
 

TATAKUBY

New member
rumcais1: nie, nie, nie jest źle... potrafią dostarczyc wiele radości i miłych wrażeń, ale z kolumnami jest chyba trochę jak z wyjściem ze znajomymi do restauracji, wybierzesz coś spróbujesz, a potem żałujesz, że nie wziąłeś tego co koledzy ;)
z czasem wszystko się opatrzy i osłucha a jeszcze jak masz "pozytywnie zakręconych" znajomych to otworzą Ci oczy na nowe horyzonty i zaczynasz knuć: a gdyby tak wymienić to lub tamto.... i dzięki temu świat się kręci a blackninja ma na chleb :D(szczerze go zresztą polecam:eek:k:)

pozdrawiam
 

raffal

New member
Witam, szukam zestawu kina domowego:

- koszt do 3,5 tysiąca zł
- potrzebuję podłaczyć sporo źródeł: Nboxa, dekoder HD od Aster, Xboxa 360 i PS3
- generalnie chciałbym stojące kolumny, ale nie ma to większego znaczenia.
 

etomk

New member
monitory i central

witam!
uklad pomieszczenia z th42px80 sprawia ze nie jestem w stanie ustawic kolumn podlogowych. musza raczej zatem byc monitory - tak do 50cm wysokie, beda staly na szafce o wys. ok 45 cm (w srodku telewizor). odleglosc pomiedzy glosnikami moze byc do ok.170 cm. Od sciany moze byc nawet 50 cm. central pod telewizorem, ktory docelowo zawisnie po zakupie tego glosnika. poszukuje wiec na teraz 2 glosniki frontowe o wys. do 50 cm i centrala - najlepiej chyba jednej firmy z opcja rozbudowy o surround, sub raczej nie. Audiofilem nie jestem, glosno nie slucham. tv60%th42px80polsatcyfrowyechostar/dvd10%dv585a/muza30%sa-ax540 plus stary korektor SH Z2000 tez technicsa.
na te 3 glosniki chcialbym przeznaczyc do 1000 zl. plus chyba jakies podstawki trzeba dokupic.
prosze o zawezenie kregu poszukiwan bo oferta w necie jest wielka, a chcialbym odsluchiwac tylko kilka modeli.
:roll:
 

Saddam_82

New member
JBL Northridge Cine Pack+AVR 147/AVR 247 - dobre będzie???

Witam, jako, ze jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich gorąco powitać. Poczytałem trochę i zdecydowałem się na taki zestaw j/w. Pokój ma ok 20 metrów, jest prostokątny. Chcę kompromisu między oglądaniem filmów 65% a słuchaniem muzy i radia 35%. Mam teraz zestaw 5.1 firmy Genius (taki do peceta - 150W RMS (subwoofer 75W RMS)). Sygnał wyprowadzony z kompa kablem sygnałowym ekranowanym (grubość żyły 0,2 cm) własnej roboty - lubię lutować:):cool: . Karta Sound Blaster X-Fi Platinium. Głośniczki grają bardzo ładnie i czysto, żeby nie było nieporozumień wszystkie są drewniane a nie plastykowe, więc nie pierdzą:D . Jednakże po przeprowadzce do większego mieszkania brakuje mi właśnie dużych kolumn i porządnego amplitunera, o których od dziecka marzyłem. No i chcę to połączyć kablem optycznym bo mam wyjście z panelu dołączonego do karty muzycznej. Nie wiem czy wszystko opisałem dokładnie ale teraz czas na pytania:
Czy po połączeniu kablem optycznym będę miał lepszą jakość niż normalnie.
Czy taki zestaw nadaje się do słuchania Rocka, Instrumentu (głównie gitara klasyczna), Reagge, Jazz no i moja kobita Dicho słucha, ale już sam fakt że słucha Dicho dyskwalifikuje Jej zdanie;) , więc można pominąć.
No i różnica miedzy AVR 147 i AVR 247 - 1000 zł w cenie a co tracę/zyskuję???
Na razie tyle, z góry dzięki za odpowiedź,

aha i jeszcze jedno. Podobno u Was taniej. Pewno BlackNinja ma na ten temat dużo ciekawego do powiedzenia:) .
Pozdrawiam
 

Saddam_82

New member
Wiem, wiem, muszę teraz trochę czasu poświęcić na słuchanie i w budżecie domowym znaleźć oszczędności. Jako, że pracuę w Stolicy podejrzewam, że nie będzie problemu ze znalezieniem tego zestawu. Pamiętam, że kiedyś byłem w jednym ze sklepów należących do sieci TOP HI-FI, więc tam zacznę,..
Co do reszty pytań które zadałem w poprzednim poście jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to zapraszam do dyskusji..

Przy oglądaniu kolumn JBL zauważyłem w manualu następującą kwestię:
JBL is a registered trademark of Harman International Industries, Incorporated. Znaczy, że jedno i drugie to jedna stajnia jet??? Bo jeżeli tak to przy doborze amplitunera i kolumn nie miałem o tym pojęcia. To jeszcze lepiej w takim razie, jedno z drugiem zgrane lepej:eek:k:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yhtaarus

New member
Witam Wszystkich,
no to ja też poproszę o pomoc.
Chodziłem po Saturnie, MM, Euro nawet nie tyle chcąc tam kupić co aby trochę zobaczyć co jest i pogadać z tymi ludźmi. I dowiedziałem się tyle, że dla jednych głośniki Maudio są super a dla innych słabe jak cholera. I tak z wszystkim - sprzętem, głośnikami. Więc proszę o pomoc. Opiszę co i jak:
- pokój ok30m2
- służyć będzie do: filmy, telewizja - 60%, muzyka - 20%, radio 20%
- potrzebuję ciemnych głośników - wymóg żony- inaczej nie będą pasować do pokoju
- nie jestem audiofilem, ale grać mają ładnie - żona ma dobry słuch
- muzyka - dynamiczna, rock, metal, chociaż klasyka też się zdarza
- kasa - do 3000 zł
- chciałbym podłączyć sprzęt poprzez hdmi - i do telewizora i z dekodera tvsat
- co do marek - albo yamaha albo onkyo - a na głośnikach nie znam się w ogóle więc czekam na propozycje.
Widziałem tylko jedno - w zestawach jest znacznie taniej niż wszystko osobno.
pomóżcie proszę
Yhtaarus
 

yhtaarus

New member
nie, czarne też - ale brązowe lub bardzo ciemno brązowe byłyby preferowane
czytam, oglądam i coraz mniej wiem.
Już wiem, że głośniki są bardzo ważne, więc już zrezygnowałem z Koba 702. Teraz patrzę na Jamo s 606, lub głosniki Yamahy 8900. ale też nie wiem czy to słuszne rozwiązanie.
Co do samego sprzętu - koleś w Euro polecał mi dzisiaj sprzęt Yamahy bo miał coś takiego jak upscaler albo jakoś tak. Pytanie czy to ważne.
Kurcze - same pytania. Pomożesz?
 
Do góry