Wybór głośników

check

New member
Witam

Teraz ja chciałbym prosić o pomoc przy wyborze kolumn przednich, zaznaczam że audiofilem nie jestem, przeznaczenie kino domowe, radio a muzyka rózna, najcześciej rock. W tej chwili posiadam B&W DM601 i centralkę B&W CC6 i nie chciałbym sie tego pozbywac i te 601 posłużyły by jako soround. Ampli w tej chwili to stary technics SA-AX710 do zmiany ale jeszcze nie w tej chwili. Pokój 7x4 ale sprzet jest na długiej ścianie i nie na środku. Myślałem o Quadral Qiuntas 500 ale 5 głośników nie potzrebuje. Spodobały mi się Jamo S 718. Możecie cos powiedzieć o tych kolumnach albo jakieś inne doradzić, kwota ok1500, przy okazji jeszcze jakiegos sub oczywiście już poza tą kwotą

z góy dzięki
 

m@rcin

Member
@check
Jeśli jesteś przyzwyczajony do do charakteru dźwięku b&w i nie chcesz pozbyć się 601 i centralnego to proponuję na front 602+stend, 602,5 albo 603. Tymbardziej że front + centralny wg niektórych opini ;) powinien być tego samego producenta (czyt. jak najbardziej zbliżony charakter dźwięku). Kwota jaką dysponujesz może nie jest wystarczająca ale warto trochę dołożyć. :eek:k:
Pozdrawiam
 

P!otrek

New member
Istnieją głośniki frontowe czy stereo z mocnym basem i głośne do 600zł?

znalazłem Magnat Monitor 880 i ELTAX CONCEPT 400 czy inne?
 

autorus

New member
Ja ostatnio w saturnie w jankach oglądałem JBL seria es, dopiero zozpakowywana, nawet ceny nie było. Jesli chodzi o wygląd to dla mnie bomba, piekne duże, tzn bardzo duże, szukałem czegoś zeby miały wysokości ponad 1m. Inna sprawa to dzwięk bo tego nie słyszałem niestety. Ale kolumny po prostu piekne, masywne itd.

Czy ktos się orientuje jak to gra w porównaniu z Mission? Powiem tak, mazyłoby mi sie aby stylowo grały conajmniej tak samo, takie angielskie brzmienie w którym sie kilka lat temu zakochałem, z drugiej strony beda podłaczone pod HK 645.

Autorus

Seria studio mi sie po prostu nie podoba, choc słyszałem ze gra dobrze.
 

check

New member
@ m@rcin

no ok ale troche musiałbym dołozyć :) 602 nie chce bo wielkoscią są takie jak moje 601 a chciałbym duże kolumny. Nad 603 sie kiedyś zastanawiałem ale w tej chwili na allegro +/- 2500:???: to troche dużo. Wspomniałem wcześneij ze audiofilem nie jestem więc nie wiem czy wyczuje jak centralka bedzie innej firmy niż fronty. Możesz coś innego zaproponowc, podałem +/-1500 ale 2000 to max, więcej niestety nie mogę przeznaczyć bo to i tak dużo, przy takiej kwocie narazie musiałbym sie obejsć bez suba.

pzdr
 

m@rcin

Member
@check Nie zgodzę się z tobą. ;)
B&W 602 są większe od 601 i nadają się na fronty. Niestety dodatkowa inwestycja to - dobre stendy.
Jeśli jesteś "osłuchany" to różnicę w centralnym zauważysz.
Co do propozycji innych kolumn w twoim zakresie cenowym to ci nie pomogę.
Musisz sam wybrać (cena, wygląd, parametry), następnie posłuchać i zadecydować.
 

armi

New member
Bez reklam
Witam
Jakiś czas sobie tak 'czytam' forum i przyszedł czas coś napisać.
Na początek pozdrawiam wszystkich maniaków dobrego dźwięku.
To moje początki ... i no właśnie czas kupić jakiś sprzęt.
Pokój 3,5x5m sprzęt raczej 30/70 muzyka/kino. Jak muzyka to rock, pop, różna. Myślę, że pokój za 6-12 m-cy będzie zmieniony na zdecydowanie większy.
Z racji ograniczonego budżetu na początek myślałem o HK AVR 247 + JBL E80
Nawet już od BlackNinji fajną ofertę otrzymałem :)
Ale po odsłuchaniu i porównaniu 'wizualnym' serii E do ES jestem zdecydownie za tą drugą opcją. Czyli AVR 247 + 2x ES80 na początek a potem w miarę budżetu i zmiany mieszkania dokupienie 2x ES20 + ES20 + ES25 + ES150

Co o tym myślicie? Warto czekać czy lepiej już teraz kupić jakiś kompletny zestaw 5.1 do ok 4 tys ??

BlackNinja jak możesz to przedstaw tutaj lub na priva ile by mnie wyniosły u Ciebie takie 2 konfiguracje (pełna lub tylko ampli+fronty)

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi.
 

armi

New member
Bez reklam
BlackNinja dzięki za oferte :)
Nie wiem jak Ty robisz takie ceny :)

Powiedz mi tylko jeszcze czy mam dobry pomysł z tym zestwem.
Czy narazie (mały pokój) będę zadowolony z zestawu (2.0) czy lepiej pójść w innym kierunku i poszukać czegoś tańszego a kompletny zestaw ampli + 5.1 lub 5.0 ?
 

Adix

New member
Witam, mam problem z wyborem głośników 5.1. W tej chwili mam głośniki typu "każdy z innej parafii" podłączone do Yamahy rx-v357. Chciałbym jakiś zestaw do około 3000pln, ale nie bierzcie pod uwagę tego ampli bo za jakiś czas jego też wymienie.
Głośników używam głównie do gier, filmów i muzy(każdy gatunek), mój pokój ma wymiary 3,5m na 5,5m. Zależy mi czystości i przestrzenności brzmienia oraz na niskim basie. Myślałem nad takimi zestawami;
JBL NORTHRIDGE
JBL Balboa
WHARFEDALE DIAMOND 9.5/9.1/9CS+Sub SW-150
Proszę o rady i propozycje.
Ps. Sub nie musi byc w komplecie
Ps2. To forum pomogło mi już w wyborze telewizora KDF 50 e2010
 

sst

New member
Dobór kolumn do zestawu Denon

Witam

Chciałbym się poradzić w kwestii doboru kolumn przednich do zestawu DVD Denon 2930 i Amplituner Denon 4306. Pokój około 25 m2. Obecnie głównie do stereo z planami rozbudowy do KD. Myślałem o Kef iq9 ale nie miałem jeszcze okazji robić odsłuchu. Obecnie korzystam z małych monitorów Tannoy które docelowo pójda pewnie na tył.

Dzięki. S.
 

Adix

New member
blackninja napisał:
Do takiego pomieszczenia JBL Cinepack to minimum i koniecznie z subem.

Właśnie przyjżałem się bliżej tym JBLom, i widze że zdania na ich temat są dosyc skrajne. Wydaje mi się że mają wszystkie cechy jakich nie lubie w głośnikach.
A co myślisz o diamondach 9.5, KODA HARMONY CV-40 lub dali concept 6???
Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna ponieważ nie mam możliwości odsłuchu głośników, a nie chce się potem męczyc przez pare lat!!!!!

Ps. Z tym subem to chodziło mi o to że może byc nie z kompletu ale jakiś inny, a nie że całkiem bez niego.
 

Adix

New member
blackninja napisał:
O kodzie zapomnij, wybieraj między Wharfedale i Dali. Ja wybrałbym te drugie.

Dzięki, chyba zdecyduje się na Dali. Zależy mi bardzo na neutralności dzwięku ponieważ słucham każdej muzyki, od popu przez trance i hip hop po muzyke klasyczną.

Myślisz że do tego Denon 2308 ładnie zagra? Lubię miękki bas, ale nie-subwooferowy. Zależy mi na neutralności i uniwersalności zestawu. No i oczywiście konieczne są dekodery HD.
 
Do góry