Wybór głośników

Adix

New member
Zaczynam się zastanawiać jak by to wszystko zabrzmiało gdybym na fronty zapodał Dali Ikon 6? Nie stać mnie na na cały zestaw Ikon, czy nie zepsuło by to spójności całego zestawu? Jak wcześniej napisałem już teraz mam głośniki o różnym brzmieniu. Słyszałem same bardzo pozytywne opinie o zestawie ikon.
 

Adix

New member
RobertG napisał:
W tym wątku:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23608&page=2
była dyskusja i opinie na temat takiego mixu
Ok dzięki, ale z tej dyskusji specjalnie nic nie wynika.
Chodzi mi o to czy między ikon a concept jest aż taka różnica jakości żeby były warte dopłaty, ale przy jednocześnie podobnym brzmieniu i spójności akustyki. Np w filmie kiedy samochód przejeżdża z przodu żeby nie brzmiał jak V8, a z tyłu jak skuter.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to trudne pytanie , wg mnie dźwiek jest bardziej selektywny . Ale czy warto?
Tylko Ty możesz odpowiedzieć . Na ile dla Ciebie warto?
 

RobertG

New member
Powiem tak,że KD nie jest dla mnie aż tak ważne , aby badac czy małe Concept 1 graja dobrze z pozostałymi głosnikami (dla mnie jest ok) - sub gra bardzo dobrze.
Między Ikon a Concept (przody)jest róznica, dlatego też zdecydowałem sie na mix. Góra jest odtwarzana przez głosniki wstążkowe i to słychać. Po drugie dżwięk basu jest głębszy i bardziej miękki (trudno pisac o subiektywnych doznaniach)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dla jednego lepszy, dla drugiego gorszy :) wszystko zależy od preferencji słuchacza, dobrej marki nie można odmówić firmie Mission.
 

Adix

New member
No wlasnie, cala lipa polega na tym ze nie mam mozliwosci odsluchu. Dlatego tak draze temat. Ale mimo wszystko DZIEKUJE BARDZO ZA POMOC i za poswiecony czas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaceloth

New member
chciałbym napisać coś od siebie. jestem po kilku przesłuchaniach. nie mam czasu na sprawdzanie wielu zestawów. po czytaniu tego forum, po wstępnych wprawkach (przesłuciwaniu na szybko, nie swojej muzyki) wybrałem dwie opcje: dali (ikon na przodzie , concept z tyłu i sub), dzieki robertg za inspirację:) oraz którąś z wersji jbl es. próbowane przy wsparciu Yamaha RX-V659, onkyo 605 oraz denon 3808.
genrealnie powiem szczerze, że byłem zdecydowaniy raczej na denona i sie nie zawiodłem . w połączeniu z dali uważam, że to idealny zestaw. oczywiście dla niektórych. przede wszystkim chciałbym podważyć opinię przeczytaną tu na forum, jakoby dali nadawały sie do spokojnej muzyki np. klasycznej, a do czegos dynamicznego to raczej jbl. słucham muzyki perkusyjnej - z afryki zach. oraz brazylijskiej samby. trudno sobie wyobrazić bardziej dynamiczną muzę niż ta generowana przez same instrumenty perkusyjne. w tym materiale dźwiekowym zestawy jbl es nie sprawdzały sie dobrze. natomiast dali grało fenomenalnie. strasznie dynamicznie, świetnie rozkładało poszczególne sekcje, miałem wrażenie, że słucham tych instrumentów na żywo. dodam tylko, że na co dzień gram na instrumentach perkusyjnych i wiem jak powinny brzmiec na żywo. to własnie dali ikon oddaje w sposób idealny. dodatkowo nic nie narzucając. nie cierpie, jak sprzęt za mnie próbuje interpretowac muzykę. niestety jbl es 90, es 100 gubiły się, nieprawidłowo rozkładały poszczególne sekcje. nie chcę, krytykowac tych kolumn. chce tylko napisac, że nie jest prawdą, że dali nadaje sie przede wszystkim do spokojnej muzyki. w dynamicznym dźwięku sprawdzi sie równie dobrze, warto posłuchać.

 

radziu80

New member
JBL E czy ES??

Witam wszystkich. Czytam Wasze forum od dłuższego czasu i wiele się dowiedziałem za co z góry dziękuje. Mam dylemat jakie głośniki wybrać, było już o tym wiele ale…;)
Zakupiłem już pionieera 917+dvd 400 oraz LCD Philips 32PFL7962D/12 . Pokuj ma 5,7 na 3,7m. Muzyka różna (bez klasyki i ciężkiego metalu). Co mam wybrać, zastanawiam się nad JBL Northridge Cine Pack lub wersja JBL es ale bez subwoofera –finanse ograniczone, czy odczuje brak subwoofera przy takim sprzęcie, wizualnie ES bardziej mi się podobają ale cena trochę wysoka:roll:. Chciałbym przeznaczyć na ten zakup do 4000zł, jestem otwarty na inne propozycje. Ostatnio zaproponowano mi zestaw KODA k5200 + subwoofer co o tym połączeniu myślicie??
Pozdrawiam i czekam na propozycje również od handlowców:D
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dali Ikon to udane kolumny, tak jak mówisz lubią także muzykę dynamiczną.

Sub w kinie domowym jest bardzo potrzebny, dokładasz 210zł i masz ES80+ES25+ES20+ES150.
 

egonszef

New member
Witam ponownie, ponieważ GTA4 na PS3 już za tydzień trafi w moje ręce chcę się przygotować (miałem wcześniej kasę ale musiałem zainwestować i nic z kupna nie wyszło)
Chcę kupić amplituner i wacham się pomiędzy : Denon AVR-1306 a Harman Kardon AVR-132, HK bardziej pasuje do PS3 ale czy ładniej gra? Używał go będę do gier i podepnę po optyku, ewentualnie posłucham muzyki i obejrzę film. Mój pokój, jak się okazało dzisiaj po zmierzeniu miarką ma 3m x 3,3m co daje 10 m2 . I do tego pokoju mam zamiar wstawić zestawik 5.1 tak abym był zadowolony (obecnie dźwięk leci z głośników lcd więc nie będzie trudno o zadowolenie ale aby ten zestaw miał ręce i nogi) I tu moja prośba do blackninja.. mianowicie jeżeli byś mógł mi doradzić i ewentualnie wysłać na pm ofertę to by było nieźle. Jeżeli nici z oferty to porszę o doradzenie mi kolumn biorąc pod uwagę powierzchnię mojego pokoiku i kwotę do 1700 zł za kolumny oczywiście.
 

egonszef

New member
Jeżęli warto dopłacić do 147 zamiast 132 i mieć te hdmi na przyszłość to je wybiorę ale mogę kupić 132 za 1000 zł , różnica 200-300 zł. Co do głośników to licytuje obecnie Jamo S 606 HCS 3 + SUB 200 Dark Appel. Te któe mi poleciłeś również mi się podobają i w moim pokoju pewnie dadzą radę. Możę jakąś ofertę masz dla mnie na sprzęt który zaoferowałeś?
 

egonszef

New member
Wszystko pięknie i ładnie. Masz zagwarantowane że będę polecał twoją osobę znajomym. Szkoda że nie pomyślałem o kablu optycznym... muszę gdzieś kupić jeszcze, póki co podepnę jakoś inaczej dźwięk i sprawdzę dzisiaj jak to współgra ze sobą. Dzięki blackninja
Póki co bez ustawień sobie gram i na 2 kanałach i od razu czuć różnicę!! te odgłosy walki w cod4 kozak... jestem zadowolony z zakupu, a jak jeszcze poustawaim wszystko jak należy to już całkiem i jak puszczę optykiem..
 
Ostatnia edycja:

jospen

New member
blackninja napisał:
Jak chcesz juz nacieszyć oko i podenerwować sąsiada bez woofera to kup Jamo S-606 za 1410pln.

Blacninja planuje zakup Onkyo 605, do tego zastanawiam się nad Jamo s-606 bez suba. Co sądzisz o takim zestawie czy zagra jak trzeba w pokoju 20 m, film i muzyka po 50%? No i na ile byś wycenił taki zestaw gdybym miał kupowac od Ciebie?
 
Do góry