Wybór głośników

macinek

New member
Witam!
Na dzień dzisiejszy posiadam wzmacniacz pioneera vsx-516, sub Magnat 200A
zestaw głosników Prism Emerald ht-300 które chciałbym wymienić, na początek zatąpiłbym frontowe, a w przyszłości centralny i tylnie surroundy Filmy 50% muzyka 50% co możecie polecić od 1000 do 2000 złociszy?
 

macinek

New member
Brakuje wyrazistości miedzy wysokimi a niskimi tonami, specyficznej miękkości bassu, gdy wyłączę loudness dźwięk wydobywający się z nich dorównuje, jakością słuchawką z kiosku za 5zl. Nie wiem czy to wina wzmacniacza czy głośników, kiedyś byłem w sklepie rtv i facet odsłuchiwał kolumienki (nie pamiętam, jaki model i firma) na wzmacniaczu yamahy(tez nie pamiętam, jaki model:p) Grało to cudnie, wzmacniacz miał ustawienia normalne bez podkręconego bassu itp. Wszystkiego było tyle ile trzeba, eh żałuje:( ze wtedy nie spisałem, co to były za głośniczki.
 

drek02

New member
Witam wszystkich serdecznie.Od jakiegos czasu przymierzam sie do KD.Czytam posty i jak jest w koncu lepiej bo mam dylemat, kupic np.ONKYO HTE 605/405 +M-audio czy moze lepiej postawic na slabszy amplituner DENON 1708/1740/ DALI CONCEPT6.(do muzyki)Ceny sa podobne.Jestem kompletnym laikiem:)Moze jakies wlasne sugestie:).Pozdrawiam
 

HaJaBuSa

New member
Witam.Posiadam Yamahe rxv361 i chcialbym kupic kolumny.Zastanawiam sie nad JAMO s 506 lub QUADRAL QUINTAS 500,do tego sub KODA sw1000.Pokoj ok.18m2,glownie do gier,filmow i muzyki.Bardzo prosze o rade.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
drek02 na pewno nie kupuj M-audio, co do elektroniki i kolumn, napisz czego słuchasz.

HaJaBuSa lepiej Jamo S506 i kup sobie do kompletu firmowy subwoofer, SUB200 lub SUB250.
 

robert99

New member
Witam :)
Blackninja jezeli mogl bys mi doradzic
Kupilem wlasnie okazyjnie:) amplituner Onkyo tx-sr 506 i mam problem z doborem glosnikow, ktore z tych nizej wymienionych byly by najlepsze:
Monitor audio bronze br5
Dali concept 6
Kef iq5se
Mission M35i
Tylko te firmy wchodza w gre bo aktualnie mieszkam w Uk i tylko je udalo mi sie znalezc
Pomieszczenie w jakim maja grac to 16m2 ,muzyka glównie elektroniczna:ATB,Prodigy,lubie tez posluchac Stinga i ELtona Johna

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
:)
 

espero

New member
Witam,
mam do Ciebie, blackninja pytanie, wiem ze swietnie sie w tym orientujesz. Kupilem zestaw glosnikow JAMO 606 HCS3 + SUB200. Wlasnie przymierzalem sie do zakupu amplitunera i wlasciwie napalilem sie na Yamahe RX-V663. Ktos mnie jednak przestrzegl, ze ten amplituner z tymi kolumnami bedzie "zbyt ostro" gral. Oprocz ogladania filmow, chcialbym, aby ten zestaw nadawal sie rowniez czasami do posluchania muzyki. Co Ty o tym sadzisz? moze faktycznie ten ktos mial racje? Jesli tak, to ktory Ampli powinienem do tych glosnikow wybrac? (7.1),

pozdrawiam,
Piotrek
 

robert99

New member
dzieki blackninja :) beda na poniedzialek :)) moze jeszcze suba dokupie ale z tej seri to drogi jakis, chca tyle samo co za te kolumny:( nie ma jakiegos tanszego ale rownie dobrego ?
Pozdro
 

robert99

New member
Witam!
Ja jeszcze z jednym zapytaniem:)
Czy CA540Rv3 jest lepszym amplitunerem dla kolumn MA BR5 niz Onkyo 506, w UK te ampitunery sa w jednakowych cenach jak by co to moge jeszcze wymienic.W duzej mierze chodzi mi o muzyke.
Pozdrawiam
 
Do góry