WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

Savron

Well-known member
Bez reklam
A to jest złe?
Sam mam takie coś :D

Jak Ty mnie udowodnisz, że cokolwiek na świecie jest dobre za 2 zt, mało tego to jeszcze w metrach, zrobię dla Ciebie niepowtarzalny gadżet kosztem, tak z 400-500zt. Zgadza się :D? Litości, Panie. To niemożliwe żeby dobra rzecz kosztowała 2 zt za metr:pt
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To nie tak. Trochę sprostowania. Te z linków są, jakby to napisać, takie sobie. Nadają się na same końcówki. Są robione tylko z jednego rodzaju materiału, sztywnych "nitek". Fajnie się je nakłada, są bardzo elastyczne i sprężyste, ale przy sporym naciągnięciu wszystko przebija, widać kolor kabla, więc jak ktoś zbyt mocno je chce naciągnąć to trzeba dobrać odpowiedni kolor.
Druga wada to to, o czym wspomniałem na początku, brak jest w tych oplotach niteczek, które nadają plastyczności i maskują przebicia. Dlatego lepsze oploty zaczynają się np. od 6y zł/m.
Sam stosowałem takie za 2 zł na końcówki i by nie było widać w środku kabla, nanosiłem wcześniej na niego termokoszulkę w takim samym kolorze jak oplot.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te dyskusje kojarzą mi się powoli z blogami modowymi dla dziewczyn ;)
Jaki szaliczek, kolorek, a materiał, nitka, przeszycia i takie tam :D
Nie wiem czy my nie dajemy bardziej popalić jak niektóre kobitki, bleheh ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Koledzy ....troszkę z innej beczki bo nie wiem, w którym temacie zapytać.
Dojechał do mnie z początkiem stycznia MA Silever central.
Stoi na nieużywanej podstawce od tv. Póki co na szybko dokręciłem kawałek dociętej laminowanej płyty paździerzowej, a brzegi zamaskowałem profilem alu.
Od biedy może być, ale chciałbym jednak ten "fuj fuj" paździerz zamienić na płytę alu 2-3-4 mm.
Orientuje się ktoś, gdzie w Wawie można na wymiar zamówić płyty alu, albo gdzie kupić gotowca ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Docinałem takie płyty, ale za cholerę nie pamiętam adresu.
Jechało się na Wał Miedzeszyński i za nim w prawo. A czy dalej jest, nie mam pojęcia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam też te banany, a dokładnie te poniżej Prolinka.
Różnią się chromem, ale generalnie podobne:
Wtyk banan Prolink Premium TBC050 - Warszawa (6677744501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Przelicz sobie, 8szt. x 29zł = 232zł (nie licząc przesyłki)
Edit: Jednak są tańsze i dokładnie te same:
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-bananowy-banan-wtyki-cross-tech-w8-i6081827928.html
Tu dostajesz zarobione gotowce, kabel, oploty za 180zł.

Czy warto, nie wiem. Tam siedzi najtańszy kabel, płacisz tu za banany głównie. To jest właśnie to o czym pisałem przy okazji oryginalnych kabli Klipscha. Czasam warto kupić gotowe, bo robota wyjdzie podobnie, a dalej nie ma to nic wspólnego z fabryką.
Tyle, że tutaj to żadna firma.
Nie lepiej za te pieniądze kupić jakiś firmowy przewód, a w przyszłości pomyśleć ew. o konfekcji? Bo jak nie, to rachunek masz prosty.
Mimo, że to tanie oploty, ale banany kosztują.
Akurat te na żywo prezentują się okazale.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Co byś polecił w zbliżonej cenie, bo w temacie kabli to raczej niewiele wiem, a słuchać kabli za kilka stówek raczej nie będę ;)

Oczywiscie pytam o gotowe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z gotowych nic. Niech się koledzy wypowiadają, bo dla mnie to marginalne różnice i wolałbym zainwestować w lepszy klocek.
Sam mam kable za 2k, ale kupione używki, za to na pewno mogę polecić Audioquesta FLX-SLiP 14/4. Mam też te, są stosunkowo tanie, ale musisz dokupić tanie banany, a na upartego za grosze możesz zarobić konfekcją.
Wg. What HiFi to najlepsze kable 2013r.
Audioquest FLX-SLiP 14/4 review | What Hi-Fi?

Sprawdziłem, mam i są ok. Budowę też mają taką, że łatwo nałożysz konfekcje, a nawet nie musisz, bo są okrągłe i wystarczy, że za pare zł opleciesz końcówki kabli i podgrzejesz termokurczliwą opaską.
Tak jak na zdjęciu wyżej.
33zł za metr. Czyli 3m potrzebujesz, co daje 99zł. Zostaje Ci kupe kasy na konfekcje na której też możesz zaoszczędzić kupując sporo tańsze banany, ale masz przynajmniej firmowy sprawdzony kabel.

Edyta:
Zresztą zobacz co ten gość sprzedaje:
http://allegro.pl/przewody-glosnikowe-kable-cross-tech-hq3-2x2-5m-i5536475344.html
Tu masz odpowiedż.
Dokładnie te same banany 6zł x 8szt. = 48zł
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-bananowy-banan-wtyki-cross-tech-w4-i5183741660.html

Kabel? Pewnie 2zł metr jak znam życie, to masz 10zł.
Reszta to śmiech, bo widać, że najtańsze oploty. Powiedzmy 20zł max.
Razem 70zł i za tyle możesz mieć idento.
A za ile on sprzedaje? No właśnie.

Edyta nr.2
Jednak te które wcześniej wrzuciłeś można jeszcze taniej i są dokładnie te same:
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-bananowy-banan-wtyki-cross-tech-w8-i6081827928.html
Odpowiedż jest prosta. Gość ma na tym przebitkę jak nic. Ta "promocja" z 300zł to naturalnie żart.
Odpuść, a info zostanie dla potomnych.

Jeszcze żeby to wyglądało tak jak u Vitalco, bo tu przynajmniej splitery ekstra, oploty fajne i generalnie sam kabel świetnie się prezentuje:
http://allegro.pl/przewod-glosnikowy-hi-end-wtyk-banan-2-5m-vitalco-i6500295644.html
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
15 lat !!?? Aparaturę zmieniasz jak rękawiczki, a tu takie kwiatki. :)
Toż to poutleniane.
4mm2 ? Grubo. 2,5 na fronty nie wystarczy ? :)
Choć są różne szkoły na ten temat.
 

viki0987

Member
Ostatnia edycja:
Do góry