WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

DrWredman

Active member
15 lat !!?? Aparaturę zmieniasz jak rękawiczki, a tu takie kwiatki. :)
Toż to poutleniane.
4mm2 ? Grubo. 2,5 na fronty nie wystarczy ? :)
Choć są różne szkoły na ten temat.

Dopiero teraz sie wziąłem za zmiany, bo wczesniej jakoś power opadł po pierwszym KD. Dzieciaki podrosły i teraz mniej trzeba koło nich chodzić i człowiek szuka sobie zajęcia ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dopiero teraz sie wziąłem za zmiany, bo wczesniej jakoś power opadł po pierwszym KD. Dzieciaki podrosły i teraz mniej trzeba koło nich chodzić i człowiek szuka sobie zajęcia ;)

Ufffff jak to dobrze, że problem dzieciaków mam za sobą już dawno. :)
Teraz to z nudów szukam lepszego brzmienia tyle, że bez pośpiechu na zasadzie "langsam langsam aber gut" :)
Krok po kroku zmieniam to i owo. Następny krok to ampli i być może surback.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie zerknijcie, chyba warto.
Chciałem wziąć te banany i bawić się w konfekcje, a tu wszystko gotowe, brać?

Zobacz ofertę: Promocja! Kable głośnikowe Cross-Tech 2x1,5m 5mm2
Promocja! Kable głośnikowe Cross-Tech 2x1,5m 5mm2 (5857798714) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Na fotkach w tej aukcji właśnie widać to o czym pisałem wcześniej - naciągnięte za bardzo i przebijają ;) Zastanawia mnie, dlaczego gość użył dwóch kawałków koszulki termo na splitterze. Domyślam się, że chciał zamaskować zwykły kabel z hurtowni elektrycznej...
Dlaczego sam nie zrobisz sobie takiego no name? To na prawdę nie trudne.
Jak dla mnie to to samo co prolink i vitalco.
bo to jest to samo :)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Pewnie zrobie, bo jakieś tam zdolności manualne są ;)
Myślałem tylko co by sie nie trudzić i zakupic gotowce w rozsądnej cenie, ale nijak mi nie pozwalacie ;)
 

DrWredman

Active member
Kabel 15 letni wygląda tak: :)

IMG_2322.jpg

IMG_2323.jpg

IMG_2324.jpg
IMG_2325.jpg


Grzech wyrzucić :D
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No widać, że solidna zagraniczna robota. :)
Wyrzucić żal, ale 15 lat...hmmm
Kto wie jak tam z naskórkowością u niego.
Zgodnie z ustawą trzeba by wymienić. :)
Będziesz miał nowy ampli i fronty to i nowy drut by się przydał.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na fotkach źle nie wygląda, ale jakbyś postawił obok niego nowy, to może okazać się, że jednak trochę poszarzał ;)
15 lat - hmm, wymieniłbym...
 

collider

New member
Bez reklam
Co sądzicie o takich bananach ?
20 x Nakamichi High End Hohl Bananenstecker Bananas 24K vergoldet in schwarz rot Hifi Zubehör Hohl Bananenstecker

Zastanawiam się jescze na spliterami viablue 4 szt
https://audio-hifi-shop.de/epages/f...-4e58-b3b2-388f702d18ec/Products/Art.Nr.00295

Powiedzcie mi ten SpLiter ma średnicę 13.5mm kabel który posiadam również posiada 13.5mm . Orientuje się ktoś czy nie będzie problemu z montażem SpLitera na kabel ?

Nakamichi bardzo dobre. Przetestowalem.
 

collider

New member
Bez reklam
Troche bzdury panowie piszecie ;). Kable wymieniacie bo za stare a jak w ziemi albo w domu przewody elektryczne lub chocby takie w starych stereo (myslicie, ze ludzie wymieniaja wszystkie kabelki i nitki w old schoolowym sprzecie?) maja czesto duzo wiecej lat i dzialaja bez problemow. Kabel to kabel. Wszystko zalezy w jakim stopniu utlenia sie material z ktorego zostal wykonany, ale to sa zazwyczaj dluuuugie lata.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No przecież my tu tak pół żartem pół serio :)
Jak się zmienia cały front tak jak Dr to jaki problem kupić kilka metrów nowego, solidnego kabla ? :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kulka metrów kabla przy opiniach niektórych to kilkaset złotych. Kabel sie utlenia ale w warunkach innych te domowe. Jestem tego samego zdania co collider.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nakamichi bardzo dobre. Przetestowalem.

Tylko pamiętajmy, że "Nakamichi" nic w kontekście tych bananów nie znaczy.
Te same identyczne mogą być "Collidery" ; )
To jest tylko nadruk, gdzieś daleko stąd w fabryce ktoś drukuje logo producenta jakie chcesz i gdzie chcesz, a te banany i wiele innych to cały czas jedno i to SAMO.

Identyczne robi Prolink i wiele innych firm.
Piszę o tym, żeby ktoś nie szukał "Nakamichi", tylko patrzył lepiej na cenę.
Też mam dokładnie te same, są tanie i faktycznie dobre.

Vitalco wychodzi chyba najtaniej:
http://allegro.pl/wtyczka-wtyk-banan-digital-vitalco-komplet-2szt-hq-i6670765044.html 4zł szt.
Potem Nakamichi:
http://allegro.pl/nakamichi-oryginalny-wtyk-bananowy-8-sztuk-i6681588260.html 4.60 szt.
A następnie Prolink:
http://allegro.pl/wtyk-banan-prolink-premium-tbc052-warszawa-i6677687340.html 7.50 szt.
... ale to cały czas to samo.
Bolcem się nie sugerować, bo cena ta sama.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ok. Zgodze sie. Wiec napisze, ze to rozwiazanie, ksztalt wtyku jaki zastosowano w przykladowych Nakamichi sie sprawdzilo.

Ale nie powiesz Armanig, nazwa zacna ;).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale która nazwa, Nakamichi czy Collidery?
Nakamichi brzmi audiofilsko, to fakt, ale wolałbym banany sygnowane logo "Collidera" ;)
Co do bolca, to również tego wolę.
 

viki0987

Member
Przy zakupie kabli dostałem 8 szt Chord Banana Plug Grub Screw , chciałem dokupić jeszcze 12 szt niestety cena dość wysoka . Wtyki całkiem fajne.
I teraz znalazłem coś podobnego Prolink Premium TBC055 . Czy te banany prolinka to to samo co chorda ?
Możecie polecić jakiej koszulki termo kurczliwe?
 
Do góry