WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ok.Jednak co jest lepsze; banany=banany czy widełki=banany?
Jeszcze jedno. Na przykład kupujemy listwę zasilającą , od 70 do 100zt. Chcemy zmienić kabel wraz z wtykiem.Zmienić w takiej listwie kabel z ciękiego na gruby?Czy to możliwe? Czy nie będzie potem problemu z zasilaniem takiej "przerobionej" listwy? Czy nie będzie taka przeróbka zakłócać normalną prace listwy i przepływ prądu?
Tę "bananki" są przepiękne. Tylko że cały komplet na wszystkie kabli, będzie kosztował wprawie 1000 zt http://allegro.pl/wtyki-bananowe-dali-4-bananas-plastic-bag-dali-k5-i6561840318.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście wolę banany - banany, ale jak kto woli i co lepiej komu pasuje.
Co do listwy, grubszy kabel w listwie to plus. Niech się wypowie elektryk.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nr seryjny 0001 :D
Pomyśl ile to będzie warte za 10 lat? :D
Taka mała uwaga. Alibaba to bardziej hurtowo, ceny wtedy oczywiście korzystniejsze.
Alliexpress - detal i tam drożej
Te z linku co podał lolo mają super splitter. Chetnie bym taki kupił.
Dużo lepiej się prezentuje jak ten od Viablu.
Jak ktoś znajdzie taki, to niech da znać. Ja przeszukałem cały internet i nic.
Jak ktoś znajdzie carbo splitter na 4 druty to też proszę o cynk ;)
Tak na to patrzac to prawie wychodzi na to ze lepiej kupic gotowca i miec w tylku.

Przewód głośnikowy Hi-End wtyk banan 2,5m Vitalco (6500295644) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2 splitery 80zl
4 banany 40zl
2.5m kabla 40zl
Oploty 20zl
Przesyłki...
Nie wiem skąd taka cena na alle. Realne wyliczenia to takie od Armaniga. Kup, ale uważaj, by banan nie został ci w kolumnie gy kabel się urwie :D
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
To może tam gdzie minimum zamówienia opiewa na kilkaset sztuk, zrobimy forumową zrzutkę i wszyscy będą zadowoleni :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Savron, jak chcesz widełki to polecam te.
A co lepsze to kwestia gustu i wygody. Ja np. lubię raczej wszędzie banany - wygoda.
Widełki mam tylko w bocznych kolumnach celowo, - by kable mocno nie odstawały od kolumny i nie zaginały się od grawitacji, wiszą sobie łagodnie i nie boję się, że ktoś przechodząc uszkodzi kabel czy zahaczy kolumnę...
Tak to wygląda:
upload an image
free image host

APS_101_201.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może tutaj znajdziesz wystarczającą ilość "dziurek": FIRST TECH ELECTRONICS CO., LTD.
Oooo, o takie mi chodzi
http://www.firsttech.com.tw/s/2/product-483765/SPEAKER-CABLE-SPLITTER-PA-SS-013.html
p_160818_05443.jpg

ale dlaczemu są bez cenne...? :(


Szkoda ze Vitalico nie ma bananow w karbonie, widelki ladnie wygladaja.
Dlatego zaopatruję się za granicą
https://www.google.pl/search?q=bana...ved=0ahUKEwjAnPrSncbRAhUGuhQKHRWpCIoQ_AUIBigB
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Oooo, o takie mi chodzi
FIRST TECH ELECTRONICS CO., LTD.
p_160818_05443.jpg

ale dlaczemu są bez cenne...? :(



Dlatego zaopatruję się za granicą
https://www.google.pl/search?q=bana...ved=0ahUKEwjAnPrSncbRAhUGuhQKHRWpCIoQ_AUIBigB

Co, znów " za granicą"??! Masakra! Brak mi słów. Naród który dał światu Wielkiego Papierza, obalil komunizm, ma Wielkiego Piramidę, dwie gwiazdki Michelin, kiszona kapustę i ogórki, a nie ma ani jednego godnego sklepu z akcesoriami?!
KR, otwórz sklep, będę twoim stałym klientem. Naprawdę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wtyki typu BFA są mniej wygodne. Ciężej wchodzą, ciężej wychodzą, niby lepiej przylegają do gniazd (to chyba akurat prawda) ale wg mnie nie ma to kompletnie żadnego znaczenia dla brzmienia. Jeśli gniazda są krótkie, a tak często bywa, to zazwyczaj BFA stabilniej leżą w gnieździe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy jakiej grubości kabel. Przy śrubkach nie wkłada się do banana tak żeby ściskały tylko te 2 śrubki, a zagina go i wciska do otworu, właśnie po to, żeby był styk z każdej strony i wówczas dodatkowo śrubkami dokręcamy.
 

Millerek

New member
A ja skasowałem wtyki między PMA1520AE a RP280F.
Z dwóch powodów, pierwszy to ograniczona głębokość dla PMA + wtyki, a drugie to dzieciaki mają sporą frajdę z wtykami wsadzone w 280tki....

Mam po staremu jak byłem skąpy, czyli siup kabelek w dziurkę i zakręcić. Nie ma szans na zabawę ;)
 
Do góry