WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W kolumnach zawsze miałem te:
Wtyk banan Prolink Premium TBC050 - Warszawa (6713146255) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pasowały mi kiedyś do gniazd kolorami, są inne jak wszystkie (spore) i solidne.

Na tyłach mam te o które pytasz.
W ampli natomiast większość to:
Wtyk głośnikowy bananowy banan PROLINK TBC052 (6144680926) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kapusta, nic nie będzie jeździło jak dopasujesz tuleje do kabla i właśnie na wcisk lub tak jak piszesz, owinąć taśmą i wciskać. Chyba kupię kilka na próbę, obkleje, dam nadruk firmowy i zobaczymy. Będę w sklepie to popatrzę na średnice i wzory.
Na chwilę obecną mamy (z fajniejszych) tylko Viablu, ale są drogie, a ja myślę, że te z tuleją mogą jeszcze ciekawiej wyglądać.

Całkiem przy okazji, fajny wtyk sieciowy:
T6S_RJ-45_LANSTECKER.jpg


U mnie do sprzętu leci zwykły i szpeci.

Ale na ebayu kiedyś znalazłem równie niezły i nie drogi:

bilder hochladen kostenlos
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No dobrze a kupując kable markowe Qed, Tellurium, WireWorld to w oryginalnej konfekcji czy gołe z metra i samemu zarabiać? Na chłopski rozum chyba lepiej takie oryginalne niż swoje na skrętce prawda?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zależy kogo zapytasz.
Ja osobiście wolę sam sobie zrobić, raz, że satysfakcja, dwa i przede wszystkim cena. Te zarobione przez producenta często okraszone są horrendalną marżą i mojej ocenie niczym nie uzasadnioną.
Więcej tam biznesu. Łatwo to przeliczyć.
Ja osobiście nie słyszę różnic z/bez bananów, bardziej tu chodzi o spokój ducha. Logika podpowiada, że najlepszym rozwiązaniem jest przewód wpięty centralnie do gniazda bez żadnych pośredników, więc...

Kilka stron wcześniej (chyba w tym wątku) zrobiłem też wyliczenia.
Widać jak na dłoni jak nas doją, ale zdarza się też, że jest wręcz odwrotnie i nie zawsze opłaca się konfekcjonować samemu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak pytam bo obecnie mam zwykle OFC Eagle Cable za 13zl w bi wire. Jak bym kupil coś lepszego to mysle czy w konfekcji czy bez i samemu zarobić. Chciałbym wtedy nie zakładać blaszanej zworki bo kaszani brzmienie równo tylko połaczyć oba terminale kawalkiem kabla a docelowy kabel wpinać juz w otwory na banany.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak obecnie masz zwykłe i nie masz zapędów audiofilskich to nie ma się nad czym zastanawiać, ty chcesz tak jak poniżej, tyle, że innym sposobem.

Warto też dodać, że są specjalne banany do takich zabiegów, ale w praktyce bez różnicy:
Możesz sobie też widełki kupić zamiast wciskać zworkę z kabla do dziury - będzie ładniej.
Jest jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie biwire.


Bilder hochladen
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za opinie. A wy panowie jakie macie u siebie w systemach zastosowane ?
Whip, ja już wklejałem n razy. Nie chcę już dublować też kolejny raz. Generalnie przerobiłem wszystkie lub 99% omawianych tutaj w temacie. Omijałem tylko te za 2-5 zł, z plastikowymi płaszczami, bo to śmiech. Dawałem foto i pełne opisy. 220 postów, 12 stron wątku, do przejrzenia przez dwie chwile ;)
tu jest clue
http://www.hdtv.com.pl/forum/1321066-post52.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1342770-post105.html
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Jasne Krzysiu, wiem mniej więcej o co chodzi.
Taka moja refleksja, nie wiem czy słuszna. Ale czy montowanie wtyczek za 10-15zl do kabli za 500-1000zl nie jest ich profanacją? Kable wykonane z kosmicznych materiałów aby przesył sygnału byl idealny a tu na końcu wtyczka z "elektryka"? Wiadomo z czego te banany sa robione? To jest miedź czy jakaś blacha powleczona jak w przypadku zworek w kolumnach?

I ostatnie pytanie, czy całe zamieszanie ma sens? Czy kupując kabel markowy z podstawowej serii danego producenta, np. taki QED Ruby czy XTC, wydajac na niego 400-500zl usłyszymy jakaś różnicę w brzmieniu ?
Ja nie mówie o najtanszych kablach za 2zl które sa nie wiadomo z czego robione ale takich miejmy nadzieje 99,9% OFC za 12zl/m ?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Właśnie miałem o to zapytać. Niestety producenci lubią oszczędzać i okablowanie kolumny bywa dość kiepskie. Także inwestowanie w drogie kable może mijać się z celem
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie, kolumny na gwarancji więc nic nie ruszam. Zapewne chcesz mnie uświadomić jaka jakość okablowania znajduje sie wewnątrz kolumny? :D Wiem zdaje sobie sprawe, ktoś tu kiedyś pisał nawet ze w Tannoy za 6tys w srodku też kabelki-niteczki.
Dlatego powątpiewam w sens kupowania markowych kabli do wiekszosci kolumn, chyba że ktoś ma kolumny za 10-20 tys zl to moze i warto. Dlatego ja daruje sobie zakup kabli i zostaje na OFC Eagle Cable z Car Audio :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już kiedyś to omawialiśmy.
Dla mnie banany to przede wszystkim wygoda i wygląd.
Każdy dodatkowy punk styku w mojej ocenie jest na minus.
Skrzynka (czyli głośnik,zwrotnica itd.) > terminal > banan > kabel > znowu banan > gniazdo/terminal itd. - analogicznie.

Lepiej zmniejszać jak dodawać.

Mówiąc wprost, najlepiej jest wpiąć bezpośrednio kabel do gniazda.
Jeżeli już, w ogóle.
Bo jak wiadomo zawsze będą dwa obozy, kablarze i antykablarze i pewnie ktoś taki jak ja, czyli gdzieś po środku, czyli spokój ducha.
Zawsze też uważałem, że lepiej kupić tańsze (ale przyzwoite kable) a różnice zainwestować w lepszy ampli, wzmak, skrzynki, lub po prostu przepić.
 

Rafal7

Banned
Armani, po tej fotce która wrzucił Lolo z terminalem, to nikt mnie nie przekona bym kupował drogie kable, choćby pękła w najgrubszym miejscu .
 

collider

New member
Bez reklam
Banany jak pisze armanig to wygoda a szczegolnie gdy dostep do gniazd jest zawezony. Wtedy zamiast lamac sobie palce lub doprowadzic do jakiegos zwarcia latwiej uzyc wtykow.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Od strony sprzętu zawsze bezpieczniej jest zakończyć kable bananami, z resztą mieliśmy już na forum przykład z dostaniem się drucików do wnętrza ampli.
 
Do góry