Zakup stereo Heco Aleva GT 602 vs Heco Music Style 900, dylemat co warto zakupić

artiz_

New member
Bez reklam
Bipo są do wyłapania. Mam melodike obecnie (nie pamiętam modelu) z rdzeniem w srodku.
Przed tem jakies jamo i różnica była dość spora jak na kabel. Zresztą w testach wyszło ze w 4 żyłach jest większa roznica na" +" niż w 2,a ten fakt potwierdził Pan Grzegorz z tego sklepu, co nie można o nim pisać;)...
Pytanie tylko czy jako zwykły Kowalski jestem w stanie wyłapać różnice w dzwięku.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo są do wyłapania. Mam melodike obecnie (nie pamiętam modelu) z rdzeniem w srodku.
Przed tem jakies jamo i różnica była dość spora jak na kabel. Zresztą w testach wyszło ze w 4 żyłach jest większa roznica na" +" niż w 2,a ten fakt potwierdził Pan Grzegorz z tego sklepu, co nie można o nim pisać;)...
Pytanie tylko czy jako zwykły Kowalski jestem w stanie wyłapać różnice w dzwięku.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Dlatego ja uważam, że warto potestować z kabelkami bo są tacy co nieslysza zmiany w kablach i trzeba to uszanować bo też do nich nalezalem. Ale po swoich testach zmieniłem zdanie..:eek:k:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł, Pieszy głośniki basowy znajduje się gdzieś pół metra od ziemi, także miejsc jest :)

Chodzi bardziej o miejsce żeby wszystko przymocować do terminali. Czasem zwrotnica składa się z trzech płytek. I tak potem od zwrotnicy ciągniesz kable do przetworników. Ważne , żeby nie były takie jak do lampki nocnej :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
https://youtu.be/-EwPoMVQ7WE
Bardzo fajnie wytłumaczona opcja bi wiringu ;)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka


Czyli wedlog zalozenia mozesz albo dac grubszy kabel albo dac 4 zyly. Na jedno wychodzi.

Musisz pamietac ze twoj Denon "nie jest przystosowany" w zaden szczegolny sposob do biwiringu.

Dla przykladu.
Rownie dobrze mozesz wzias kabel 4 zylowy podlaczyc do kolumn jako biwiring, a drugi kabel 2 zyly zarobic bananami wpiac w wyjscie A (terminale) a kolejne 2 zyly zarobic widelkami i wpiac w to samo wyjscie A.

Roznica w tym ze 4 zyly zarobisz bananami i dwie zyly wepniesz w wyjscie A a kolejne dwie zyly w wyjscie B z fizycznego punktu widzenia bedzie takie samo, albo nawet gorsze bo...

Terminale B sa spiete mostkiem do terminali A za pomoca kabelka 1.5mm zakonczonego aluminiowymi wsowkami.

Na denonie z tylu wyczytasz
A, B - 4 - 16 ohm
A+B 4 - 16 ohm.
To tez potwierdzeniem ze biwiring i 2 przewody to to samo.

Jak nie wiezysz zdejmij obudowe swojego pma, albo poszukaj sobie foty jak wrzucalem zdjecia terminali z denona.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Czyli wedlog zalozenia mozesz albo dac grubszy kabel albo dac 4 zyly. Na jedno wychodzi.

Musisz pamietac ze twoj Denon "nie jest przystosowany" w zaden szczegolny sposob do biwiringu.

Dla przykladu.
Rownie dobrze mozesz wzias kabel 4 zylowy podlaczyc do kolumn jako biwiring, a drugi kabel 2 zyly zarobic bananami wpiac w wyjscie A (terminale) a kolejne 2 zyly zarobic widelkami i wpiac w to samo wyjscie A.

Roznica w tym ze 4 zyly zarobisz bananami i dwie zyly wepniesz w wyjscie A a kolejne dwie zyly w wyjscie B z fizycznego punktu widzenia bedzie takie samo, albo nawet gorsze bo...

Terminale B sa spiete mostkiem do terminali A za pomoca kabelka 1.5mm zakonczonego aluminiowymi wsowkami.

Na denonie z tylu wyczytasz
A, B - 4 - 16 ohm
A+B 4 - 16 ohm.
To tez potwierdzeniem ze biwiring i 2 przewody to to samo.

Jak nie wiezysz zdejmij obudowe swojego pma, albo poszukaj sobie foty jak wrzucalem zdjecia terminali z denona.
Jeśli tak jest to rzeczywiscie raczej pseudo bi-amping jest ;) wzmacniacza nie bede rozbierał, a zdjecie chetnie zobacze,w jakim temacie je wrzuciłeś?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jeśli tak jest to rzeczywiscie raczej pseudo bi-amping jest ;) wzmacniacza nie bede rozbierał, a zdjecie chetnie zobacze,w jakim temacie je wrzuciłeś?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

"Pseudo BiWiring"

Biamping to cos innego - mylisz pojecia. Do bi ampingu misisz miec "dwa wzmacniacze - koncowki"

Musze na spokojnie obejzec wszystkie odcinki tego hostka. Bardzo ciekawie gada i zainteresowal mnie glosnikami aktywnymi. W sumie aktywne "powinny byc najlepsze"... na allegro w dobrej cenie byly heco ascada. Ciekawe jak graja.


Nie mam zdjecia na telefonie, a szczerze nie pamietam gdzie to wrzucalem, a wrzucalem kilka razy.w kilku tematach. W denobie masz drucik, ktory mostkuje terminale gorne z dolnymi.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Bo denon mogł dać chociaż kawałek porzadnego kabalka na mostek,a nie 1.5 zakończone wsówka aluminiową. Zresztą ciekaw jestem czy te mostki powinny być połączone bezpośrednio czy przez jakiś układ pomiedzy terminalami w denonie?
Chetnie zobaczę schemat jakiegoś innego wzmacniacza w bi wiringu sekcji wyjsciowej (jak by ktoś miał poproszę)
Po takim połączeniu mostkiem terminalu A i B jest taka sama impedancja, a nie różna jak to na w/w filmiku w pionku.
Równie dobrze można by było podłaczyć tak
b47d75e0d86e42b2048090dc12356a9d.jpg
i unikniemy przejscia sygnału przez pół torówkę.
Chociaż może sie okazać ze zle to rozumuje bo zaraz mi ktoś napisze ze na terminalu A ,idą niskie (większa moc) a na terminalu B wysokie+ srednie (mniejsza moc) po co wiec mostek większej średnicy?!.


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chetnie zobaczę schemat jakiegoś innego wzmacniacza w bi wiringu sekcji wyjsciowej (jak by ktoś miał poproszę)
Po takim połączeniu mostkiem terminalu A i B jest taka sama impedancja, a nie różna jak to na w/w filmiku w pionku.
Równie dobrze można by było podłaczyć tak
b47d75e0d86e42b2048090dc12356a9d.jpg
i unikniemy przejscia sygnału przez pół torówkę.
Chociaż może sie okazać ze zle to rozumuje bo zaraz mi ktoś napisze ze na terminalu A ,idą niskie (większa moc) a na terminalu B wysokie+ srednie (mniejsza moc) po co wiec mostek większej średnicy?!.


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka


Dokladnie jest tak jak na tym zdjeciu, mozesz po dwa konce wsadzic w zasick +A i -A. Poprostu denon to (nie)sprytnie ukryl ten mostek w obudowie. A wystarczyloby jakby te kebelki pociagnal osobno az do plyty pcb i tam zmostkowal. Wtedy juz nikt by nie mial dowodow ze nie dziala (nie byloby widac) a audiovoodo sprawiloby ze jeszcze wiecej ludzi "slyszy roznice" a teoretycznie wystarczy dac grubszy kabel.

Tez jestem ciekaw innych wzmacniaczy.


Tu masz fote, znalazlem stara ktora wrzucalem jak wiesz czego szukac to dojzysz. Gdzies indziel byly zdjecia strikte zaciskow.

My sie spuszczamy aby banany byly miedziane, platerowane zlotem lub rodowane a w obudowie....
https://postimg.org/image/z60iiuve9/

Znalazlem tez inna fote
https://postimg.org/image/egnbwyiy9/
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Przecież to czy jest rozdzielone przy terminalu czy przy końcówce to jedno i to samo.
Dokładnie. Puki co kupię widełki, kawałek kabla na mostki i zobacze czy słychać jaką kolwiek różnice w wysokich/niskich.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Mikin

New member
Podpipam sie pod temat.

Wzmacniacz to Magnat MA600.

Nie wiem co odsluchiwac/szukac/kupic:

Music Style 900 (wzglednie 1000 jakbym wzial kredyt)

czy pojsc w Aleva 602 GT (wzglednie 1002 znowu z kredytem).
Czym tak naprawde rozni sie linia Music Style od Aleva (oprocz wygladu)?
Graja podobnie? jak to jest?

Muzyka elektroniczna (jakis tam deep house) i lubie jak najbardziej gleboki i cieply bas ('zeby przesuwalo sciany bez obecnosci suba'), ladnie komponujaca sie srednice i lekko wycofana gore (czyli raczej ciemne brzmienie).

Cenowo traktuje 900 i 602 zamiennie (mimo ze 602 sa o 1tys drozsze) i nie wiem ktory z nich wybrac.
Druga sprawa to taka czy warto podjechac z cena i pojsc w 1000 albo 1002 - generalnie to jestem przygotowany wydac 5tys zlotych zamiast 3 (4 w przypadku 602) ale musze slyszec roznice w stosunku do 900/602. Uslysze ja z tym wzmakiem czy sie zdziwie bo nie nie uslysze?

Pomieszczenie 15m kw ale bede sie przeprowadzal i nie wiem w jak duzym pomieszczeniu kolumny wyladuja - wiec musialyby byc bardziej uniwersalne pod tym wzgledem.

Co myslicie?
Ktory z tych 4 modeli brac?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Omijaj heco z daleka, z tego co napisałeś to nie jest brzmienie dla Ciebie. Posłuchaj coś z JBL studio np.280, Magnat Quantum 557, Boston Aqoustic itd..
 
Ostatnia edycja:
Do góry