Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

trawnik

New member
Co z tym INTERNET TV czy da się soft o c6500 wgrać do c550 ?

Chyba że macie jakieś inne pomysły - tele ma wszystko co trzeba aby ta opcja banglała więc ....
 

Br0w4r

New member
Witam ponownie
Panowie mam problem z napisami. Przy odtwarzaniu na TV napisy rozjeżdżają się z filmem. Nie można tego w żaden sposób skalibrować. Napisy w formacie klatkowym. Na komputerze film z napisami odtwarzany jest poprawnie po wrzuceniu na pen i uruchomieniu w tv czasy wyświetlania napisów rozjeżdżają się względem obrazu. Ręczne dostosowanie wyświetlania również nie przynosi efektu. Na chwilę korekty czasu wyświetlania jest dobrze, za kilka minut znowu trzeba korygować. Sprawdziłem kilkanaście tytułów, w każdym to samo. Może jakoś trzeba przerabiać napisy specjalnie pod ten tv ?
 

Br0w4r

New member
Odpowiem sam sobie.
Problem napisów generalnie rozwiązany. W większości przypadków pomaga konwersja napisów o której byłą mowa na chyba 9 stronie wątku.

Aha panowie jeśli chcecie zobaczyć na czym polegają te niektórym mogło by się wydawać mityczne zmiany jasności i ogólnie parametrów obrazu proponuje spróbować obejrzeć film Cube 2.
Większa część filmu to biel pomieszczeń skontrastowana kolorami ubioru i twarzy postaci. Generalnie przez cały film aż kują w oczy samoczynne zmiany jasności, ostrości itd.

Pozdrawiam...
 

klaudek622a

New member
Witam! Mam mały problem z tym telewizorem, mianowicie nie mogę odpalic internetu. Sieć skonfigurowana prawidłowo (adapter wi-fi), a nie mogę przeglądać netu. Jak go uruchomić?
 

klaudek622a

New member
Witam! Mam problem z tym telewizorem, mianowicie nie mogę odpoalić internetu. Sieć skonfigurowana prawidłowo (przez adapter wi-fi), a nie mogę przeglądać netu. Jak go uruchomić? pozdr
 

faraon20

New member
Witam, mam zamiar zakupić taki telewizor za kwotę mniej więcej 2900 złotych.

Wstępnie będzie podpięte pod polsat cyfrowy zwykłym euro, bardzo tragicznie obraz wygląda?

Myślę że za taką kasę 50" plazma to dobry wybór, bardzo mnie cieszy możliwość oglądania filmów prosto z usb albo przez sieć.
 

cactusek

New member
Bez reklam
To nie jest telewizor do oglądania przez analogowe wejscie. Po co wydawać kasę na tak duży tv jeśli bedziesz widział wszystkie smieci z nieba i z kabla?
Moja rada - najpierw załatwić sobie dobry sygnał a potem kupować telewizor.
 

wiktorzi

New member
Ano ukazał się, ale ja działam wg zasady "lepsze jest wrogiem dobrego"
Już ludzie wracali z poprzedniej do pierwotnej,
A tu nie widzę jakiś drastycznych zmian.
 

Almix

New member
Czy do tego telewizora jest mozliwosc podlaczenia jakiejs przystawki ktora da nam mozliwosc ogladania filmow 3d badz tez grania w gry 3d na ps3?
 

rbej

New member
Oczywiście że tak. Wystarczy że kupisz "Samsung 3D World Extension" za jakieś 1000zł, wraz z parą okularów i telewizor 2D będzie wyświetlał obraz w pełnym 3D.

Zresztą takich przystawek jest na rynku pełno. Wogóle nie rozumiem po co są telewizory 3D, skoro wystarczy dokupić specjalną przystawkę i oglądać 3D na telewizorze 2D.

PS. A tak na poważnie. Skąd Tyś się urwał chłopie z takim pytaniem??.
 

Almix

New member
Brawo twoj poziom dowcipu siegnal dna, nie masz nic ciekawego do powiedzenia, rodzina i znajomi nie chca cie sluchac wiec sie nie udzielaj na forum z glupimi odzywkami ;)
 

tecwaszka

New member
Jakość obrazu i buczenie

Witam,
Jestem nowy na forum, kupiłem tv 2 tyg temu, mam podłączony cyfrowy polsat HD i mam 2 problemy mianowicie:
1. jakość obrazu pozostaje dużo do życzenia HD wygląda czasami jak normalny kanał a normalne kanały czasami tragicznie ( kabel HDMI kupiłem nowy dobry)
2. słychać czasami denerwujące buczenie z głośników,
Czy to jest wina tv czy raczej szukać problemu w dekoderze.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
 

walerus

New member
Mam cyfrowy Polsat i ten TV - dekoder Sagem z twardzielem.
Obraz HD - Żyleta - po obu kabelkach.
Trochę podrasowałem ustawienia TV - i jadę ja oku cyfrowym i jednym ECO i jest b. dobrze.
Z programów HD to najlepiej Discovery HD - wymiata - ale też TVP HD i sportowe - szczególnie mecze gdzie widać dokładnie kto siedzi na trybunach i często ma się wrażenie że obraz jest 3D.
Dla mnie w zupełności wystarczy i jest OK.

Pozdrawiam.

PS. A kabelek zostawiłem z Cyfrowego Polsatu - jest ok.
 

tecwaszka

New member
Mam cyfrowy Polsat i ten TV - dekoder Sagem z twardzielem.
Obraz HD - Żyleta - po obu kabelkach.
Trochę podrasowałem ustawienia TV - i jadę ja oku cyfrowym i jednym ECO i jest b. dobrze.
Z programów HD to najlepiej Discovery HD - wymiata - ale też TVP HD i sportowe - szczególnie mecze gdzie widać dokładnie kto siedzi na trybunach i często ma się wrażenie że obraz jest 3D.
Dla mnie w zupełności wystarczy i jest OK.

Pozdrawiam.

PS. A kabelek zostawiłem z Cyfrowego Polsatu - jest ok.

A powiedz mi czy słychac takie buczenie z głośników?
i rozumiem masz podłaczny dekoder 2 kablami do talerza?
 

YAKO

New member
Witam
Przeczytałem cały ten wątek ale pomimo wzmianek nie znalazłem odpowiedzi,chodzi mi o to jakie tak na prawdę są różnice pomiędzy PS 50C 6500 a PS 50C 5500 nawet na stronie producenta w porównaniu różnice są w zasadzie kosmetyczne - czy chodzi tylko o brak 3D. Czy też są jeszcze jakieś inne różnice - może w wyświetlaniu obrazu itp. Bo różnice w cenie to około 1000zł.
 

walerus

New member
Witam

Dwa kable z talerza i dekoder z dyskiem to pełna wolność - choć dysk już zapchałem... ;-)
nagrywanie, opóźnienie oglądania - wszystko działa po dwu kabelkach idealnie.
Buczenia żadnego nie dostrzegłem z TV a słuch mam dobry.

Jak na razie jestem b. zadowolony i czekam jeszcze na PS3 która powinna dołączyć do TV...

Pozdrawiam
 

Drzymek

Member
Witam!

Panowie, szukałem informacji na ten temat ale jakoś nie mogłem znaleźć...

Chodzi mi o różnice pomiędzy modelami 50cali PS530C i PS550C. Czy są jakieś różnice w matrycy, jakości wyświetlanego obrazu itp? Czy warto dopłacać do 550?
Dodam że zupełnie nie ma znaczenia dźwięk, ani USB i multimedia (mam kino i komputer przy tv).

Bardzo proszę o odpowiedzi, bo niebawem muszę się zdecydować.

pozdrawiam
 
Do góry