Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

konrad1704

New member
Mógłbyś rozwinąć ten wątek - tzn podać alternatywne rozwiązania jak TV może korzystać z internetu...? Pozdr.


Witam

Jednym ze sposobów jest podłączenie odtwarzacza multimedialnego i korzystanie poprzez niego z Interku. Jednak w zależności od modelu odtwarzacza mogą to być tylko zdefiniowane przez producenta witryny. Pewnie podłączenie PS3 do TV dało by jakąś możliwość korzystania z Internetu no i wyjście dość partyzanckie podłączenie np. laptopa (bądź komputera stacjonarnego) wyjściem wideo z karty graficznej i korzystanie za pośrednictwem komputera.
 

Br0w4r

New member
Konrad1704, zrobiłeś jakieś testy z dyskiem USB podłączonego do printserwera w sieci? Czy telewizor widział taki dysk podłączony do sieci bez pomocy aplikacji zainstalowanej na komputerze? Też chciałbym dokupić taki printserwer do którego podłącze twardy dysk, tylko zastanawiam się czy telewizor nie będzie miał problemów aby wykryć ten dysk w sieci, bez ingerencji komputera... Wie ktoś może coś na ten temat?

Ogólnie chodzi o to, aby do routera podłączyć np. taki printserwer

TP-LINK TL-PS310U PRINTSERWER DYSK SIECIOWY USB FV (1796460343) - Aukcje internetowe Allegro

I żeby telewizor połączony z siecią widział zawartość dysku bez pomocy komputera.
Jeżeli wie ktoś coś na ten temat będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Witam.
Jako że trochę wolnego czasu miałem, postanowiłem potestować zachowanie tv i dysku sieciowego. Niestety efekt marny.

TV zapięty do Livebox 2.0 kabelkiem ethernetowym, do LB zapięty również po USB dysk zewnętrzny. Ważne dysk posiada 2 partycje. Na komputerach pracujących w sieci dysk jak najbardziej poprawnie wykryty i widoczne 2 partycje jako zasoby sieciowe. TV poprzez all share wykrywa serwer multimediów LIVEBOX i to w zasadzie tyle. Nie rozróżnia partycji, nie pokazuje wszystkich plików. Nie wiem od czego to jest zależne. Na tv udało się poprawnie odtworzyć zdjęcia, nie udało się uruchomić żadnego filmu, nie udało się również odnaleźć nagrań muzycznych. Ogólnie przeglądanie zawartości jest bardzo ubogie i trudne z racji posegregowania materiałów na 2 partycjach w foldery Muzyka, Zdjęcia, Filmy nie zależnie od lokalizacji w strukturze katalogów na dysku twardym. Nie wiem czy to wina sposobu udostępniania multimediów przez LB czy TV poprsotu sobie z tym nie radzi. Przy podobnej konfiguracji na Ps3 udało się uruchomić część multimediów choć i na ps3 występowały problemy z partycjami, nie wykrywaniem całej zawartości i lokalizacją plików.
Pozdrawia,,,
 

winiu89

New member
Witam.
Jako że trochę wolnego czasu miałem, postanowiłem potestować zachowanie tv i dysku sieciowego. Niestety efekt marny.

TV zapięty do Livebox 2.0 kabelkiem ethernetowym, do LB zapięty również po USB dysk zewnętrzny. Ważne dysk posiada 2 partycje. Na komputerach pracujących w sieci dysk jak najbardziej poprawnie wykryty i widoczne 2 partycje jako zasoby sieciowe. TV poprzez all share wykrywa serwer multimediów LIVEBOX i to w zasadzie tyle. Nie rozróżnia partycji, nie pokazuje wszystkich plików. Nie wiem od czego to jest zależne. Na tv udało się poprawnie odtworzyć zdjęcia, nie udało się uruchomić żadnego filmu, nie udało się również odnaleźć nagrań muzycznych. Ogólnie przeglądanie zawartości jest bardzo ubogie i trudne z racji posegregowania materiałów na 2 partycjach w foldery Muzyka, Zdjęcia, Filmy nie zależnie od lokalizacji w strukturze katalogów na dysku twardym. Nie wiem czy to wina sposobu udostępniania multimediów przez LB czy TV poprsotu sobie z tym nie radzi. Przy podobnej konfiguracji na Ps3 udało się uruchomić część multimediów choć i na ps3 występowały problemy z partycjami, nie wykrywaniem całej zawartości i lokalizacją plików.
Pozdrawia,,,

Hej!

Dzięki za relacje :)
A mógłbyś może spróbować podłączyć do tego LB jakiegoś pendrivera z filmem i wtedy sprawdzić czy ruszy? może faktycznie przez te partycje coś się chrzani?

Pozdrawiam :)
 

bigmar

New member
Obawiam się ze w livebox protokół udostępniania plików dlna jest dość kulejący i stąd problemy z ich widocznością w sprzęcie multimedialnym.
Sprawdziłeś już w dwóch konfiguracjach - tv i ps3 - problem jest podobny.
Dla "spokojności" podłącz ten dysk bezpośrednio do tv i do ps3, sprawdzisz co wykrywa a czego nie. Podobnie jak winiu89, nie wykluczam problemu z partycją.

Daj znać co i jak.
 

Br0w4r

New member
Witam...
Sam dysk jest sprawny i jak najbardziej działa z TV i ps3. Jest to dysk specjalnie do tego celu przeznaczony. Z uwagi na to ze ps3 nie obsługuje ntfs dysk podzieliłem na 2 partycje, ntfs i fat32. Tv widzi oczywiście obie, ps3 tylko fat32. Co do dlna w LB to chyba właśnie na to wychodzi, że protokół biedny i słabo działa. Komputery sobie radzą, inny sprzęt już nie koniecznie. Niestety nie posiadam innego routerka z usb. Jak będę miał chwile do podepnę pendrive i sprawdzimy.

Pozdrawiam...
 

alles1974

New member
Telewizor mam od roku. Dwa razy aktualizowałem oprogramowanie.
Wcześniej miałem Thomson 33'' CRT - zużycie prądu po zmianie na plazmę spadło!
Buczenie jest-słyszę je z odległości max 1 metr przy wyłączonym dzwięku i całkowitej ciszy! A słuch mam naprawdę dobry. Moja żona nie słyszy wogóle. Tak więc problem nie dotyczy chyba każdego telewizora. W drugim pokoju mam LED-a Samsung UE32D5000 i jest niewiele cichszy.
nie czyta filmów rmvb.
problem z polską czcionką
po podłączeniu dysku 500GB jednym kabelkiem- widzi wszystko
zdjęcie robione na matrycy 12 mega ładuje się około 10-12 sekund czyli dosyć długo, ale przy 8gb pendrive jeszcze wolniej.
Korzystam z cyfrowej kablówki UPC- obraz jest bardzo dobrej jakości ale efektu takiego jak w sklepach to nie ma-że prawie jak na żywo. Nawet National Geographic HD nie daje takiego obrazu jak ,,na żywo''. Obraz jest rewelacyjny ale nie taki jak w sklepach.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania
 

winiu89

New member
Telewizor mam od roku. Dwa razy aktualizowałem oprogramowanie.
Wcześniej miałem Thomson 33'' CRT - zużycie prądu po zmianie na plazmę spadło!
Buczenie jest-słyszę je z odległości max 1 metr przy wyłączonym dzwięku i całkowitej ciszy! A słuch mam naprawdę dobry. Moja żona nie słyszy wogóle. Tak więc problem nie dotyczy chyba każdego telewizora. W drugim pokoju mam LED-a Samsung UE32D5000 i jest niewiele cichszy.
nie czyta filmów rmvb.
problem z polską czcionką
po podłączeniu dysku 500GB jednym kabelkiem- widzi wszystko
zdjęcie robione na matrycy 12 mega ładuje się około 10-12 sekund czyli dosyć długo, ale przy 8gb pendrive jeszcze wolniej.
Korzystam z cyfrowej kablówki UPC- obraz jest bardzo dobrej jakości ale efektu takiego jak w sklepach to nie ma-że prawie jak na żywo. Nawet National Geographic HD nie daje takiego obrazu jak ,,na żywo''. Obraz jest rewelacyjny ale nie taki jak w sklepach.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania

Witaj,

Jeżeli chodzi o RMVB to szczerze mówiąc nawet nie próbowałem tego sprawdzać bo to chyba trochę bez sensu oglądać film RMVB na 50" telewizorze :p
Ale jeżeli chodzi o polskie znaki w napisach to u mnie wszystko działa bez problemów, więc prawdopodobnie w ustawieniach napisów masz źle wybrany region kodowania :)

Pozdrawiam
 

alles1974

New member
tak zrobiłem i już z napisami nie ma problemów.
Natomiast pojawił się inny problem chciałem obejrzeć koncert BEYONCE w wysokiej rozdzielczości i nie udało się. ,,beyonce-i-am-world-tour-2010-blu-ray.720.mkv'' to jest pełna nazwa pliku z koncertem - i moje pytanie brzmi czy da się to jakoś otworzyć na tym telewizorku(PS50C550)?
 

winiu89

New member
tak zrobiłem i już z napisami nie ma problemów.
Natomiast pojawił się inny problem chciałem obejrzeć koncert BEYONCE w wysokiej rozdzielczości i nie udało się. ,,beyonce-i-am-world-tour-2010-blu-ray.720.mkv'' to jest pełna nazwa pliku z koncertem - i moje pytanie brzmi czy da się to jakoś otworzyć na tym telewizorku(PS50C550)?

Myślę, że jedyny sposób to odkodować materiał wideo i zakodować go tak aby układ graficzny w telewizorze mógł go odtworzyć, innego wyjścia nie ma.
 

alles1974

New member
Myślę, że jedyny sposób to odkodować materiał wideo i zakodować go tak aby układ graficzny w telewizorze mógł go odtworzyć, innego wyjścia nie ma.
fajnie dzięki za odpowiedź. tylko jakbyś miał to powiedzieć laikowi to jakby to brzmiało?
tak krok po kroku proszę:blagam:
 

kobolko

New member
Witam wszystkich.
Ja może ciut nie w temacie, czyli o ps50c530 - wrzuciłem to zapytanie wcześniej w "odpowiedni" temat, ale tam chyba wątek umarł śmiercią naturalną :/

Jestem tu raczej sporadycznie i jeszcze rzadziej zabieram głos Niemniej jednak od 2 lat jestem posiadaczem c530 i chciałem nieco odświeżyć temat.
Co do problemu brzęczenia nie chcę się wypowiadać - percepcja tego zjawiska, jak już wielu tu zauważyło - jest wysoce osobnicza. Jedno tylko słowo w sprawie osławionego "flickera". Otóż, jak których z kolegów gdzieś pomiędzy wierszami któregoś z postów słusznie zauważył, telewizor automatycznie obniża poziom czerni przy niewielkiej ilości elementów jasnych na ekranie (czyli innymi słowy, jeśli scena robi się ciemna, następuje przyciemnienie ekranu - przy dużym kontraście czarny będzie czarniejszy, niż przy ciemnych scenach, gdzie oko szybko przyzwyczaja się do ciemnego, stąd może funkcja "dodatkowego" obniżenia poziomu jasności). Wyglądałoby na to, że tv posiada odpowiedzialny za to układ i jak każdy tego typu układ ma swoją wartość progową, przy której włącza się lub wyłącza. Jeśli "zawartość" sceny na ekranie oscyluje średnią jasnością składowych wokół tej wartości progowej - następować będzie migotanie. To tylko taka moja teoria.

A ja w zasadzie w innej sprawie. Otóż mam pytanie w dwóch kwestiach: przy sygnale z n-ki pociągniętym po HDMI w ustawieniach "zaawansowanych" obrazu mam możliwość określenia poziomu "czerni HDMI" (normalny/niski). Jednak kiedy puszczam sygnał z odtwarzacza BD, również po kablu HDMI (a więc sygnał teoretycznie powinien być równoważny dla ntv) - ta opcja staje się niedostępna, niezależnie od trybu obrazu (dynamiczny, standard czy film). Zrozumiałbym, gdyby działo się to tylko przy odtwarzaniu filmów DVD z odtwarzacza BD, ale dotyczy to również filmów BD. Czy tak ma być, czy ja gdzieś powinienem coś sprawdzić?

I druga sprawa - wiem, co wszyscy sądzą o wchodzeniu w menu serwisowe, dlatego chciałbym poruszyć temat ewentualnej zmiany modelu z 530 na wyższy w celu odblokowania dodatkowych funkcji, które nierzadko są, ale "trzeba za nie zapłacić" ;). Teoretycznie mógłbym uzyskać dostęp do funkcji "cinema smooth" i zdaje się jakiejś opcji poprawiającej obraz z DVD.
Czy dla c530 jest jakiś "odpowiednik" z wyższych modeli (jak np dla c550 - c650 lub c6500). I czy warto się w to bawić?
 

mzeromski

Member
mam do sprzedania ten telewizor tylko że pęknieta jest w nim matryca , telewizor kupiony w maju 2010 r. jeżeli jest ktoś chętny to sprzedam tanio . pisać na pw
 

Br0w4r

New member
Odświeżę trochę temat. Już po gwarancji.

Pytanie czy ktoś zmieniał model z 550 na 590 w menu serwisowym ?

Druga sprawa. po ok 3500h panel wyraźnie wykazywał wady i został wymieniony.
Włożono nowszy panel o oznaczeniu BN96-25112A. Ze starych bebechów został jedynie zasilacz i płyta główna. Czy ma ktoś może jakieś parametry panelu o powyższym oznaczeniu ?

Obraz na tym panelu ma zupełnie inną charakterystykę względem poprzedniego przy tych samych ustawieniach kalibracyjnych tv. (zupełnie też inaczej się zachowuje i teraz szukam parametrów panelu żeby potwierdzić bądź wykluczyć pewne subiektywne odczucia i kwestie ew. przyzwyczajenia się do spadającej w czasie jakości obrazu). Po wymianie panelu mam wrażenie że przez 2 lata użytkowałem uszkodzony telewizor. Jednak plazmy potrafią być ciche bo ten panel praktycznie wogóle nie bzyczy. Względem poprzedniego jest to tzw niebo a ziemia...
 

zwierzak07

New member
Mam małe pytanie , dawno tu nie zaglądałem
Czy jest możliwość w jakiś sposób ( jakieś inne oprogramowanie) dołożenie mu funkcji smart.
Czy do tego potrzebna jest fizycznie jakiś cześć?
 

yolo

New member
Wiatam,
widze, że watek troche upadl, to samo pytanie jak koledzy wyżej,
jak wejść w menu serwisowe i czy zmiana na wyższy model coś daje?

2. tydzień temu pojawił się pionowy pasek z prawej strony, jest jakiś
ratunek, gwarancji już nie mam?
 

alles1974

New member
Mam model C550 i ostatnie dostępne oprogramowanie . Jednak Telewizor nie radzi sobie z wieloma filmami np ostatni film z jakim sobie nie poradził to Wałęsa._Człowiek_z_nadziei_(2013)_PL.VODRip.XviD-BiDA. Co mogę z tym zrobić? jest jakaś możliwość naprawienia tego?
 
Do góry