Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

kucyk

New member
Troche nowosci / zmiany w porownaniu do modelu PS50B550:

- lepszy odtwarzacz multimedialny (mozliwosc odtwarzania mkv, divx etc.)
- czujnik oświetlenia
- nowy panel
- niższe zużycie energii
- obsługa DTS (przetestowane po optyku z mkv do amplitunera)
- bogatsza obsługa ustawień
- funkcja All Share (odpowiednik DLNA)
- 2x USB

Zmian moze byc wiecej, te wyzej zostaly odnalezione przez userow tego forum. Strona Samsunga dosc kiepska i ciezko doszukac sie roznic.
_______________________________________________

Telewizor mam od dwoch dni, nigdy nie mialem stycznosci z plazma wiec ciezko cos napisac, oprocz tego, ze jestem pod wrazeniem wielkosci ekranu i jakosci obrazu (testowane mkv + cyfra+ SD).

Na ta chwile zauwazylem, ze na niektorych filmach mkv, dzwiek wyprzedza obraz...
 
Ostatnia edycja:

markos17

New member
kucyk, jeśli można spytać, gdzie i za ile go kupiłeś?
jak wygląda sprawa z tym All Share? Można podłączyć tv do routera i korzystać z filmów z kompa?
 

kucyk

New member
kucyk, jeśli można spytać, gdzie i za ile go kupiłeś?
jak wygląda sprawa z tym All Share? Można podłączyć tv do routera i korzystać z filmów z kompa?
kupilem go w UK wiec ta informacja raczej nic ci nie da :)
co do All Share - tak, mozna, jest port LAN w tv i ciagniesz kablem,
albo kupujesz przystawke wifi na usb i lecisz po wifi
 

fogg

New member
a co z odbiciem światła bo czytałem gdzieś na tym forum że żaden z samów nie ma powłoki autorefleksyjnej, ma ktoś jakieś foty dla porównania? jest jakieś porównanie do B650 np.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
a co z odbiciem światła bo czytałem gdzieś na tym forum że żaden z samów nie ma powłoki autorefleksyjnej, ma ktoś jakieś foty dla porównania? jest jakieś porównanie do B650 np.
Akurat c550 nie ma filtra ale już modele c7000 i c8000 mają pod nazwą REAL BLACK FILTER:roll:
 

markos17

New member
skopiowane z innego posta:
Dzwoniłem na infolinię i otrzymałem informację, że c550 ma pełną obsługę internetową + wiFi. C530 tego nie ma i tylko tym mają się różnić.

Wczoraj sam zadałem to pytanie i dziś przyszła odpowiedź. Oto całość:

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Telewizor PS50C550 posiada funkcję All Share (odpowiednik funkcji DLNA w
telewizorach serii B). dzięki tej funkcji może Pan do telewizora
podłączyć komputer przewodowo lub bezprzewodowo za pomocą adaptera do
multimedialnej sieci domowej i udostępnić na nim pliki dzięki
zainstalowanej aplikacji. Telewizor PS50C530 tej funkcji nie posiada.
C550 posiada również 4 złącza HDMI i 2 USB, C530 ma 3 złącza HDMI i 1
USB.Telewizory różnią się również wykończeniem. Pozostałe parametry
techniczne są takie same lub bardzo zbliżone.

Z chęcią udzielimy odpowiedzina ewentualne następne pytania.

To teraz dla mnie wszystko jasne.

byłem juz prawie przekonany do ps50b551, jednakże ze 30zł więcej mam ps50c530 i na niego się zdecyduję. do tego skrzynka wd tv lub asus i będzie gitara :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mam prośbę do wszystkich ktorzy kupili lub widzieli gdzieś ten model lub C530 w Polsce o podawanie ceny i miejsca. Na ceneo i innych porównywarkach jeszcze praktycznie nie ma tych telewizorów.
 

robinet

New member
Kupiłem w electro.pl PS50C530 i dzisiaj przywiózł go kurier. Warty ceny, dałem za niego z przesyłką 3077zł. Niewiedziałem jednego, bo były sprzeczne opinie, czy ma normalnie działające USB. Ma w pełni multimedialne-video, audio, foto. Jest też w porównaniu do serii B cienkszy.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Kupiłem w electro.pl PS50C530 i dzisiaj przywiózł go kurier. Warty ceny, dałem za niego z przesyłką 3077zł. Niewiedziałem jednego, bo były sprzeczne opinie, czy ma normalnie działające USB. Ma w pełni multimedialne-video, audio, foto. Jest też w porównaniu do serii B cienkszy.
NO to czekamy na pierwsze opinie moze fotki:bober:C530
 

rafalost

New member
Jestem napalony :)

Strasznie się napaliłem na PS50C550. W rachubę wchodzi jeszcze LG50PK550 ... Sam nie wiem który brać? Macie jakieś sugestie?
 

rooland

New member
Witam,
to jest mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać, Dobry wieczór wszystkim :)

Jutro bądź w czwartek zawita do mnie pierwszy telewizor plazmowy ps50c550.
Chciałbym się dowiedzieć od Was na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze telewizora. Zakupiłem go w redcoon-ie.
Również chciałbym uzyskać odpowiedź czy "wygrzewać" go czy coś z nim robić przy pierwszych uruchomieniach? Oglądać na standardowych ustawieniach czy od razu mogę swoje wprowadzić? A jakich Wy używacie? Bo nie ukrywam naczytałem się na forach o powidokach i akurat ich chce uniknąć jak się oczywiście da. Przeczytałem praktycznie cały temat o modelu ps50B550. Tam występowały czasami problemy własnie z powidokami. Wyczytałem, że w menu jest jakaś funkcja odpowiadająca i pomagająca zniwelować te powidoki. Ogólnie co robić przy pierwszych godzinach użytkowania żeby czasem czegoś nie zniszczyć. W sumie najbardziej boje się tych powidoków nieszczęsnych :(.
Dziękuję za wszystkie rady i sugestie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robinet

New member
Ja mam od tygodnia PS50C530. Jak do tej pory nie zauważyłem występujących powidoków. Masz 3 główne ustawienia obrazu w których dodatkowo jest możliwość szybkiej zmiany tzw. oszczędzania w 5 trybach. Dodatkowo czujnik oświetlenia reaguje na jasność w pomieszczeniu. W opcjach zaawansowanych masz oczywiście ustawienie ochrony przed wypalaniem plazmy. Wydaje mi się, że nie masz się co obawiać okresu docierania, korzystaj jak ci najlepiej pasuje. Oczywiście unikaj ekstremów, typu obraz full dynamiczny z obwódkami przez długi czas, przynajmniej przez pierwszy okres czasu.
 

rooland

New member
"W opcjach zaawansowanych masz oczywiście ustawienie ochrony przed wypalaniem plazmy"

Czyli zaleca się od razu włączyć tą funkcję ?

I jeszcze jedno pytanie dotyczące możliwości podłączenia TV pod LAN. Czy ktoś już sprawdzał z Was jak to działa ?
 
Ostatnia edycja:

kucyk

New member
"W opcjach zaawansowanych masz oczywiście ustawienie ochrony przed wypalaniem plazmy"

Czyli zaleca się od razu włączyć tą funkcję ?

I jeszcze jedno pytanie dotyczące możliwości podłączenia TV pod LAN. Czy ktoś już sprawdzał z Was jak to działa ?

Rooland - a co ty chcesz streamowac po LANie jak ci TV lyka praktycznie wszystko po USB :>
 

rooland

New member
Hej,
akurat dla mnie LAN to jest duża wygoda bo nie musze latać z dyskiem od kompa do TV. Wczoraj dotarł do mnie telewizor i jestem w wielkim szoku jaki super on jest. Jest to moja pierwsza plazma i w ogóle pierwszy jakiś taki wypaśny tv po zwykłym crt ktory się niestety najzwyczajniej spalił. Po pierwsze mega duży ekran. Widziałem go w sklepie ale nie wydawał się aż tak duży :) ale to zaleta przecież. Przetestowałem na nim już połączenie LAN i działa perfekcyjnie. Zainstalowane oprogramowanie od razu połączyło się z telewizorem i nie ma problemów żeby oglądać wszystko to co udostępnie na komputerze. Zrobiłem upgrade oprogramowania lecz w sumie nie wiem co się zmieniło :p. Nie ukrywam wczoraj posiedziałem trochę oglądająć kilka rzeczy. Pierwsze to obejrzałem FullHd film "Home" i dosłownie szczęka nie mogła mi się zamknąć z wrażenia ! Nie widziałem nigdy jeszcze tak świetnego obrazu! Poźniej jakieś filmy z Cyfry + i tutaj nie jest już tak świetnie ale nie jest też tragicznie a na koniec wczorajszy mecz mecz Liv-atletico. Chciałem własnie sprawdzić z tymi powidokami. Po jakiś 45 minutach ogladania jednej połowy przełączyłem na inny kanał i powidoki były, lecz bardzo słabo widoczne i jak tylko patrzyłem na nie z odległości 0.5 metra. Włączyłem w menu usuwanie powidoków ... 2 min i już nic nie było więc bardzo fajnie :) Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony. Oglądam teraz na pół gwizdka wszystko z kontrastem i jasnością. Trochę godzin do "wygrzeje" i potem ustawię wszystko jak należy.

Btw: są jakieś programy przydatne w kalibracji ? czy to tylko tak na oko? Jak wy macie poustawiane te opcje ?

dzięki !
 
Do góry