Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

bronx99

Member
Witam
Ja również od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem w/w plazmy.
Przesiadłem się na niego z 32" LCD i różnica jest kolosalna!!
Pierwsze co mnie powaliło to wielkość (w sklepie wydawał się mniejszy:)
Kupiłem go w Redcoon. Wszytsko poszło bardzo sprawnie-2 dni od nadania (informację uzyskałem poprzez chata na stronie sklepu-polecam) paczka była ona u mnie.
Pozdrawiam
 

rooland

New member
Też kupiłem w redcoonie i wszystko ok, czekałem na tv również 2 dni. wszystko przyszło idealnie zapakowane, dobry kontakt ze sklepem. Ogólnie super. Tylko że troszkę przeginają z kosztami przesyłki no ale trudno sie mówi :/

a i gwarancja jest polska z tego co widzę
 
Ostatnia edycja:

kliki

New member
Witam użytkowników tego cudeńka. Z racji tego że noszę się z zamiarem jego kupna mam pytanko. Czy ten model tak jak inne Samy w menu serwisowym również można upgradeować? Czy można w nim uruchomić internet@tv? Jakie macie refleksje związane z jego używaniem?
 

rooland

New member
Na temat upgradu tego modelu jeszcze nic nie słyszałem. Bo tutaj jest mowa o modelu na rok 2010 który jest oznacozny "C" a ten wczesniejszy "B" miał miej funkcji i była możliwość upgradu własnie do modelu wyższego. Ale serio w tym modelu nie mam pojęcia na temat podniesienia jego możliwości. Może ktoś napiszę coś więcej na temat ewentualnej takiej możliwości.

Co do refleksji na temat jego użytkowania to extra. Zadaj pytania co dokładnie chcesz wiedzieć to odpowiem bo jak opisywać wszystko to troche by to zajęło ;)
 

kliki

New member
Co do refleksji na temat jego użytkowania to extra. ;)

Miałem na myśli czy w trakcie Twojego użytkowania spotkałeś się z jego strony z jakimiś niespodziankami, tzn. czy filmy odtwarzają się bez problemów? Czy kolory są wiernie odwzorowane? Czy zauważyłeś problemy które opisywane były tu na forum zn samoczynne włączanie, migotanie obrazu itp? Czy wchodziłeś do menu serwisowego i czy jest tam możliwość ustawienia na inny model? Czy podłączałeś telewizor do sieci i czy nie było z tym żadnych problemów?
 

rooland

New member
Miałem na myśli czy w trakcie Twojego użytkowania spotkałeś się z jego strony z jakimiś niespodziankami, tzn. czy filmy odtwarzają się bez problemów? Czy kolory są wiernie odwzorowane? Czy zauważyłeś problemy które opisywane były tu na forum zn samoczynne włączanie, migotanie obrazu itp? Czy wchodziłeś do menu serwisowego i czy jest tam możliwość ustawienia na inny model? Czy podłączałeś telewizor do sieci i czy nie było z tym żadnych problemów?

1. Czy kolory są wiernie odwzorowane?
Tak jak dla mnie są extra. Na tą chwilę jak oglądam zwyczajne kanały z np jakimś logiem to używam troszkę mniejszych ustawień "kontrast, jasność itd" bo wolę dmuchać na zimne i najpierw go jak to się mówi "wygrzać"?, ale jak włączam jakiś film HD gdzie nie ma stałych obrazów i zmieniam ustawienia na takie jakie powinny być to kolory są na serio świetnie odwzorowane, dla normalnego użytkownika jakim jestem na prawdę pięknie to wszystko wygląda i jestem bardzo zadowolony.

2. Czy zauważyłeś problemy które opisywane były tu na forum zn samoczynne włączanie, migotanie obrazu itp?
Nie, nie zauważyłem czegoś takie a szczerze powiem, że starałem się przyjrzeć temu bo czytałem własnie o występujących takich problemach. Na tą chwile nic takiego nie zauważyłem.

3. Czy wchodziłeś do menu serwisowego i czy jest tam możliwość ustawienia na inny model?
Niestety jeszcze nie wchodziłem do menu serwisowego, ponieważ nawet nie wiem jak to zrobić. Do tego modelu czyli "C" nigdzie nie znalazłem informacji aby coś takiego można zrobić, a sam trochę się boję bo nie oszukuje mało się znam akurat na TV. Jeżeli ewentualnie ktoś by mnie nakierował jak to zrobić, myślę że podejmę się wyzwania i sprawdzę.

4. Czy podłączałeś telewizor do sieci i czy nie było z tym żadnych problemów?
Tak podłączyłem do sieci. Z samym połączeniem i znalezieniem się z komputerem nie było problemów, ale ... Własnie tutaj zauważyłem dziwną rzecz. Oglądałem już 4 filmy fullHD własnie udostępniane z komputera po kablu. I 3 z nich nie sprawiały mi problemów ale wczoraj oglądałem Avatara Bluray i problemy wystąpiły. Mianowicie obraz wyświetlany był bez najmniejszych problemów i przycięć ale dźwięk przy jakiś szybszych scenach, bardziej urozmaiconych najnormalniej w świecie się zacinał (tylko dzwięk), nie wiem czym to jest spowodowane. Sprawdzałem natężenie przepustowości sieci i była w okolicach 10-15% więc mało. Przypuszczam, że telewizor sobie nie radzi z przerobieniem tego dzwięku. Możliwe że następne oprogramowania do niego zmienią coś z tym dźwiękiem. W tym tygodniu będę najprawdopodobniej kupował dysk usb to zobaczę jak wtedy będzie to chodzić. Zaznaczę, że od razu po otrzymaniu tv wgrałem mu najnowszy firmware ze strony producenta.

5. Czy w trakcie Twojego użytkowania spotkałeś się z jego strony z jakimiś niespodziankami, tzn. czy filmy odtwarzają się bez problemów?
Na tą chwilę oprócz tego nieszczęsnego dzwięku w jednym filmie HD, nie spotkałem się z innymi przykrymi niespodziankami. Obraz wyświetlany z Cyfry jest przyzwoitej jakości. Menu fajnie i intuicyjne, kanały przełączają się w miarę szybko. Dużo ustawień dzwięku, obrazu i wiele innych.

Jak chcesz coś więcej wiedzieć pytaj :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kliki

New member
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Ostatnie na chwilę obecną pytanko: sieć masz po kablu czy mieszaną? W jakiej konfiguracji testowałeś?
Pytam bo mam sieć mieszaną. Rooter wi-fi i trzy kompy. Tv i jeden komp byłyby podpięte po kablu, pozostałe dwa kompy po wifi. Czy taka konfiguracja nie sprawi problemu w poprawnym odtwarzaniu zawartości na TV?
 

rooland

New member
Ja mam podpięte tak
TV - switch - komputer z oprogramowaniem samsunga. i wszystko w domu idzie po kablu (jakoś nie jestem zwolennikiem wifi )

Czy sprawi ? hmmm nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć ponieważ nie mogę tego przetestować. Może ktoś tutaj na forum ma podobnie ja Ty i napisze jak wygląda sprawa z taką mieszanką. Ale przypuszczam, że wiekszych problemów nie powinno być ale na 100% nie moge odpowiedziec.

Własnie zrobiłem test i przerobiłem w Avatarze dzwięk z DTS na AC3 i już normalnie chodzi. Widocznie jeszcze programowo ten Tv nie jest wstanie rozkodować całego tego dzwięku co mnie dziwi ponieważ w pierwszym poście tutaj "kucyk" podał że normalnie DTS jest obsługiwany tylko że on puścił obraz po optycznym kablu do ampl. Muszę sprawdzić czy może to coś da.
 
Ostatnia edycja:

sruuba

New member
witam, a ja mam następujace pytanie: czym się różni c550 od c530? Gdyż sam się przymierzam do kupna c550 jednak jego dostępność jest mocno ograniczona a na stronie samsunga nie ma zadnych informacji o modelu c530.
 

markos17

New member
sruuba przeczytaj mojego posta na pierwszej stronie. Generalnie, C530 nie ma wejścia sieciowego, jedno gniazdo usb i hdmi mniej.
Ja w tym tygodniu kupuje plazmę i rozważam miedzy c530, a c550. Dzisiaj już zdecydowałem się na tańszy model. Różnica między nimi to na dzień dzisiejszy 300zł. Wolę sobie dokupić za tą różnicę skrzyneczkę, np.wd live.
Druga sprawa to nowa promocja Samsunga, w której zwracają 400zł, jeżeli kupisz tv >40cali i kino domowe. W modelach uprawnionych do udziału jest c530, natomiast c550 już nie.
 

k@mcio_pl

New member
Właśnie wóciłem z PS50C450. Świadoma rezygnacja z Full HD. HD Ready 1365x768 przy korzystaniu z telewizji SD i programów HD platformy Cyfra + wydała mi się lepszym wyborem. Złoty środek :D

Po roku czasu zrezygnowałem z Samsunga LE40B530. Nigdy więcej LCD. Plazma rulezzzzzz :blagam:
 

darek5431

New member
Miałem na myśli czy w trakcie Twojego użytkowania spotkałeś się z jego strony z jakimiś niespodziankami, tzn. czy filmy odtwarzają się bez problemów? Czy kolory są wiernie odwzorowane? Czy zauważyłeś problemy które opisywane były tu na forum zn samoczynne włączanie, migotanie obrazu itp? Czy wchodziłeś do menu serwisowego i czy jest tam możliwość ustawienia na inny model? Czy podłączałeś telewizor do sieci i czy nie było z tym żadnych problemów?

Witam. Również zastanawiam się nad zakupem ps50c530, i w związku z tym chciałbym ponowić pytanie na temat czerni i problemów opisywanych w serii B. Proszę osoby które już kupiły o zwrócenie uwagi i szczere opisanie tego problemu. Z góry dziękuję.
I jeszcze jdeno:), czy podstawa tego telewizora (właściwie to część pomiędzy tv a podstawą) jest szklana?

Pozdrawiam.
 

rooland

New member
Chciałbym zaznaczyć, że temat tyczy się modelu PS50C550 ! a nie 530 czy 450.

Co do czerni to nie wiem o co dokładnie chodzi, ale dla mnie w tym telewizorze czarny jest czarny, nie szary, nie wyblakły czy inny :)

co do łączenia... tak mi się wydaje, że to jest albo szkło albo coś al'a szkło ;)
 

darek5431

New member
Chciałbym zaznaczyć, że temat tyczy się modelu PS50C550 ! a nie 530 czy 450.

Co do czerni to nie wiem o co dokładnie chodzi, ale dla mnie w tym telewizorze czarny jest czarny, nie szary, nie wyblakły czy inny :)

co do łączenia... tak mi się wydaje, że to jest albo szkło albo coś al'a szkło ;)

Witam.
Wiem że temat dotyczy c550, ale od 530 różni się on niewiele (jedno USB więcej i DLNA)więc dlatego pozwoliłem sobie zapytać również o 530.
Dzięki za odpowiedź.
Z tą czernią chodzi o to iż w poprzednich modelach jak się obserwuje ciemne sceny to zdarza się (właściwie nagminnie- przynajmniej w obserwowanym przeze mnie modelu, szczególnie przy słabym sygnale),że czarny kolor chwilami jest czarny a chwilami robi się szary, :-( gdzie w orginale powinien być cały czas czarny.
Pozdrawiam
 

rafalost

New member
No to nie wiem czy brać czy nie ?!?

Witam.
Wiem że temat dotyczy c550, ale od 530 różni się on niewiele (jedno USB więcej i DLNA)więc dlatego pozwoliłem sobie zapytać również o 530.
Dzięki za odpowiedź.
Z tą czernią chodzi o to iż w poprzednich modelach jak się obserwuje ciemne sceny to zdarza się (właściwie nagminnie- przynajmniej w obserwowanym przeze mnie modelu, szczególnie przy słabym sygnale),że czarny kolor chwilami jest czarny a chwilami robi się szary, :-( gdzie w orginale powinien być cały czas czarny.
Pozdrawiam

Już miałem kupować C550, ale widzę że jest sporo niewiadomych ... Chyba poczekam na jakieś konkretne testy tego modelu i wtedy się zdecyduję czy ten, czy inny. W końcu 3500 zł piechotą nie chodzi i może lepiej dołożyć 500 zł niż bujać się później z byle czym i żałować przez parę lat wyboru ...
 
Do góry