Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

Br0w4r

New member
Witam.
Ktoś wgrywał nowy soft ? Są jakieś zmiany w stosunku do poprzedniego ?
Odkryłem kolejny problem TV a mianowicie ma problemy ze współpracą z modułem CAM irdeto. Przy kanałach grupy TVN nie ma możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej. W tym przypadku bo zmianie na inna tv zawiesza wyświetlanie obrazu. Narazie ani producent TV ani modułu nie są w stanie udzielić żadnych informacji. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
 

dannygd

New member
Widać że nigdy nie słyszałes bzyczącego Samsunga bo nie pisałbyś takich bzdur.
No nie słyszałem, choć ja mam dokładnie takiego PS50C550, sąsiad ma PS50B551, wujek ma PS50C430... za to buczenie słyszałem u 2 sąsiadów w Panasonicu i Pionierze ;)

Założe sie że byś nie był taki usmiechnięty po wydaniu 3 tyś dostając w gratisie brzęczenie doprowadzające do szału.
Gdybym miał zepsuty telewizor, na pewno bym był niezadowolony. U mnie najgłośniejszy jest tuner TV kablowej, potem ampli Onkyo, potem dysk WD, najcichszy jest TV.

I nie pisz mi że to normlane w każdym dużym telewizorze bo do czynienia mam z przeróżnymi plazmami innych producentów i tylko Samsung wypuszcza taki chłam jesli chodzi o cewki.
Nie rozkręcałem mojego TV, więc nie mogę konstruktywnie odpowiedzieć na Twoje stwierdzenie.

I ciekawe jak wytłumaczysz że na wszystkich forach narzekający na buczenie to prawie zawsze własciciele Samsungów, a ludzie z LG i Panasoniców to nieliczne wyjątki.
To jest akurat najprostsze do wytłumaczenia, a najlepiej widać to na przykładzie aut:
- 99% użytkowników VW (głownie Golfów i PAssatów) w Polsce uważa je za najlepsze i najmniej awaryjne auta, choć we wszystkich rankingach awaryjności dane tego nie potwierdzają.
- z kolei więcej niż połowa użytkowników Fordów, narzeka na nie, choć są mniej awaryjne od w/w VW (szczególnie Focus i Fusion)
Ciekawe jak to wytłumaczysz? Może hasłem utartym w Polsce "ford gówno wort", a może innym "nie każda morda pasuje do forda..." ;))) Ale tak na poważnie badania psychologiczne dowodzą, że skoro się zapłaciło za coś co uważa się za lepsze to pomimo fiaska mniej się na to narzeka (trochę ze wstydu), a jak kupuje się coś tańszego (co w podtekście może się psuć) to nie wstydzimy się o tym mówić głośno...

Pozdrawiam ;)
 

dannygd

New member
Witam
Przeczytałem cały ten wątek ale pomimo wzmianek nie znalazłem odpowiedzi,chodzi mi o to jakie tak na prawdę są różnice pomiędzy PS 50C 6500 a PS 50C 5500 nawet na stronie producenta w porównaniu różnice są w zasadzie kosmetyczne - czy chodzi tylko o brak 3D. Czy też są jeszcze jakieś inne różnice - może w wyświetlaniu obrazu itp. Bo różnice w cenie to około 1000zł.

w trybie serwisowym możesz sobie praktycznie zmienić wszystko (poza parametrem tech matrycy - chyba jakiś filtr ma dodatkowo) tak żeby mieć model wyżej ;)
 

dannygd

New member
Witam!

Panowie, szukałem informacji na ten temat ale jakoś nie mogłem znaleźć...

Chodzi mi o różnice pomiędzy modelami 50cali PS530C i PS550C. Czy są jakieś różnice w matrycy, jakości wyświetlanego obrazu itp? Czy warto dopłacać do 550?
Dodam że zupełnie nie ma znaczenia dźwięk, ani USB i multimedia (mam kino i komputer przy tv).

Bardzo proszę o odpowiedzi, bo niebawem muszę się zdecydować.

pozdrawiam

Oto różnice:
1. AllShare (powered by DLNA)
2. WiFi Adaptor Support
3. Ethernet (LAN)
4. +1 HDMI (jeśli ktoś nie ma amplitunera z we/wy HDMI to może mu brakować złącz (np. tuner cyfrowy i dvd, brakuje na 3 urządzenie: konsola, kamera, laptop itd.)
5. Wyjście słuchawkowe jack (bardzo przydatne przy płaskich telewizorach, które mają słabe głośniki - bo można podłączyć do nich zestaw głośnikowy 2+1 np. creative czy logitech i tanim kosztem ok. 150-250 zł) mamy fajny dźwięk przy słuchaniu muzyki, filmach z DD czy grach)
6. Dodatkowe USB (jak mamy dysk twardy na stałe podłączony, to przydaje się na pendrive ;)
7. Oprogramowanie (tak wiem, można je zmienić w trybie serwisowym, tylko tracimy gwarancję...)
8. Inna, moim zdaniem ładniejsza podstawa Crystal Design
9. Inny kolor Platinum Black (Gray gradation)
10. Wymiary o ok. 1 cm w każdą stronę a tym samy i wagę o ok. 1 kg, może to niuanse, ale jeśli ktoś robi meble na wymiar to może się zdziwić...
11. Pilot ;)
 

dannygd

New member
Problem z odtwarzaniem filmów z dysku twardego i aktualizacją

Tak, tak i ja znalazłem wadę/problem z PS50C550 ;)

Chodzi o odtwarzanie filmów (głównie divx, avi) z dysku twardego (1 TB WD zasilany oddzielnie). Wcześniej wszystko chodziło bez żadnego kłopotu, a ost. filmy potrafią się zatrzymać w pewnym momencie i... najpierw mam "stopklatkę", potem wyłączenie filmu i powrót do menu mediaplayera, który nie pamięta gdzie zakończył odtwarzanie (funkcja włączona). Dzieje się to w różnych filmach zarówno na początku filmu jak i pod jego koniec czy w połowie.

Druga informacja to soft, który mam od zakupu niezaktualizowany, bo TV nie widzi pliku (ze strony samsunga) który jest jako jedyny zapisany na pendrivie...

Pozdr,
 

Drachenfels

New member
Witam,
mam model 59D550 więc podejrzewam że nie różni się aż tak bardzo od C550.
Proszę spojrzeć na te screeny Gears of War 2.
Co to może być? Widzę, że kilka osób z opisu ma podłączone konsole do plazmy. Też macie coś takiego? Czego to wina? Podłączałem konsolę w sklepie pod inny egzemplarz i było to samo. LG z podobnej półki cenowej, to samo. Kabel HDMi za 100 zeta. Podłączałem komputer i nie było problemu z wyświetlaniem gier na plaźmie.
Efekt taki robi się podczas przesuwania kamery na boki.
 

Attachments

  • inne 014.jpg
    inne 014.jpg
    599,2 KB · Wyś: 87
  • inne 016.jpg
    inne 016.jpg
    690,7 KB · Wyś: 83

Br0w4r

New member
Ale taki efekt pojawia się tylko w tej grze ? Czy masz ogólnie jakieś problemy. Powiem szczerze, że mam podłączone obie konsole pod swój tv i z żadną grą nie miałem problemów o których piszesz, niestety nie mam gearsów żeby sprawdzić konkretnie jak jest na tej grze.
 

Drachenfels

New member
Witam,
przepraszam że nie odpowiadałem, byłem na wakacjach:)

Tak więc: generalnie wszystkie gry na x360 mają ten problem. Z tego co wyczytałem to wina tego, że gry pracują w 30 fpsach; stąd mniej więcej taki efekt. Próbowałem zmiany wszystkiego co można, podłączałem inne konsole i było to samo. W filmach divx czy z płyt br efekt jest podobny, przy szybkim ruchu kamerą w poziomie. Takie rozdwajanie kontur. Oczywiście aparat trochę może przekłamuje efekt, ale tak to wygląda. Do tej pory grałem na LCD samsung 22 cale, do tego oglądałem na nim filmy DVD i divx. Nigdy takiego efektu nie zauważyłem, ale może to wina wielkości ekranu:)
A może to judder?
Jak u Was gry wyglądają przy szybkim ruchu kamerą na boki?
 

winiu89

New member
Dzięki za odpowiedz, ale moje pytanie wzięło się z chęci skompletowania takiego zestawu, niestety jeszcze go nie mam ale, że tak powiem jest to dość istotny czynnik czy będe sie za to brał, bo troche sprawa straciła by sens jeśli trzeba by za każdym razem odpalać kompa i udostępniać. Ale z powodu wątpliwości działania takiego podpięcia sprzętu coraz bardziej skłaniam się ku zakupie zamiast zestawu router+dysk do niego, zestawu z jakimś playerkiem (np. wd live) + dysk. Zyskuje pewność działania, interek w TV (podstawowe serwisy) i przy wyborze odpowiedniego playerk możliwość ściągania danych bezpośrednio na dysk bez udziału kompa.

Konrad1704, zrobiłeś jakieś testy z dyskiem USB podłączonego do printserwera w sieci? Czy telewizor widział taki dysk podłączony do sieci bez pomocy aplikacji zainstalowanej na komputerze? Też chciałbym dokupić taki printserwer do którego podłącze twardy dysk, tylko zastanawiam się czy telewizor nie będzie miał problemów aby wykryć ten dysk w sieci, bez ingerencji komputera... Wie ktoś może coś na ten temat?

Ogólnie chodzi o to, aby do routera podłączyć np. taki printserwer

http://allegro.pl/tp-link-tl-ps310u-printserwer-dysk-sieciowy-usb-fv-i1796460343.html

I żeby telewizor połączony z siecią widział zawartość dysku bez pomocy komputera.
Jeżeli wie ktoś coś na ten temat będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

briefer

New member
5. Wyjście słuchawkowe jack (bardzo przydatne przy płaskich telewizorach, które mają słabe głośniki - bo można podłączyć do nich zestaw głośnikowy 2+1 np. creative czy logitech i tanim kosztem ok. 150-250 zł) mamy fajny dźwięk przy słuchaniu muzyki, filmach z DD czy grach)
Jako że jestem kompletnie zielony w kwestii dźwięku prosił bym o pomoc, Jakie głośniki dobrać to tego samsunga? Oczywiście tanim kosztem, po zakupie TV zostało może z 300zł (naciągnięte do 500zł jeśli naprawdę warto) na dźwięk a skoro wejście jack jest dostępne to nie powinno być problemów z zakupem czegoś sensownego grającego lepiej niż te wbudowane głośniki, co byście polecali w tej cenie? Fajnie by było gdyby nie żarło za dużo prądu, coś czuje że sama plazma i tak mnie zrujnuje :)

P.S.
TV mam od 4dni, cichutkie buczenie słychać tylko w zupełnej ciszy, to już praca mojego laptopa jest głośniejsza :p
 
Ostatnia edycja:

konrad1704

New member
winiu89 niestety nie udało mi się przeprowadzić żadnych prób z racji braków sprzętowych w które nie chce inwestować przed ostatecznym upewnieniem się skuteczności danych rozwiązań. Póki co niestety wciąż korzystam z pendrive w celu przenoszenia materiałów między TV a komputerami. Przesyłanie niektórych materiałów po sieci niestety czasem okazuje się zbyt wolne.

pozdrawiam
 

winiu89

New member
Jako że jestem kompletnie zielony w kwestii dźwięku prosił bym o pomoc, Jakie głośniki dobrać to tego samsunga? Oczywiście tanim kosztem, po zakupie TV zostało może z 300zł (naciągnięte do 500zł jeśli naprawdę warto) na dźwięk a skoro wejście jack jest dostępne to nie powinno być problemów z zakupem czegoś sensownego grającego lepiej niż te wbudowane głośniki, co byście polecali w tej cenie? Fajnie by było gdyby nie żarło za dużo prądu, coś czuje że sama plazma i tak mnie zrujnuje :)

P.S.
TV mam od 4dni, cichutkie buczenie słychać tylko w zupełnej ciszy, to już praca mojego laptopa jest głośniejsza :p

Ja u siebie do tego TV mam podłączony po optyku wzmacniacz Pioneera + 2 duże kolumny (3 drożne, głośniki basowe 25cm) moc wzmacniacza w stereo 2x100W. Efekt jest naprawdę dobry, filmy HD ogląda się o niebo lepiej niż z wbudowanymi głośnikami, na małych głośniczkach nie osiągnie się takiego basu...

Używany cyfrowy wzmacniacz Pioneera z wejściem optycznym można dostać za ~300zł, do tego dokupujesz dwie duże kolumny za 200zł i cieszysz się czystym dźwiękiem, po optyku z każdego źródła :) Moim zdaniem podłączanie głośników komputerowych mija się z celem i szkoda na to pieniędzy.

winiu89 niestety nie udało mi się przeprowadzić żadnych prób z racji braków sprzętowych w które nie chce inwestować przed ostatecznym upewnieniem się skuteczności danych rozwiązań. Póki co niestety wciąż korzystam z pendrive w celu przenoszenia materiałów między TV a komputerami. Przesyłanie niektórych materiałów po sieci niestety czasem okazuje się zbyt wolne.

pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź, ja póki co używam dysku USB 1 TB, tylko wkurza mnie latanie z nim do komputera i rozpakowywanie kilkadziesiąt GB filmów po czym z powrotem do TV i tak co jakiś czas, a przez DLNA to zbyt długo udostępnia te filmy i dodatkowy minus - komputer musi być cały czas włączony ;/
 
Ostatnia edycja:

bigmar

New member
I żeby telewizor połączony z siecią widział zawartość dysku bez pomocy komputera.
Jeżeli wie ktoś coś na ten temat będę bardzo wdzięczny za pomoc.[/QUOTE]


Chciałbym się przywitać przy moim pierwszym poście.:)

Winiu89, dobrym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie nabycie serwera plików np. z oferty Synology.
Używam od roku z powodzeniem modelu DS110j.
Nim dokonałem zakupu, analizowałem też tańsze wersje innych firm dostęne na rynku, jednak mimo wysokiej ceny postawiłem na DS.
Bałem się tych tańszych wynalazków do których próżno szukać aktualizacji softu, czy pomocy technicznej o forach już nie wspomnę.

Mam to podpięte pod router bezprzewodowy dzięki czemu do zawartości serwera mam dostęp zarówno z dowolnego komputera w domu, jak i ps3.
Dodam, że w moim przypadku ważne było możliwość podpięcia 2 drukarek równocześnie (2 porty usb printserwera z tyłu), a prócz tego to by ściąganie np. torrenta nie wymagało udziału komputera, dzięki temu odpada bieganie z pendrivem do tv (konsoli) w kółko. Z przodu jest też jedno usb do którego podłączasz pena i cała jego zawartość jest kopiowana na hdd serwera.
 

winiu89

New member
Chciałbym się przywitać przy moim pierwszym poście.:)

Winiu89, dobrym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie nabycie serwera plików np. z oferty Synology.
Używam od roku z powodzeniem modelu DS110j.
Nim dokonałem zakupu, analizowałem też tańsze wersje innych firm dostęne na rynku, jednak mimo wysokiej ceny postawiłem na DS.
Bałem się tych tańszych wynalazków do których próżno szukać aktualizacji softu, czy pomocy technicznej o forach już nie wspomnę.

Mam to podpięte pod router bezprzewodowy dzięki czemu do zawartości serwera mam dostęp zarówno z dowolnego komputera w domu, jak i ps3.
Dodam, że w moim przypadku ważne było możliwość podpięcia 2 drukarek równocześnie (2 porty usb printserwera z tyłu), a prócz tego to by ściąganie np. torrenta nie wymagało udziału komputera, dzięki temu odpada bieganie z pendrivem do tv (konsoli) w kółko. Z przodu jest też jedno usb do którego podłączasz pena i cała jego zawartość jest kopiowana na hdd serwera.

Dzięki za info :)
Ale mam kilka pytań:
1. Po podłączeniu do routera TV oraz tego serwera plików, jak TV wykrywa zawartość dysku? Jak to działa w twoim przypadku?
2. Czy po podłączeniu do serwera np. dysku zewnętrznego USB będzie on dostępny dla innych użytkowników/TV ?
3. Czy serwer jest wstanie ściągać pliki z konta premium z serwera filesonic.com bez ingerencji komputera?
4. Czy filmy 1080p są płynnie odtwarzane przez TV poprzez taki serwer?

No to na razie tyle :)
Pozdrawiam
 

bigmar

New member
Dzięki za info :)
Ale mam kilka pytań:
1. Po podłączeniu do routera TV oraz tego serwera plików, jak TV wykrywa zawartość dysku? Jak to działa w twoim przypadku?
2. Czy po podłączeniu do serwera np. dysku zewnętrznego USB będzie on dostępny dla innych użytkowników/TV ?
3. Czy serwer jest wstanie ściągać pliki z konta premium z serwera filesonic.com bez ingerencji komputera?
4. Czy filmy 1080p są płynnie odtwarzane przez TV poprzez taki serwer?

No to na razie tyle :)
Pozdrawiam



ad1.
TV musi mieć zimplementowany protokół DLNA ( w samsungach znany jako AllShare).
W TV jest widoczne to co sam udostępnisz na serwerze, czyli filmy, muzyka, zdjęcia itp. w formie jaką sam nadasz (katalogi, sortowanie, nazwy).
Ja tylko testowo podpiąłem TV kablem do routera by zobaczyć jak to działa w ogóle. Na codzień zasoby serwera są widoczne w ps3 i komputerach a TV nie jest podłączony do routera w żaden sposób.
Głównie na ps3 jest oglądane cokolwiek. Jeśli masz ps3 to w zakładkach video, zdjęcia i muzyka pojawi się ikona serwera.

ad2.
Nie, zarówno zewnętrzny hdd jak i pen nie będą widoczne. To usb z przodu służy kopiowaniu danych z nośników na serwer.

ad3.
Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie. Nie znam tego serwisu, używam wyłącznie torrentów i tu spisuje się wyśmienicie.

ad4.
Tak.
Tu zwracam uwagę na przepustowość Twojej sieci wewnętrznej. Warto, by zarówno Twój router jak i karta sieciowa w laptopie, TV procowały w standardzie n, co zapewni Ci jakość bez zacięć i opóźnień.

Dodam, że dostęp do serwera masz z dowolnego miejsca, więc zamiast nieść hdd od znajomego możesz po prostu zawartość hdd przerzucić sobie od niego na Twój serwer nie nosząc niczego.

Znajdź polską stronę Synology i Polskie Forum Synology, jest tam masa informacji, łącznie z demo jak działa panel sterowania takiego serwera. Po lekturze tych stron ostatecznie pojąłem decyzję o zakupie.
 

walerus

New member
Mam chyba trochę inny problem: TV podłączony kabelkiem Ethernet do Netia Hot Spot i TV widzi Hot Spota - ale nie widzi internetu - tzn nie mogę buszować po sieci... Mógłby ktoś rozwinąć temat? Tzn na pewno podpinając do Hot Spota dysk TV zobaczy zawartość - ale mi zależy na internecie - co zrobić by TV zobaczył sieć i np. IPLA, [YouTuube], czy też filmy DivxHD?
Pozdrawiam
 
Do góry