Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

konrad1704

New member
Ponawiam pytanie

Witam

Chciałem ponowić swoje pytanie z paru postów wyżej bo dyskusja nad elementem buczącym trochę je przyćmiła:

"Witam

Mam pytanko chciałbym podłączyć TV do routera z wyjściem USB do którego podpięty będzie dysk. Czy ten dysk będzie widziany jako np. pendrive? Czy żeby odtworzyć multimedia z dysku trzeba będzie każdorazowa odpalać komputer a w nim program PC Share Manager, potem udostępniać dane i tak za każdym razem?"

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Telewizor to urządzenie elektryczne wytwarzające ciepło/światło i jak każde na świecie nie jest bezszelestne!!! Porównywanie 50 calowej plazmy do 32 LCD to trochę jak porównywanie vw polo z silnikiem 1,0 do VW passata z silnikiem 3,0 V6 czy V8 i dziwienie się że silnik słychać ;)

Obawiam się, że niedługo do szału zacznie Cię doprowadzać żarówka w pokoju! Może czas iść do laryngologa, a może od razu do psychiatry...

Widać że nigdy nie słyszałes bzyczącego Samsunga bo nie pisałbyś takich bzdur. Założe sie że byś nie był taki usmiechnięty po wydaniu 3 tyś dostając w gratisie brzęczenie doprowadzające do szału.
I nie pisz mi że to normlane w każdym dużym telewizorze bo do czynienia mam z przeróżnymi plazmami innych producentów i tylko Samsung wypuszcza taki chłam jesli chodzi o cewki.
I ciekawe jak wytłumaczysz że na wszystkich forach narzekający na buczenie to prawie zawsze własciciele Samsungów, a ludzie z LG i Panasoniców to nieliczne wyjątki.
 

Hrupek

New member
Opoznienie dzwieku spdif

Witam mam problem z podlaczeniem TV do komputera za pomoca optical output mam jakies 20 mil sec opoznienia w stosunku do glosnikow z TV w kompie mam Creative X-Fi Xtreme Audio ma ktos jakis pomysl co moze pomoc? sterowniki w kompie najnowsze w TV ustawione opoznienie na 0 (to samo jest jak podlacze PS3 do kompa tez jest opoznienie) moze dlugosc kabla(5m)?
Pozdrawiam
Kamil
 
Ostatnia edycja:

Br0w4r

New member
Jak tak czytam posty na forum tej plazmy to mam wrażenie, że 90% ludzi ma wodę zamiast mózgu... Nie czytają instrukcji, robią za serwisantów, źle podłączają urządzenia peryferyjne i na koniec zachowują się jak księżniczki na ziarnku grochu. Oczywiście niektóe z TV się psują i po prostu trzeba je wymienić lub naprawić, ale myślę że 90% narzekających postów to totalna ignorancją dla praw fizyki i instrukcji obsługi ;)

Telewizor to urządzenie elektryczne wytwarzające ciepło/światło i jak każde na świecie nie jest bezszelestne!!! Porównywanie 50 calowej plazmy do 32 LCD to trochę jak porównywanie vw polo z silnikiem 1,0 do VW passata z silnikiem 3,0 V6 czy V8 i dziwienie się że silnik słychać ;)

Obawiam się, że niedługo do szału zacznie Cię doprowadzać żarówka w pokoju! Może czas iść do laryngologa, a może od razu do psychiatry...

PS. Myślę, że 60 calowy Pioneer czy Panas u sąsiada za 15-20 tys jest bezszelestny, bo one przecież nie potrzebuje prądu ;D

Jak ja czytam takie posty to mam wrażenie że ich autorzy wogóle mózgu nie maja. Proponuje koledze wrócić do podstawówki i spróbować nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Nie chce mi się komentować tej wypowiedzi bo nie ma żadnej wartości merytorycznej, a jedynie zaniża poziom wiedzy na forum.

kol. rooland z początku też myślałem że to problem automatycznej aktualizacji, ale mam tą opcję wyłączoną.
Dopatrzyłem się dosyć ciekawej rzeczy. Otóż wcześniej podawałem, że tv jest z grudnia 2010 - tak wynikało z nalepki na kartonie. Na tv jest inna nalepka która mówi, że tv to model ze stycznia 2011 r. O dziwko ma soft z listopada 2010. Spróbuje aktualizacji softu, może problem autowłączania zostanie rozwiązany. Problem buczenia niestety nadal pozostaje.

konrad - to zależy od routera, a konkretniej od tego w jaki sposób router ulokuje dysk w sieci. Jeśli dysk podpięty do routera będzie widziany przez tv jako urządzenie pamięci masowej będziesz mógł korzystać bezpośrednio z niego. Zresztą spróbuj podłączyć i podziel się obserwacjami.

Pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

konrad1704

New member
konrad - to zależy od routera, a konkretniej od tego w jaki sposób router ulokuje dysk w sieci. Jeśli dysk podpięty do routera będzie widziany przez tv jako urządzenie pamięci masowej będziesz mógł korzystać bezpośrednio z niego. Zresztą spróbuj podłączyć i podziel się obserwacjami.

Pozdrawiam...


Dzięki za odpowiedz, ale moje pytanie wzięło się z chęci skompletowania takiego zestawu, niestety jeszcze go nie mam ale, że tak powiem jest to dość istotny czynnik czy będe sie za to brał, bo troche sprawa straciła by sens jeśli trzeba by za każdym razem odpalać kompa i udostępniać. Ale z powodu wątpliwości działania takiego podpięcia sprzętu coraz bardziej skłaniam się ku zakupie zamiast zestawu router+dysk do niego, zestawu z jakimś playerkiem (np. wd live) + dysk. Zyskuje pewność działania, interek w TV (podstawowe serwisy) i przy wyborze odpowiedniego playerk możliwość ściągania danych bezpośrednio na dysk bez udziału kompa.
 

Almix

New member
Mam ten tv od 3 dni, model ze stycznia 2011 ( co ciekawe soft z listopada ubr ale nie da sie zaktualizowac do nowszego) brzeczy az milo :D cewski po lewej jak i po prawej stronie daja o sobie znac jakby mialy za duze luzy w konstrukcji, sa momenty ze w ogole ich nie slychac a sa i takie ze jest bardzo glosno. Ogolnie tv mi sie bardzo podoba, jakosc obrazu jest super, kanaly hd w tv vectry wygladaja nie zle, nie mialem jeszcze okazji zobaczyc obrazu w full hd ale wszystko przedemna ;)
 

pastooh

New member
Witajcie - będzie długo bo przeczytałem wszystkie strony z tego wątku

chce kupić plazme 50'' - na celowniku jest ps50c550 (lub ew. ps50c6500 lub panas tx-p50g20)

dlatego proszę o poradę - -ma parę wątpliwości

porównałem sobie na stronie samsunga dwie plazmy seria6 - c6500 i seria5 - c550
główne różnice to
- SRS -audio (bez znaczenia przy ampli)
- BD wise (zdaje sie ze to dziala tylko miedzy urządzeniami Samsunga?)
- napisy - enigmatyczny parametr; w tabelce przy c6500 stoi ze TAK a przy c550 ze NIE - ktoś wie co to jest?
- odbiór DTV to jest cyfrowej naziemnej TV - czy to mnie dotyczy jak mam N-ke? czy to co ma c550 wystarczy?
c6500 => Pan EU : DVB - T / C ZT(Italy MHP) : DVB - T / C XU (UK T2) : DVB - T2
c550 => DVB - T / C

- MHP/ MHEG (wersja) tu kolejna różnica
c6500 => ZT (Italy MHP) : MHP XU (UK T2) : MHEG (1.0.6) XC / XH / BT : Nie
c550 => NIE (tzn że co? nic nie ma?)

- złącza
c6500 => 1 x USB
c550 => 2 x USB

- i chyba najważniejsza - rozdzielczość
c6500 =>1080p
c550 =>1080i

rozumiem że przy sygnale z Blueraya będzie to miało znaczenie; a przy telewizji N na kanałach HD? czy ktoś nadaje 1080p?

innych różnic nie widzę jeśli chodzi o tabele

oba maja film mode pull-down 3:2


w tym temacie użytkownicy piszą że nie przepuszcza DTS do ampli a tylko stereo - czy to prawda?


teraz pytania

1. czy c550 ma cinema smooth? na stronie stoi ze NIE ... tu chyba wyczytałem że faktycznie nie ma ale już mi sie mylą te informacje - za dużo stron ;-)
2. o co chodzi z odświeżaniem 100hz? czy te 100hz ma seria 5 i seria 6? na stronie Euro stoi że tak... na stronie sama nie widzę...
3. czy seria 5 i 6 ma różne panele? czy to same panela ale bebechy inne?
4. WAŻNE digital-out DTS na stronie samsunga jest dts2.0 digital out - czy to oznacza ze tylko stereo? (wtedy trzeba konwertować filmy mkv które mają 5.1) pytanie do c550 i c6500?
cactusek pisał tu gdzieś że jeśli podajemy do TV dźwięk 5.1 przez hdmi to po optyku tez taki wychodzi; natomiast jeśli leci wszystko z dysku po USB to wychodzi tylko stereo? czy dobrze to rozumiem?
bo na stronie 34 tego wątku jest wpis który mówi zupełnie odwrotnie (że 5.1 będzie tylko przez USB :O )
jeśli rację ma cactusek to rozwiązaniem będzie HDplayer....

jeśli po Waszych informacjach wyjdzie że te różnice są warte dopłacenia 1000pln do c6500 to będzie dylemat :O bo podobnej cenie co c6500 jest panas G20


ps
btw. facet w Euro stwierdził że c6500 jest 'lepiej okodekowany i łyka wszystko' :shock: a seria 5 czyli c550 nie ma tylu kodeków i ma problemy z filmami - wydaje mi się że facet bajdurzy

z instrukcji - chyba sobie sam odpowiedź znalazłem...
Dźwięk 5.1 jest dostępny, gdy telewizor jest podłączony do urządzenia obsługującego ten standard.
Kiedy odbiornik (kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne
telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina domowego będzie
przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak
odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji satelitarnej (STB), odbiornik kina
domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli chcesz korzystać z dźwięku 5.1-kanałowego,
podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej / dekodera
telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu kina domowego.
czyli jak ktoś wsadzi kartę pamięci z filmem to pójdzie 5.1 ale jak ktoś podłączy niebieski promyk przez HDMI to juz kiszka?
a co z hdd na USB? (wiem wiem to mozna obejść hd-playerm TV<--video--HD_Plyaer---audio-optyk--->ampli ale to równa się kasa dodatkowa)
 
Ostatnia edycja:

Br0w4r

New member
Nudzi mi się z rana to trochę popiszę.
pastooh - odpowiem co ma 550.
BD - nie wiem co to.
Srs - jakiś śmieszny system do wirtualnego dźwięku przestrzennego. 550 posiada tylko pod inną nazwą.
Napisy - jak podłączysz cyfrową tv i masz kanały które mają jako opcję dodatkowo napisy to tv je odtwarza. 550 posiada taką opcję.
Odbiór DTV - jak mieszkasz w polsce i chcesz korzystać z kablówki bez dekodera, za to z dedykowanym modułem CAM to tak naprawdę istotne jest dvb-c. Zresztą i tak masz dekoder. Inne to kwestia kodowania w innych krajach, lub ew. kodowania przyszłości :)
MPEG wynika bezpośrednio z rodzajów DTV.
550 ma 2 usb, jedno z tyłu jedno z boku.
550 jest 1080p - nie wiem skąd wziąłeś i.
W sprawach dts.
Jak masz podłączoną cyfrową tv i nadawane są kanały z dźwiękiem np 5.1 DTS to tv po optyku puszcza DTS 5.1. Jak podłączysz pena lub dysk po usb lub będziesz coś oglądał po sieci z dźwiękiem DTS 5.1 to tv puszcza po optyku DTS 5.1 . Jak podłączysz jakieś źródło kablem HDMI i będziesz odtwarzał materiał z dźwiękiem DTS 5.1 to tv po optyku puszcza jedynie 2.0.
Co do kodeków nie wiem, tv odtwarza praktycznie wszystkie popularne formaty. Oczywiście z mkv bywa różnie, ale to z uwagi na brak standardu przygotowania zawartości kontenera.

Pozdrawiam...
 

pastooh

New member
Nudzi mi się z rana to trochę popiszę.
pastooh - odpowiem co ma 550.
BD - nie wiem co to.
Srs - jakiś śmieszny system do wirtualnego dźwięku przestrzennego. 550 posiada tylko pod inną nazwą.
Napisy - jak podłączysz cyfrową tv i masz kanały które mają jako opcję dodatkowo napisy to tv je odtwarza. 550 posiada taką opcję.
Odbiór DTV - jak mieszkasz w polsce i chcesz korzystać z kablówki bez dekodera, za to z dedykowanym modułem CAM to tak naprawdę istotne jest dvb-c. Zresztą i tak masz dekoder. Inne to kwestia kodowania w innych krajach, lub ew. kodowania przyszłości :)
MPEG wynika bezpośrednio z rodzajów DTV.
550 ma 2 usb, jedno z tyłu jedno z boku.
550 jest 1080p - nie wiem skąd wziąłeś i.
W sprawach dts.
Jak masz podłączoną cyfrową tv i nadawane są kanały z dźwiękiem np 5.1 DTS to tv po optyku puszcza DTS 5.1. Jak podłączysz pena lub dysk po usb lub będziesz coś oglądał po sieci z dźwiękiem DTS 5.1 to tv puszcza po optyku DTS 5.1 . Jak podłączysz jakieś źródło kablem HDMI i będziesz odtwarzał materiał z dźwiękiem DTS 5.1 to tv po optyku puszcza jedynie 2.0.
Co do kodeków nie wiem, tv odtwarza praktycznie wszystkie popularne formaty. Oczywiście z mkv bywa różnie, ale to z uwagi na brak standardu przygotowania zawartości kontenera.

Pozdrawiam...
Dziękuję Ci za rzeczową odpowiedź
co do 1080i vs. 1080p to wyczytałem to na stronie sklepu - na stronie Samsunga nie ma rozgraniczenia na i lub p
(mam nadzieję że nie łamię jakiegoś regulaminu...) - zerknij na porównanie:
Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: Samsung PS50C550, Samsung PS50C6500 ? RTV EURO AGD Lider Rynku RTV i AGD w Polsce


5.1
na początku tej części Twojej wypowiedzi jest że jeśli masz podłączony dekoder cyfrowej TV to bedzie dzwiek 5.1
z drugiej strony piszesz że puszczając coś po hdmi nie dostane 5.1
a przecież dekoder cyfr. TV jest właśnie podłączany do TV przez hdmi (chyba że dekoder ma wyjscie optyk-->do ampli)
to jak to jest dokładnie?
hdd/pen USB -> 5.1 ?
sygnał/źródło przez hdmi -> wychodzi stero?
dobrze to rozumiem?
 

Br0w4r

New member
Dane w porównywarce są błędne. 550 napewno wyświetla obraz full hd czyli 1920x1080p.

Co do dźwięku po optyku:
tv ma wbudowany tuner dvb c/t, dzięki niemu posiadając moduł CAM można odbierać cyfrowy obraz bez dekodera. W takim przypadku o ile materiał jest z dźwiękiem np DTS 5.1 po optyku tv puszcza DTS 5.1.
Ogólnie jak TV sam coś odtwarza - czy to z pena, hdd czy z anteny po optyku wysyła dźwięk wielokanałowy w zależności od materiału. Jeśli odtwarzasz coś na zewnętrznym odtwarzaczu np zewnętrznym dekoderze, bluerayu, dvd czy innym to po optyku tv wypuszcza jedynie stereo.
 
Ostatnia edycja:

pastooh

New member
Dane w porównywarce są błędne. 550 napewno wyświetla obraz full hd czyli 1920x1080p.

Co do dźwięku po optyku:
tv ma wbudowany tuner dvb c/t, dzięki niemu posiadając moduł CAM można odbierać cyfrowy obraz bez dekodera. W takim przypadku o ile materiał jest z dźwiękiem np DTS 5.1 po optyku tv puszcza DTS 5.1.
Ogólnie jak TV sam coś odtwarza - czy to z pena, hdd czy z anteny po optyku wysyła dźwięk wielokanałowy w zależności od materiału. Jeśli odtwarzasz coś na zewnętrznym odtwarzaczu np zewnętrznym dekoderze, bluerayu, dvd czy innym to po optyku tv wypuszcza jedynie stereo.
:eek:k: i o to chodziło

to jeszcze z innej beczki - czy panel w c550 jest taki sam jak w c6500? w sensie jakości obrazu i czerni bo jeśli tak to po co przepłacać ~1kpln?
 

rbej

New member
posiadam co prawda model c6500, ale wszystkim"podjaranym" że im nie buczą radzę poczekać jakies 2tygodnie. moj egzemplarz był cichutki jak myszka. po czym teraz tak bzyczy ze szału mozna dostac.

Niestety masz rację. Mój milczący na początku Samsung bzyczy coraz głośniej. Przed chwilą jak włączyłem to aż się zdziwiłem. Negatywnie niestety. Samsung powinien zwracać kasę za takie coś. Czasami bzyczy cichutko a czasem jak pompka w akwarium.
 

mateo1977

New member
A ja natomiast mogę śmiało powiedzieć że mam ciszę. Z kobietą zastanawialiśmy się właśnie nad zmianą dysku twardego gdyż tylko on podłączony do TV generuje hałas.
 

Almix

New member
U mnie raz jest cicho raz glosno w sumie mi to za bardzo nie przeszkadza, najwazniejsze ze jakosc obrazu jest dobra, kanaly w tv jak chocby na HBO HD wygladaja naprawde przyzwoicie.
 

maciuch2

Member
zrobiłem mały "tour" po znajomych którzy posiadają plazmy i powiem tak: nie tylko samsungi buczą, c6500 i c550 to już wiemy ze buczą, ale panas TX-P42VT20E u mojego szwagra buczy i to chyba nawet głośniej niż mój c6500, to samo pioneer lx60 coś tam, mniej niż panas ale to wyraźnie słychać. więc nie ma co się za bardzo przejmować, wiem, że to irytujace, ale chyba większość plazm tak ma z tego co sam organoleptycznie sprawdziłem.
jedyne rozwiązanie to pokombinować coś na własną rękę, jak znajdę ze dwa dni wolnego czasu to chyba zdejmę obudowę, zlokalizuję gdzie to dokładnie buczy i jakoś postaram się to wytłumić.
z drugiej strony nie sama głośność buczenia jest upierdliwa co częstotliwośc, poprzednio miałem tylnoprojektowca sonego i wydawał ciut głośniejszy hałas od bzyku sama, ale to wentylator i nie wkurzało to wcale, nawet kojacy wieczorami był ten szum:))
 

kucyk

New member
Panowie, krótkie pytanie. Czy to całe 600Hz w tym tv to pic na wode? Wczoraj mialem okazje ogladac Phillipsa 21:9 i obraz byl zdecydowanie plynniejszy, a telewizor ten nie ma chyba nawet 100Hz.

Na moim przy przesuwaniu kadru obraz nie jest plynny i jest wrazenie szarpania. Czy TenTypTakMa czy jest cos nie tak z moim tv / dekoderem / ustawieniami?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te 600 hz działa tylko w ustawieniu filmowym.
Działa tylko na specjalnych prezentacjach producenta.
Sprawdzałem na wszystkie strony - też nie widzę różnicy. Pytałem techników pewnej firmy też nie potrafili pokazać wyższości. W wielu porównaniach organoleptycznych wychodziło mi że inne model 100 hz grały płynniej.
 

rbej

New member
Ale jaja. Problem z brzęczeniem został rozwiązany. Okazało się że buczał radio-zegar, który stoi koło telewizora i nie został wyłączony. Teraz jest cicho nawet w nocy.
 
Do góry