Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

mateuszq

New member
Problem z wejsciami HDMI

Witam!
Sorry jesli ten temat był juz poruszany ale nigdzie nie moglem znalesc,mam taki problem z moim samsungiem telewizor nie wykrywa mi odtwarzacza blu-ray ani laptopa jak podlaczam pod wejscie hdmi zmienialem kabel ale ciagle to samo. podobny problem mam z wejsciem usb tez nic nie wykrywa. Wiecie co moze byc przyczyną?
 

asterix1969

New member
Witam
Czy przełącza sie wam na wejscie hdmi automatycznie czy musicie robic to z pilota?

Odpowiedź już widziałem ze nie



Ale mam pytanie czy istnieje jakaś możliwość modyfikacji ustawień serwisowych by przy załączeniu np. tunera N czy dvd telewizji samoczynnie załączyłoby się hdmi była by to bardzo przydatna funkcja może da się to jakoś rozwiązać
 

suprnowa

New member
Mam pytanie,jak wyzerować wszystkie ustawienia i odtwarzanie divx w tym modelu bo muszę oddać TV do gwarancji i nie chcę wtopy :)
Nie działa mi wysyłanie dźwięku poprzez spdif przy odtwarzaniu filmów z USB.
 

bubusia

Member
moze juz to bylo poruszane, ale ze wzgledu na dlugosc watku zapytam od razu, czy mozna cos poradzic na skrzypiaca obudowy, tzn lekkie skrzypienie plastikow po rozgrzaniu tv, jest to czasami dosyc dokuczliwe, podejrzewam ze nie jeden uzytkownik musial ten efekt zauwazyc
 

demografik

New member
Witam!
Sorry jesli ten temat był juz poruszany ale nigdzie nie moglem znalesc,mam taki problem z moim samsungiem telewizor nie wykrywa mi odtwarzacza blu-ray ani laptopa jak podlaczam pod wejscie hdmi zmienialem kabel ale ciagle to samo. podobny problem mam z wejsciem usb tez nic nie wykrywa. Wiecie co moze byc przyczyną?

Ja mam tak od samego początku.
Jest to denerwujące, zwłaszcza dla gości, którzy śpia później w pokoju w którym TV się powoli chłodzi po pracy...
Zastanawiam się, nad reklamacją i serwisem bo to na pewno nie jest normalne!
 

BRgutek

New member
Witam. Niestety seria B jest bardzo podatna na odksztalcenia cieplne. Jest to tez zalezne od gwaltownej zmiany temperatury w pomieszczeniu,nawet gdy Tv.nie jest wlaczony to obudowa juz zaczyna pracowac. Watpie zeby serwis cos z tym zrobil,bo nawet dali wzmianke w instrukcji obslugi na ten temat. I czy w nowej seri C cos z tym wogole poprawili...

"demografik"- mala uwaga-cos pomyliles cytat do tematu.

"mateuszq"- jezeli zmieniales soft., to moze byc przyczyna blokowania sie portow hdmi,ja mam podobny problem po zmianie softu.
 

demografik

New member
Niemożliwe, że TV tak głośni pracuje! Rozumiem jakieś pojedyncze, zadkie trzaski ale nie takie coś!
Uważam, że to zdecydowanie wada TV a nie cos normalnego!
 

asterix1969

New member
PS50B550 a soft od PS50B650

Witam czy ktoś próbował wgrać soft od PS50B650 (to najnowszy T-CHL7DEUC_3001.1_Step2) do PS50B550 oczywiście po wcześniejszej modyfikacji PS50B550 na pb650
Czy to cos zmieni i czy jest to czynność odwracalna, czyli czy będzie możliwość powrotu do softu z B550 zastanawiam się skoro działa na przestawionych ustawieniach to powinien działać na sofcie do oryginalnego PS50B650 ale może się mylę?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
 

asterix1969

New member
"Czyn zaaplikowal sobie ktos moze zmodyfikowane firmware, ktore pozwala na odtwarzanie dzwieku w DTS ?
Na tej stronce jest informacja, ze powinno to chodzic SamyGO, Samsung Firmware on the GO"

Ciekawa sprawa ale nie mogę sciągnąć tego softu
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
trzaski obudowy-ramki

moze juz to bylo poruszane, ale ze wzgledu na dlugosc watku zapytam od razu, czy mozna cos poradzic na skrzypiaca obudowy, tzn lekkie skrzypienie plastikow po rozgrzaniu tv, jest to czasami dosyc dokuczliwe, podejrzewam ze nie jeden uzytkownik musial ten efekt zauwazyc
Ta obudowa to straszne badziewie ... Jak pisałem pewien czas temu jest pewien sposób :idea: który nie likwiduje problemu w 100% ale dosyć znacznie.Popuść wszystkie wkręty z tyłu na ramce obudowy. Cała ramka powinna znacznie mniej trzeszczeć.Dostaje po prostu więcej luzu. Ja na szczęście oddałem to tv sprzedawcy więc mi nic nie trzeszczy ... ;)
 

demografik

New member
Ta obudowa to straszne badziewie ... Jak pisałem pewien czas temu jest pewien sposób :idea: który nie likwiduje problemu w 100% ale dosyć znacznie.Popuść wszystkie wkręty z tyłu na ramce obudowy. Cała ramka powinna znacznie mniej trzeszczeć.Dostaje po prostu więcej luzu. Ja na szczęście oddałem to tv sprzedawcy więc mi nic nie trzeszczy ... ;)

Czyli mam rozumieć, że naprawili ci to na gwarancji?
 

demografik

New member
Witam czy ktoś próbował wgrać soft od PS50B650 (to najnowszy T-CHL7DEUC_3001.1_Step2) do PS50B550 oczywiście po wcześniejszej modyfikacji PS50B550 na pb650
Czy to cos zmieni i czy jest to czynność odwracalna, czyli czy będzie możliwość powrotu do softu z B550 zastanawiam się skoro działa na przestawionych ustawieniach to powinien działać na sofcie do oryginalnego PS50B650 ale może się mylę?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz


A czemu miałoby to służyć?
Nowy soft od B650 odtwarza dźwięk AC3 i DTS w plikach .mkv i potrafi puścić go na spdif?
 

SULIx

Member
Czyli mam rozumieć, że naprawili ci to na gwarancji?
TV oddałem z powodu reklamacji na niezgodność towaru z umową.Wcześniej jednak złożyłem pozew w sądzie przeciwko sprzedawcy. Jak wiadomo ten model ma bardzo irytującą wadę migotania obrazu.W niektórych ciemniejszych scenach szczególnie w trybie Film migocze niczym zepsuta żarówka.Same trzaski obudowy to pikuś.Otrzymałem zwrot zapłaconej kwoty.Kamień z serca ...:???:
 

demografik

New member
TV oddałem z powodu reklamacji na niezgodność towaru z umową.Wcześniej jednak złożyłem pozew w sądzie przeciwko sprzedawcy. Jak wiadomo ten model ma bardzo irytującą wadę migotania obrazu.W niektórych ciemniejszych scenach szczególnie w trybie Film migocze niczym zepsuta żarówka.Same trzaski obudowy to pikuś.Otrzymałem zwrot zapłaconej kwoty.Kamień z serca ...:???:

Pierwsze słyszę o tych migotaniach :hmm:
 

SULIx

Member
Migotanie obrazu

Jest założony cały temat tej sprawy http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50907-seria-b-poziom-czerni-automatyczne-zmiany-jasnosci.html
Przeczytaj wpisy a dowiesz się więcej. Ciekawy jest ostatni.Po zmianie w menu serwisowym na model 650 i wgraniu update'u kolo twierdzi, że naprawił. Ciekawe dlaczego serwis Samsunga nie potrafił naprawić jeśli to takie proste.Sprawa na pewno dotyczy skopanego oprogramowania dla 550/51.Dużo było o tym na forach międzynarodowych.Jeśli ktoś ma TV po gwarancji może próbować. Mój był na gwarancji więc nie miałem zamiaru naprawiać za producenta.
 
Do góry