Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

suprnowa

New member
Właśnie u mnie jest coś takiego jak migotanie obrazu,i strasznie mnie to drażni
Telewizor mam już ponad rok,czy mogę dostać zwrot kasy czy wymiana na nowy TV?
 

Norbikk

New member
Pendriv GOODDRIVE

Witam
Mam 2 pendriv GOODDRIVE 2G i 4G.
Pendrivy były poprawnie obsługiwane przez TV i nagle przestał je tv rozpoznawać pokazuje na obydwuch ze maja po 10MB pojemnosci i nazywa je USB flash memory 1
No i oczywiscie nie widzi nic na tych pamieciach.
Inny pendriv dziala popawnie.
Moze ktoś wie jak ten problem rozwiazac, wspomne ze nic nie daje dołozenie pliku autorun.inf
 

zbtomek

New member
No i stało się. Po 1,5 roku na ekranie tak mniej więcej w środku pojawił się pionowy niebieski pas o szerokości 5 cm. Pewnie uszkodzona matryca, całe szczęście, że jest jeszcze gwarancja.
 
Ostatnia edycja:

tomi30

New member
coraz bardziej zaczyna mnie irytować to migotanie obrazu w ciemnych i jasnych scenach,dodam ze migocze tylko w trybie film,zastanawiam się teraz co z tym fantem zrobić?
 

SULIx

Member
Migotanie obrazu

coraz bardziej zaczyna mnie irytować to migotanie obrazu w ciemnych i jasnych scenach,dodam ze migocze tylko w trybie film,zastanawiam się teraz co z tym fantem zrobić?
jackobry :idea: Firmware T-CHL5DEUC2010.1 naprawia problem Mam Samsunga PS50B550 przestawionego na B650 rok prod. 2009 Węgry. Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania T-CHL5DEUC2010.1 efekt migotania przy trybie film w 50Hz całkowicie ustąpił . Dodatkowo poprawiła się jakość czerni w 50Hz i jest teraz identyczna jak w 60Hz . U mnie wreszcie telewizor działa jak należy bo wcześniej to była tragedia .:idea:

Wklejam cytat z wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50907-seria-b-poziom-czerni-automatyczne-zmiany-jasnosci-6.html autor jackobry 11-01-2011
Ciekawy wpis bo serwis nie wie jak naprawić te migotki ...
 

SULIx

Member
jackobry :idea: Firmware T-CHL5DEUC2010.1 naprawia problem Mam Samsunga PS50B550 przestawionego na B650 rok prod. 2009 Węgry. Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania T-CHL5DEUC2010.1 efekt migotania przy trybie film w 50Hz całkowicie ustąpił . Dodatkowo poprawiła się jakość czerni w 50Hz i jest teraz identyczna jak w 60Hz . U mnie wreszcie telewizor działa jak należy bo wcześniej to była tragedia .:idea:

Wklejam cytat z wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50907-seria-b-poziom-czerni-automatyczne-zmiany-jasnosci-6.html autor jackobry 11-01-2011
Ciekawy wpis bo serwis nie wie jak naprawić te migotki ...
Dodatkowo najnowszy soft do PS50B650 ma numer
T-CHL7DEUC-3001.1 :???: Wsparcie dla PS50B650 SAMSUNG
 

SULIx

Member
Już skapowałem.Jackobry twierdzi, że soft T-CHL5DEUC-2010.1 który dotyczy wersji PS50B550/51 naprawia migotanie.Tylko czy to ma być później przestawione w oryginalnym ustawieniu 550 czy 650 ?? tomi30 TV miga w każdym trybie a w trybie film szczególnie to widać.
 

bogiman

New member
Witam
Co jakiś czas przeglądam forum i dzięki niemu blisko rok temu przestawiłem sobie 550 na 650. Wszystko śmiga pięknie. Z tego co przeczytałem można do naszego TV wgrać najnowszy soft od 650 i będzie można odtworzyć przez optyka DTS. Jeśli to możliwe to jak to zrobić? Przestawiać modelu chyba już nie muszę bo zrobiłem to poprzednio. Na pena fat32 wgrać najnowszy soft od 650. Tu rodzi się pytanie bo na innej stronie przeczytałem, że trzeba wgrać dwa pliki czy tylko jeden? Na oficjalnej są dwa i jeśli mam wgrywać obydwa to w jakiej kolejności? Czy jeżeli aktualizacja się powiedzie można spróbować uruchomić wi-fi na naszym TV? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

jarah

New member
Witam
Co jakiś czas przeglądam forum i dzięki niemu blisko rok temu przestawiłem sobie 550 na 650. Wszystko śmiga pięknie. Z tego co przeczytałem można do naszego TV wgrać najnowszy soft od 650 i będzie można odtworzyć przez optyka DTS. Jeśli to możliwe to jak to zrobić? Przestawiać modelu chyba już nie muszę bo zrobiłem to poprzednio. Na pena fat32 wgrać najnowszy soft od 650. Tu rodzi się pytanie bo na innej stronie przeczytałem, że trzeba wgrać dwa pliki czy tylko jeden? Na oficjalnej są dwa i jeśli mam wgrywać obydwa to w jakiej kolejności? Czy jeżeli aktualizacja się powiedzie można spróbować uruchomić wi-fi na naszym TV? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)


Przyłączam się do pytania.


W razie możliwości proszę o podanie linków skąd można pobrać taki soft oraz odpowiedź na pytanie czy soft ma być już do 650? czy 550 a potem w menu znów trzeba podnieść TV na 650?

Czy rzeczywiście można włączyć wifi ??
 

borysj5

Member
Nic to nie daje. Musialbym wrocic do softu B550 i wgrac new soft z tego modelu a nie o to mi chodzilo. Chcialem po przerobce na B650 wgrac soft bezposrednio od niego ale sie nie da.
Probowalem dla wykluczenia błedu z różnych penów i nic
 

jackobry

New member
Nic to nie daje. Musialbym wrocic do softu B550 i wgrac new soft z tego modelu a nie o to mi chodzilo. Chcialem po przerobce na B650 wgrac soft bezposrednio od niego ale sie nie da.
Probowalem dla wykluczenia błedu z różnych penów i nic
Masz telewizor B550 to wgrywasz soft do B550. Nie powinno sie wgrywać innego softu. Jak masz telewizor przestawiony na B650 to po wgraniu softu jest już OK a jeśli nie to w menu serwisowym przestawiasz na B650 i cieszysz się modelem wyżej. Ważne żeby wgrywać zawsze soft od B550 - on ma w sobie wszystkie opcje B650 !!!
 

cezaryece

Member
50" telewizor plazmowy full HD - PS50B550 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG
Pod "Wsparcie produktu" masz linki do dwóch plików. W zależności od daty produkcji treba wgrac oba w odpowiedniej kolejności (Step1 i potem Step2).

Ja to zrobiłem licząc na poprawienie obsługi plików MKV. Niestety poprawki nic nie wniosły w tej kwesti - praktycznie kazdy nowy plik MKV muszę przepuścic przez Avidemux (zwykłe Copy, ale jednak kilka minut to zajmuje włącznie z wczytaniem i przeindeksowaniem ramek).
Co do migotania to chyba jest poprawa a czerń rzeczywiście zyskała na głębi, ale za krótko to testowałem aby to wiarygodnie potwierdzić.

Acha... mam telewizor przestawiony na B650 - poprawki wgrały się bez problemów i nie zmieniły tego ustawienia, fukcje B650 dalej działają.
 

bubusia

Member
50" telewizor plazmowy full HD - PS50B550 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG
Pod "Wsparcie produktu" masz linki do dwóch plików. W zależności od daty produkcji treba wgrac oba w odpowiedniej kolejności (Step1 i potem Step2).

Ja to zrobiłem licząc na poprawienie obsługi plików MKV. Niestety poprawki nic nie wniosły w tej kwesti - praktycznie kazdy nowy plik MKV muszę przepuścic przez Avidemux (zwykłe Copy, ale jednak kilka minut to zajmuje włącznie z wczytaniem i przeindeksowaniem ramek).
Co do migotania to chyba jest poprawa a czerń rzeczywiście zyskała na głębi, ale za krótko to testowałem aby to wiarygodnie potwierdzić.

Acha... mam telewizor przestawiony na B650 - poprawki wgrały się bez problemów i nie zmieniły tego ustawienia, fukcje B650 dalej działają.


czy moglbys podac dokladne instrukcje co do updatu, po wgraniu na pena i podlaczeniu do tv wciaz pokazuje mi no file to upgrade

EDIT ok, wszystko sie udalo, dzieki
 
Ostatnia edycja:

cezaryece

Member
Wgrałem ten soft bez problemu, jednak efekty nie są aż takie dobre. Migotanie nie ustąpiło, może się trochę zmniejszyło. Poziom czerni byc moze faktycznie się poprawił, ale moze to sugestia bardziej niz faktyczny efekt.
Ale przestawiłem TV w tryb gry, pobawiłem sie ustawieniami obrazu i teraz faktycznie migotanie nie występuje a czerń jest taka, że musiałem wyłączyć automatyczny kontrast i pogłebianie czerni bo na filmach robiło się zbyt czarno.
 

cezaryece

Member
Acha.. najważniejsza zmiana po zainstalowaniu tego softu - gdy TV nie moze odtworzyć jakiegoś filmu to nie zapetla się przy próbie jego odczytania tylko w kazdej chwili reaguje na naciśniecie STOPu i ładnie wraca do menu odtwarzacza - SUPER!!!
 
Do góry