Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

SULIx

Member
Test migotania PS50B550/51

W związku z tym, że film który nagrałem obrazujący problem migotania w PS50B550/51 jest dosyć obszerny.Ok 2,58 GB. A nie chcę go dzielić i wycinać fragmentów które obrazują błędy przetwarzania TV bo okazuje się, że plik potrafi mieć inne wartości po wycinaniu i równocześnie TV inaczej go odczytuje. Zgłaszajcie się do mnie na privat. Zainteresowanym prześlę na podany adres płytkę w formacie dvd z opisem w minutach fragmentów gdzie tv z wadą mruga niczym zepsuta żarówka.
 

fatheros

New member
brak aktualizacji

witam wszystkich
mam taki problem z aktualizacją
zmieniłem model na 650 ściągnąłem najnowszy soft ze strony samsunga, zgrałem na pendrive, zainstalowałem i postepując zgodnie z instrukcją o aktualizacji nic się nie dzieje to znaczy naciskając na aktualizuj z USB telewizor podaje komunikat "wyszkiwanie urządzeń USB" i po chwili komunikat, że brak pliku do aktualizacji.
dodam, że telewizor widzi pendrive
proszę o pomoc i dziękuje za porady
 

Jabda

New member
Prawdopodobnie kopiujesz plik exe na pendriva :) uruchom go i zainstaluj na "penie" powstanie katalog T-CHL7DEUC.

pomoc w oryginale :)
How to prepare the USB Memory Drive
? Firmware Version : T-CHL7DEUC-3000.2
1. Save the firmware file from Samsung.com onto your computer.
File Name : T-CHL7DEUC.exe
2. Connect the USB Memory Drive to the USB port of your PC.
Copy the file onto the USB Memory Drive.
3. Go to the USB Memory Drive and then double click the file.
4. Press the "Install" button.
5. Unzipping is in progress and program will close automatically after installation.
6. A folder containing the firmware files has been added to the USB memory drive.
Folder Name : T-CHL7DEUC
7. Safely disconnect the USB memory drive by right clicking the green check mark on the taskbar and then left click"Safely Remove".
 

fatheros

New member
robię jak w instrukcji mam ten folder po zainstalowaniu na pendrive ale jak go wkładam do tv to nic to nie daje tak jak by nie widział tego folderu mimo że tv widzi całego palca
może trzeba tv wyłączyć całkowicie z sieci przed włożeniem palucha
pozdrawiam
 

Jabda

New member
Na forum już ktoś pisał o problemach z pendrive'm, może format pomoże lub zmiana na inny system plików. Ja mam Kingstona 8GB/FAT32 ale używam też kart SD w czytniku nie mam problemu. Powodzenia.
 

pawelt

New member
Mam prośbę, czy któryś ze szczęśliwych posiadaczy tego modelu mógłby sprawdzić czy dobrze wyświetla mu się gradacja czerni na pliku:
pawelt_php81ck2l_Jasnosca.jpg


bo u mnie wygląda to mniej więcej tak :/:

pawelt_phpTmlm9H_pawelt_php81ck2l_Jasnoscaa.jpg


tutaj link to oddzielnego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/53343-czern-na-samsung-ps50b551.html

z góry thx
 
Ostatnia edycja:

suprnowa1

New member
Witam
Czy w modelu B551 jest mozliwosc podczas odtwarzania filmów z USB wysyłania dzwieku przez SPDIF do amplitunera?
\Zmieniłem w ustawieniach na glosniki zew. i du@# nic nie slychac w ampli AVR 255..
Jak to ustawic?
 

cor3k

New member
Sytuacja wyglądała następująco: wyjęcie pena Kingstona 16gb z slotu w Tv i pstryk obraz czarny :( Proste pytanie: czy rozpocząć panikę? Czarny obraz na 550 przerobionej na 650 :( Dźwięk słyszalny z CP ale obrazu brak :( Trudne pytanie: są jakieś konsekwencje przeróbki na 650 jak wyślę ją do serwisu? Pytanie lajkonika: czy jest jakaś zworka na obudowie (lub jakiś trick) do resetu na ustawienia fabryczne? Serdecznie proszę o pomoc bo czeka mnie chyba zsyłka do piwnicy :p Proszę napiszcie słowo otuchy na priva lub na ogólnym:)
 

honki

New member
Jeżeli ktoś jest posiadaczem Nki i irytują go zmiany jasności przy oglądaniu telewizji - dobra wiadomość. Nka pozwala na obejście tego błędu telewizora:

należy włączyć tryb DVI tunera N: na wybranej wcześniej rozdzielczości długo trzymać przycisk RES (preferowana rozdzielczość to 720p, nie lubimy interlejsu).

Oczywiście nie rozwiązuje to problemu źródeł 24p czy innych 50Hz - DVD itd...

Ale oglądając TV można cieszyć się lepszym poziomem czerni i brakiem migotania.

Pozdrowienia.
 

gopiter

New member
honki nożesz wyjaśnić co daje włączenie trybu DVI w dekoderze N-ki?Z tego co widzę obraz dalej jest 50Hz więc nie wiem co daje ta zmiana.No i nie przesyła dźwięku po HDMI w tym trybie...
 

honki

New member
honki nożesz wyjaśnić co daje włączenie trybu DVI w dekoderze N-ki?Z tego co widzę obraz dalej jest 50Hz więc nie wiem co daje ta zmiana.
Tak, nadal 50Hz. Mój B551 reaguje na tryb DVI następująco:

- cały obraz ciemniejszy, bardziej nasycony (to różnica jaką widziałem w pomiędzy tym samym materiałem w 60Hz w porównaniu do bardzo rozjaśnionego 50Hz),
- rzadsze występowanie tej samorzutnej zmiany jasności/kontrastu. Przydarza się ale tak sporadycznie, że przez dłuższą chwilę byłem przekonany, że problem zniknął. Niestety - został, ale występuje znacznie rzadziej.

Może masz egzemplarz wyprodukowany później/wcześniej i TV ci na to inaczej reaguje. Ustaw jakiś program HD z zastopowaną ciemną planszą (albo chociażby menu Nki) - wrzuć tryb DVI. Mój telewizor natychmiast wyświetla wszystko ciemniej (jak gdyby poprzednio jasność była ustawiona w 70-80 a teraz wróciłbym do ustawienia 50+), podobnie kolory zaczynają normalnie wyglądać (tak jak poprzednio jedynie z komputera w 60Hz). Nawet niebieskie menu enki będzie bardziej niebieskie.

Nie wiem jakie masz ustawienia jasności/kontrastu i kiedy oglądasz TV. Mój TV ma dobrą czerń przy ustawieniu kontrastu 95, jasności 53 (z tego co pamiętam 54 zaczyna powodować nadmierne wzbudzenie pikseli i na czystej czarnej planszy zaczynają szaleć zielone piksele), tryb MOVIE, hdmi black level LOW, świecenie 8 w dzień, 9 wieczorami (w dzień nie ma to znaczenia ale gdy jest ciemno 9 powoduje u mnie jeszcze odrobinę poprawioną widoczność czarnych elementów (nie gubi tak odcieni czerni - po to są plansze kalibracyjne).

Kilka osób w różnych wątkach wspominało, że źle ogląda się mecze kiedy murawa im migocze - ja zauważyłem dużą poprawę - więc napisałem. Nie lubię formy forum, bo się zawsze ktoś przyczepi, że błędu nigdy u siebie nie miał i co tu ktoś wypisuje. Rozumiem, widocznie mamy różne komponenty w środku TV bo pochodzą z innej fabryki lub chociażby z innej partii produkcyjnej. Jeżeli jednak masz nkę i błąd widziałeś - spróbuj włączyć DVI na zatrzymanym obrazie i sam sprawdź czy powoduje to jakąś różnicę. U mnie - Ogromną.

No i nie przesyła dźwięku po HDMI w tym trybie...
Prawda to, pozostaje podłączenie innym kablem do TV lub amplitunera.

Pozdrowienia :)
 

gopiter

New member
honki dzięki za wyjaśnienie.U mnie zmiana trybu na DVI nie daje żadnych najmniejszych nawet zmian w wyślwietlanym obrazie.Właśnie przed chwilą sprawdzałem na kanałach HD oraz SD jak i na planszy menu N-ki.Obraz wyświetlany jest tak samo (nie wiem może mam uszkodzony dekoder).Co do migotania TV to u mnie występuje ono bardzo rzadko (dokładnie tak jak opisałeś to u siebie po zmianie trybu dekodera) i myślałem że udało Ci się je całkiem wyeliminować ale widzę że jednak nie;).Z tego co piszesz to wydaje mi sie że mój TV pracuje w trybie normalnym tak jak Twój w trybie DVI i to mnie zastanawia bo chyba coś tu jest nie tak...
 

honki

New member
Myślę, że w takim razie wszystko w porządku. Gratuluję koledze TV, który sam z siebie (w jakimś stopniu) eliminuje problem :p Jeżeli widziałeś małe różnice w jasności w tym niedawno uzyskanym u mnie 'poprawnym' trybie, to, wierz mi, pewnie oszalałbyś gdybyś miał TV, który zachowywał się tak jak mój wcześniej :)

Mój egzemplarz pochodzi z fabryki/partii produkcyjnej jak w załączniku... Twój? Możesz zamazać serial number, jeżeli ci się chce...
 

Attachments

  • plak.jpg
    plak.jpg
    109,6 KB · Wyś: 84

carinus

New member
Posiadam telewizor z tej samej serii i fabryki co kolega honki i nie zauważam żadnych zmian obrazu podczas pracy z N-ką lub sygnałem TV naziemnej.
Dodatkowo chciałem uaktualnić soft.Mając wprowadzoną zmianę w MS na model 650,telewizor nie przyjmuje zmiany dla tej wersji a jedynie dla modelu 550.Plik T-CHL7DEUC nie jest u mnie przyjmowany,natomiast T-CHL5DEUC został od razu wykryty i przyjęty.
 

gopiter

New member
honki niestety nie zrobię zdjęcia tylnej naklejki gdyż mój tv wisi na ścianie...udało mi się zrobić zdjęcie tej bocznej...
 

Attachments

  • naklejka.jpg
    naklejka.jpg
    287,6 KB · Wyś: 83

andrrew

New member
Witam zakupiłem ten TV jakieś pół roku temu, zmieniłem w trybie serwisowym na model B650 i wszystko było ok. do dzisiaj. Na TV pojawiła się pionowa zielona linia i nie chce zniknąć. Prawdopodobnie uszkodzenie matrycy. Muszę teraz zmienić menu na B550 i pozostałe funkcje na oryginalne tylko gdzieś przepadła kartka z zapisanymi oryginalnymi ustawieniami. Czy może ma ktoś zrobione zdjęcia oryginalnego trybu serwisowego lub podać mi opcje. Szczególnie chodzi mi o wyłączenie animowanego menu tzn. CONTROLS/SUB OPTION/UI COLOR (teraz mam BLUE) i nie wiem jaka była tutaj ustawiona opcja. Czy telewizor oddać do sklepu i przedstawić im problem, czy lepiej zadzwonić bezpośrednio do serwisu. Miał ktoś już taki problem?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jesli odwieziesz do sklepu to zaplacisz za transport w obie strony, chyba lepiej od razu dzwonić do Samsunga. Oni sami sobie zabiorą tv i go ci potem przywiozą.
 
Do góry