Wszystko o odtwarzaczach strumieniowych [audio]

piechu

Member
Bez reklam
Ten pipo wygląda spoko ale wolałbym w tej cenie kupić sobie tablet z odczepianą klawiaturą na takich samych bebechach. Funkcjonalność identyczna ale zyskujemy na mobilności.
 

sihborx

New member
20cc0791-798c-4a2f-9c64-41616757f76c.jpg


U mnie oprócz transportu CD drugim źródłem w stereo jest mini PC Pipo X9. Fajny komputerek bo ma Win10 na pokładzie i dotykowy 9'' ekran. Do tego można go kupić za około 120USD z przesyłką.
Do niego wpięty twardziel z plikami. Na Pipo zainstalowany jest program Foobar2000 z wtyczką Asio.
Wychodzę z niego po USB na konwerter USB/Coaxial M2Tech hiface two i po coaxialu do DAC-a.
Całość sterowana dotykowym ekranem lub ( i to najczęściej) ze smartfona poprzez program Foobar controller.

heh fajne urządzenie. i to kosztuje 120USD?


heheh no tak....;)
zobaczę co pokażą na audio show ale jak wspomniałem post wyżej - po przeczytaniu paru rzeczy o faktycznej jakości plików hi-res to parcie na to opadło. Chyba nie ma sensu dublować playerów - skoro jakość ta sama.
 

rabit

Active member
Bez reklam
zobaczę co pokażą na audio show ale jak wspomniałem post wyżej - po przeczytaniu paru rzeczy o faktycznej jakości plików hi-res to parcie na to opadło. Chyba nie ma sensu dublować playerów - skoro jakość ta sama.

Myślę, że dobrze byłoby sprawdzić, co gra lepiej? BD czy Twój wysoki model amplitunera i wtedy skonfrontować lepszy z np. Pionkiem. Może nie będzie trzeba nic dokupywać a może odwrotnie? :D
 

krystiano8

New member
zawsze możesz pokusić się o jego następcę - 8300CD.
Też o nim czytam bo nie dość, że fajnie się prezentuje to jeszcze pasowałby wyglądem do mojego creeka - jeśli nie zdecydowałby się na creek 50CD, który trochę mu ustępuje funkcjonalnością.
Chodzi o obsługę dsd.

Jednak po przerobieniu lektury nt audiościemy jakim okazuje się być cały rynek hi- res zastanawiam się czy nie skupić się nad dobry CD- i płytach CD i już.
A jeśli jednak wygra w moim boju chęć posiadania jakiegoś multiformatowca to na dziś skusiłbym się na pionka pd50- lub jego następcę .

Niby racja. Myślałem nawet aby zamienić 8200A na Creeka 50A ale znowu Audiolab ma lepszy 8200CD niż Creek 50CD.
Docelowo będę szukał Vincenta jako wzmak + Audiolab 8200/8300CD

Ps. Dla mnie dobry Flack jest wystarczający.
 

sihborx

New member
Myślę, że dobrze byłoby sprawdzić, co gra lepiej? BD czy Twój wysoki model amplitunera i wtedy skonfrontować lepszy z np. Pionkiem. Może nie będzie trzeba nic dokupywać a może odwrotnie? :D


ooo to na pewno będziemy testować. Niech tylko osłucham się i oswoję z samą integrą.
A testowanie może być niełym voodooo ;) tzn
Czy flac pójdzie lepiej przez AVR z dużo lepszym DAC oraz creekiem jako końcówka czy
przez bluray (gorszy dac) ale z pominięciem AVRa;)
- plus ewentualny trzeci gracz ......

=========================================================

A słyszeliście o tym? Jakoś dopiero teraz trafiłem szperając na cdjapan.

image post




"Sony wypuści 108 płyt (liczba, trzeba przyznać, imponująca) z muzyką klasyczną wyprodukowanych zgodnie z nową specyfikacją Blu-spec CD2. Można będzie oczekiwać bezkompromisowej jakości rejestracji, wybitnego brzmienia, dzięki zastosowaniu nowej, nowatorskiej technologii. Umożliwia ona za pomocą niebieskiego lasera (takiego, jaki stosuje się w technologii Blu-ray), umieszczanie pitów na powierzchni krążka z 10-krotnie większą precyzją (!) niż przy użyciu czerwonego lasera. Najlepsze jest to, że do odtwarzania płyt wykonanych zgodnie z tym standardem nie trzeba specjalnego sprzętu – wystarczy zwykły odtwarzacz CD. Sony sugeruje, że jakość krążków tłoczonych według BSCD 2 płyt jest podobna do jakości masterów. Szczegóły znajdziecie tutaj. Jako, że nie jest wymagany specjalny napęd, te niszowe wydawnictwo ma szansę szybko się rozejść wśród miłośników klasyki. Było SACD (zresztą opuszczone przez koncern, który je wprowadził – czytaj przez Sony), będzie BSCD 2."


W sumie post sprzed kilku lat .
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeśli odczytywał to będzie zwykły CD to żadnego skoku jakości nie będzie.
No bo jak niby? Ten sam CD jedynkę odczyta bardziej jako jedynkę?
Coś mi tu śmierdzi.
 

sihborx

New member
Jakaś poprawa niby jest ale jeszcze nie wiem z czego ona wynika.
Rozmawiałem z gościem który posiada w tym wydaniu albumy DM i twierdzi, że jest lepiej z reszta dane na Album list - Dynamic Range Database też pokazują, że te wydania są lepsze niż zwykłe cd... nie wiem aż tak się nie znam.
Jedynie deane o jakości płyt winylowych ..są na zielono ;););)


ps- znów zaczynam się zastanawiać czy nie czas rozpocząć przygody z analogiem a nie z hi-res ;););)
 

DrWredman

Active member
Te obrazki, to jest zoom ścieżki z płyty CD. Gołym okiem widać, że obecna technologia pozwala na dokładniejsze wykonanie. Pytanie, czy laser zastosowany w starych odtwarzaczach wychwyci tę różnicę. Jeśli tak to drugie pytanie czy nasze ucho wychwyci tę różnicę. Ale jedno jest pewne. Im lepsza jakość płyty i im dokładniejsza jakość jej wypalenia, tym lepszy dźwięk i dłuższa żywotność nośnika. Kiedyś były oznaczenia jakościowe na pierwszych płytach CD, ale dawno już się z tym nie spotkałem.
 

jarpo

Member
Przepraszam jeśli odzywam się nie do końca w temacie. Jak odnajdywalibyście w tym zestawieniu wieżę Yamaha Grand PianoCraft MCR-N670D + 685 S2.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Składam drugiego strumieniowca.
Tym razem będzie to Raspberry Pi3 B z nakładką hifiBerry Digi+Pro.
https://botland.com.pl/hifiberry-ka...pro-karta-dzwiekowa-do-raspberry-pi-32ba.html
Oparte to będzie najprawdopodobniej na Volumio albo Rune Audio. Sterowanie ze smartfona.
Pliki do obu strumieniowców ( drugi to PipoX9 z Foobarem 2000 z wyjściem na konwerter M2tech hiface Two) będą udostępniane z dysku sieciowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Player na malinie odpalony. Działa ekstra. Raspberry 3 B z systemem volumio. Z niego po USB na konwerter M2Tech hiface Two i potem po coaxialu do DAC-a.
Sterowanie ze smartfona z programem MPDroid. Świetne rozwiązanie. Malina po WiFi pobiera pliki z dysku sieciowego. Działa to bez najmniejszych zacięć, szybko i płynnie. Do tego pobór prądu takiej zabawki jest minimalny.
Teraz zamawiam nakładkę ( konwerter) na malinę hifiberry Digi+Pro, żeby wyeliminować konwerter M2Techa. Polecam tego rodzaju rozwiązanie.
 

DrWredman

Active member
Player na malinie odpalony. Działa ekstra. Raspberry 3 B z systemem volumio. Z niego po USB na konwerter M2Tech hiface Two i potem po coaxialu do DAC-a.
Sterowanie ze smartfona z programem MPDroid. Świetne rozwiązanie. Malina po WiFi pobiera pliki z dysku sieciowego. Działa to bez najmniejszych zacięć, szybko i płynnie. Do tego pobór prądu takiej zabawki jest minimalny.
Teraz zamawiam nakładkę ( konwerter) na malinę hifiberry Digi+Pro, żeby wyeliminować konwerter M2Techa. Polecam tego rodzaju rozwiązanie.

Wklejaj foty jak to wygląda, może ktoś się skusi.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Taka zabawka wygląda tak jaką sobie obudowę zakupisz.
U mnie jeszcze nie wygląda bo odpalałem na próbę bez obudowy. Teraz muszę kupić nakładkę hifiberry DiGi+ Pro, żeby nią zastąpić konwerter M2Tech. Podobno jest sporo lepsza.
A jak kupisz ładną obudowę to wyglądać to może tak:

BDP-Pi Digital Player - Bryston

To nie żart. To faktycznie kosztuje 1300USD i ma w środku malinkę z hifiberry.
Tu można więcej na ten temat poczytać:
BDP pi

Nieźle co?
Więc jak ktoś szuka playera do plików do taka malinka naprawdę nie jest złym wyborem.
I macie player za powiedzmy 500zł z a nie 5000zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
No ja będę miał jeszcze bardziej zmodyfikowany player, bo zamiast nakładki digi+, będę miał taką o dwie generacje lepszą. Z dodatkową izolacją galwaniczną i lepszymi zegarami. Osobnymi dla 44,1 i 48kHz.
To karta Digi+Pro.
 
Do góry