Wszystko o odtwarzaczach strumieniowych [audio]

sihborx

New member
no sam widzisz? Że bez sensu się go pozbywać.
ps- gdyby CD-ek od creek'a czytał dsd to byłbym w domu i temat byłby zamknięty.
A tak trzeba kombinować aby pogodzić wszystko. Za dużo na raz chcę chwycić ..... ;)
 

sihborx

New member
No a jak - tylko 105.
103 nie uważam ża lepszy od 3313UD. Więc zmiana jakościowa wątpliwa.

Ps- jeszcze przejrzę wszystkie cd-ki które obsługują sacd, Flac i dsd. Taki który będzie tańszy od oppo a zagra podobnie lub lepiej.
Jak taki wpadnie to można obejść się bez strumieniowca.

Inna opcję jaką widzę to zakup tańszego klasycznego cd-ka i wtedy dołożyć dać lub dobry strumień.
A jak nie to zastanowić się nad rezygnacją z jakiegoś formatu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A może pomyśl o pioneer 30ae odtwarzacz, który pociągnie prawie wszystko a najlepsze jest to, że posiada bluetooth za pomocą którego łączysz się ze swoim smart fon em. I wszystko co masz na nim puścisz poprzez niego na wzmak i kolumny. ;-)
Ja na chwilę obecną brałbym jego w cenie do 3tys.
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Tak
Pioneery obserwuję z uwagą bo właśnie są na etapie liftingu i zaczynają odświeżać modele.
Czekam też na info nt następcy Pd 50.

dobra opcja może być połączyć tańszy Pioneer i jakiś strumień z serii N ( n50, n70).
Może na audio show pokażą coś nowego
 

rabit

Active member
Bez reklam
Super post. Będę "studiował" z wielkim zaciekawieniem. :)
Też zastanawiam się, czy lepiej kupić zwykły, tani cd, czy może strumienia. :) Moim faworytem był CDS27, ale po kilku wpisach na forum, CHYBA całkiem z niego zrezygnowałem. A może Onkyo 7050 w zupełności mi starczy? Muszę się wybrać na odsłuchy. Tylko czasu jak na lekarstwo. :(
 

Rafal7

Banned
Masz router z funkcja dlna (wlaczasz ja) podpinasz dysk do routera i reszta sama sie robi.
Tv czy ampli wykrywa dysko po sieci.



kl9zg8g1f
kl9zg8g1f
kl9zg8g1f

USB - pendrive podpięty do TimeShiftu
Sieć Lolo-Komp - włączony filesharing na routerze, tv widzi to co mam udostępnione na kompie
TomatoUSB - dysk (mój NAS) wpięty do routera - DLNA
U mnie tej funkcji nie ma router niestety, podpiłem dysk a tv go nie widzi.
 

Rafal7

Banned
Tv go nie widzi, a gdzie sprawdzić w komputerze czy go komputer widzi?
Według mnie nie zdziała to, bo to pewnie do czego innego służy.
 

3echo

Member
Bez reklam
Cisco EPC 3925 od Vectry.Mam też taki i miałem sprawdzić czy się da podpiąć dysk zewnętrzny pod niego.Narazie nie sprawdzę,bo kiedyś się bawiłem ustawieniami i wyłączyłem w nim wifi.Dlatego gdyż podpiąłem do niego tplinka który lepiej wysyła sygnał niż Cisco.Teraz się nie da wejść w menu.Jedynie przez reset,czego nie chcę robić,bo już bym wtedy nic nie poustawiał.
Sorki kapusta,musisz walczyć sam ;)
 

DrWredman

Active member
Nie wiem co ta vectra potrafi, ale rzeczywiście może mieć zablokowane wejście USB. W moim modemie od UPC też tak jest. Kiedyś miałem NETIE i tam spoko działało wejście USB.
Najlepsze wyjście to podłączyć swój router z wejściem USB a do niego wszystkie swoje urządzenia.
A jeszcze lepsze wyjście to zainwestować w serwerek NAS.
 

3echo

Member
Bez reklam
...Najlepsze wyjście to podłączyć swój router z wejściem USB a do niego wszystkie swoje urządzenia...
Dlatego mam podpiętego TPLinka,tylko bez USB.Muszę zainwestować w taki z USB.
Ale hasło w Vectrze możesz zmienić na stronie dostawcy.W loginie piszesz swój nr abonenta a hasło to pesel.Wiele ustawień tam nie ma,bo tylko:
1. nazwa sieci
2. hasło do sieci
3. nr kanału
4. tryb pracy urządzenia.
 

krystiano8

New member
Super post. Będę "studiował" z wielkim zaciekawieniem. :)
Też zastanawiam się, czy lepiej kupić zwykły, tani cd, czy może strumienia. :) Moim faworytem był CDS27, ale po kilku wpisach na forum, CHYBA całkiem z niego zrezygnowałem. A może Onkyo 7050 w zupełności mi starczy? Muszę się wybrać na odsłuchy. Tylko czasu jak na lekarstwo. :(

A ja się zastanawiam nad audiolabem 8200cd do kompletu do mojego wzmaka.
Dobry Cd z dobrym DAC. Możliwość podpięcia po kompa, NAS po USB. Ma też kilka cyfrowych wejść.
Tylko problem z dostępnością... Nigdzie go nie mogę znaleźć :-(
 

sihborx

New member
zawsze możesz pokusić się o jego następcę - 8300CD.
Też o nim czytam bo nie dość, że fajnie się prezentuje to jeszcze pasowałby wyglądem do mojego creeka - jeśli nie zdecydowałby się na creek 50CD, który trochę mu ustępuje funkcjonalnością.
Chodzi o obsługę dsd.

Jednak po przerobieniu lektury nt audiościemy jakim okazuje się być cały rynek hi- res zastanawiam się czy nie skupić się nad dobry CD- i płytach CD i już.
A jeśli jednak wygra w moim boju chęć posiadania jakiegoś multiformatowca to na dziś skusiłbym się na pionka pd50- lub jego następcę .
 
D

Deleted member 121090

Guest
20cc0791-798c-4a2f-9c64-41616757f76c.jpg


U mnie oprócz transportu CD drugim źródłem w stereo jest mini PC Pipo X9. Fajny komputerek bo ma Win10 na pokładzie i dotykowy 9'' ekran. Do tego można go kupić za około 120USD z przesyłką.
Do niego wpięty twardziel z plikami. Na Pipo zainstalowany jest program Foobar2000 z wtyczką Asio.
Wychodzę z niego po USB na konwerter USB/Coaxial M2Tech hiface two i po coaxialu do DAC-a.
Całość sterowana dotykowym ekranem lub ( i to najczęściej) ze smartfona poprzez program Foobar controller.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Jeśli masz DAC-a z USB. Ja nie mam i dlatego mam konwerter USB/Coaxial.
 
Do góry