Wszystko o odtwarzaczach strumieniowych [audio]

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytam się, a raczej upewniam którą konkretnie wziąć i czy są lepsze alternatywy, a pytam bo widzę, że siedzisz już w temacie, a ja dopiero zaczynam przygodę z RPi. Widzę co masz, bo piszesz, ale może jest jeszcze coś warte uwagi. Sporo info w sieci, ale jeszcze nie zdążyłem przysiąść.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam zewnętrznego, ale może od początku.
Chce zapakować RPi do obudowy od sprzętu audio i tam wmontować lcd (otwór cięty laserem więc będzie tip top)
Coś na wzór CoctailAudio X50 który mnie zainteresował po ostatnim AS.
Nie jest mi wielce potrzebny, ale dlaczego nie.
Projekt nazwijmy to - relaksacyjno poznawczy.
Nie wyjdzie, to się zrobi z tego rozbudowaną stację pogody o której już od dawna myślę.

Dlatego chętnie wysłucham propozycji co do komponentów, a dodam, że to urządzenie ma również służyć do Netflixa, YT czy KODI, chciałbym też widzieć listę kawałków na Tidalu, dlatego przejrzysty ekran.
Do tego oczywiście odpowiedni soft.
Chociaż mam HTPC, ale jak wspomniałem. Chciałbym coś niezależnie zdziałać i przekonać się co z tego wyjdzie.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Czyli musisz mieć z DAC-iem
Popatrz na te zabawki:
Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy - strona 32 - PC Audio - Audiostereo.pl - strona 32

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy - strona 30 - PC Audio - Audiostereo.pl - strona 30

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy - strona 29 - PC Audio - Audiostereo.pl - strona 29

Ja radzę zrezygnować z ekraniku. No chyba, że zależy Ci na ,, wypasionym'' wyglądzie.
W głównym systemie stereo mam Pipo X9 z ekranem 9'' dotykowym.
I wcale go nie używam, bo w użyciu jest tylko smartfon. Dlatego też do drugiej zabawki na RPi3 nie planowałem wcale ekranu. Player będzie schowany i wcale go nie będzie widać. A jest tak malutki, ze to nietrudne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ekranu nie zrezygnuje, to kluczowy dla mnie element.
Bajer? Owszem, jak stacja pogody, można tradycyjnym termometrem za 2zł i można na ekranie.
Ja wybieram tą drugą opcje.
Sterowanie smartem jest ok, ale ja akurat lubię zaglądnąć również na ekran sprzętu. Mam tam postawiony tablet 8" i często korzystam.
Chce też nawiązać wyglądem do CoctailAudio, chociaż oni nic nowego nie wymyślili, od wielu lat stosuje to w HTPC. Różnica polega na tym, że u mnie ma to być w klocku od Onkyo.
Niczym to ma się nie różnić od reszty sprzętu, po za funkcjonalnością i wspomnianym ekranem.

Dzięki za linki, parę dni temu też coś tam wklejałem.
Będę zagłębiaj temat i podejmę decyzję.
Temat na szczęście jest stosunkowo prosty.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Właśnie rozgryzłem jak dodawać własne stacje radiowe do już zaprogramowanych. Coraz bardziej mi się ten Moodeaudio player podoba.
 

Kapusta7

Banned
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tych dwóch odtwarzaczy Yamaha WXAD-10 i iEast Pro 30 lub 20
Różnice między Pro 30 a 20 są takie że ten pierwszy posiada w zestawie pilota i wejście USB.
 

3echo

Member
Bez reklam
Czy warto dopłacić do Bluesound Node 2,który to będzie grał z NAD C326bee po analogu?Obecnie gra z WXAD 10.
 

Devorzhum

New member
Mam zasadnicze pytanie odnosnie tego typu odtwarzaczy. Jaki jest sens kupna takiego urządzenia jesli np posiadany wzmacniacz posiada również obsługę Spotify. Czy na dedykowanym sprzęcie bedzie grało lepiej?
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spotify nie. W ogóle polecam w kwestii streamera malinkę z hatem i oprogramowanie w stylu volumio. Za 500 złotych macie jakość firmowego sprzętu za co najmniej 10x tyle. Te wszystkie bluesoundy, auraliki, yamahy się nie umywają. Malina ma tylko jeden, trudny do zaakceptowania w świecie audiofili problem-jest tania[emoji51]
 

Kedzior86

New member
Witam, mam wzmacniacz CA topaz sr10 + odtwarzacz CD, i chciałbym odświeżyć ten sprzęt. Co dokupić/zmienić w przystepnej cenie żebym mógł np odtwarzać muzyke ze spotify ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, ja się mało orientuję na runku odtwaczaczy strumieniowych. Chciałem Was zapytać, co jest obecnie na rynku ciekwaego, wartego uwagi?
Chodzi mi o małą samodzielną zabawkę z wbudowanym Tidalem. Nie szukam zwykłego streamera, by puszcać muzę z telefonu do niego, ale czegoś takiego, by jedynie móc nim sterować appką z tableta, dlatego pudełeczko powinno mieć wbudowanego Tidala.
Szukam małej skrzyneczki, nie kolejnego dużego klocka pełnowymiarowego klocka o szerokości 44 cm. Czegoś co podepnę do DACa, dalej oczywiście do wzmaka. Ma to być małe dyskretne pudełko. Wczoraj wpadło mi w oko NADowskie urządzonko typu Bluesound Node. Brzmi to całkiem fajnie. Cena około 2 tys.
Jakie są jeszcze Wasze inne propozycje? Zaznaczam, że nie będę sie bawił w osobne serwery, składanie płytek i obudów :) Szukam gotowca.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że oprócz:
- Bluesound Node
- Auralic Aries Mini
mamy także
- Sonos Connect
- Arcam rPlay

Czy ktoś miał styczność z tymi urządeniami?


K. R może mini PC PIPOx8. Mam polecam. Pzdr
PS to gotowiec więc spełnia przynajmniej 1 warunek


Przyglądałem się temu, ale chcę coś dyskretnego i mobilnego zarazem. Skrzynkę chowam, a na stole zostawiam tablet jako pilota do obsługi. Pipo jest pod tym wzgędem dość dziwny. Muszę go podpiać i pochodzić do obsługi, a na stoliku go nie postawię. Gdyby miał akumulator to nawet bym sie niezastanawiał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry