Wszystko o..Marantz w stereo

dzik87

New member
Zrodlo bitow danych nie robi tu roznicy. Za to roznice robia przetworniki w DACu. Sciezka przez LAN jest troche inna niz ze zlacza USB-B.
Zwykle jakosc jest wyzsza z USB ale im lepszy sprzet tym roznice sie zacieraja.

Np moj NA8005 przez USB gra wieksza scena i cieplejsza srednica w porownaniu do LAN.
Roznica nie jest olbrzymia ale jednak przyjemniej sie slucha w opcji DAC niz streamer.
Zrodlem muzyki/plikow w obu przypadkach jest ten sam HTPC i ta sama aplikacja JRiver.

Może akurat w tym konkretnym przypadku nie ma róznicy w brzmieniu ale generalnie to co jest przed przed DACem ma nie mniejsze znaczenie niż sam DAC, Wzmacniacz, Kable itd. :)

Z dobrym transportem CD większość DACów gra wyraźnie lepiej niż z pc w roli transportu, czy nawet blue ray/dvd w roli transportu. Co ciekawe, dobry transport bez wbudowanego DACa, adekwatny do jakości zewnętrznego DACa z którym ma grać, czesto jest droższy niż ten DAC.
 

dzik87

New member
Nie nie nie :)

Zapewne do sieciowek tez byłeś sceptykiem tak jak teraz do transportu. Serio to nie jest kwestia tylko przesyłu zer i jedynek czy to z pliku czy z cd. To jeszcze m.in. kwestia protokołu jakim sygnał jest przesylany, kwestia zegarów i ich zgrania czasowego, jitter, zasilanie i zakłócenia...


Wystarczy podłączyć zwykły DVD przed dac i dla porównania odtwarzacz cd przyzwoity jako transport przed dac aby się przekonać. Lub zamiast pc przed dac dać lumin d1 , czy auralic aries. Różnice są głównie w gładkości dźwięku ,scenie , przestrzennosci, wybrzmiewaniu dźwięków.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Poczekaj bo chyba mamy niezrozumienie. Ja nie watpie w transporty/zrodla.

Napisales ze to co jest przed DAC ma nie mniejsze znaczenie od samego DAC i wzmacniacza. I tego sie trzymam w wypowiedzi.

W moim przypadku przed DACiem jest moj HTPC. Zmienialem juz kabel USB dwa razy (z zupelnej ciekawosci). Zmienialem tez nosnik wewnatrz - dla scislosci.
Jesli mowimy o roznicach, to pomiedzy kablem QED a Wireworld roznice sa nie warte rozpatrywania w kontekscie sluchania muzyki.
 

dzik87

New member
Mam na myśli transport , nie mylić ze źródłem. Chodzi o pc , streamery , cd playery ale przy podłączaniu ich cyfrowo z zew. DACem.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Wielu audiofili uważa, iż są wyraźne różnice w jakości dźwięku przesyłanego do DAC z tego samego lapka na zasilaniu sieciowym i bateryjnym.
Tak więc pewnie wszystko ma znaczenie, ale tak jak napisał rafa@rafa, od pewnego poziomu, przyrost "jakości" jest niewspółmiernie mały w stosunku do kosztów.
 

dzik87

New member
Nie ma co się jednak łudzić , że w systemie gdzie każdy klocek kosztuje 10 tys. również DAC różnice zatra się tak , że z DVD ,;blue Ray , czy jakimś tańszym cd w roli transportu system rozwinie skrzydła. Po dodaniu dobrego odtwarzacza płyt czy plików przed dac różnica będzie wyraźna. Warta zachodu nie mniej niż wymiana innych elementów toru , jak np. wzmacniacz.
 

dzik87

New member
Choć nie ukrywam , że fajnie by było gdyby DAC jako źródło pokazywał pełnię swoich możliwości juz tanim cd player em. Mógłbym zaoszczędzić. Wierzyłem własciwie w to, że to same zera i jedynki do momentu odsłuchu dedykowanego transportu do mojego DACa. Tyle że ten transport kosztuje 3 razy tyle co dac i nie działa bez zewnętrznego przetwornika cyfrowo analogowego.
 

pbx

New member
Witam,

a więc jestem posiadaczem PM 14S1 SE. Myślę nad jakimś NA 8005 lub NA 11 pytanie czy warto tyle dokładać do NA 11 miał ktoś porównanie??
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam,

a więc jestem posiadaczem PM 14S1 SE. Myślę nad jakimś NA 8005 lub NA 11 pytanie czy warto tyle dokładać do NA 11 miał ktoś porównanie??

Zależy z czego sie przesiadasz i jakie masz oczekiwania.
NA8005 potrafi bardzo dobrze grać (przy strasznej czułości na okablowanie i tu sporo można zmienić) ale w starciu ze sprzętem high end wyraźnie słychać słabości.

Samego NA11 nie słuchałem (tez mnie ciekawi) ale słuchałem/porównywałem NA8005 z napędami CD tej klasy. W bezpośrednim starciu nie ma wątpliwości co lepiej gra.
Na zachodnich forach 11 ma bardzo dobrą opinię.
 

Daniyal9

New member
Witam,

a więc jestem posiadaczem PM 14S1 SE. Myślę nad jakimś NA 8005 lub NA 11 pytanie czy warto tyle dokładać do NA 11 miał ktoś porównanie??

Witaj w klubie:)
Ja zbieram na SA 14s1 SE...podobno bebechy ma od NA 11 a w roznych testach najwyzsze oceny:D
Pozdrawiam.
ps.Mam jeszcze nadzieje na NA 14 s1 SE z TIDAL em...ehhh
 

pbx

New member
Właśnie też pasowało by mi SA 14s1SE zakupić ale zastanawiam się czy nie pójść w NA 11s1 wszystko w jednym miejscu nie trzeba żonglować płytami :) tylko że za NA11s1 grubo wołają :-| . PM 14 SE za dobrą cenę kupiłem :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W sumie jest jakaś szansa skoro Denon wprowadził tak dobry wzmak to Marantz nie może być niżej pozycjonowany.
 

pbx

New member
Wielka szkoda że nie wprowadzili czegoś ala NA14SE w cenie 2000€

Też ubolewam ale myślę że kwestia czasu jak pojawi się. na8005 jest na11 jest wiec na pewno dadzą 14.

Na jednych z portali z ogłoszeniami jest do kupienia SA15S2 Limited Edition za dobrą cenę. Zastanawiam się nad nim ale nie ukrywam że wolałbym NA 11.
 

Daniyal9

New member
W SalonDenon Poznań mają NA11 .Piękny to jest sprzęcik ale czy warto za te pieniądze?. Myślę, że lepiej kupić SA14s1 SE z tym samym środkiem co NA11,a na dokładkę ma wyśmienity CD-k.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale skąd pewność że SA14S1 SE ma w środku te same elementy i ta sama jakość dźwięku co NA11. Raczej prasa nie jest skora do takich porównań - byłyby chyba zbyt użyteczne dla nas.. ;)
 
Do góry