Wszystko o..Marantz w stereo

lobos

New member
Bez reklam
Efekt bomba! ;-) 100 razy lepiej od standardowego wyglądu.
Niby drobiazg, który tak na dobrą sprawę nie wpływa na dźwięk a jak człowieka cieszy ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety, jako nowość najłatwiej spotkać go w salonach Denka, a tam wiadomo....wszystko od Horna
 

Garos

New member
To może opiszesz cały etap produkcyjny, jakie kable, banany itp. Krok po kroku? Tak w jednym poście z "serii zrób to sam" ;-)
 

pbx

New member
Witam, mam amplituner sr 6005 przymierzam się do kupna wzmacniacza i myślę o PM 14s1 SE później planuje dokupić sonus faber venere 2.5 . i na końcu cd SA 14s1SE lub NA11S3 ale głównie mi chodzi czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego wzmacniacza ?? czy warto wydać i zainteresować się nim?? czy duża jest różnica między PM 8005
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Chcesz wydać parę tysięcy ,do dla spokoju wlasnego :) nie mojego udaj się na odsluch pewnie takie rady tu uslyszysz ;-) Pzdr
 

pbx

New member
Wiadomo ze odsłuch najlepiej :) mowa wogule czy interesować się tym wzmacniaczem czy jednym słowem przereklamowany :) bardziej pytanie skierowane do osób które miały już styczność z nim ale nie wizualnym :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poczytaj sobie temat henrego - wybor kolumn na poczatek.

Tam ma opisane wzmacniacze, a skoro chcesz juz tyle wydac to niby lepiej sie sprawdzaja Roksany Arcamy,
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ale tej klasy wzmak to już tylko indywidualny odsłuch. Wiem jak grają Venery, ale nie z tym wzmakiem. Wiem jak gra 14 stka, ale nie z tymi kolumnami, więc ciężko będzie.

Generalnie dobra droga, jeśli przeskoczysz z amplitunera kinowego SR6005 od razu na taki wzmak stereo to już jakby ze 4-5 klas wyżej ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Poczytaj sobie temat henrego - wybor kolumn na poczatek.

Tam ma opisane wzmacniacze, a skoro chcesz juz tyle wydac to niby lepiej sie sprawdzaja Roksany Arcamy,

To zależy z jakimi kolumnami. Nie ma co generalizować.

A co do PM14 to nie słuchałem. Za to czytałem opinie że nie dorasta S11 i gra niewiele lepiej od PM8005 - ale takie opinie mogą być krzywdzące i szkodliwe w ogóle. Twój słuch może to zupełnie inaczej odbierać.
A dla miłośnika brzmienia Marantzy to tez inny odbiór bo inne nastawienie. Więc jeszcze raz - odsłuch, odsłuch, odsłuch ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam, mam amplituner sr 6005 przymierzam się do kupna wzmacniacza i myślę o PM 14s1 SE później planuje dokupić sonus faber venere 2.5 . i na końcu cd SA 14s1SE lub NA11S3 ale głównie mi chodzi czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego wzmacniacza ?? czy warto wydać i zainteresować się nim?? czy duża jest różnica między PM 8005
Jeśli myślisz o PM14, to w podobnym budżecie jest nowy Denon PMA2500, który moim zdaniem jest lepszy.
Co do Arcama, to dosyć dobrze wypada A29, a ciekawym dodatkiem do niego jest CDS27, dosyć ciekawy "kombajn", bo poza zwykłym CD odtwarza również SACD i daje możliwość odtwarzania plików po sieci. Słuchałem tego połączenia i grało to bardzo dobrze......oczywiście to moje subiektywne opinie, więc odsłuch jest jak najbardziej wskazany ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie 2020 również jest lepszy od 14 a będzie jeszcze taniej...a jak już to lepiej kupić 8005 niż 14
 

Daniyal9

New member
Witaj.

Ile ludzi tyle opinii. Idź proszę za własnym słuchem. Posłuchaj,nie śpiesz się ...Poczuj muzykę nie tylko uszami ale i sercem.Kiedy poczujesz to już będziesz wiedział,że to TO - ten lub też inny sprzęt ...

Jeśli chodzi o zaspokojenie umysłu to dane techniczne Marantza PM14s1 SE i SA14s1 SE znajdziesz w lutowym magazynie AUDIO. Są tam testy tego wzmacniacza i CD-ka.

Tutaj masz 1 część innego testu tego sprzętu na Infoaudio.pl...https://www.infoaudio.pl/test/318,marantz-sa-14s1-se.

Mnie ten sprzęt,przy odpowiednich warunkach odsłuchowych poruszył do głębi...

Ty wybierz swój.Powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Jak bym miał opierać się na testach z gazet i internetu to byłbym teraz nieszczęśliwym posiadaczem pm 8005, tylko odsłuch i to u siebie w domu -pozdrawiam .
 

pbx

New member
Witaj.

Ile ludzi tyle opinii. Idź proszę za własnym słuchem. Posłuchaj,nie śpiesz się ...Poczuj muzykę nie tylko uszami ale i sercem.Kiedy poczujesz to już będziesz wiedział,że to TO - ten lub też inny sprzęt ...

Jeśli chodzi o zaspokojenie umysłu to dane techniczne Marantza PM14s1 SE i SA14s1 SE znajdziesz w lutowym magazynie AUDIO. Są tam testy tego wzmacniacza i CD-ka.

Tutaj masz 1 część innego testu tego sprzętu na Infoaudio.pl...https://www.infoaudio.pl/test/318,marantz-sa-14s1-se.

Mnie ten sprzęt,przy odpowiednich warunkach odsłuchowych poruszył do głębi...

Ty wybierz swój.Powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam.

Widzę że masz PM14SE połączone z Sonus faber venere. Zadowolony jesteś z takiego połączenia??? czy jednak brakuje ci czegoś :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Daniyal9 z takim uczuciem opisuje wrażenia odsłuchowe swojego zestawu, że chyba nie brakuje mu do szczęścia niczego i to jest TO! ;-)
Cieszy, cieszy Kolego :eek:k:
Pozdrawiam.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No właśnie, tak jak napisałem wcześniej.
Czyjaś opinia czasem może wnosić więcej szkody niż pożytku. Dlatego trzeba samemu ocenić.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie zamieniłem moją poprzednia listwę zasilającą Tacima na Wireworld Matrix 6 i miazga. Niesamowita miazga!
Wszystkie Marantze niesamowicie zareagowały na zmianę. Mnóstwo detalu, czystości, ciemniejszego tła..
Nawet ampli pokazuje to bardzo wyraźnie. Czystsze dialogi i o wiele więcej detalu również. Wpływ trochę większy niż dwa wymienione kable na raz. I to nie jest mała zmiana, głuchy sceptyk kablowy by usłyszał..
Bardzo polecam.
 

tomektre

New member
Wireworld Matrix 6? Pytam, bo w sklepach jest dostępna wersja oznaczona 2.
A jaki kabel sieciowy ,,idzie'' od listwy do gniazdka u Ciebie?
krzysztofradio opisywał chyba już WW Matrix 2, ale bez entuzjazmu:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wireworld Matrix 6? Pytam, bo w sklepach jest dostępna wersja oznaczona 2.
A jaki kabel sieciowy ,,idzie'' od listwy do gniazdka u Ciebie?
krzysztofradio opisywał chyba już WW Matrix 2, ale bez entuzjazmu:)
Było to ze dwa lata temu, nie wiem jaki miała numer, koszt 400 zł... U mnie nie dało zmian (a już na pewno nie polepszyło niczego) w przeróżnych kombinacjach z różnymi kablami zasilającymi. Wtedy miałem PM7004.
Nie widzę nawet takiej listwy Wireworld Matrix 6 w sieci. Być może to jakaś droższa nowość... albo Rafie chodzi o liczbę gniazd
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ups, miało być Matrix 2 V2.
6 gniazd, zgadza się.
Wireworld Matrix v2 6 Way Power Hub - FutureShop.co.uk

Wpływ ma bardzo silny. Oprócz mojego zestawu wczoraj testowałem u znajomego na Accuphase i Dynaudio S25 a dziś u drugiego na Heglu 160 + Rubicon 8.
Na każdym zestawie wpływ jest wyraźny choć w innym stopniu.
Najwięcej szału na Accu. Same wyraźne pozytywy. Na Marantzach i Heglu minimalne wyostrzenie jeśli chodzi o wady. Reszta zmian na plus.

Między ściną a listwą próbowałem zwykłego Lappena, Beldena i srebrzonego Furutecha. Po tej stronie listwy wpływ dużo, dużo mniejszy.
 
Do góry