Wszystko o..Marantz w stereo

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wprawdzie przycisk "online music" jest ale nie wywołuje żadnego menu. Nie grzebałem głębiej a w ustawieniach też niczego nie widzę. Nawet Spotify. Może się jakoś uaktywnia ale idąc tropem amplitunerów powinno to być dostępne w menu od razu..
 

Henry

Active member
Bez reklam
W SR też tego nie widać, może ktoś mający 7010 potwierdzi...
Myślałem, że może NA ma bardziej rozbudowane funkcje, coraz bardziej zastanawiam się nad pozbyciem się ampli, bo ostatnio służy mi jedynie do odtwarzania radia internetowego rano, ale w zamian musiałbym nabyć jakiś odtwarzacz sieciowy, bo żona mnie zabije jak nie będzie mogła odtwarzać swojej muzyki z telefonu ;)

A mógłbyś w wolnej chwili zobaczyć ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W SR też tego nie widać, może ktoś mający 7010 potwierdzi...
Myślałem, że może NA ma bardziej rozbudowane funkcje, coraz bardziej zastanawiam się nad pozbyciem się ampli, bo ostatnio służy mi jedynie do odtwarzania radia internetowego rano, ale w zamian musiałbym nabyć jakiś odtwarzacz sieciowy, bo żona mnie zabije jak nie będzie mogła odtwarzać swojej muzyki z telefonu ;)

A mógłbyś w wolnej chwili zobaczyć ;)

NA6005 można tanio wyrwać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, myślałem nad oppo, ale na chwilę obecną szkoda tyle kasy za bluray'a ;)
Trochę dziwna polityka D/M, bo w linii Heos jest dostępny

A co do Marantza, to mam świadomość, że są lepsze, ale myślałem o czymś z tej samej "stajni" a tu lipa.
Widzę, że już nawet Pro-Ject ma wsparcie dla Tidal'a

@Rafa, celowałbym juz chyba w wyższy model, na odsłuchach przypadł mi do gustu Atoll, ale jak wyżej napisałem dobrze byłoby kupić coś z jednej linii.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na androida też jest ;)
Tak pytam, bo może była jakaś aktualizacja, o której na stronie nic niema.... a dobry odtwarzacz sieciowy by się przydał niezależnie.
Wiem, że można bez problemu przez airplay, ale fajnie jakby player posiadał już wsparcie w standardzie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wiesz jak jest z androidem,działa nie działa i znowu nie działa,mówię o air play na adroida
Pewnie w następnym rozdaniu wszyscy wystartują z Tidalem
Jak interesowałem się tematem z N70a,suport Pioneera odpisał coś w stylu że to nie jest komputer aby można wiecznie coś dokładać
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Co do aktualizacji to ostatnio dawno żadnej nie było. Widać skupiają się wyłącznie na najnowszych modelach ampli..
 

Daniyal9

New member
Ale skąd pewność że SA14S1 SE ma w środku te same elementy i ta sama jakość dźwięku co NA11. Raczej prasa nie jest skora do takich porównań - byłyby chyba zbyt użyteczne dla nas.. ;)

Tak przeczytałem w specyfikacji podanej przez producenta oraz jest w testach ... Odtwarzacze CD i wzmacniacze - testy sprzętu

oraz

https://www.infoaudio.pl/artykul/380,marantz-sa-14s1-w-wersji-se-test

oraz
https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARANTZ/PREMIUM_14_SERIES/SA-14S1_SE

Mam SR 7010 i bez problemu działa tam Spotify.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
E, sprytny marketing. ;)
Wspólny jest tylko moduł dekodujący (cyfrowo analogowy). Jego implementacja to inna bajka.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pytanie podstawowe, czy warto tyle płacić za sieciowca Marantza, w tym budżecie jest kilka znacznie ciekawszych, bardziej funkcjonalnych playerów ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie polecam bardzo Interkonekty Furutecha FA220. Zestaw niesamowicie ożył. Szerokość sceny ogromna, źródła dość precyzyjne (ale dopiero po dobrym wygrzaniu, początkowo ledwo plamy). Mnóstwo detalu bez wyostrzenia. No i ta głębia..tego jeszcze u siebie nie słyszałem..
 

Daniyal9

New member
Panowie polecam bardzo Interkonekty Furutecha FA220. Zestaw niesamowicie ożył. Szerokość sceny ogromna, źródła dość precyzyjne (ale dopiero po dobrym wygrzaniu, początkowo ledwo plamy). Mnóstwo detalu bez wyostrzenia. No i ta głębia..tego jeszcze u siebie nie słyszałem..

A gdzie masz je pociagniete?Bo szukam dobrego interkonekta miedzy PM a SA 14s1 SE ktory zbliza sie do mojej chalupki.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Pomiędzy NA a PM.

Drugi który mógłbym jeszcze polecić to QED Signature.
Różnica do Reference miażdżąca na jego niekorzyść w porównaniu do obu tych kabli. Z tym że to Furutech wskazałbym jako ten o lepszej - szerszej i głębszej scenie.
Na plus Signature źródła są bardziej precyzyjne.
 
Do góry