Wszystko o..Marantz w stereo

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla wlasciciela kolumn wydalo sie minimalnie wyostrzone.
Dla mnie bylo tylko bardziej konturowo ale za to znacznie glebiej w scenie. To roznica najwieksza. Dodatkiem lekkie wzmocnienie basu ale dobrze kontrolowanego.
 

lobos

New member
Bez reklam
A tak ogólnie jak wg. Ciebie wypada połączenie i brzmienie Hegel 160+Rubi 8?
Wzmak i kolumny zacne :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bardzo dobre polaczenie. Znacznie lepiej pasuje niz Marantz moim zdaniem.
Dla kogos kto lubi brzmienie Dali, Hegel jest chyba jedna z najlepszych opcji w ogole.
Wbudowany DAC jest lepszej jakosci niz ten w NA8005 ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zamienilem srebrzonego Furutecha na wzmaku na miedzianego Yarbo SP-7000 na zasilaniu i objawienie.
PM8005 dostal kopa na dole ale nie w sensie ilosci a jakosci - wzrosla dynamika. Drugi korzystny efekt wieksza szczegolowosc wysokich bez ich wyostrzania. Bardzo pozytywna reakcja sprzetu na ta zmiane.

NA8005 zareagowal troche nerwowo podbijajac bas. Choc srednica zrobila sie przyjemnie bardziej otwarta to jedna nadmiar basu spowodowal ze przywrocilem Furutecha.

Zamierzam dalej eksperymentowac z zasilaniem ale juz wyraznie widac ze bez trudu mozna zmodyfikowac brzmienie Marantzy..i to w calkiem duzym stopniu! Dokladniej mowiac przeniesc akcenty brzmienia.
 

Daniyal9

New member
Dokladnie tak jest...Zawsze pisalem,ze kable maja duze znaczenie./pomieszczenie rowniez/.Ten sam sprzet a inne kable i juz muzyka moze sie nie podobac.
Gratuluje zblizenia do Twojego dzwieku i dziekuje za to porownanie.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dziś do porównania doszedł zasilający Vile Audio (polski kabel za ok 1500zł) który przyniósł znajomy ze swoim CD Anicent Audio (też polski odtwarzacz).

Wniosek - o ile CD na prawdę wymiata jakością i NA8005 nie ma szans o tyle kabel bardzo zbliżony do Yarbo. Transparentność i równowaga tonalna bardzo podobne..
 

tomektre

New member
Witam,

Nie będę zakładał nowego tematu specjalnie.
Mam pytanie: czy ktoś miał okazję testować odtwarzacz Marantz SA 8005?
Wiadomo, w prasie są recenzje, ale są dość rozbieżne...
Ciekawią mnie odczucia użytkowników.
I jeszcze pytanie, bo w tym temacie jestem nieobeznany:
czy podłączając do komputera SA 8005 da się uzyskać lepszy dźwięk z muzyki puszczanej z komputera? Nie chodzi mi o pliki wysokiej rozdzielczości, tylko tak ogólnie...
Wiem, że najlepiej odsłuchać go, ale chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na temat tego urządzenia.
 

lobos

New member
Bez reklam
Założyciel wątku Rafa&Rafa ma PM+NA, ponieważ woli pliki multimedialne zamiast tradycyjnych CD.
Jednak dla tradycjonalistów odtwarzacz CD w postaci SA8005 jest niezastąpiony :)
Jakość muzyki z PM+SA powinna zadowolić wielu :)
Jedynie ucho każdego z nas może wyrokować...
Owocnych odsłuchów życzę i czekam na relację i podjęte decyzje ;-)
 

woytaski

New member
Bez reklam
[...]
czy podłączając do komputera SA 8005 da się uzyskać lepszy dźwięk z muzyki puszczanej z komputera? Nie chodzi mi o pliki wysokiej rozdzielczości, tylko tak ogólnie...
To zależy jaką kartę dźwiękową w kompie dysponujesz. Jeśli nie jest to karta hifi, to instalując dedykowany sterownik wypuszczasz "surowy" dźwięk do DAC odtwarzacza.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam,
czy podłączając do komputera SA 8005 da się uzyskać lepszy dźwięk z muzyki puszczanej z komputera? Nie chodzi mi o pliki wysokiej rozdzielczości, tylko tak ogólnie...
To jak nie pliki hi-res to w jakim celu?
Wbudowany DAC jest na pewno wysokiej jakości więc zapewne lepszy od kart muzycznych w komputerach.
 

tomektre

New member
Tak jak pisałem, za bardzo się nie znam na połączeniach tego typu: odtwarzacz cd+komputer.
Gdzieś w jakimś teście napisane było, że SA 8005 zastępuję tak jakby kartę muzyczną komputerową.
Jako, że nie mam plików hi res(preferuję muzykę z cd), stąd moje pytanie, czy słuchając np. teledyski z You Tube, to czy da się coś więcej jakościowo z nich wycisnąć. Czy jak coś zostało kiepsko nagrane, to takie już zostanie:)
Karta w komputerze to creative, ale ma z 10 lat. Chociaż wtedy kosztowała koło 700 zł i ogólnie nie jest zła.
Nie zauważyłem w sygnaturze,żeby któryś z użytkowników miał SA 8005, tak więc pytam ogólnie...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie łączy sie odtwarzacza CD z komputerem a wbudowany DAC. I ten jest wtedy zwykłą (choć dobrej jakości) kartą dźwiękową.
Na pewno ulegnie poprawie jakość w sensie ogólnym, dynamika, ale wiadomo ograniczeń YT nie przeskoczy się.
To tak jak z odtwarzaniem mp3. To co w pliku zostało usunięte już nie wróci w magiczny sposób.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Naturalnie jakosci dźwięku :) .Pzdr
Nie zauważam. Na zdrowy rozum nie powinno to mieć żadnego znaczenia. I tu (PC) i tu (NAS) dźwięk wypuszczany jest "surowy", bezpośrednio do DAC'a odtwarzacza.
Jedyna różnica na "niekorzyść" NAS'a to w moim przypadku brak możliwości słuchania zripowanych SACD w porównaniu do połączenia: komputer -> DAC.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zrodlo bitow danych nie robi tu roznicy. Za to roznice robia przetworniki w DACu. Sciezka przez LAN jest troche inna niz ze zlacza USB-B.
Zwykle jakosc jest wyzsza z USB ale im lepszy sprzet tym roznice sie zacieraja.

Np moj NA8005 przez USB gra wieksza scena i cieplejsza srednica w porownaniu do LAN.
Roznica nie jest olbrzymia ale jednak przyjemniej sie slucha w opcji DAC niz streamer.
Zrodlem muzyki/plikow w obu przypadkach jest ten sam HTPC i ta sama aplikacja JRiver.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Zrodlo bitow danych nie robi tu roznicy. Za to roznice robia przetworniki w DACu. Sciezka przez LAN jest troche inna niz ze zlacza USB-B.
Pisałem o tym gdzieś wcześniej w kontekście jakości przetworników w AVR i DCD. Tu różnica była ewidentna, słyszalna nawet dla dziecka ;)

Np moj NA8005 przez USB gra wieksza scena i cieplejsza srednica w porownaniu do LAN.
Roznica nie jest olbrzymia ale jednak przyjemniej sie slucha w opcji DAC niz streamer.
Zrodlem muzyki/plikow w obu przypadkach jest ten sam HTPC i ta sama aplikacja JRiver.
OK. Ale tomektre pytał konkretnie o CD player z DAC a nie o strumieniowiec i w związku z tym nie będzie miał dylematów z ew. podłączeniem :)

A moje wcześniejsze pytanie związane było z tym, iż cała moja muzyka w hi-res zgromadzona jest właśnie na NAS, a do DAC'a trafia bezpośrednio z niego za pośrednictwem USB A-B.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No tak, tego dylematu mieć nie będzie :)

A są w ogóle jakieś NASy z obsługą DSD w ogóle?
Ja w sumie wolę HTPC bo czyta wszystko i łatwo się konfiguruje jak każdy komputer.
 
Do góry