Windows 10 co sądzicie?

accu

New member
Bez reklam

marstef

Member
Bez reklam
Przecież przejście na W10 jest nieuniknione. Za chwilę producenci sprzętu nie będą wspierali sterowników do niższych wersji systemu. To normalna kolej rzeczy. Zamiast się cieszyć, że jest darmowy upgrade, to sporo ludzi narzeka. A przecież W10 jest dopracowanym systemem, czego nie można powiedzieć o W8.x
 

accu

New member
Bez reklam
Przecież przejście na W10 jest nieuniknione. Za chwilę producenci sprzętu nie będą wspierali sterowników do niższych wersji systemu. To normalna kolej rzeczy. Zamiast się cieszyć, że jest darmowy upgrade, to sporo ludzi narzeka. A przecież W10 jest dopracowanym systemem, czego nie można powiedzieć o W8.x

Witam uprzejmie,

Nieuniknione to jest , że się z tego świata wcześniej czy później "zejdzie".:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu na infolinii kiedyś nawet mi powiedzieli że WIN 7 przestanie być wspierany - to kwestia czasu.. i myślę szybciej to poleci niż co niektórym się zdaje..
 

accu

New member
Bez reklam
Accu na infolinii kiedyś nawet mi powiedzieli że WIN 7 przestanie być wspierany - to kwestia czasu.. i myślę szybciej to poleci niż co niektórym się zdaje..

Witam uprzejmie,

Z tego co mnie jest wiadome , to wsparcie "wygasa" 14 stycznia 2020 r. :neutral: Więc "pełny luzik".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale skoro wciskaja na sile 10 to juz przesada. Mi 7 styka i nie potrzebuje niczego innego.

Microsoft ostatnio nie mala kare zaplacil bo te okienka informujace ze jest win10 maja tez inne zadanie a mianowicie cholernie duzo ramu i procka zzeraja, wiec jak przesiadziesz sie na 10 to niby szybciej system dziala. Niby juz ta pamieciozernosc naprawili.

Gdzies bylo o tym w necie.

U mnie w pracy juz jeden technolog sie nabral i zainstalowal 10 teraz mu program do 3d nie dziala :) I jest problem.

Puki mnie kijem nie pogonia lub zbanuja to 10 nie zainstaluje. Tak samo jeszcze 2 miechy temu mialem XP bo mialrm programy do programowania PLC, ktore na 7 nie chcialy chyzyc.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Win7 atakuje codziennie informacją o darmowej aktualizacji do Win10, termin upływa dokładnie 29 lipca (zostało 5 dni), pytanie czy ktoś bez problemów wrócił do Win 7.
W teorii mamy na to 31, a w praktyce mam obawy czy oby na pewno system nie zacznie się sypać.
 

kuba378

Active member
Armanig ja wracałem w dwóch lapkach bezproblemowo.

Po powrocie nic się nie zmieniło, wszystko było tak, jak przed aktualizacją do 10.

Było to około rok temu, zaraz po premierze 10, wszystko działa do dziś.


Sensei6 dostaniesz bana od Microsoftu ;)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
A ja nie wróciłem bo jestem zadowolony z 10. Używam w biurze oraz w domu i żadnych problemów. Trzeba się troszkę pobawić w ustawieniach i powyłączać powiadomienia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, a u mnie na lapku po zmianie na Win10 restarty. Trzeba wyłączyć defendera przy uruchomieniu systemu. Sporo o tym w sieci.

Chyba jednak zaryzykuję, przeprowadziłem co prawda wspomniany upgrejd z Win8 do Win10 na lapku, ale to na stacjonarnym mam wszystkie kluczowe programy i mam obawy.

Kuba, zatem na Twoją odpowiedzialność ; )

Sansei, nic Ci nie zrobią. Dla mnie Win10 to wizualne nieporozumienie, głównie mam tu na myśli Areo, wygląd paska, okien itp.
Niby nic, ale Win7 nie dość, że wygląda, to nie sprawia żadnych problemów.
Z drugiej strony Win10 ma kilka ficzerów, no i kiedyś może się przydać, a płacić w przyszłości kilkaset zł. nie specjalnie mi się uśmiecha.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To takie mozę proste pytanie, ale nie wiem, czy jak klikne na ten dymek co sie pojawia, by aktualizować na win 10, to odrazu mi sie pobierze i zaktualizuje, czy też poprostu ściągnie plik/instalkę, bedę ja miał na kompie (teraz za darmo) i bedę sobie mógł zainstalować kiedys później?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ściągnie i zainstalujesz kiedy chcesz.
Ja właśnie dziś się skusiłem i ostatni lapek w domu na W7 zamieniłem na W10. Czekałem ponad pół roku na pewne sterowniki, ale już są, więc przeszedłem. Nie będę wracał. Właśnie czyszczę go po całej zabawie. Od razu dostał drugie życie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem w trakcie instalacji, a raczej uaktualnienia.
Po kliknięciu pojawiło się info o uaktualnieniu i przez godzinę nic się nie działo, być może trzeba było poczekać, ale odpuściłem na wszelki wypadek (nie było procentów, a jedynie kręcące się kółko - zwiecha lub nie, trudno powiedzieć).
Teraz instaluje, ale z poziomu strony, plik instalacyjny (ok.5mb) i następnie ściąganie, procenty rosną.
Zobaczymy jak będzie dalej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To u mnie cała zabawa trwała jakieś 5h.
Na lapku o wiele szybciej, ale mniejsza z tym ; )

Mam mieszane uczucia, przede wszystkim dlatego, że niczym nie wyróżnia się na tle Win7. Mam tu na myśli pozytywy.
Ot, jest i tyle. Przybyło trochę klatek w GTA5. To chyba jedyny plus.
Po za tym, jest brzydziej, stabilność systemu taka sama (czyli żadnych niespodzianek), a przepraszam - jest jedna fajna sprawa, mianowicie możliwość stworzenia kilku pulpitów.
Cała reszta "taka se".
Win7 jest o wiele przyjaźniejszy i nie jest to kwestia przyzwyczajeń, a moje potrzeby. Kafelki to nie moja bajka.
No, ale nic. Potestujemy kilka dni i zobaczymy. 50% szans, że zostanie na stałe.
 
Do góry