Windows 10 co sądzicie?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kafelki to tez nie moja bajka, dlatego W8 omijałem szerokim łukiem. Pierwsze co robię w W10 to przystosowuję menu start - wywalam te kafelki i dostosowuję do siebie. Gdyby nie to, to też nie tykałbym W10 ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba jednak przeproszę się z Win10 i zostawię.
Co prawda dalej uważam, że Win7 jest o wiele ładniejszy i bardziej intuicyjny, ale można się przyzwyczaić.
Zastanawiam się tylko co w przypadku instalacji systemu z defaultowej płyty (u mnie Win7), z automatu wykryje i zrobi ponowny upgrejd do Win10 (?) Logika podpowiada, że tak.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armaniq
jeżeli zainstalujesz już 10 Twój klucz zostanie do niej przypisany. Następnie przy formacie ładujesz windowsa 10 ściągnietego z neta i aktywujesz go Twoim kluczem z Windows 7.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, załóżmy, że zmieniam komputer i chce zainstalować świeży system, ale nie wiem gdzie mam oryginalną płytę Win7 z kodem (autentycznie nie pamiętam), gdzie mogę odczytać kod w obecnym Win10, pamiętasz lokalizacje?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy do wyciągnięcia klucza nie potrzeba jakiegoś szemranego programu. O ile się nie mylę to Microsoft z każdą wersją walczył aby nie dało się w łatwy sposób wyciągnąć tego kodu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super, dzięki. Klucz wyświetlony.

Przy okazji, przypominam, że dziś ostatni dzień darmowej aktualizacji.
Ja jednak zostaje przy Win10.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam nieskrywaną nadzieję , że od 30 lipca 2016 r. już nie pojawi się "okazjonalna" aktualizacja
do Windows 10 , która pojawiała się co miesiąc i nie będę musiał jej "ukrywać" . :|
"7" to dla mnie szczęśliwa cyfra . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
7 jak i 10 ma swoje zalety jak i wady ale nie tęsknię za 7 ką .. balem się jej tak jak pisałem kiedyś ale wszystko jest ok..
 

3echo

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja w przeciwieństwie do Ciebie staram się nie używać słowa "nigdy" , bo z tym to bywa różnie bez dwóch zdań . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Masz racje ,ale w tym przypadku "nigdy" chyba ma znaczenie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawda jest taka, że Win7 i Win10 (jak się okazało) są ok.
Co prawda wolałbym zostać przy Win7, ale przy Win10 nie czuję specjalnego dyskomfortu, tragedią był Win8.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeprowadziłem dużą aktualizację Win10 i oto co otrzymałem:

1111111.jpg


Jak widać inna czcionka (?), a już na pewno zwężona.
Co ciekawe, problem dotyczy Chrome i naturalnie nie tylko naszego forum.
Czyżby celowy zabieg MS? Nie widzę tego inaczej.
Jak ktoś zna sposób na powrót do normalności, to niech się podzieli.
Widzę, że już się zaczynają kwiatki...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie jest normalnie na dwóch kompach gdzie jest 10 -tka i na 4ech przeglądarkach - może coś nie tak jest jak się przechodzi np z 7 na 10 ... może inni się wypowiedzą co przechodzili z wcześniejszych SO na obecny.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, ale u mnie po przejściu z Win7 do Win10 też było ok, ale teraz MS wypuścił dużą aktualizacje pt. "Windows 10 Anniversary Update", trąbią o tym na każdym portalu branżowym, zmienił się nieco menu start i cała reszta innych dupereli które mnie nie interesują.

Waldorff, nic nie dało.
Noż kurna mać, przecież się korzystać teraz z tego Chrome nie da.

Edit: Wyłączyłem opcje "direct write" i jest normalnie, ale i tak nie idento jak wcześniej.
Ręce opadają.
Tak właśnie pryska dobre wrażenie...
Dajcie znać jak to u Was wygląda, ale po tej aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry