Windows 10 co sądzicie?

I

irek6311

Guest
Po ostatnich poprawkach jest stabilnie, bezpiecznie też, ale zawsze warto kopie robić i skanować antywirusem innym od tego wbudowanego, choć wbudowany też wystarcza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Win7 też jest stabilnie, no, ale nic, dziś chciałem zrobić aktualizacje na jednym z pc z Win8 do Win10 i pojawił się błąd.
Godzina stracona.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
akurat z 8 na 10 przeszedłem na czysto bez tęsknoty. Jestem zadowolony, ale tam gdzie mam 7 nie tykam :) Wciąż brakuje mi kilku poprawnie brakujących programów/sterowników pomimo "trybów zgodności" oraz "uruchom jako Admin"
 

Henry

Active member
Bez reklam
akurat z 8 na 10 przeszedłem na czysto bez tęsknoty. Jestem zadowolony, ale tam gdzie mam 7 nie tykam :) Wciąż brakuje mi kilku poprawnie brakujących programów/sterowników pomimo "trybów zgodności" oraz "uruchom jako Admin"
Krzychu, nie bierz tego do siebie, ot po prostu dzisiaj kumpel mi podesłał taką oto fotkę:
View attachment 12902
facjatę celowo zasłoniłem, żeby nie było, że politykuję ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało się zrobić upgrejd z win8 do win10.
Naturalnie na laptopie, główny PC z win7 zostawiam po wsze czasy.
W końcu laptop wybudza się jak powinien, na win8 miałem z tym problem.
Generalnie jest lepiej, ładniej... Tyle.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało się zrobić upgrejd z win8 do win10.
Naturalnie na laptopie, główny PC z win7 zostawiam po wsze czasy.
W końcu laptop wybudza się jak powinien, na win8 miałem z tym problem.
Generalnie jest lepiej, ładniej... Tyle.
A co z namolną inwigilacją i wymuszaniem aktualizacji?
Mój laptop molestuje mnie już od kilku miesięcy za każdym razem pisząc, że juz ileś tam milionów użytkowników go ma. A co mnie obchodzą inny użytkownicy ? :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Monity nagminne, ale po czasie ustało.
Na win7 od dawna mam spokój, a aktualizacje wyłączone.
System super stabilny, aktualizuje tylko drivery do karty graficznej.
Jest ogień.

Natomiast Win8 na lapku już tak mnie drażnił, że stwierdziłem - gorzej być nie może, nie ma szans.
Na szczęście nie jest, powiedziałbym, że jest nawet całkiem ok.

Jest tylko jedna rzecz która mnie irytuje, mianowicie przesuwanie okien
W win7 jak złapiemy dowolne okno (także to z przeglądarki), widzimy w locie całość, natomiast w win8/10 jedynie zarys okna.
Jak ktoś zna receptę na tą przypadłość, to nie krępować się.
Mam cichą nadzieje, że jest gdzieś opcja.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
mam win7 i nie widze potrzeby zmian...osemka mnie strasznie denerwowala...na cholere mi ladniejsza szata do serfowania po sieci...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ktoś korzysta z Chrome, to system nie ma znaczenia. Nie wiem jak jest z IE.
Zresztą w każdym jednym wypadku (dla mnie) win7 wygląda lepiej.
Jedyny problem (dla mnie) to wspomniane wcześniej przenoszenie okien, tyczy się to również przeglądarki, a u mnie ona nie jest na całym ekranie.
Mam zazwyczaj otwarte dwa okna (obok siebie), na win8/10 jak przenosimy jedną z nich, to widać tylko zarys/kontury okna, zwalniamy ppm i dopiero pojawia się we wskazanym miejscu obiekt. Irytujące, nie sprawdza się to u mnie.
Szczególnie jak ktoś tymi oknami często manewruje.
Pisałem o tym wcześniej.
 

marstef

Member
Bez reklam
Jest tylko jedna rzecz która mnie irytuje, mianowicie przesuwanie okien
W win7 jak złapiemy dowolne okno (także to z przeglądarki), widzimy w locie całość, natomiast w win8/10 jedynie zarys okna.
Jak ktoś zna receptę na tą przypadłość, to nie krępować się.
Mam cichą nadzieje, że jest gdzieś opcja.

PPM na Ten komputer > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Zakładka zaawansowane > przycisk Ustawienia przy wydajności. Tam jest fajka do zaznaczenia :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak właśnie przez ostatnie lata czegoś mi brakowało, teraz już wiem - "blue screena".
Win10 nie zawodzi, kilka razy na dzień. Chyba się skuszę i zainstaluje na win10 na stacjonarnym.
Za spokojnie jest ;)

win10.jpg
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ja nie wiem, używam Windowsa 10 odkąd dało się przejść z 7 na niego i ani razu mi się nie zawiesił, anie jednego blue screena nie miałem i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu. Może mam duże szczęście po prostu.
 

racuh

Banned
Ja nie wiem, używam Windowsa 10 odkąd dało się przejść z 7 na niego i ani razu mi się nie zawiesił, anie jednego blue screena nie miałem i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu. Może mam duże szczęście po prostu.

Wszystko zależy od specyfikacji urządzenia, niektóre podzespoły nie są przygotowane na współpracę z nowszym systemem, zazwyczaj jest to brak sterowników.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Możliwe, możliwe ale mam dość starego laptopa z Samsunga, 4 lata już ma i działa elegancko a ludzie często na nowych sprzętach mają problemy. Dziwne to jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączyłem defendera. Jest spokój, zobaczymy na jak długo.
Niemniej jednak, zjawisko całkowicie zbędne ; )
Do Win10 nic nie mam, system całkiem ok.
Szczególnie kilka pulpitów, świetna sprawa.
 
Do góry