WD TV HD Media Player

jurasick

New member
Witam
Czy ktos juz testowal firmware WDTV_FW_1_02_07_PL?
Chodzi mi o szybkosc dzialania etc. w porownaniu do oryginalnego, nie zalezy jakos mi za bardzo na polskim menu, ale ogonki by sie przydaly :)
pozdrawiam

p.s Nie chodzi mi o ten ostatni z obsluga txt, tylko ten z wiki.
 
Ostatnia edycja:

SnakeMM

New member
Ja mam pytanie z innej beczki - po wielu bojach udalo ustanowic stabilne polaczenie WPA po WiFi - ale niestety w czasie odtwarzania filmow nie dzialaja klawisze przewijania i opcji (zarowno z HDD po USB jak i po Sambie). Moze ktos sie spotkal z rozwiazaniem tego irytujacego problemu.
P.S. Czy to normalne, ze po flashowani na inny soft mam to samo haslo, zeby zalogowac sie do WDTV? chyba powinno byc puste skoro jest wgrany nowy soft.
 

qqlek

New member
txt

norbi1313 napisał:
Przeciez podalem link do firmware, ktory posiada obsluge .txt. Firmware, zawiera polski jezyk plus obsluge formatu txt napisow zamiast srt.
sorry
nie zauważyłem
wczoraj wieczorem mi umknął
zauważyłem tylko medialogic ;)
 

norbi1313

New member
@jurasick:

Ten firmware od oficjalnego rozni sie tylko dodanym polskim jezykiem. Szybkosc dzialania jest identyczna wzgledem firmware od wd.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
"to jak juz te pliki dzialaja z kamer, to kto wie kiedy bedzie jakies wsparcie dla AVCHD w WD?"

AVCHD to codec a nie okreslenie struktury plikow na BD. Wiec twoje pytanie bylo nie do konca jasne. Ten Jumper ktory testowalem to wlasnie "kopia" BD z cala struktura plikow i WD widzi tylko pliki wideo (m2ts jak dobrze pamietam). Testowalem na wczesniejszych FW struktury zrobione przez multiAVCHD i WD ich nie widzial.
Moze teraz jak poprawili sporo bledow w FW zajma sie obsluga menu w DVD/BD (przynajmniej w obrazach ISO).
no to fajnie, jak mozesz to sprawdz,dokladnie, troche zle to ujalem, ale wiadomo o co chodzi.
 

pablolite

New member
Ostatnio testowałem kilkadziesiąt plików MKV 720 i 1080.
Co prawda dostaję już oczopląsu, ale nasuwają mi się pewne wnioski.
Od razu zaznaczam, że materiał oglądałem na 50" Plazma w odległości 2-3m.

1080 - minimalnie więcej szczegółów niż 720, za to dużo więcej szumów.
Sprawdziłem te same filmy przez komputer. Na wbudowanym kodeku
KMPLAYER także występują szumy. Przy zastosowaniu COREAVC problem
całkowicie znika. Wyjątkiem są bajki 16:9, te wyglądały idealnie -
nieporównywalnie lepiej niż w 720 na każdym odtwarzaczu.
Co do prędkości odtwarzania nie mam żadnych zastrzeżeń.

Myślę, że jak ktoś nie jest kolekcjonerem filmów w najwyższej rozdzielczości
to powinien dać sobie spokój ze ściąganiem mkv 1080 (z wyjątkiem bajek).

Ciekawi mnie tylko, czy szum (często bardzo widoczny) wynika z zastosowanych kodeków
do kompresji czy po prostu niedopracowanym jeszcze filtrze obrazu w WDTV.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
przy bajkach widzisz roznice, a to bardzo ciekawe, bo widzisz ja przy bajkach nie widze roznicy, no ale mniejszy TV, bajki zawsze wygladaja miodzio
 

pablolite

New member
Przy bajkach widzę różnicę miedzy 720 a 1080.
- są w 16:9, więc łatwiej się przyglądać (wypełniony ekran).
- nie występują w nich szumy
- bajkę, producent może "wygenerować" w wysokiej rozdzielczości,
film jest zdany na jakość optyki/elektroniki kamer
 

Marek36

New member
szum nie jest zależny od kodeków.
Są tylko kodeki, które poprawiają ten efekt :) W KMP też można to poprawić , ale trzeba
pamiętać o tym, że szum jest spowodowany typem taśmy i obróbką filmu.Koszty też są dużo mniejsze a producenci nie chcą
używać nowych rozwiązań.
Aktualnie coraz częściej pojawiają się fimy w bardzo dobrej jakości

The.Curious.Case.of.Benjamin.Button.1080p.Bluray
RocknRolla.2008.1080p.BluRay

Jedynie co mnie martwi to to ,że bardzo rzadko ukazują się pełne 16:9.
Co za tym idzie nie ma tego reklamowanego 1080p :) a jedynie 800p ( po za filmami animowanymi )
 
Ostatnia edycja:

marc99

New member
Film ma się ukazywać w takiej wersji jak został stworzony, a nie przycięty po bokach. Jak film 2.35:1 przytniemy do 4:3 to tak jakby byśmy połowy nie obejrzeli. :)
 

wtykacz

New member
A kto powiedzial, że aby film mial proporcje 16:9 to trzeba koniecznie przyciac boki? Okazuje sie , że w orginalnym materialem zrodlowym/przedprodukcyjnym, film ma proporcje 16/9 (i wcale nie mial obcietych boków :) bo to nie jest mozliwe :D ). Po prostu po obróbce i przygotowaniu go do kina obciety zostal na dole i o góry, stad wiekszosc ludzi nabrala przekoania, ze film mial 2.35:1 od samego poczatku, ale to nieprawda.

Ty @marc99 tez dales sie nabrac przez producentów fimow, ze tak bylo od pra/poczatku ;) , że tak musi byc, taki byl zamysl tworcow, ble, ble, ble.
Owszem 2.35:1 w kinie to sie swietnie sprawdza, ale nie na Blu-Ray, ktory to w 99% wyswietlany jest na TV 16/9. z wkurzajacymi czarnymi pasami, niepotrzebnie.

Po prostu tworcy filmu nie chce sie z oszczednosci/lenistwa wydawac tego samego tytulu w dwuch roznych wersjach o roznych proporcjach (16:6 i 2.35:1) bo to podnosi koszta, robienie filmu do kin, a potem przygotowanie wersji od poczatku na BD/DVD.
 
Ostatnia edycja:

pablolite

New member
- jest relatywnie tanie i małe

- posiada HDMI 1.3, wejście SATA i ethernet

- firma EGreat ma większe doświadczenie w produkcji takich urządzeń
i oferuje lepiej dopracowany firmware (z biegiem czasu WD może tu nadrobić)

To nie to samo co PopCorn Hour. EG-M34A nie posiada dysku wew, ani DVD i jest dużo mniejsze.

Jakiś czas temu kupiłem WDTV i nie zamierzam go zmienić, bo mi odpowiada
taki jaki jest, ale gdybym kupował odtwarzacz teraz to pewnie brałbym
pod uwagę produkt Egreat...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to, czyli zjada WD na śniadanie i to miałem na myśli.
A, że jest to to samo świadczy procek w obu urządzeniach - Sigma.
Brak dysku to tylko detal.

Pozdrawiam,
 

mystras

New member
Masta_J napisał:
Otóż to, czyli zjada WD na śniadanie i to miałem na myśli.
A, że jest to to samo świadczy procek w obu urządzeniach - Sigma.
Brak dysku to tylko detal.

Pozdrawiam,
jezeli komus niepotrzebna siec (albo potrzebna ale potrafi ja odpalic na WD) i ma wlasny ampli, ktory sam zdekoduje DTS...to WDTV jest idealny.
z tymi nowymi softami wszystko juz jest :)
a nawet widze, ze TXT napisy lyka-a tego nawet popcorn nie ma ani zaden Egreat :)
i daltego (po uprzednim przeczytaniu tego watku) kupuje WDTV.

update :)
jedyna rzecz, dla ktorej pomyslalbym o kupnie tego Egreat'a to te HDMI 1.3 ... ale, ze jedno ucho mam trafione, to po co mi DTS HD czy DD HD ?
nieee..WD zostaje :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
PH radzi sobie z większą ilością formatów video, np. odtwarza filmy z większą ilością ref frames, z którą już WD sobie nie radzi.

Pozdrawiam,
 
Do góry