WD TV HD Media Player

pablolite

New member
WDTV i EG-M34A są na bazie tej samej Sigmy SMP8635.
Odtwarzałem już filmy MKV 1080 z bitrate powyżej 10Mbit i bez problemu dawał radę - płynnie dla oka :)

@mystras
Do DTS-HD i DD-HD trzeba jeszcze mieć odpowiedni amplituner (dekoder)
i odpowiednie nagłośnienie pozwalające Ci zauważyć różnicę ;)

@Masta_J
Kompatybilność w odtwarzaniu Video to akurat sprawa do poprawienia w
sofcie (ten sam chipset). Gorzej, że WD nie będzie raczej oficjalnie wspierał
zew. karty sieciowej i wszystkich udogodnień, które to za sobą pociąga ;)

Ja kupiłem sieciówkę na USB tylko po to, by móc usuwać filmy,
dogrywać napisy i mp3 bez przenoszenia/odłączania dysku od WDTV.

Pozdrawiam,
Paweł

EDIT:

@down
Widzę DTS w nazwie, a tego WDTV nie potrafi zdekodować. Masz dwa wyjścia:
- kupić/podłączyć amplituner (z obsługą DTS) do WDTV kablem optycznym i w opcjach ustawić,
żeby dźwięk przesyłał cyfrowo
- zainteresować się programem EZmkvDTStoAC3.exe lub podobnymi i zdekodować DTS na format
czytelny dla WDTV tj. AC3
 
Ostatnia edycja:

szymek77

New member
Problemy z dźwiękiem w WD TV Media Player soft 1.02.07 org.

Witam
Koledzy mam jeden problem być może ktoś go już opisywał wcześniej ale ja nie znalazłem. Kupiłem WD TV Media Player i od razu zaktualizowałem soft do oryginalnej wersji 1_02_07 (ze strony WDC).
Następnie rozpocząłem testy filmów mkv i tu wspomniany problem. Na kilku filmach nie mam dźwięku - pytanie dlaczego?
np.
1. Arthur.And.The.Invisibles.2006.720p.BluRay.DTS.x264-SEPTiC
2. refined-earthss-blu1080p
3. WayNe-Pearl-Harbor
Czy to jest normalne że tak się dzieje przy niektórych filmach? Da się coś z tym zrobić?

Błagam Pomóżcie.
 

mystras

New member
pablolite napisał:
@mystras
Do DTS-HD i DD-HD trzeba jeszcze mieć odpowiedni amplituner (dekoder)
i odpowiednie nagłośnienie pozwalające Ci zauważyć różnicę ;)
wiem :) niedlugo kupuje taki...troche na wyrost...
 

Dreamerek

New member
szymek77 napisał:
Witam
Koledzy mam jeden problem być może ktoś go już opisywał wcześniej ale ja nie znalazłem. Kupiłem WD TV Media Player i od razu zaktualizowałem soft do oryginalnej wersji 1_02_07 (ze strony WDC).
Następnie rozpocząłem testy filmów mkv i tu wspomniany problem. Na kilku filmach nie mam dźwięku - pytanie dlaczego?
np.
1. Arthur.And.The.Invisibles.2006.720p.BluRay.DTS.x264-SEPTiC
2. refined-earthss-blu1080p
3. WayNe-Pearl-Harbor
Czy to jest normalne że tak się dzieje przy niektórych filmach? Da się coś z tym zrobić?

Błagam Pomóżcie.

Tylko gdzie brak tego dźwięku? Z opisu widać, że te dźwięk jest DTS i możesz go tylko usłyszeć za pośrednictwem amplitunera wyposażonego w dekoder DTS i tylko podłączonego za pomocą wyjścia optycznego. Dodatkowo musisz w WD przełączyć na wyjście cyfrowe.
 

szymek77

New member
Odp. dot "Brak dźwięku WD TV Media Player"

Brak dźwięku jaki opisałem powyżej dotyczy telewizora z którym podłączony jest WD TV Media Player przewodem HDMI. Próbowałem alternatywnie podpiąć go pod głośniki Creativa kablem Chinch ale też bez sukcesów. Czy w przypadku tego typu filmów jedynym rozwiązaniem jest zakup amplitunera który zdekoduje DTS? Zaznaczam że na komputerze dźwięk jest i działa bez problemów w tych filmach.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
pablolite napisał:
(...)
@down
Widzę DTS w nazwie, a tego WDTV nie potrafi zdekodować. Masz dwa wyjścia:
- kupić/podłączyć amplituner (z obsługą DTS) do WDTV kablem optycznym i w opcjach ustawić, żeby dźwięk przesyłał cyfrowo
- zainteresować się programem EZmkvDTStoAC3.exe lub podobnymi i zdekodować DTS na format czytelny dla WDTV tj. AC3

Pozdrawiam,
 

Marek36

New member
Jeśli uda ci się odróżnić DTS od DTS HD to ......
joker%20gif%202


Lepiej zainwestuj w dobry sprzet dla DTS
 

Marek36

New member
szymek77 napisał:
Brak dźwięku jaki opisałem powyżej dotyczy telewizora z którym podłączony jest WD TV Media Player przewodem HDMI. Próbowałem alternatywnie podpiąć go pod głośniki Creativa kablem Chinch ale też bez sukcesów. Czy w przypadku tego typu filmów jedynym rozwiązaniem jest zakup amplitunera który zdekoduje DTS? Zaznaczam że na komputerze dźwięk jest i działa bez problemów w tych filmach.


Tak , najlepszym wyjściem jest zakup amplitunera. Koszt od 350 zł --- >
Jeśli kupiłeś WD bo cenisz sobie jakość HD , to amplituner z DTS jest podstawowym elementem całości ;)

Można oczywiście przerabiać dzwięk na AC3 ... ale ... no właśnie ale :) Mija się to z celem i szkoda czasu. Siadasz , oglądasz i delektujesz się :D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
wtykacz napisał:
A kto powiedzial, że aby film mial proporcje 16:9 to trzeba koniecznie przyciac boki? Okazuje sie , że w orginalnym materialem zrodlowym/przedprodukcyjnym, film ma proporcje 16/9 (i wcale nie mial obcietych boków :) bo to nie jest mozliwe :D ). Po prostu po obróbce i przygotowaniu go do kina obciety zostal na dole i o góry, stad wiekszosc ludzi nabrala przekoania, ze film mial 2.35:1 od samego poczatku, ale to nieprawda.

Ty @marc99 tez dales sie nabrac przez producentów fimow, ze tak bylo od pra/poczatku ;) , że tak musi byc, taki byl zamysl tworcow, ble, ble, ble.
Owszem 2.35:1 w kinie to sie swietnie sprawdza, ale nie na Blu-Ray, ktory to w 99% wyswietlany jest na TV 16/9. z wkurzajacymi czarnymi pasami, niepotrzebnie.

Po prostu tworcy filmu nie chce sie z oszczednosci/lenistwa wydawac tego samego tytulu w dwuch roznych wersjach o roznych proporcjach (16:6 i 2.35:1) bo to podnosi koszta, robienie filmu do kin, a potem przygotowanie wersji od poczatku na BD/DVD.

Zasadniczo, to piszesz nieprawdę. Jedyne co się zgadza, to fakt że (czasem!) oryginalna klatka filmowa jest docinana do 2,35:1, ale przy tym film jest tak kadrowany, aby dobrze właśnie w tym 2,35:1 (w kinie) wyglądał. Do poczytania, link nie raz przywoływany: http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=56
 

espero

New member
@Ferdynand40

Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz odnosnie przerw w odtwarzaniu plikow mts. To dla mnie niestety nie do zaakceptowania. Posklejanie tez nie za bardzo wchodzi w gre, gdyz po tym procesie przy sklejaniu duzej ilosci plikow dzwiek totalnie rozjezdza sie z dzwiekiem i nie ma na to prostej rady jak narazie :(
 

Kammsoft

New member
Instalacja WIFI Dlink g-122

Pomocy!
Niech ktoś napisze jak uruchomic siec na WD z tym Dlinkiem g122,bo próbowałem róznymi sposobami ale nic nie rusza.:(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
espero napisał:
@Ferdynand40

Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz odnosnie przerw w odtwarzaniu plikow mts. To dla mnie niestety nie do zaakceptowania. Posklejanie tez nie za bardzo wchodzi w gre, gdyz po tym procesie przy sklejaniu duzej ilosci plikow dzwiek totalnie rozjezdza sie z dzwiekiem i nie ma na to prostej rady jak narazie :(

chyba nie do konca prawda, nie wiem jak duzo masz tych plikow, ale jest tu jeden watek na ten temat i pewne osoby nie maja problemow.
 

pablolite

New member
Witam,

Jeżeli jeszcze ktoś nie korzystał to zapraszam na stronę "podglądaną" przez WD,
na której dodaję się pomysły na nowe funkcję(poprawę starych) i głosuje na nie.

Z tego co widać WD aktualizuje tam wpisy, nad czym pracuje, zastanawia się itp...

http :// wdtv. uservoice. com

Pozdrawiam,
Paweł
 

maurycy333

New member
Problem z JVC

Witam ja natomiast mam inny problem.

WDTV mam podpięty do JVC 37S60 i śmiga bez problemu ale....

Po wyłączeniu zasilania z TV i ponownym podłączeniu niestety WDTV ni może zgrać się z TV. Objawia się to ciągłym przełączaniem trybów w TV i kicha. Muszę podpiąć pod HDMI inny sprzęt np dekoder lub DVD a następnie przepiąć kabel HDMI do WDTV i potem wsio ok. może ktoś miał podobny problem i udało mu się z nim uporać. Zaznaczam iż próbowałem na WDTV stosować różne ustawienia rozdzielczości i problem nadal jest taki sam.:(:(
 

kn83

New member
Wiem że o telewizor robie tak jak opisałem i wtedy nie ma problemu przynajmniej u mnie włacza sie wtedy normalnie
 

kn83

New member
mi tak w sklepie poradzili jak kupowałem zeby po odłaczeniu z prądu właczac bez dysku (w moim przypadku pena) bo inaczej jest problem z hdmi i dzieje sie tak jak opisałeś u mnie to pomaga choc czasmi musze to zrobic dwa razy zeby zaskoczyło
 
Do góry