WD TV HD Media Player

SnakeMM

New member
Czytalem. Ale to znikanie sieci pojawia sie rowniez w trakcie pracy na konsoli np. po podaniu polecenia top i 3-4 odswiezeniach karta sie wywala.
BTW moze ktos wie dlaczego z dwoch partycji NTFS jako rw podmontowuje mi tylko jedna podczas startu?
 

DefSquad

New member
A mnie zastanawia czy WD Media Player i dysk który jest do niego podłączony nie bedzie miał problemu z odtwarzaniem plików filmowych które mają np. 24GB ? Czy to wogóle pójdzie na tym ??
 

norbi1313

New member
Ta wersja jest identyczna z prerelease. Nie ma sie czym cieszyc. Jezeli wd zdecydowalo sie wypuscic ten firmware jako oficjalny, to pewnie przez najblizszy czas mozemy zapomniec o nowych wersjach.
 

mart15

New member
SnakeMM napisał:
Czytalem. Ale to znikanie sieci pojawia sie rowniez w trakcie pracy na konsoli np. po podaniu polecenia top i 3-4 odswiezeniach karta sie wywala.

masz zdecydowanie problem z siecia.
u mnie po zmianie kanalu poprawilo sie o tyle ze w ciagu 3 dni raz stracilem polaczenie (wczesniej tracilem polaczenie co kilka godzin).
prawda jest taka, ze na chwile obecna wifi to nie najlepsze rozwiazanie.
 

rezmus

New member
norbi1313 napisał:
Ta wersja jest identyczna z prerelease. Nie ma sie czym cieszyc. Jezeli wd zdecydowalo sie wypuscic ten firmware jako oficjalny, to pewnie przez najblizszy czas mozemy zapomniec o nowych wersjach.

mysle, ze niekoniecznie. wczesniej dlubali sobie w domowym zaciszu (np prerls 1.02.00 byl tak naprawde 1.01.21, wiec bylo sporo wersji testowych nie publikowanych). potem pod naciskiem zaczeli kazdy build testowy wypuszczac do testow, mysle, ze teraz bedzie to samo, oficjalnie dlugo nic, ale wersje testowe prerls beda sie czesto pojawiac.
 

espero

New member
deoc napisał:
potwierdzam tylko ze pliki .mts z kamery HDR-xxxx Sony dzialaja na 100% - choc wczesniej uzywalem do tego PS3 :) A teraz moge spokojnie na WD odtwarzac :)
Czyli do szczescia by mi brakowalo tylko .txt obslugi ;)

hej, mam do Ciebie pytanie. Rozumiem, ze masz iles tam plikow (ujec) z kamery w jakims katalogu i WDTV odtwarza je jeden po drugim? Czy nie ma zaciec przy przeskakiwaniu na kolejne pliki?
 

Ferdynand40

New member
@ DefSquad

Testowałem wczoraj Jumper (plik 24,3GB) i śmiga bez zająknięcia. Zresztą wielkość pliku nie ma znaczenia.

@ Seba_Fan

Przecież WDTV wspiera AVCHD i to już od samego początku (odtwarzało mi wszystko już od FW 1.00 czy 1.01 - nie pamiętam jaki był oryginalnie wgrany po zakupie WD). Mam Canona HG10 i odtwarza pliki bezpośrednio z HDD kamery.
 

qqlek

New member
napisy

a napisy jak znikały po przesunięciu filmu np. do góry,
tak znikają
niezły bug jak na oficjalny soft
 

espero

New member
@Ferdynand40: Czy pomiedzy poszczegolnymi scenami nie ma podczas odtwarzania przerwy czy jakiegos "przyciecia" ? wszystko idzie idealnie plynnie? Na innych forach czytalem sprzeczne opinie o tym...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ferdynand40 napisał:
@ DefSquad

Testowałem wczoraj Jumper (plik 24,3GB) i śmiga bez zająknięcia. Zresztą wielkość pliku nie ma znaczenia.

@ Seba_Fan

Przecież WDTV wspiera AVCHD i to już od samego początku (odtwarzało mi wszystko już od FW 1.00 czy 1.01 - nie pamiętam jaki był oryginalnie wgrany po zakupie WD). Mam Canona HG10 i odtwarza pliki bezpośrednio z HDD kamery.

wiem ze czyta pliki, ale mi chodzi o strukture AVCHD, a to cos innego niz same pliki,w szczegolnosci inetresuje mnie z programu mulitavchd, a nie odtwarzanie samego pliku .mts
 

Ferdynand40

New member
@ espero

Jako "poszczegolne sceny" masz na mysli pliki odtwarzane przez WD jeden po drugim? Jesli tak to nie sprawdzalem tego (do tej pory recznie odtwarzalem konkretny plik). Sprawdze po pracy, ale wydaje mi sie ze min. 1-2s przerwy pomiedzy scenami beda istnialy (czas wczytania kolejnego pliku).

@ Seba_Fan

"to jak juz te pliki dzialaja z kamer, to kto wie kiedy bedzie jakies wsparcie dla AVCHD w WD?"

AVCHD to codec a nie okreslenie struktury plikow na BD. Wiec twoje pytanie bylo nie do konca jasne. Ten Jumper ktory testowalem to wlasnie "kopia" BD z cala struktura plikow i WD widzi tylko pliki wideo (m2ts jak dobrze pamietam). Testowalem na wczesniejszych FW struktury zrobione przez multiAVCHD i WD ich nie widzial.
Moze teraz jak poprawili sporo bledow w FW zajma sie obsluga menu w DVD/BD (przynajmniej w obrazach ISO).
 

norbi1313

New member
Firmware v1.02.07 PL z obsluga napisow w formacie .txt

Firmware v1.02.07 PL z obsluga napisow w formacie .txt

Dodalem do firmware obsluge napisow w formacie .txt Napisy sa obslugiwane w 3 formatach: TMPlayer, mDVD oraz MPL2. Niestety jak narazie nie znalazlem mozliwosci odczytania fps z filmu, dlatego jezeli korzystamy z napisow w formacie mDVD, to fps jest ustawiany na 23,976. Jezeli, film ktory odtwarzamy bedzie posiadal inny fps, a napisy do niego beda w formacie mDVD, to napisy bede sie rozjezdzac. Bede staral sie to poprawic w przyszlosci. Poniewaz zdecydowana wiekszosc filmow posiada fps rowny 23,976 to zdecydowalem sie wypuscic ten firmware. W razie gdy film posiada inny fps, to nalezy sie upewnic w jakim formacie posiadamy napisy i w razie koniecznosci przekonwertowac napisy do formatu MPL2 lub TMPlayer. Poniewaz format TMPlayer nie podaje koncowego czasu wyswietlania napisu, napisy beda wyswietlane przez 2 sekundy, jezeli to za krotko, piszcie. Aby moc dodac nowy kod do firmware, musialem usunac czesc kodu, padlo na obsluge napisow .srt. Firmware sprawdzalem u siebie i napisy dzialaja ok. Przetestujcie u siebie i dajcie znac, gdy beda jakies problemy. Sugestie mile widziane. Ponizej sciagawka jak wygladaja poszczegolne formaty napisow:

TMPlayer:
Kod:
00:00:01:Przykladowy dialog
MPL2:
Kod:
[1][30]Przykladowy dialog
mDVD:
Kod:
{2}{65}Przykladowy dialog

Link do firmware:
Kod:
http://www.mediafire.com/?nunnuzmo2gd

Link do zmodyfikowanego pliku MediaLogic, odpowiedzialnego za obsluge napisow:
Kod:
http://www.mediafire.com/?iqgzz2mmbwi
 

norbi1313

New member
Przeciez podalem link do firmware, ktory posiada obsluge .txt. Firmware, zawiera polski jezyk plus obsluge formatu txt napisow zamiast srt.
 

espero

New member
@Ferdynand40: z gory dziekuje i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz. Chodzi mi o to, czy np gdy masz 10 krotkich mts'ow i sa one odtwarzane jeden po drugim czy miedzy nimi wystepuja przerwy, jesli tak to jakie...
 

Ferdynand40

New member
@ espero

na takich plikach testowałem (rozmiar w MB):

65˙789˙952 00001.MTS (34s)
119˙205˙888 00002.MTS (1m 07s)
26˙843˙136 00003.MTS itd. itp.
16˙115˙712 00004.MTS
18˙388˙992 00005.MTS
12˙742˙656 00006.MTS

Tak jak przypuszczałem - przerwa pomiędzy kolejnymi scenami trwa ok 2-2,5s. Obraz robi się czarny i uruchamia się kolejny plik (bez INFO -> czas trwania, play, nazwa itp.). Jeśli chcesz swoje nagrania odtwarzać bez przerw to użyj któregoś z programów, który "poskleja" ci sceny w jeden duży plik (chyba tsRemux jak dobrze pamietam).
 
Do góry