WD TV HD Media Player

panicz

New member
witam

kupuje to ustrojstwo w poniedzialek bo tyle zachytow co tu sie naczytalem chyba kazdego by przekonalo.
mam tylko pytanie bo albo mi umknelo albo nie ma nic o tym wczeniej
Jak on sobie radzi z plikami .EVO bo mam planet earth hd dvd i nie wiem czy dam rade to ogladnac czy do smieci

pozdrawiam
 

panicz

New member
lyknalem na allegro bo chyba narazie najtaniej
ja mam nadzieje ze mi bedzie bezproblemowo te filmy wszystkie czytalo bo z tym muksowaniem, przerabianiem audio itp nigdy nie mialem do czynienia i srednio mi sie to chce robic co 2/3 film
 

zsoi3

New member
Bez reklam
bedziesz mial problemy bowiem wiele filmow ma sciezke dzwiekowa w formacie wma3, a wd hd tego formatu nie obsluguje.

ale pewnie w kolejnych firmware dodana zostanie obsluga tego formatu
 

panicz

New member
wma3 to ja omijam zasysam raczej tylko to czego jestem pewien
smieszne jest jak czlowiek szybko przyzwyczaja sie do luksusu
odkad sprawilem sobie kino zwykly dzwiek mnie juz nie zadowala teraz wd hd i divixow chyba juz nie bede ogladal no moze sporadycznie .. ;]
 

szymonst

New member
Mam pytanie odnośnie dysków. Urządzonko jest stworzone z myślą o dyskach My Passport ale one mają tylko 8MB Cash. Czy to nie jest za mało do płynnego odtwarzania filmów w jakości HD? Zastanawiam się nad zakupem dysku My Book albo jakiegoś Seagate'a (32MB cash) ale one zajmują więcej miejsca i wymagają zasilania. Wystarczy mi ten My Passport?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
szymonst napisał:
Mam pytanie odnośnie dysków. Urządzonko jest stworzone z myślą o dyskach My Passport ale one mają tylko 8MB Cash. Czy to nie jest za mało do płynnego odtwarzania filmów w jakości HD? Zastanawiam się nad zakupem dysku My Book albo jakiegoś Seagate'a (32MB cash) ale one zajmują więcej miejsca i wymagają zasilania. Wystarczy mi ten My Passport?
Nie chce Ci się nawet kilka stron wcześniej przejrzeć?!
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=317324#post317324
 

szymonst

New member
Masta_J napisał:
Nie chce Ci się nawet kilka stron wcześniej przejrzeć?!

Przejrzałem i przeczytałem wszystko co jest tu napisane w tym temacie. Ale jest to tylko jedna opinia dlatego pytam o kolejne. Spotkałem się z głosami, że te 8MB to może być trochę mało.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To Ci pomogę - jeśli u mnie na kompie,ps3,x360 filmy 1080p 15mbit chodzą z pendrive`a to z dysku 2mb też pójdą. Tak tu czytam o tych formatach dzwiękuu które macie w filmach to się zastanawiam skąd Wy te filmy ściągacie? Toż to nawet nie scene encodes, a po co łykać lipne scene jeśli można łykać transparentne w 99% (identyczne z bd) non-scene, przecież w hd chodzi o jakość. Jeśli chodzi o dzwięk to stosowny programik konwertuje dts do ac3.
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
Co w minutę z DTS robi AC3 ??? tak z ciekawości ...

A co do dysków 2 - 4 -8 -16 -32MB to w 99% tylko marketing i nie ma to dużego wpływu na transfery, ma to wpływ na kopiowanie małych pliczków w dużej ilości ale nic poza tym ..
 

ehyx

New member
siemka

przejrzałem co drugą stronę i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ;p

a więc ( nie zaczyna się zdanie od tego ale ch z tym ;D )

jaką maksymalną pojemność może mieć dysk twardy podpięty do owego urządzenia?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w zasadzie kazda, moze pytanie na jaki jest cie stac zebykupic, normalka to 500GB, ale jak kupisz 1TB tez bedzi chodzil, przeciez to nie ma znaczenia, ile to juz bedzie razy pytanie o tych dyskach
 

kreemik

New member
A ja mam pytanie o dysk , ale trochę inne.
Mam WDTV i mam dysk WD MyPassport 250GB pożyczony od kolegi ;) Jednak zbliża się termin oddania pożyczki i przymierzam się do kupna własnego dysku. Trochę irytujące jest przekładanie dysku z WD do PC i kopiowanie filmów (a już tymbardziej "bezpieczne usuwanie sprzętu", bo niestety NTFS tego wymaga). Dlatego pomyślałem żeby kupić sobie dysk sieciowy, i kopiowałbym filmy po LAN'ie czy też odaplił jakiś downloader na dysku. Teraz moje pytanie - czy WD TV obsłuży dysk sieciowy ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli pozwalałby (ten dysk) na jednoczesną obsługę LAN-u i USB to tak, ale takich chyba nie robią...

Nie trzeba bezpiecznie usuwać sprzętu, wystarczy wejść we właściwości dysku podpiętego pod USB i zaznaczyć odpowiednią opcję w zasadach (wyłącz buforowanie zapisu czy jakoś tak).

Są na rynku przełączniki USB, pozwalające na podłączenie jednego urządzenia do np dwóch kompów. Pytanie tylko, czy i jak takie ustrojstwo zadziała z WD?

http://www.togro.pl/index.php?p1751,przelacznik-usb-2-komputery-1-drukarka-skaner
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
zadziala, na avs forum juz to przerabiali. jak ktos chce miec dysk sieciowy koniecznie to niech raczej bierze popcorna, wiele do wd + obudowa sieciowa z bajerami dolozyc nie bedzie musial, a funkcjonalnie pewnie lepsze niz takie combo.
 

ehyx

New member
planuje kupić dysk z tej aukcji

htt
p://a
lleg
ro.pl/item53192504
4_wd_my_book_my_book
_essential_edition_
1tb.ht
ml

bez entera ma być ale inaczej mi post nie chciał wejść ;/

jak by co chodzi o : WD My Book My Book Essential Edition 1TB ;D

co o tym sądzicie? dla mnie nie liczy się gabaryt oraz problemy z zasilaniem bo i tak większość czasu przeleży w jednym miejscu
 

dakkon7

New member
co o tym sądzicie? dla mnie nie liczy się gabaryt oraz problemy z zasilaniem bo i tak większość czasu przeleży w jednym miejscu

jeżeli nie zależy ci na wyglądzie bo tak zrozumiałem, to kup sobie jakiś duży ale podejrzewam że 1TB bardziej się opłaca niż dopłacać do 1,5 TB

lukaj co ma Chłodzenie !!! oraz z możliwością sleepa i innych bajerach co wydłużają pracę dysku, (mam tu na myślo stany czuwania, same się wyłanczają itd) polecam serie dysków WD Green Power czy jakos tak, to te energooszczędne :)

w takich kieszeniach wadą jest oddzielny zasilacz który może zrobić skok napięciowy i przepalić to i owo wiec, na pierwszym miejscu stawiałbym niezawodność ;]

pomyśl, jeszcze możesz kupić dysk + kieszeń ale z wyjściami USB, esata, LAN bądź Wireless :)

od ciebie zależy do czego to będzie służyło
jak długo działało itd
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to teraz o dyska jest, a nie o WD player
jaka to roznica jaki dysk itd kurcze, o wszystko sie bedziecie pytac co kupic, co zjesc jak sra... itd!
 
Do góry