Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

Locust Star

New member
Mam nadzieje, ze ten temat jeszcze zyje...

Od razu mowie, ze najpierw zauwazylem niepokojaco rozjasniona czern, a dopiero potem uzylem Google.

Czy ktos jeszcze zauwazyl ten problem u siebie na TX-P42X10Y??

Moj TV ma juz 500h za soba.

Czy komukolwiek udalo sie wygrac zwrot/wymiane u Panasonica?

P.S.
Dla przykladu przesylam w zalaczniku zdjecie, na ktorym widac porownanie poziomow czerni ramki i panelu.
 

Attachments

  • 42X10Y.jpg
    42X10Y.jpg
    46,6 KB · Wyś: 94

gebolek

Banned
Dziwne żeby czerń nie odbiegała od ramki w S10, dwie plazmy które widziałem na oczy, których czerń nie odbiegała od ramki to Kuro i VT20.U mnie w X10 czerń jest na takim samym poziomie jak kiedyś, gdy miałem cos około 500h zrobiłem fotkę Rhianny na czarnym tle, gdy znajdę ten screen wrzucę dla porównania.Dwie fotki jedna obok drugiej z przebiegu 500h i teraz gdy jest 1300h


Ramka w VT20 nie jest czarna więc nie wiem jak to porównywałeś....
 

Locust Star

New member
Żaden telewizor czy to lcd czy nawet najlepsza plazma nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć czerni głębszej niż ramka v10!


Nie no, doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze nie kupilem AMOLEDowego TV.

Na moim panasie czern nigdy nie byla nieskonczenie czarna, Byla jednak zadowalajaca. Ogladam tylko i wylacznie filmy i to zawsze w nocy. W dzien TV jest wylaczony. Chodzi mi glownie o to, ze z biegiem czasu zauwazylem ze irytuje mnie jej coraz bardziej mleczne zabarwienie. Myslalem, ze to blad ustawien filtrow na moim PC, jakies zmiany w sterownikach czy cos. Jednak po wykluczeniu wszystkich mozliwosci pozostalo mi siegnac do Google. od razu wyskoczyl ten temat.

Nigdy nie bylo idealnie czarne, ale zdecydowanie bylo bardziej czarne niz teraz.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak pogrzebiesz na avforums to tam kolesie mają jakiś sposób resetu napięcia w panelu - te panasy są tak skonstruowane że z czasem podnoszą napięcie i to właśnie to jest przyczyną coraz jaśniejszej czerni. Kilku typów jak pamiętam pisało że to bardzo pomogło czerni w ich tv.

p.s. aaaaa....dawać już te oledy:grin:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam podobnie jak @pionaj, u mnie po 1500h czerń lepsza niz na obrazku powyżej, mnie na szczęście temat nie dotyczy.
 
Ostatnia edycja:

Locust Star

New member
Moze po prostu jeszcze poczekam. 500h to w sumie stosunkowo malo, wiec zobaczymy co bedzie.

Jedyny problem jest taki, ze na kolejne 500h bedzie trzeba nieco poczekac, bo wiecej niz 1,5h dziennie moj panas nie chodzi :/

Sa w ogole jakies ostatnie wiesci co do oficjalnego stanowiska Panasonica w tej sprawie?

Ostatnie info jakie udalo mi sie wyczytac to, ze "jest to normalne" w tych telewizorach, wlasnie z powodu stopniowego podwyzszania napiecia.
 

loky

New member
Będzie tylko gorzej. Nie licz na naprawę a tym bardziej na wymianę na nowy. Nie liczyłbym też na nic ze strony panasonica, to już dla nich zamierzchła historia.
Sprzedaj syfa albo staraj się nie zwracać uwagi...
 

dekiel

New member
Mam Panasa 50V10 od kiedy tylko wszedł na polski rynek, zagrał już jakieś 3000 godzin, i żadnego negatywnego zjawiska nie zauważyłem. Czarny jaki był taki jest, bzyczenia w zasadzie nie słychać, powidoków w zasadzie nie ma (dzięki reklamom :) to chyba jedyne do czego są przydatne).
Nikt mi nie będzie mówił, że białe jest czarne a czarne jest... szare. Swoje oczy mam i widzę :)
Następny tv też będzie panas i też plazma...
 

stapoz

New member
Mam 46PZ85, grubo ponad 1000h, czerń jest czarna jak smoła. Oczywiście w nasłonecznionym pomieszczeniu czerń jest ciemno-zielona - jak we wszystkich plazmach. Po 3 latach nie zauważam pogorszenia jakości - ale wygląda na to, że problem może dotyczyć nowszych modeli...
 

Locust Star

New member
Będzie tylko gorzej. Nie licz na naprawę a tym bardziej na wymianę na nowy. Nie liczyłbym też na nic ze strony panasonica, to już dla nich zamierzchła historia.
Sprzedaj syfa albo staraj się nie zwracać uwagi...

...czyli nie udalo ci sie nic wskorac? Nic a nic?? Coraz bardziej mnie to irytuje, bo do tego zauwazylem jakies nagle przejscia z czarnego w czarniejszy z powrotem.

Zadzwonie do P. i zobacze. Moze jednak cos od nich wyciagne :/:banned:
 

loky

New member
Locust Star, tu nie ma mowy o wskóraniu czegoś, 10tki tak zrobili i już. Oni wiedzą że to była wtopa bo 20stki już tego nie mają. Trzeba się pogodzić, albo pozbyć się telewizora i kupić coś innego. Podobno podświetlanie za telewizorem pozwala trochę zmylić zmysły i jest pozornie lepiej.
Ja mam na niego 5 lat gwarancji, poczekam aż zostanie z rok i jak wcześniej nie wybuchnie to sprzedam i kupię jakiegoś fajnego leda, akurat się powinny cenowo ustabilizować. Na 100% nie kupię panasonika.
 

Locust Star

New member
No dokladnie ten zabieg stosuje (swiatlo za tv) i pomaga.

Moze niedlugo skusze sie na DIODERy oferowane przez IKEA. Ambilight to to raczej nie bedzie, ale zawsze cos.
Tutaj calkiem fajny efekt: YT

Ma ktos moze te panele u siebie zamontowane? Jakies opinie?
 

Locust Star

New member
Nie no wykonczy mnie to. Obraz jest bardziej zalosny niz na moim starym monitorze lcd.

Gdybym sprzedal mojego Panasa, jaki nowy TV polecilibyscie w cenie, powiedzmy, do 2,3k?
 
Do góry