Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

grzegorz1981

New member
Nie chodzi o to żeby tylko chwalić, ale po co na siłę szukać dziury w całym. Jak będę chciał to na siłę znajdę jakąś wadę w każdym urządzeniu rtv czy agd które mam w domu. Pytanie tylko po co? Rozumiem, że jak ktoś nie ma co robić w domu albo nie ma wcale problemów to różne rzeczy człowiekowi chodzą po głowie byle się czymś zająć i wyszukać jakiś problem. Znam parę takich osób.
 

kapsell

New member
Bez reklam
To nie szukaniu dziury w calym. To (zdaniem przede wszystkim uzytkownikow tych tv) istotna usterka.
Ciekawa filozofia do funkcjonowania forow internetowych - zamykac watki bo ktos czuje dyskomfort mowieniem o faktach.
Przeprowadz sie na Bialorus lub do Korei Północnej tam te metody stosuja na co dzien.
 

tobot

Member
Pytanie tylko po co? Rozumiem, że jak ktoś nie ma co robić w domu albo nie ma wcale problemów to różne rzeczy człowiekowi chodzą po głowie byle się czymś zająć i wyszukać jakiś problem. Znam parę takich osób.

Może po to, by zwiększać poziom życia? Ganić to co złe, dążyć do jakiejś ogólnie pojętej doskonałości, podnosić poprzeczkę, a nie przyzwyczajać się do co raz większej tandety? Znam parę takich osób! Szkoda, że jest ich tak mało... Co raz mniej!
 

grzegorz1981

New member
Ok no sorki, trochę poniosło mnie jak czytałem inne wątki jakie czasami ludzie mają dziwne problemy.
A tak poważnie to ta utrata jest tak poważna, że aż widoczna gołym okiem? Czy to sprawdzacie jakimiś miernikami?
 

loky

New member
Wszystko widać gołym okiem, im ciemniej w pomieszczeniu tym bardziej widać. W ciągu dnia można przymknąć oko, ale w nocy z pogaszonymi światłami jest paskudnie szaro.
 

don111

Banned
za granicą dyskusji sporo a na tym forum mało kto zauważył jakikolwiek spadek czerni, jest może kilka wpisów

loky - co na to Panasonic ? kontaktowałeś się z serwisem, czy można to jakoś rozwiązać (może firmware albo jakiś reset) ?
bo to przecież problem elektroniki i tych zmian napięcia, panel fizyczną możliwość wyświetlania lepszej czerni przecież nadal ma
 

demo84

New member
Dziwne . Ja na swoim mam ponad 1800 h pracy i nie zauważyłem praktycznie wcale różnicy w czerni, a już na pewno nie jest ona szara tak jak na niektórych zdjęciach widać
 

Fatal1ty

New member
A mógłbyś zrobić fotkę? Chodzi o to, że być może nie masz porównania. Tak jak z bzyczeniem samsungów - wszystkie bzycza tak samo, ale niektórym nie bzyczy (bo nie maja takiego słuchu?)
 

Fatal1ty

New member
Najlepiej jak zrobisz fotke z czarnym tłem przy całkowicie zgaszonych światłach bez lampy, ale usaw tak balans żeby aparat w maire wiernie odtworzył rzeczywistość.
 

loky

New member
za granicą dyskusji sporo a na tym forum mało kto zauważył jakikolwiek spadek czerni, jest może kilka wpisów

loky - co na to Panasonic ? kontaktowałeś się z serwisem, czy można to jakoś rozwiązać (może firmware albo jakiś reset) ?
bo to przecież problem elektroniki i tych zmian napięcia, panel fizyczną możliwość wyświetlania lepszej czerni przecież nadal ma
Może jesteśmy po prostu mniej dojrzałymi konsumentami, to jedyne co mi przychodzi do głowy.
Kontaktowałem się Panasonikiem. Nie napisałem że wiem o co chodzi z podnoszeniem napięcia, paliłem głupa że "ojej ale mi się czerń pogorszyła i o co tu chodzi?", odpisali żebym wezwał serwis. Nie palę się do tego, wiem że odeślą mi telewizor po kilku tygodniach z adnotacją że nie ma usterki, inni już tego próbowali. Może za kilka miesięcy albo lat, mam jeszcze ponad 4 lata gwarancji.
Musisz zrozumieć że usterki nie ma, te telewizory są celowo tak skonstruowane. Takie jest oficjalne stanowisko firmy.

Dziwne . Ja na swoim mam ponad 1800 h pracy i nie zauważyłem praktycznie wcale różnicy w czerni, a już na pewno nie jest ona szara tak jak na niektórych zdjęciach widać
Wszędzie gdzie trwała dyskusja o utracie czerni w panasonikach z 2009, pisali też ludzie nie widzący w ogóle lub prawie w ogóle problemu na swoich telewizorach. Może Panasonic "uczłowieczył" jakoś ten cały proces podnoszenia napięcia w egzemplarzach produkowanych pod koniec 2009. Przecież we wszystkich wcześniejszych modelach napięcie też się podnosi a nikt takiego rabanu nie robił. Tak gdybam...
Ludzie kupowali te telewizory właśnie ze względu na czerń, to znaczy ze wiedzieli czego chcą, ciężko mi uwierzyć ze nie zauważyliby takiej utraty czerni jak u mnie czy tego gościa
Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - Page 27 - AVS Forum
Stanowisko Panasonika jest co najmniej dziwne, były pozwy zbiorowe, otarło się o odebranie certyfikatu THX a opiniotwórcze serwisy w sieci wycofywały swoje bardzo pochlebne recenzje, Panasonic twardo twierdzi że problemu nie ma. Musi chodzić o coś więcej, gdyby to był tylko soft, wydaliby po prostu nowy z "małymi kroczkami" jak w starszych modelach a nie 3 wielkimi skokami jak w naszych. Miałem już starszy model plazmy Panasonic i czerń była Ok przez ponad 2 lata, ludzie stawiają starsze, niższe modele obok 10'tek i różnice miażdżą. Ktoś tu ostro dał D... a zbiorowa naprawa po prostu byłaby droższa niż straty jakie firma poniesie w przyszłości z powodu utraty klientów takich jak ja.
 

Fatal1ty

New member
Demo, w momencie oglądania myślę, że faktycznie nie jest źle z tego względu, że są różne kolory. Dzięki że wstawiłeś fotkę, jak widzisz kolor czerni odróżnia się od ramki i myślę, że o to biega tzn. że ta czerń tak jakby świeci. Być może gdybyś miał fotkę od nowości było trochę ciemniej.

Panasonic chyba wie jaki byłby to koszt więc obrał taką a nie inną metodę - tam gdzie inni producenci maja coraz gorsze jasne kolory tam Panas kolory mą rewelacyjne właśnie przez to - choć kosztem czerni, jednak przeszkadza to głównie w ciemnych sceneriach i na jednolicie ciemny tle.

Ludzie bulą kasę i nie wiedzą, o takich chamskich rzeczach - myślę, że tu jest największy ból i problem - bo jeśli chodzi o wypalanie to każdy wie co i jak - wiec nie ma problemu bo kupując plasme wiem czego się mogę spodziewać (w panasie niewidocznych wypaleń widocznych na ciemnym tle - w samsungu bardzo widocznych widocznych na jasnym.).
 

bogaty

New member
Bez reklam
Demo, w momencie oglądania myślę, że faktycznie nie jest źle z tego względu, że są różne kolory. Dzięki że wstawiłeś fotkę, jak widzisz kolor czerni odróżnia się od ramki i myślę, że o to biega tzn. że ta czerń tak jakby świeci. Być może gdybyś miał fotkę od nowości było trochę ciemniej.

Panasonic chyba wie jaki byłby to koszt więc obrał taką a nie inną metodę - tam gdzie inni producenci maja coraz gorsze jasne kolory tam Panas kolory mą rewelacyjne właśnie przez to - choć kosztem czerni, jednak przeszkadza to głównie w ciemnych sceneriach i na jednolicie ciemny tle.

Ludzie bulą kasę i nie wiedzą, o takich chamskich rzeczach - myślę, że tu jest największy ból i problem - bo jeśli chodzi o wypalanie to każdy wie co i jak - wiec nie ma problemu bo kupując plasme wiem czego się mogę spodziewać (w panasie niewidocznych wypaleń widocznych na ciemnym tle - w samsungu bardzo widocznych widocznych na jasnym.).
Dziwne żeby czerń nie odbiegała od ramki w S10, dwie plazmy które widziałem na oczy, których czerń nie odbiegała od ramki to Kuro i VT20.U mnie w X10 czerń jest na takim samym poziomie jak kiedyś, gdy miałem cos około 500h zrobiłem fotkę Rhianny na czarnym tle, gdy znajdę ten screen wrzucę dla porównania.Dwie fotki jedna obok drugiej z przebiegu 500h i teraz gdy jest 1300h
 
Do góry