Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

motobartcompany

New member
motobartcompany
chyba Ci się tematy i fora pomyliły

Nie rozumiem twojego postu. Sam zakładałem ten topic. Błędem było tylko to, że w temacie jest Seria na 2009. Modele na 2010 w tym VT20 ma też problem z pływającą czernią. Oficjalne stanowisko panasonica jest takie, że nowe modele mają w bardziej " dyskretny" sposób zwiększać napięcie zasilające panel. Mają po prostu bardziej dopracowane algorytmy

Przeczytaj sobie wcześniejsze wpisy, a zobaczysz że problem z "rozjaśnieniem czerni" istnieje.
Mogę dać setki postów i nie zadowolonych użytkowników.

Ja uważam że temat jest bardzo potrzebny. Przynajmniej Inżynierowie z panasonica próbują coś zdziałać.

Panasonic plasmas: black level problems after 1000 hours? - part 4 - AVForums.com
 

grzechu213

New member
TV: TH42PY80P; kupiony styczeń 2009; produkcja pdp 2008 przebieg 2700 h 1600 uruchomień i jest mniej czerni w czerni niz jak go kupilem, zobaczymy co bedzie dalej staram sie nie przejmowac, innym tez tak radze, obraz z PS3 to mistrzoswo swiata. A z ta utratą czerni to wiadać jak nic tylko TV chodzi w pokoju ( zadnych dodatkowych zrodel swiatła )
 

piotr_piecu

New member
zapytanie

ja mam prożbe posiadam model txp42s20e ona ma panel neo pdp podobno od g 10 czy w niej też występuje utrata czerni i po jakim ewentualnie czasie
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
u mnie bez zmian, 46PY8 przebieg 980h

czerń - 0,02cd/m2 po wygaszeniu piksela (wyświetlona czarna plansza), 0,056cd/m2 (jeden krok w górę z jasnością)
mierzone na Spyder3tv
 

loky

New member
S10, ponad 3000h, minimum 3 skoki rozjaśnienia czerni.
Na avforums zamknięty temat na kilka tysięcy postów i ciągle powstają nowe.
Panasonic nie widzi problemu i nie będzie niczego z tym robił. Telewizory świadomie tak były zaprojektowane i działają tak, jak powinny. Świetna polityka, telewizory które parametry trzymają na sklepowej półce i jeszcze ze 2 tygodnie intensywnego oglądania.
100% pewności że nie kupię więcej niczego od panasonica, oszustwo.
 
Ostatnia edycja:

piotr_piecu

New member
pytanko

mam pytanko co do utraty czerni a mianowicie które z modeli panasa są na tą bolączke najbardziej wrażliwe czy we wszystkich to się objawi po jakimś czasie czy moja s20e też
 

piotr_piecu

New member
pytanie

mam pytanko odnośnie utraty czerni mam42s20e który ma ponoć panel z g10 czy ją po jakimś czasie też to dopadnie czy wszystkie modele panasa na to chorują
 

kowal801

New member
Bez reklam
mam pytanko odnośnie utraty czerni mam42s20e który ma ponoć panel z g10 czy ją po jakimś czasie też to dopadnie czy wszystkie modele panasa na to chorują
Moim zdaniem już powinieneś odkładać kasę na nowy telewizor. :p
A tak na poważnie, to nie czytaj aż tak tyle neta , ponieważ zbyt długie czytanie wiecznie o tym samym , po porstu ogłupia człowieka.;-)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Prośba do moderatora: Zakończ ten durny wątek. Piszą w nim pewnie przedstawiciele wspaniałych tv Szajsunga. Naprawdę żal mi was ludzie.

Poproś jeszcze modów z avforums by tam też zamknęli wątek o tym problemie albo najlepiej stwórz jakąś większą petycję bo w internecie podobnych wątków jest sporo:blagam:. Ech ci wariaci...zamiast siedzieć cicho jak za komuny to się rzucają bo im się obraz pogarsza w telewizorach które nabyli za ciężko zarobione pieniądze(lub nie "no bo jak ktoś ma pieniądze to skądś je ma":eek:k:). No w głowach się normalnie przewraca...;-)

"mądrych" nie sieją...

p.s. o Jezu zapomniałem...ja też mam samsunga...nawet dwa w domu...ale może kiedy niebawem zakupię toshibę 40xv733 to zostanę choć trochę rozgrzeszony i trafię chociaż do czyśćca? Co myślisz? O rany...zapomniałem że tam siedzi panel samsunga...no to już po mnie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry