Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

pawelx39

New member
"Ustawienia z poziomu użytkownika platforma N
Rodzaj obrazu Normalny ( kinowy jest dla mnie za mdły )
Kontrast 38
Jasność 0
Kolor 27
Ostrość 8
Balans bieli Normalny
Sterowanie kolarami Włączony
x.v colur Auto
Tryb Eco Wyłączony
Gamma 2.2"



Przepraszam.... a gdzie w S20 ustawia się gammę?
Ustawienia dotyczą modelu Panasonic Tx-P50G10 E
Gamma 2.2
Lepsza czerń jej nasycenie występuje przy gammie 2,5 niestety coś za coś obcinane są w tedy odcienie szarości znacznie i biel jest nie tak czysta jak na gammie 2.2 Na gammie 2.O obraz ma bardzo jasną poświate ( mleczne tło ) żadne ustawienie nie jest idealne ale najbardziej uniwersalna jest gamma 2.2
Tv u mnie na razie się ustabilizował i czerń nie jest optymalna jaką miałem ale i nie najgorsza w skali od 1-10 daje 7 poziomowi czerni tła .
 

gebolek

Banned
Przy ustawieniu gammy 2.5 poprawia się poziom czerni ale obraz jest wtedy zbyt ciemny.
Współczynnik Gammy 2.2 jest ustawiony fabrycznie więc nie trzeba dokonywać żadnych zmian.

42v10e
 

don111

Banned
"Aby konsumenci mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu przez długi czas konieczne
jest utrzymanie jednorodnego poziomu wyładowań w panelu plazmowym. Aby to umożliwić
nasze telewizory plazmowe HDTV zaprojektowano w taki sposób aby zoptymalizować wewnętrzne
napięcie sterujące w okresie użytkowania produktu. Niewielka zmiana w poziomie czerni
może mieć miejsce przy zmianie napięcia. Na przykład w modelach 1080p z roku 2009
poziom czerni wzrasta o nie więcej niż 0.08 cd/m2."

Pozdrawiam,

Radek Jaworski
PR Manager
Panasonic Polska
 

jeremiasz

New member
Nie ma takiego przedziału. Czerń powinna nie świecić, czyli 0,00 cd/m2, w praktyce jest to różnie. To jak odczuwalna jest czerń zależy od warunków, np oświetlenia.
 

staceb

New member
Oglądając programy nadawane od soboty,można ocenić i docenić czerń w plazmie S10.I doceniam ją.Jest naprawdę świetna.Na liczniku już 1680 h grania.A co do locoloco vel. kiki,to nie dziwię się gościowi ,że manipuluje,przecież musi sprzedać.To Philips zafunduje wycieczkę albo Sony coś fajnego da i tak to się kręci.Moi znajomi za promowanie Philipsa byli na Mundialu w Niemczech za free.
 

gebolek

Banned
Szkoda tylko, że większość ludzi bierze zbyt serio te testy.
W wielu przypadkach są one głównym wyznacznikiem do wyboru konkretnego TV.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Oglądając programy nadawane od soboty,można ocenić i docenić czerń w plazmie S10.
No ja doceniłem uroki Plazmy w ten weekend:cry:,wypalił mi się na stale napis z programu tvn24 " Tragedia w Smoleńsku".Ogólnie Plazmą już nie jestem tak zafascynowany, ogólnie poza dobrym obrazem , to jest xxxxxxxxxx .Teraz programy informacyjne oglądam na starym poczciwym telewizorze CRT.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bastek888

New member
Zamieszczam ponizej screen z instrukcji obslugi TV panasonic z serii G2x informacje z działu FAQ: zobaczcie co zrobic moze klient jesli czern na ekranie jest szara i nam nie odpowiada ?

Panasonic napisal krótko: sprzedac TV i kupic LG albo Samsung
 

Attachments

  • G25ManualScreenshot.jpg
    G25ManualScreenshot.jpg
    187,8 KB · Wyś: 266

staceb

New member
Zamieszczam ponizej screen z instrukcji obslugi TV panasonic z serii G2x informacje z działu FAQ: zobaczcie co zrobic moze klient jesli czern na ekranie jest szara i nam nie odpowiada ?

Panasonic napisal krótko: sprzedac TV i kupic LG albo Samsung
bastek88,kolego,jaki masz cel w podawaniu przerobionego fragmentu instrukcji plazmy TC 42G25 ,hę ?A ja zamieszczam oryginał ,oto link:http://service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TCP42G25.PDF
Pewnie jesteś kolegą locoloco vel kiki he he:-D
 

bogaty

New member
Bez reklam
No ja doceniłem uroki Plazmy w ten weekend:cry:,wypalił mi się na stale napis z programu tvn24 " Tragedia w Smoleńsku".Ogólnie Plazmą już nie jestem tak zafascynowany, ogólnie poza dobrym obrazem , to jest xxxxxxxxxx .Teraz programy informacyjne oglądam na starym poczciwym telewizorze CRT.
To chyba katowałeś kilka godzin? Ja ostatnio podkręciłem mocno kontrast prawie max, ale powidoki znikają po grach głównie, bo TV mało oglądam szczególnie teraz jak nic nie ma.
 

mateas

New member
No ja doceniłem uroki Plazmy w ten weekend:cry:,wypalił mi się na stale napis z programu tvn24 " Tragedia w Smoleńsku".Ogólnie Plazmą już nie jestem tak zafascynowany, ogólnie poza dobrym obrazem , to jest xxxxxxxxxx .Teraz programy informacyjne oglądam na starym poczciwym telewizorze CRT.


Nie rycz, nie ogladaj teraz TVN24 tylko wlacz jakies kanaly na ktorych nie ma stalego loga albo wlacz a kilka godzin skoki narciarskie (sniezek :) ) i podwidoki jak reka odjal.
 
Do góry