Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

Marioosh_K

New member
A gdzie jest napisane, że tło bez sygnału ma być czarne?
Podaj chociaż jedno źródło.
Jeżeli telewizor otrzymuje sygnał do wyświetlenia czarnego koloru to go wyświetla, jeśli nie to równie dobrze mógłby świecić bez sygnału na różowo.

bla bla bla bla... cała ta gadka nie ma sensu...

FishRoman dzięki za relację z działań serwisu i rzeczowe wyjaśnienie całego problemu.

Problem w tym że kiedy całe tło,np.sceny nocne -tło jest po prostu szare,i żadne ustawienia jak gamma 2,5-nic nie pomogą.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A gdzie jest napisane, że tło bez sygnału ma być czarne?
Podaj chociaż jedno źródło.
Jeżeli telewizor otrzymuje sygnał do wyświetlenia czarnego koloru to go wyświetla, jeśli nie to równie dobrze mógłby świecić bez sygnału na różowo.
No to pojechałeś, wystarczy zrobić w programie graficznym czarą planszę, zapisać ją jako plik jpg, nagrać na kartę sd lub usb, zapodać do tv i co zobaczysz?, napewno nie czarny ekran tylko to o czym dyskusja. Może o tym pisałem, ale napisze to jeszcze raz i nikt nie musi się z tym zgadzać, jeżeli na ekranie jest np. 70% jasnych kolorów a 30% czrnego wtedy czerń jest czarna lecz jak to odwrócimy to wrócimy do punktu o którym dyskusja. Pozdro. Darek.
 

gebolek

Banned
No to pojechałeś, wystarczy zrobić w programie graficznym czarą planszę, zapisać ją jako plik jpg, nagrać na kartę sd lub usb, zapodać do tv i co zobaczysz?, napewno nie czarny ekran tylko to o czym dyskusja. Może o tym pisałem, ale napisze to jeszcze raz i nikt nie musi się z tym zgadzać, jeżeli na ekranie jest np. 70% jasnych kolorów a 30% czrnego wtedy czerń jest czarna lecz jak to odwrócimy to wrócimy do punktu o którym dyskusja. Pozdro. Darek.


Ja nie pisałem o czarnych planszach tylko odnosiłem się do tego co napisał jeden z kolegów.
Napisał wyraźnie , że jego odnośnikiem jest pusty sygnał na wejściu Hdmi.
Zadałem mu proste pytanie cyt." gdzie jest napisane, że na pustym sygnale z hdmi ma być czerń nieskończona?"
 

Xisiek

New member
Dziwna zrobila sie ta dyskusja, zaczynaja niektorzy koledzy podazac w naprawde jakims dziwnym kierunku z tymi argumentami.

Przypomnijmy moze sobie (i wszystkim co tylko czytaja), ze faktem jest iz plazmy Panasonica w serii 2009 mialy/maja problem z pogorszeniem wyswietlania koloru czarnego wraz z uplywem czasu ( "czarny" robi sie mniej "czarny") - to jest fakt, do ktorego w oficjalnym oswiadczeniu odniosl sie producent. Skoro do tego doszlo mozna smialo przyjac, ze sprawa dotyczyla sporej liczby telewizorow i byla na tyle powazna, ze trzeba bylo zalatwic temat systemowo. To sa fakty.

Inna rzecza jest natomiast na ile w konkretnym egzemplarzu problem wystepuje i na ile jest to problem dla konkretnej osoby - kazdy ma tu troche odmiennie podejscie i nieco inaczej moze postrzegac obraz, ale to juz zupelnie inna para kaloszy...
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja nie pisałem o czarnych planszach tylko odnosiłem się do tego co napisał jeden z kolegów.
Napisał wyraźnie , że jego odnośnikiem jest pusty sygnał na wejściu Hdmi.
Zadałem mu proste pytanie cyt." gdzie jest napisane, że na pustym sygnale z hdmi ma być czerń nieskończona?"
Tak, tylko że ta czarna nie czarna a raczej szara plansza jest wyznacznikiem czerni i jej głębi jaką może nam dać tv a w tym przypadku jest nienajlepiej, a że podczas oglądania filmu widzimy widzimy smolistą czern to tylko dlatego że nasze oko jest oszukane przez to ze wyświetlane są jasne obszary, przy ciemnych scenach wygląda to moim zdaniem źle a był to jeden z powodów (dobra czerń) dla którego zmieniłem lcd na plazme, fakt jest delikatnie lepiej ale spodziewałem sie czegoś większego. Pozdro. Darek.
 

Marioosh_K

New member
A gdzie jest napisane, że tło bez sygnału ma być czarne?
Podaj chociaż jedno źródło.
Jeżeli telewizor otrzymuje sygnał do wyświetlenia czarnego koloru to go wyświetla, jeśli nie to równie dobrze mógłby świecić bez sygnału na różowo.

Do odpowiedzi na to pytanie, wystarczy choćby podstawowa wiedza z zakresu elektroniki... i na tym poziomie nie zamierzam polemizować... (choć w tej materii mam odpowiednie kwalifikacje :eek:) oczywiście może świecić i na różowo, na zielono jak tylko sobie projektant wymyśli... akurat w panasonicach jest prawie czarna plansza, która bardziej czarna w materiałach BR, DVD, SG, HD czy jakichkolwiek innych nie będzie...

Na pocieszenie można tylko powiedzieć, że wcale nie trzeba oglądać filmów z czarnoskórymi aktorami, których cała akcja dzieje się nocą... ;-)

I z tym tematem trzeba się niestety już pogodzić, serwis nie pomoże - będzie tylko udowadniał, że TV działa prawidłowo. Większość z Nas tu też nic nie poradzi. Ja próbowałem z cofaniem licznika włączeń/wyłączeń i czasem pracy i przez pierwszą minutę można cieszyć efektem placebo ;) i tyle!
:eek:k: trzeba się cieszyć tym co się ma, skoro nie można mieć tego co chciałoby się...
Wracam więc do podziwiania mojego TV...
Miłego weekendu!
 

gebolek

Banned
Do odpowiedzi na to pytanie, wystarczy choćby podstawowa wiedza z zakresu elektroniki... i na tym poziomie nie zamierzam polemizować... (choć w tej materii mam odpowiednie kwalifikacje :eek:) oczywiście może świecić i na różowo, na zielono jak tylko sobie projektant wymyśli... akurat w panasonicach jest prawie czarna plansza, która bardziej czarna w materiałach BR, DVD, SG, HD czy jakichkolwiek innych nie będzie...

Na pocieszenie można tylko powiedzieć, że wcale nie trzeba oglądać filmów z czarnoskórymi aktorami, których cała akcja dzieje się nocą... ;-)

I z tym tematem trzeba się niestety już pogodzić, serwis nie pomoże - będzie tylko udowadniał, że TV działa prawidłowo. Większość z Nas tu też nic nie poradzi. Ja próbowałem z cofaniem licznika włączeń/wyłączeń i czasem pracy i przez pierwszą minutę można cieszyć efektem placebo ;) i tyle!
:eek:k: trzeba się cieszyć tym co się ma, skoro nie można mieć tego co chciałoby się...
Wracam więc do podziwiania mojego TV...
Miłego weekendu!




Jeśli można spytać,
to jakaż to wiedza z zakresu elektroniki świadczy o tym, że na pustym sygnale z hdmi panel musi wyświetlać idealnie czarny kolor?
Jest jakieś uwarunkowanie elektroniczne które to wymusza?
Pytam z ciekawości, może się czegoś nowego z zakresu elektroniki nauczę.
 

loky

New member
trzeba się cieszyć tym co się ma, skoro nie można mieć tego co chciałoby się...
Wracam więc do podziwiania mojego TV...
Miłego weekendu!
To trochę nie tak, jak piszesz. Ja zapłaciłem za telewizor o pewnych konkretnych parametrach o których zapewnił mnie producent. Przeczytałem bardzo dobre opinie na wiarygodnych stronach, miałem też własne doświadczenie bo miałem starszy model i po kilku latach z czernią wszystko było Ok. Nie jest tak, że miałem za mało pieniędzy na telewizor z dobrą czernią, kupiłem telewizor z dobrą czernią a on stracił ją po kilku tygodniach za sprawą świadomego działania firmy panasonic. Przypominam że te telewizory miały 1 miejsca w rankingach na opiniotwórczych stronach AV aż do chwili wypłynięcia tej całej afery, wtedy panowie grzecznie przeprosili i wykopali całą serię telewizorów z rankingów a do wszystkich wcześniejszych testów dopisali "sorry, ale panasonic nas okłamał, kupcie coś innego".
 

gebolek

Banned
To trochę nie tak, jak piszesz. Ja zapłaciłem za telewizor o pewnych konkretnych parametrach o których zapewnił mnie producent. Przeczytałem bardzo dobre opinie na wiarygodnych stronach, miałem też własne doświadczenie bo miałem starszy model i po kilku latach z czernią wszystko było Ok. Nie jest tak, że miałem za mało pieniędzy na telewizor z dobrą czernią, kupiłem telewizor z dobrą czernią a on stracił ją po kilku tygodniach za sprawą świadomego działania firmy panasonic. Przypominam że te telewizory miały 1 miejsca w rankingach na opiniotwórczych stronach AV aż do chwili wypłynięcia tej całej afery, wtedy panowie grzecznie przeprosili i wykopali całą serię telewizorów z rankingów a do wszystkich wcześniejszych testów dopisali "sorry, ale panasonic nas okłamał, kupcie coś innego".



Panowie powiedzcie mi jedną rzecz.
Czy rzeczywiści widzicie taki drastyczny spadek czerni?
Około pół roku użytkowałem TX-P42V10e i nie zaobserwowałem takiego efektu. Moim zdaniem czerń nie różniła się od tej, którą widziałem zaraz po wyjęciu telewizora z pudełka.
Aktualnie posiadam 50Vt20e i rzeczywiście przeskok względem V10 w jakości czerni jest kosmiczny ale chodzi mi o tą różnicę między tym co było po wyjęciu z pudełka a tym co było po kilkumiesięcznym użytkowaniu.
 

loky

New member
gebolek, nie wiem co to za pytanie. Myślisz że bijemy tu pianę z nudów?
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem po co jeszcze o tym gadamy, sprawa jest nieodwracalna i niczego nie da się z tym zrobić. Mleko już się rozlało...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jak pisałem kilkukrotnie na tym forum, u mnie wygląda tak samo jak zaraz po wyjęciu z pudełka, jest ok.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
bogaty, pisząc to kilkukrotnie przyszło ci kiedyś do głowy że twój telewizor to inna bajka? Trzeba było kupić za część swojego bogactwa U, S, G albo V, mógłbyś wtedy kilkukrotnie napisać jaki jesteś wkur... na panasonica.
 

bogaty

New member
Bez reklam
A przyszło ci kiedyś do głowy że ktoś kto zawsze kupował LCD, przesiadł się na PDP? jako pierwszą plazmę kupiłem X10 za rok czy później kupię jakiś topowy model i bedzie to spewnością Panasonic.Temat dotyczy serii 2009 a X10 jest właśnie z tego roku.Jak cię to mocno irytuje to sprzedaj TV i kup sobie coś innego.
 
Ostatnia edycja:

airon

New member
Do odpowiedzi na to pytanie, wystarczy choćby podstawowa wiedza z zakresu elektroniki... i na tym poziomie nie zamierzam polemizować... (choć w tej materii mam odpowiednie kwalifikacje :eek:) oczywiście może świecić i na różowo, na zielono jak tylko sobie projektant wymyśli... akurat w panasonicach jest prawie czarna plansza, która bardziej czarna w materiałach BR, DVD, SG, HD czy jakichkolwiek innych nie będzie...

Hmm ciekawe. Ja również poproszę o jakieś wyjaśnienie cóż to za kwalifikacje i podstawowa wiedza z zakresu elektroniki. Od samego początku w mojej v10 na pustym sygnale po hdmi bądź dvd plansza nie jest czarna lecz szarawa. Dopiero w momencie załączenia odtwarzacza dvd lub blu-ray szarość zamienia się w czerń, w momencie pojawienia się logo firmowego odtwarzaczy. To wręcz przeciwnie do tego co twierdzisz drogi kolego.
Użytkuję swój telewizor od ośmiu miesięcy i nie zauważyłem żadnego spadku czerni a rzekł bym wręcz przeciwnie. Dodam że tv gra u mnie średnio jakieś 10 h dziennie. Fakt są momenty kiedy czerń wydaje się szarawa ale to wszystko zależy od oglądanego materiału. Również kilkakrotnie wydawało mi się ze może być coś nie tak, ale wystarczyło załączyć chociaż by Mrocznego Rycerza na blu-ray aby przekonać się że czerń jest taka jaka była. Oczywiście bardzo współczuję tym którym wyblakły ich panasy ale widać jestem kolejnym użytkownikiem któremu udało się zakupić dobry telewizor bez widocznego efektu blaknięcia czerni.
 

loky

New member
Bogaty, nigdzie nie widziałem żeby ktoś skarżył się na X10. Nie wiem też co ma do rzeczy fakt że wcześniej miałeś LCD. Może po prostu przywykłeś do nędznej czerni w starszym LCD i to co daje ci X10 nadal uważasz za wzorową czerń, a może w X10 rzeczywiście problem nie występuje, nie wiem.
Wpadanie co jakiś czas do wątku wkurzonych (oszukanych) ludzi i wmawianie im że bredzą zawsze będzie ściągało na ciebie wrogie odpowiedzi. Chyba że robisz to celowo?
Na każdym forum AV jest taki wątek jak ten, im forum większe tym wątek większy (10300 odpowiedzi na avsforum). Jeśli to i oficjalne stanowisko panasonica to jeszcze mało, to ja nie zamierzam udowadniać że nie jestem wielbłądem. Niezbyt mi z resztą zależy...
Nie trzeba robić żadnych czarnych plansz ani oglądać hdmi bez sygnału żeby wiedzieć o co chodzi, wystarczy film. Utrata czerni to nie tylko problem z szarymi pasami w filmach np 2,4:1, to powoduje masę innych problemów z wyświetlaniem ciemnych scen bo chrzani się przez to cała sytuacja z przejściami z czarnego w jaśniejsze.
 
Do góry