ustawienie REL T5

Grisza HD

New member
Tak jak pisałem wcześniej przy jednoczesnym podłączeniu LFE i wysokopoziomowe sub odtwarza kanał LFE oraz dodatkowo wspomaga fronty. (dostaje też część sygnału który idzie na fronty). Mam nadzieje że ktoś z większym doświadczenie z Relem się wypowie. Może blackninja?

I tak jak napisałeś te podłączenie jest najlepsze w muzyce i filmach dwoma kablami i kolumny Full Band. Wszystko gra elegancko. Uzupełnia się współgra. Mi się to podoba i moim uszom.
 

Grisza HD

New member
. Trochę mnie te ustawienia zastanawiają. Nie wiem czy podłączając wysokopoziomowo do ampli, odcinać też Hz na subie? Czy warto w tym wypadku ustawiac filtr w ampli dla LFE? Takie to wszystko trochę zakręcone. Zawsze uważałem że albo ma służyc pod stereo, i sprawa jest prosta (ocinamy na subie tak żeby ładnie się nam z frontami zgrywał i wypełnial najniższe pasmo), albo pod KD, i też stosujemy znane Nam ustawienia w ampli. A tutaj to jedno zaprzecza drugiemu.

Wejścia wysokopoziomowe i .1/LFE mogą być używane jednocześnie, czego są dwie
zalety w kinie domowym. Wejście .1/LFE pozwala na reprodukcję kanału .1/LFE, a wejście
wysokopoziomowe pozwala na wsparcie głównych głośników głębokim basem. Każde
wejście pracuje odpowiednio do swojej funkcji. W opcjach procesora dźwięku głośniki
frontowe muszą być ustawione jako „duże” (ang. „large”).
 

3echo

Member
Bez reklam
Własnie doszedł do mnie REL-T5
Nic wiecej nie napiszę,bo dopiero dzisiaj odebrałem i podłączyłem na szybko,bez żadnej konfiguracji.
Ale Power to on ma.Na moje 22m2 spokojny zapas mocy.
 

Grisza HD

New member
Własnie doszedł do mnie REL-T5
Nic wiecej nie napiszę,bo dopiero dzisiaj odebrałem i podłączyłem na szybko,bez żadnej konfiguracji.
Ale Power to on ma.Na moje 22m2 spokojny zapas mocy.

No jasne że ma i na więcej metrów Powera. Na jaką godzinę masz ustawione pokrętła z tyłu? Kupiłeś nowy czy przyszedł z naprawy?
 

syneq

New member
Mialem to samo z rel 328 po podlaczeniu kiepskiego kabla burczal,po odlaczeniu kabla (rca) cisza, zmiana na kabel dedykowany do suba I jest ok.
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie ustawienia crossa.W moim przypadku fronty MA BX2 mają zejście do 42 Hz to aby dzwięk się nie dublował z subem to mam crosa w subie ustawić w okolicach 50 Hz?Czy może wyżej?
 

popej

New member
Myślę, że możesz próbować od 50 do 80Hz. Im wyżej odetniesz, tym łatwiej będą pracować fronty, tz. będą mniejsze wychylenia membrany i mniejsze zniekształcenia. Z drugiej strony dźwięk suba w zakresie 50-80 może być mniej satysfakcjonujący niż z kolumny. Trzeba samemu sprawdzić.
 
Do góry