ustawienie REL T5

3echo

Member
Bez reklam
A czy u Was REL jest cały czas włączony czy wyłączacie go na noc.Pytam,bo mojej żonie dioda wali po oczach.Przysłaniacie ją czymś może?:)
 

3echo

Member
Bez reklam
Jakąś konkretną masz na myśli czy nie ma znaczenia?
Co do samej zasady działania listwy...Podpinam np TV do gniazda master.Na pozostałych mam ampli,sub,dekoder,dvd,lampka nocna itp.Aby załączyć samą lampkę,to muszę najpierw załączyć TV? Tak to działa?:(
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Ja mam cos takiego jak gniazda sterowane pilotem w komplecie byly trzy, wiec jedno idzie do suba drugie do lampki a trzecie do reszty sprzetu jest tez opcja wylaczenia jednym guzikiem wszystkich gniazd polecam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jakąś konkretną masz na myśli czy nie ma znaczenia?
Co do samej zasady działania listwy...Podpinam np TV do gniazda master.Na pozostałych mam ampli,sub,dekoder,dvd,lampka nocna itp.Aby załączyć samą lampkę,to muszę najpierw załączyć TV? Tak to działa?:(
Tak to działa. Lampke możesz podpiąć po za listwą :)
 

freddy

New member
Panowie,
zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie, stałem się szczęśliwym posiadaczem sub'a REL T5 dzięki pomocy blackninja. Pytanie brzmi, czy kabel, który jest fabrycznie dołączony, który łączę jak na instrukcji wystarczy by w pełni cieszyć się muzyką/filmami 5.1 czy muszę jakoś (jeśli tak) podłączyć/dokupić kabel LFE (który nie wiem co robi w praktyce) by to wszystko działało.


Bardzo proszę o pomoc bo jestem lekko zmieszany czytając instrukcję obsługi.


11lkfoo.jpg


aky16e.jpg
 

3echo

Member
Bez reklam
Wystarczy ten kabel
Możesz dokupić kabel pod LFE,ale moim zdaniem ten sub podłączony wysokopoziomowo idzie lepiej jak pod LFE.
wysłane z mojego ciapatalk-a
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Dokup sobie kabelek LFE,efekt będzie się wzmacniał wtedy kiedy trzeba
Ps świetnie się prezentuje w białym
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po LFE idzie przecież dedykowana ścieżka w filmach, gdzie po wysokopoziomowym sub dostanie to co będzie szło na kolumny. Dokup sobie kabelek i podłącz też pod LFE.
 

freddy

New member
Po LFE idzie przecież dedykowana ścieżka w filmach, gdzie po wysokopoziomowym sub dostanie to co będzie szło na kolumny. Dokup sobie kabelek i podłącz też pod LFE.

Czytałem Twoje posty od pierwszego wątku i po prostu głupieje. Reasumuję z Twoich wypowiedzi, ....że 1/LFE czytaj kabel RCA-RCA po podłączeniu sub'a do ampli będzie grać o wiele lepiej aniżeli przy podłączeniu kabla, który jest dedykowany dla REL'a t5.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czytałem Twoje posty od pierwszego wątku i po prostu głupieje. Reasumuję z Twoich wypowiedzi, ....że 1/LFE czytaj kabel RCA-RCA po podłączeniu sub'a do ampli będzie grać o wiele lepiej aniżeli przy podłączeniu kabla, który jest dedykowany dla REL'a t5.

Nie to że lepiej, tylko jak kolega wyżej napisał kabel RCA jest stosowany w KD a wysokopoziomowo łączy się przeważnie do stereo. Po RCA też normalnie możesz słuchać muzyki. Możesz też podłączyć tymi dwoma kablami jednocześnie. REL ma swoje rozwiązania i sugerują takie właśnie podlączenie. Ja osobiście mam tylko po RCA, bo potrzebuję suba tylko w kinie.
 

freddy

New member
Udało mi się dzisiaj podłączyć sub'a, w miarę ukryć wszystkie kable pod listwą. Pytanie odnośnie konfiguracji.
"Głośniki frontowe powinny być ustawione jako LARGE."
W moim przypadku, kiedy posiadam amplituner HK avr161, czy chodzi o
speaker setup =>manual setup=>output adjust=>FL LEVEL i tu dać na maksa +10db ??
co z resztą min centralny na 0db ?? sub level na ile ??

Reasumując to co napisał krzysiek1980, podłączając kablem, który jest dołączony do zestawu uzyskam wzmocnienie frontów ale w systemie stereo, natomiast w przypadku filmów 5.1 czyli KD potrzebuję kabel RCA-RCA by wszystko grało jak należy....dobrze rozumiem ??
 

freddy

New member
Co w tym przypadku znaczy small ?? Napisałem powyżej, że mam opcje od 0-10db czy to o to chodzi ??
Nie rozumiem również ustawienia fazy 0-180. Możesz odrobinę jaśniej w tej kwestii napisać tak bardziej jak dla laika.
W moim przypadku crossover na ampli jest ustawione na wszystkie kolumny 80mhz, reszty gdzie mam szukać ??
Czy large znaczy 120mhz ?? czy też to co pisałem poprzednio 10db output adjust ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy Small odciążasz kolumny frontowe a basem zajmuje się subwoofer. Podstawa to kalibracja i po niej już nie podbijasz głośności w żadnej z kolumn. Po kalibracji zapuść jakiś basowy kawałek i przełącz fazę na subie, w położeniu w którym słyszalnie będzie mocniej i lepiej zostawiasz. Co do REL'a to ja już pisałem swoje wątpliwości co do ustawień wysokopoziomowego i niskopoziomowego, bo trochę dla mnie się one na wzmajem wykluczają. Najlepszym rozwiązaniem by było niezależne podłączenie wysokopoziomowo do osobnego wzmacniacza stereo a niskopoziomowo do amplitunera KD.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do puki nie masz kabla rca to do kalibracji suba nie podłączaj wysokopoziomowo. Dopiero po przeprowadzeniu kalibracji go podłączysz. Volume na subie ustaw na około godziny 11. Pokrętło odcięcia (z tyłu suba) ustaw na około 100hz. Fazę ustawia się na subie w tyłu. Po kalibracji dB nie podbijaj. Nie miałem nigdy Harman-a więc nie znam menu. Miałem Denon-a i Marantz-a i tak w menu można było wybrać large lub small. W Twoim przypadku tyły i centralny powinny być na small. Odcięcie 120hz. Fronty jako duże (large) full band. Jak już kupisz kabel RCA to możesz postępować zgodnie z poradnikiem.
 

freddy

New member
Nie wiem gdzie mam szukać tego large/small. Pokrętła na sub'ie ustawiłem jak radziliście. Faza - co ona takiego robi w zasadzie ?? Co tak naprawdę da mi odcięcie do 100mhz ??

Rozumiem, że output adjust mam poustawiać na 0db, bynajmniej wnioskuję z tego co piszecie.

Paweł, napisałeś że fronty mam ustawić na 120, a mam na 80hz, czy to w taki układzie jak wnioskuję jest small i large którego szukam oraz o które pytam.
 
Do góry