Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

gopher

New member
Witam,
proszę o pomoc bo jestem załamany obrazem w moich TV (42LM660S). Nie chodzi mi o kolory, czy też jaskrawość lub tym podobne (kwesita gustu jeden woli bardziej żywe jeden mniej). Przetestowałem kilka ustawień z tego forum myśląc, że rozwiąże to moje problemy ale niestety nie. Moje załamanie wynika stąd, że wydałem 3tyś za TV, którego obraz jest gorszni niż u moich rodziców na starym crt sony z dekoderem stb, rozumiem że to inna jakoś obrazu ale to co się dzieje u mnie tj jest jakaś masakra. Zastanawiam się czy nie mam jakiegoś wadliwego modelu, bo czytałem u wadach tego modelu i je zaakceptowałem i może tak ma być ale wydaje mi się że TV w takiej cenie powinien mieć lepszy obraz. Dobra przejdźmy do opisu problemów, nie wiem jak je fachowo nazywać, więc będę jakoś opisowo. Sygnał u mnie to zewnętrzna antenta i naziemna tv cyfrowa (pytanie czy poniższe problemy byłyby mniejsze przy nap nc+ lub cyfrowy polsat)
1. wczorajszy filmy miamii vice na TVP2 HD, przy nocnych scenach chciało mi się płakać, jak dla mnie były to szumy. Jakieś "mrówki/mroczki" latały w tle na ciemnych scenach. Wszystko wyglądało jak na niedoświetlonym zdjęciu np na ISO 1200. Jasne obrazy , ładne widoki w dzień wyglądają ok
2. problem z ostrością, o ile pierwszy plan jest ostry np twarsz osoby to dalszy jakiś taki dziwnie przetworzony cyfrowo, trzeba sie domyślac co tam powinno być bo nie widać wyraźnie, czasem też tak dzieje się na pierwszym planie tak jakby TV nie zdąrzył wyostrzyć i ostrość łapie dopiero po chwili
3. ogólenie zła jakość sygnału , jak się pojawiają jakieś napisy info, np nazwisko osoby/gością w studio widać jakieś takie zniekształcone litery, jakby nie działało wygładzanie czy coś w tym stylu. I nie ma znaczenia czy to SD czy HD. Zastanawiam się czy nie wziać na próbe (w ciągu 10dni mogę zrezygnować) UPC i zobaczyć jak tam to będzie wyglądać.

TV mam jakies 3 tygodnie, przez pierwsze dwa tygodnie nie zauważyłem tej złej jakości, w ogóle wydaje mi się że na początku było lepiej. Fakt mało ogładam TV i teraz zaczałem sie pzeglądac, zmieniać ustawienia i załamka. Mam takie subiektywne odczucie że obraz się pogorszył jak zmieniałem ustawienia obrazu i ustawiani IRE, ale przywracałem TV juz z 3-5 razy do ustawień fabrycznych i dalej to samo. Moim zdaniem mam wadliwy egzemplarz lub coś co przetwarza w nim sygnał zepsuło się lub nie działa prawidłowo. Nie mam możliwości porównania z innym takim model ,, ale to co u mnie się wyświetla to jak dla mnie jest nie do przyjęcia . Teścia stary LG sprzed 3 lat ma podobny obraz albo może nawet i lepszy..

POMOOOOOOOCY!!!! Co robić....
 

moriss

New member
Witam,
1. wczorajszy filmy miamii vice na TVP2 HD, przy nocnych scenach chciało mi się płakać, jak dla mnie były to szumy. Jakieś "mrówki/mroczki" latały w tle na ciemnych scenach. Wszystko wyglądało

POMOOOOOOOCY!!!! Co robić....


Była to wina filmu. Miałem to samo, ale wystarczyło przełączyć kanał i było już okej.
 

ciepok77

New member
Witam w swoim egzemplarzu dopatrzyłem się dziwnej mgiełki wokół zawodników podczas meczów piłki nożnej nawet na kanałach hd ( canal+ sport hd) czy to normalne i czy podlega to reklamacji?
 

bietka

New member
I ja również męczę się z ustawieniami tego tv.Na hd /nc+/i polsat drugi-jak postać stoi albo wykonuje minimalny ruch to obraz jest ok ale przy ruchach wokół postaci widać takie kratkowanie się obrazu.Czy może coś w ustawieniach jeszcze zmienić?Może jednak to wada tv?Teraz mam ustawienia z pierwszej strony.
 

dudek840

New member
oszczędzanie energi-wyłączone ( IRE-R. G. B ) R-CZERWONY,G-ZIELONY,B-NIEBIESKI
TRYB OBRAZU EKSPERT 1
PODSWIETLENIE:30 moje 70
KONTRAST :80 moje 90
JASNOŚC :46 moje 50
OSTROŚC poz. 30
OSTROSC pion. 30
KOLOR :55 moje 58
ODCIEŃ 0

KONTROLA ZAAWANSOWANA

KONTRAST DYNAMICZNY- NISKI
SUPER ROZDZIELCZOSC-WŁĄCZONA
GAMA KOLORÓW-BT 709
POPR.KRAWĘDZI-WYSOKA
FILTR KOLORU-WYŁĄCZONE
WZÓR EKSPERT-WYŁĄCZONE
GAMA 2,2

BALANS BIELI -ZIMNA
METODA 20 PUNKTÓW IRE
WZÓR ZEWNĘTRZNY
IRE 100
OŚWIETLENIE 130
CZEWONY 25
ZIELONY 2
NIEBIESKI -50
IRE 100 JUZ MAMY,TERAZ PO KOLEI OD IRE 5 DO IRE 100,W TYM MIEJSCU GDZIE JEST IRE 100

IRE 5 IRE55
CZERWONY 0 CZERWONY 2
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI 0 NIEBIESKI -45

IRE 10 IRE60
CZERWONY -40 CZERWONY 0
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI 8 NIEBIESKI -50

IRE 15 IRE 65
CZERWONY -15 CZERWONY -2
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI -10 NIEBIESKI -50

IRE 20 IRE70
CZERWONY 5 CZERWONY -1
ZIELONY 1 ZIELONY 6
NIEBIESKI -21 NIEBIESKI -50

IRE25 IRE75
CZERWONY 0 CZERWONY 0
ZIELONY 0 ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -40

IRE 30 IRE80
CZERWONY -2 CZERWONY 8
ZIELONY 0 ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -44

IRE35 IRE85
CZERWONY 2 CZERWONY 15
ZIELONY 4 ZIELONY 10
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -40

IRE40 IRE90
CZERWONY 2 CZERWONY 20
ZIELONY 4 ZIELONY 10
NIEBIESKI -25 NIEBIESKI -50

IRE45 IRE95
CZERWONY 3 CZERWONY 8
ZIELONY 4 ZIELONY 5
NIEBIESKI -25 NIIEBIESKI -40

IRE50 IRE100
CZERWONY 0 CZERWONY 25
ZIELONY 4 ZIELONY 2
NIEBIESKI -50 NIEBIESKI -50

OPCJE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU - ŚREDNIA
RED.SZUM.MPEG - SREDNIA
POZIOM CZERNI - NISKI
REALNE KINO - WŁACZONE
LOK.PRZYCIEMNIANIE - WYŁACZONE
TRUMOTION-UZYTKOWNIK-5
PROPORCJE OBRAZU-ORYGINALNY

Witam
Polecam te ustawienia. Też bylem zdegustowany po przywiezieniu TV do domu i pierwszym podłączeniu- obraz tragedia ale po ustawieniu TV według tych ustawien - obraz brzytwa. Zrólo to nc+.
Naziemna TV np tvp 1 hd chyba jeszcze "kuleje"- wydaje mi sie ze z platwormy sat ten sam kanal ma lepsza jakość. Cyfrowy polsat sobie daruj- jakość gorsza od naziemnej tv. Proponuje Ci Gopher abys zciagnal jakis dobry plik mkv i na nim testowal TV - tylko musisz ustawic tv na tym wyjsciu np usb bo kazde wyjscie trzeba kalibrowac z osobna. Ustawienia fabryczne w tym TV to porazka nie warto ich uzywac. Teraz jestem zadowolony z tego tv i napewno kupilbym go jeszcze raz (fakt na poczatku zalamka ale sa naszczescie ludzie na tym forum co potrafia pomoc :blagam: )
Dzieki za ustawienia RHJG :eek:k:
Pzdr
damian
 

przemekboss

New member
Bardzo proszę o podanie jak najlepszych ustawień do telewizora LG 42 LA660S.
Najlepiej pod telewizję cyfrową naziemną i telewizję kablową analogową z Multimedia. Ewentualnie jakieś ustawienia co będzie pasować tu i tu :)
Męczę się już z ustawieniami od dłuższego czasu i jakoś nie mogę dojść do dobrych ustawień.

Proszę o POMOC - LG 42 LA 660S......................
 

rik2

New member
Gorąca prośba o ustawienia obrazu do LG 55LA690S. Zastanawiam się czy te do modelu 660 bedą odpowiednie. Pozdrawiam wszystkich i witam gdyż to mój pierwszy post.
 

electro69

New member
Gorąca prośba o ustawienia obrazu do LG 55LA690S. Zastanawiam się czy te do modelu 660 bedą odpowiednie. Pozdrawiam wszystkich i witam gdyż to mój pierwszy post.
Model LA690s to jest to samo co LA660s różni się on jedynie głównie obudową TV więc ustawienia będą pasować.
Pozdrawiam
 

rik2

New member
Raczej masz rację. Po wprowadzeniu ustawień RHJG jest o niebo lepiej. Teraz można czerpać przyjemność z oglądania i cieszyć się z zakupu tego TV. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

DVDO

New member
Witam
Polecam te ustawienia.

damian

Ja nie polecam tego ustawienia.

Ustawienie balansu bieli na "zimny" dyskredytuje to ustawienie na samym starcie.
Tego typu ustawienie przekracza standard D65 (6500K) w telewizorach LG (i nie tylko ) o ok 170-200%. Potem grzebanie w procesorze kolorów i ratowanie tego bałaganu maksymalnym obcięciem niebieskiego. Do tego sztucznie podbita ostrość i niepotrzebnie włączona redukcja szumów.
 

DVDO

New member
Rownież dołączam sie do prośby ustawien do La660 :)


Ustawcie wstępnie na "Ekspert 1". Biel - "ciepła" Podświetlenie 40-50 aby na dłuższą metę nie dawało po oczach. W menu warto wyświetlić plansze testowe i wystarczy na oko wyregulować kontrast i jasność. (jasność 50-55, kontrast 85-90). Nasycenie barw w LG zwykle jest dobrze ustawione i wystarczy zostawić na 50. W wielopunktową korekcję balansu bieli można się bawić ale raczej z kalibratorem - każde z pół testowych powinno mieć 6500K. Zmienia się tylko luminancja. Wyłączyć podbicie czerni i redukcje szumów. Gamma 2.2.
Generalnie nie ma identycznych ustawień dla każdego TV, nawet z tą samą matrycą i tego samego typu.
 

rik2

New member
Gdyby ktoś miał jakieś ustawienia do trybu gra w LG 55LA690S to bym bardzo prosił. Chodzi o Xbox360 podłączony przez HDMI. Na fabrycznych nie jest tak żle ale jednak widać, że może być lepiej. Dzięki z góry za pomoc.
 

Battle85

New member
RHJG czy moglbys wkleic ustawienia do LG 42lm620s?
W szybkich scenach przycina sie obraz a otoczenie postaci jest rozmazane.
probowalem juz z 50 ustawien opcji,tru motion itp i dalej jest zle.
Chodzi o obraz z dekodera vectry, filmy 3d z dysku zew. lub gry na konsoli dzialaja ok tylko telewizja dobija a widze ze ogarniasz tu temat wiec prosze cie o odp.
 

fiskomp

New member
@Battle85 - sam sobie w sumie odpowiedziałeś na problem. Jeżeli gorszy obraz masz z dekodera, a z innych źródeł jest ok, to winowajcą jest dostarczyciel sygnału w kablówce. Przeważnie jest tak, że niby sygnał jest w HD, ale co z tego jak przepływność bitów jest tragicznie niska. Sam miałem kablówkę Multimedii niby na światłowodach (oczywiście do mnie szło już koncentrykiem), ich dekoder i w HD była masakra. Normalnie jakbym oglądał nędznego mpg'a sprzed lat kilkunastu. Po zgłoszeniu reklamacji odpowiedzieli, że lepiej nie będzie, to im podziękowałem. Po przejściu na talerz od syfry+ (teraz NC+) też stwierdzam, że HD, a HD nie równy. W sumie dobry obraz jest na 5 kanałach z kilkudziesięciu HD które mam w pakiecie.
Co do ustawień telewizora prezentowanych przez RHJG, to owszem są jakąś bazą wyjściową, ale już niuanse każdy doszlifowuje wg własnego uznania. Zresztą źródło może być jedno, ale jakość materiału z niego może mieć b. dużą rozpiętość od tragicznej, do przysłowiowej "żylety".
Tak na prawdę kupiliśmy TV do oglądania, a nie do ciągłego grzebania w ustawieniach (no chyba, że ktoś ma takie hobby ;) ).
Pisze to szczęśliwy posiadacz LG 47LA620s. ;)
 

Battle85

New member
@Battle85 - sam sobie w sumie odpowiedziałeś na problem. Jeżeli gorszy obraz masz z dekodera, a z innych źródeł jest ok, to winowajcą jest dostarczyciel sygnału w kablówce. Przeważnie jest tak, że niby sygnał jest w HD, ale co z tego jak przepływność bitów jest tragicznie niska. Sam miałem kablówkę Multimedii niby na światłowodach (oczywiście do mnie szło już koncentrykiem), ich dekoder i w HD była masakra. Normalnie jakbym oglądał nędznego mpg'a sprzed lat kilkunastu. Po zgłoszeniu reklamacji odpowiedzieli, że lepiej nie będzie, to im podziękowałem. Po przejściu na talerz od syfry+ (teraz NC+) też stwierdzam, że HD, a HD nie równy. W sumie dobry obraz jest na 5 kanałach z kilkudziesięciu HD które mam w pakiecie.
Co do ustawień telewizora prezentowanych przez RHJG, to owszem są jakąś bazą wyjściową, ale już niuanse każdy doszlifowuje wg własnego uznania. Zresztą źródło może być jedno, ale jakość materiału z niego może mieć b. dużą rozpiętość od tragicznej, do przysłowiowej "żylety".
Tak na prawdę kupiliśmy TV do oglądania, a nie do ciągłego grzebania w ustawieniach (no chyba, że ktoś ma takie hobby ;) ).
Pisze to szczęśliwy posiadacz LG 47LA620s. ;)

Dzieki za odp ale za duzo nie pomogles.Chodzi o to ktorymi funkcjami powinienem sie bawic, ktore moga byc odpowiedzialne za przycinanie sie obrazu oraz rozmazanie tla postacii jak powinny byc one ustawione.
 

daek

New member
Skoro są złe wrzuć twoje

Ja nie polecam tego ustawienia.

Ustawienie balansu bieli na "zimny" dyskredytuje to ustawienie na samym starcie.
Tego typu ustawienie przekracza standard D65 (6500K) w telewizorach LG (i nie tylko ) o ok 170-200%. Potem grzebanie w procesorze kolorów i ratowanie tego bałaganu maksymalnym obcięciem niebieskiego. Do tego sztucznie podbita ostrość i niepotrzebnie włączona redukcja szumów.[/QUOT]

Chetnie poznałbym twoje ustawienia skoro uważasz, że te są złe. Wrzuć je na forum.
 

fiskomp

New member
Dzieki za odp ale za duzo nie pomogles.Chodzi o to ktorymi funkcjami powinienem sie bawic, ktore moga byc odpowiedzialne za przycinanie sie obrazu oraz rozmazanie tla postacii jak powinny byc one ustawione.


TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 82
Jasność: 53
Ostrość poz.: 40
Ostrość pion.: 40
Kolor: 58
Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne
Super rozdzielczość: włączone
Gama kolorów: standardowe
Popr. krawędzi: (KONIECZNIE WYŁĄCZYĆ) - na obrazie kontrolnym piękna mora wyskakuje na drobnych kreskach
Filtr koloru: wyłączone
Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI
Temp. barw: ciepła 1
Metoda: 2 punkty
Wzór: zewnętrzny
Punkty: wysoki
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: czerwony
Nasycenie: 5
Odcień: 3
Oświetlenie: 2
kolor zielony
nasycenie 3
odcień 6
oswietlenie 0
kolor Niebieski
nasycenie -8
odcień -4
oswietlenie 1
kolor Żółty
nasycenie -5
odcien -1
oswietlenie 0
Kolor niebiesko-zielony
nasycenie 3
odcien 5
oswietlenie 1
Kolor purpurowy
nasycenie -2
odcien 0
oswietlenie 0


3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Poziom czerni: niski
Realne kino: wyłączone ( ja mam różnie)
TruMotion: wyłączone
Proporcje obrazu ; 1:1 piksel
Ustawienia 3D
ustawimy po włączeniu 3D
Tryb obrazu; standardowy użytkownika
ustaw.uruchom w 3D - wyłączone
Tryb 3D - ręczny
Głębia 3D 20 (ja nie zmieniałem mam na 10 )
punkt oglądania 3D -7
korekta obrazu 3D lewo/prawo
podświetlenie 83
kontrast 84
jasnośc 62
ostrośc 40
kolor 60
odcień R2
temp.barw C2
kotrast dynamiczny niski
kolor dynamiczny wyłączony
Gama srednia

Podziękowania należą się koledze RHJG - nie wiem, czy LG ma jakieś standaryzowane ustawienia, ale na moim 47LA620S jego ustawienia bardzo mi pomogły. Wymagały tylko szlifu pod mój TV.

To chyba wszystko prosze pamiętać,że mogą być róznice do każdego TV,drobne korekty balansu bieli mogą być niezbędne.
 
Do góry