Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

daek

New member
Siemka,
czy mógłby ktoś wrzucić jakie ma ustawienia telewizora 47lm660s pod konsolę do gier.

Z góry dziekuję.
 

davero79

New member
Hej ustawiał ktoś 660s pod kątem meczów ? to samo tyczy się grania w Pesa. Da się zniwelować ustawieniami banding ??? Kombinuje jak mogę, ale zawsze wypatruję :(. Wydaję mi się, że najmniej widać go na trybie gra i tam kombinować, ale chyba za dużo się nie da wyciągnąć :(. Z łezką w oku patrzena na moją 40 calową toshibę. Wgniata LG brak bandingu, brak cloudingu i fajna czerń tyle że to stary LCD.
 

artsaulo

New member
Banding jest to fizyczna "wada" ujawniająca się w szczególnych warunkach. Nic się z tym nie zrobi. Im większa matryca, tym większa szansa na to zjawisko i dotyczy to wszystkich producentów.
 

davero79

New member
Banding jest to fizyczna "wada" ujawniająca się w szczególnych warunkach. Nic się z tym nie zrobi. Im większa matryca, tym większa szansa na to zjawisko i dotyczy to wszystkich producentów.

Zdążyłem zauważyć :) problem tkwi w tym, że głównie na ekranie jest zielona murawa :) czy to w grze czy w realu :p
 

DVDO

New member
Ja nie polecam tego ustawienia.

Ustawienie balansu bieli na "zimny" dyskredytuje to ustawienie na samym starcie.
Tego typu ustawienie przekracza standard D65 (6500K) w telewizorach LG (i nie tylko ) o ok 170-200%. Potem grzebanie w procesorze kolorów i ratowanie tego bałaganu maksymalnym obcięciem niebieskiego. Do tego sztucznie podbita ostrość i niepotrzebnie włączona redukcja szumów.[/QUOT]

Chetnie poznałbym twoje ustawienia skoro uważasz, że te są złe. Wrzuć je na forum.

Stronę wyżej masz moje propozycję ustawień. Podawanie innych ustawień n.p. korekcji bieli od 5 do 100 IRE jest bez sensu ponieważ wymaga użycia spektrofotometru lub kolorymetru. Tego typu parametry dotyczą kalibracji indywidualnego egzemplarza matrycy LCD. Ci co przepisuję cudze ustawienie na tzw. "pałę" mają identyczną szansę na to aby sobie obraz poprawić jak i pogorszyć. Szansa jest dokładnie 50/50.

Większość ustawień podawanych na forach jest oparta na ocenie wzrokowej, czyli na indywidualnych preferencjach ustawiającego, z konkretnego pomieszczenia. Dlatego też bezpośrednie przeniesienie tych ustawień, nawet przy założeniu, że matryca w różnych egzemplarzach telewizorów zachowuje się identycznie ( a w praktyce tak nie jest) są tylko przeniesieniem cudzych upodobań na nasz telewizor.

Są plansze testowe i określone standardy w oparciu o które ustawia się telewizory ale stawiam tezę, że bez urządzenia pomiarowego tego zwyczajnie dobrze się nie zrobi. Kontrast? Luminancja? Ostrość? OK. To można ale bieli/szarości w całym jej zakresie się nie ustawi.

Dlatego zachęcam do traktowania ustawień dotyczących kolorów podawanych w internecie z dużą rezerwą. Można skorzystać z informacji dotyczących n.p. ustawień związanych n.p. z płynnością ruchu ale nie z kolorem.

Nie masz urządzeń pomiarowych? Ustaw sobie indywidualnie, na oko, wg. własnych upodobań. Jeżeli nie będzie wiernie to przynajmniej tak jak Tobie się podoba a nie komuś innemu.


P.S. I na zakończenie.
Darmowy program kalibracyjny HCFR. Projekt niektórym z pewnością jest znany bo rozwijany jest już od wielu lat.
Można ustawić telewizor wcale nie gorzej niż płatnym CAL-MANN-em ale .......
bez miernika i świadomości tego co się robi raczej się nie ujedzie.

http://www.homecinema-fr.com/colorimetre-hcfr/hcfr-colormeter/
 
Ostatnia edycja:

Krk

New member
Witam,
ja co prawda mam LM620S ale z powodzeniem stosuję Wasze ustawienia i generalnie jest fajnie.
Mam tylko czasem dziwne zjawisko. Pojawia się chyba tylko na TVP1 HD, na polskich filmach (np Ranczo), kolor czarny jest jak kasza. Wygląda to trochę jakby na przemian były punkciki białe i czarne.
Wiecie czym to może być spowodowane?

pozdr
Marcin
 
I

igor66672

Guest
Bardzo proszę o optymalne ustawienia obrazu dla TV LG 55LA660V-ZA

z góry bardzo dziękuję
pozdrawiam Igor
 

trepmol

New member
Witam wszystkich forumowiczów jestem szczęśliwym posiadaczem LG47LA620- statyczny obraz naprawde ładny(dzięki ustawieniom RHJG- podziękował) niestety gdy kamera się porusza na gładkich powierzchniach takich jak niebo czy ściana strasznie (nie wiem jak to nazwać) smuży -jest taki jakby brudny obraz. Jak się tego pozbyć bo jest to delikatnie mówiąc irytujące
 

Showtits

New member
Witam.
Miałbym do was prośbę o pomoc w ustawieniu obrazu dla LG 47LM615S.
Chodzi mi o ustawienie pod konsolę xbox one,obecnie gram na trybie GRA ale obraz jest tak ciemmy że w połowie lokacji nic nie widzę.
Jeżeli można prosić to proszę również o ustawienia dla normalnej TV ale głównie mi zależy na ustawieniu pod konsolę.
 

maciejuss

New member
Mój pierwszy post, wypada się przywitać, co niniejszym czynię.
Posiadam odbiornik taki jak mikser1978, tyle że 55'. Długo eksperymentowałem z podanymi w tym wątku ustawieniami, i w końcu znalazłem na youtube ustawienia, ustawień, które może nie do końca, ale mnie satysfakcjonują. Troszkę je zmieniłem pod siebie. Nie są może idealne, ale wydają mi się lepsze niż te proponowane wcześniej. Przynajmniej na moje oko i na moim tv.

Podświetlenie: 80
Kontrast: 90
Jasność: 51
Ostrość poz.: 10
Ostrość pion.: 10
Kolor: 50
Odcień: 0
Kontrast dynamiczny: niski
Sup. rozdz.: wył
Gama kolorów: standart
Popr. krawędzi: wył
Filtr koloru: wył
Gamma: 2,2
Temp. barw: ciepła 2
Poziom czerni: niski

Jeśli ktoś wypróbuje u siebie te ustawienia, proszę o info jak to wygląda na innych telewizorach.
 

szczur-84

New member
witam a czy posiada ktoś ustawienia dla 49uh668v z góry dzięki
dodam tylko że źródłem sygnału jest zwykła naziemna telewizja cyfrowa
może da się poprawić nieco obraz chyba że nie to jak myślicie na nc+ będzie lepiej sory za te pytania ale nie znam się zbytnio na tym
 
Ostatnia edycja:

Kruszon15

New member
Witam
Aktualnie posiadam telewizor (nie plazme) 47LA660S.
Czy można prosić o konfigurację obrazu pod ten typ modelu?
Pytałem już na innych forach ale nikt nie był zainteresowany aby pomógł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry