Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

orzech85

New member
RHJG, wiem to to trochę "niemiarodajne" porównanie ale miałbym małą prośbę do Ciebie. Jestem ciekaw jakości obrazu z zastosowanymi Twoimi ustawieniami obrazu (dokładnie chodzi mi o te z IRE). Bo wiem że to jest aktualnie najlepsze ustawienie dla LM660s. Czy byłbyś w stanie wrzucić jakieś przykładowe zdjęcia (kadry z jakiś filmów)?
Zdaję sobie sprawę że nie będzie to to samo co na żywo ale chciałbym mieć chociaż jakieś porównanie co można max "wycisnąć" z tego tv :)
 

dawram

New member
Jest nowa wersja oprogramowania 04.20.23 na model 42LM660S, na stronie LG nie widzę go ale TV pobrał mi z neta. Nie wiem jeszcze co wnosi nowego.
Na szybko widzę że jest pare dodatków w Premium.

Pokazałeś Pazura hm... a czytałeś temat " Seria LM..... kolejne aktualizacje softu " dzwoniło ale wcześniej!:D
 

gj.nr

New member
Ustawienia LG 42LM620S

Odnośnie ustawień lg lm620s na poczatku postu ktos podal takie ktore kraza po necie na roznych forach ale nie wiem jak u was ale u mnie obraz na nich jest niby ostry ale widac piksele na sygnale hd i w/g mnie jest do bani. wrzucam swoje ustawienia nizej i prosze zeby ktos napisal jak sie wam widza czy jest ok bo mi w miare fajnie sie na nich oglada. Jeszcze je dopracuje ale tak na szybko ustawilem bo tv wczoraj kupilem i w miare jest :)
Kino (użytkownika)
Podswietlenie 70
Kontrast 85
Jasnosc 55
Ostrosc 15
Kolor 50
Odcien 0

Kontrola zaawansowana
Kontrast dynamiczny wylaczone
Super rozdzielczosc wlaczone
Gama kolorow standardowy
Popr. krawedzi wysoka
Filtr koloru wylaczone
Wzor ekspert wylaczone
Gamma 2.2

Balans Bieli
Temp. barw srednia
Metoda 2 punkty
Wzor zewnetrzny
Punkty wysoki
czerwonu 0
zielony 0
niebieski 0

System zarzadzania kolorami
nic nie zmienialem

3D
tez nie zmienialem

Przy jakich Pan pozostał?? Mi przy tych co polecaja na forum do 42LM660S także widac piksele (obraz z Polsatu Cyfrowego).
Jakie Pan zastosował ostatecznie.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
 

gj.nr

New member
Dziwna sprawa. Przy podłączeniu pod AV1 (z przejściówką SCART) obraz jest o wiele lepszy. Napisy są normalne bez żadnych pikseli. To znaczy że HDMI jest popsute?

i jak tam udało się naprawić problem? mam podobnie. Kabel HDMI zostawiłeś ten oryginalny z polsatu czy kupiłeś nowy?
 

gj.nr

New member
oszczędzanie energi-wyłączone ( IRE-R. G. B ) R-CZERWONY,G-ZIELONY,B-NIEBIESKI
TRYB OBRAZU EKSPERT 1
PODSWIETLENIE:30 moje 70
KONTRAST :80 moje 90
JASNOŚC :46 moje 50
OSTROŚC poz. 30
OSTROSC pion. 30
KOLOR :55 moje 58
ODCIEŃ 0

KONTROLA ZAAWANSOWANA

KONTRAST DYNAMICZNY- NISKI
SUPER ROZDZIELCZOSC-WŁĄCZONA
GAMA KOLORÓW-BT 709
POPR.KRAWĘDZI-WYSOKA
FILTR KOLORU-WYŁĄCZONE
WZÓR EKSPERT-WYŁĄCZONE
GAMA 2,2

BALANS BIELI -ZIMNA
METODA 20 PUNKTÓW IRE
WZÓR ZEWNĘTRZNY
IRE 100
OŚWIETLENIE 130
CZEWONY 25
ZIELONY 2
NIEBIESKI -50
IRE 100 JUZ MAMY,TERAZ PO KOLEI OD IRE 5 DO IRE 100,W TYM MIEJSCU GDZIE JEST IRE 100

IRE 5 IRE55
CZERWONY 0 CZERWONY 2
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI 0 NIEBIESKI -45

IRE 10 IRE60
CZERWONY -40 CZERWONY 0
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI 8 NIEBIESKI -50

IRE 15 IRE 65
CZERWONY -15 CZERWONY -2
ZIELONY 0 ZIELONY 6
NIEBIESKI -10 NIEBIESKI -50

IRE 20 IRE70
CZERWONY 5 CZERWONY -1
ZIELONY 1 ZIELONY 6
NIEBIESKI -21 NIEBIESKI -50

IRE25 IRE75
CZERWONY 0 CZERWONY 0
ZIELONY 0 ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -40

IRE 30 IRE80
CZERWONY -2 CZERWONY 8
ZIELONY 0 ZIELONY 8
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -44

IRE35 IRE85
CZERWONY 2 CZERWONY 15
ZIELONY 4 ZIELONY 10
NIEBIESKI -20 NIEBIESKI -40

IRE40 IRE90
CZERWONY 2 CZERWONY 20
ZIELONY 4 ZIELONY 10
NIEBIESKI -25 NIEBIESKI -50

IRE45 IRE95
CZERWONY 3 CZERWONY 8
ZIELONY 4 ZIELONY 5
NIEBIESKI -25 NIIEBIESKI -40

IRE50 IRE100
CZERWONY 0 CZERWONY 25
ZIELONY 4 ZIELONY 2
NIEBIESKI -50 NIEBIESKI -50

OPCJE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU - ŚREDNIA
RED.SZUM.MPEG - SREDNIA
POZIOM CZERNI - NISKI
REALNE KINO - WŁACZONE
LOK.PRZYCIEMNIANIE - WYŁACZONE
TRUMOTION-UZYTKOWNIK-5
PROPORCJE OBRAZU-ORYGINALNY


piszesz np.
PODSWIETLENIE:30 moje 70
KONTRAST :80 moje 90

to ostatecznie jakie lepiej zostawić parametry te podświetlenie 30 czy "moje" 70 i pozostałe również? Te z tej strony czy te nazwane "moje" ?????
 

gj.nr

New member
mam problem z niektórymi usługami SMART w TV LG43LM620S. czesto nie działa mi YouTube, Eurosport i FilmBox a czasami także 3DWorld. serwis LG zalecił mi restart ustawień fabrycznych i aktywację usługi Premium. rozbiłem kilkakrotnie i pomaga na 2-3 dni po czym znowu to samo. Przy YouTube pojawia się tylko szary ekran, a przy innych komunikat że nie można usyskać dostępu. Czy ktoś miał podobny problem. Zna jakiś sposób na rozwiązanie problemu?? Oprogramowanie mam oczywiście zainstalowane najnowsze.
 

przemaswysok

New member
Witam

zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :)
Od wczoraj posiadam LG 660s i mój problem polega na tym, że gdy ustawię sobie format obrazu na Zbliżenie i obraz jest na za cały ekran i zatwierdzę ok, to po 5minutach obraz automatycznie powraca do proporcji 16:9

Telewizja n podpięta pod telewizor kablem HDMI
 

Treker

New member
Witam serdecznie. Na wstepie chciałem kolegom podziękować, bo dzięki temu wątkowi obraz w moim LG 42LM760S jest naprawdę ładny, bo wcześniej po rozpakowaniu z pudełka był delikatnie ujmując nie najlepszy. Mam jednak pytanie, w jaki sposób mogę poprawić parametry obrazu na filmikach z youtube. Moje subiektywne odczucie jest takie, że obraz jest trochę za ciemny, a naciskanie na pilocie przycisku "settings" nie przenosi mnie w trakcie filmu z youtube do ustawień telewizora. Czy da się to jakoś poprawić ?
 

DonGonzo

New member
Witam. Mam problem taki, że chcę oglądać programy na tvnplayer na moim 640S, ale jest problem bo trzeba mieć zainstalowany Silverlight. Niestety nie da się go zainstalować na tym smarcie. Ktoś pomoże w tej kwestii? Czy da się w jakiś inny sposób to zainstalować? Pozdrawiam.
 

scyou

New member
Panowie, Panie
Czy TV 47 LG 670S i jego wyjscie dzwieku po optyku dziala tylko z sygnalem cyfrowym.
Jak na razie sygnal jest analogowy z kablowki i TV nie wysyla dzwieku na amplituner cyfrowo.
 

czesio54

New member
Panowie, Panie
Czy TV 47 LG 670S i jego wyjscie dzwieku po optyku dziala tylko z sygnalem cyfrowym.
Jak na razie sygnal jest analogowy z kablowki i TV nie wysyla dzwieku na amplituner cyfrowo.

Witam serdecznie. Mam podobny problem. Mój amplituner nie "widzi" sygnału z telewizora po kablu optycznym. Dotyczy to zarówno sygnału analogowego jak i cyfrowego. Amplituner działa prawidłowo. Może coś nie tak ustawiam w moim LG 765s ?
 

Krk

New member
Witam serdecznie. Mam podobny problem. Mój amplituner nie "widzi" sygnału z telewizora po kablu optycznym. Dotyczy to zarówno sygnału analogowego jak i cyfrowego. Amplituner działa prawidłowo. Może coś nie tak ustawiam w moim LG 765s ?

U mnie działa bez problemów. W TV nic nie ustawiałem.
Za to w amplitunerze tak, że sygnał z OPTYKA.
 

nysiara

New member
Witam.

Na wstępie chcę zaznaczyć iż nie jestem żadnym ekspertem ani nie mam wygórowanych wymagań dlatego jako posiadacz LG 47LM670S po przesiadce z Panasonica jakiegoś tam 26 cali HDready jestem bardzo zadowolony z tego TV.

Dziwi mnie dlaczego ludzie w niektórych wątkach tak narzekają na ten tv, że 0 aktualizacji, nic nie działa, wszystko zamula... Może i wszystkiego jeszcze w tym telewizorze nie przetestowałem, ale z grubsza wszystko ogarnąłem i jest na prawdę w porządku. Pewnie co niektórzy trafili po prostu na jakiś felerny model bo jak to inaczej wytłumaczyć, że większość jest zadowolona z LG i poleca dalej? Ale nie będę tu pisał recenzji i spierał się bo nie ten temat.

Przechodząc do rzeczy czyli do ustawień obrazu.
Jak wiadomo jest to kwestia indywidualna dla każdego. Po rozpakowaniu tv i podłączeniu do dekodera (mam cyfre+ a raczej teraz NC+) nawet na standardowych ustawieniach obraz był bardzo dobry. I tu mała dygresja, bo oczywiście czytałem dużo na temat tego modelu zanim go kupiłem i ludzie gadali, ze cloudning - nic takiego u mnie nie ma. MINIMALNE rozjaśnienia przy brzegach gdy pojawia się logo lg uważam za normalne; że na fabrycznych ustawieniach nie da się oglądać - jak dla mnie się da a jak ktoś chce się przypier#$@# to zawsze sobie powód znajdzie. Oczywiście po to są ustawienia i dodatkowe opcje żeby konkretnie pod swoje preferencje ustawić jak najlepszy obraz dla siebie.

Skorzystałem więc z podanych w tym temacie ustawień i powiem, że mi pasują, rodzinie też a obraz miazga... :eek: Oczywiście zależy od źródła. Na dekoderze kanały SD w porządku, żadnych problemów z napisami na tvn24 itp. a Kanały HD... no cóż. Chyba tylko na National Geographic HD obraz jest faktycznie HD przez większość czasu. A reszta raz lepiej raz gorzej. Może w Polsce doczekamy się kiedyś jakichś europejskich standardów i lepszej jakości.

Pierwszy film jaki obejrzałem na tym tv to specjalnie ściągnięty na tą okazję Skayfall BD HD itp itd. I obraz jak to się mówi: po prostu urywa suty!!! Dlatego do filmów i zwykłego oglądani TV polecam ustawienia z tego wątku a dokładnie:
dotyczące ogólnych ustawień: http://www.hdtv.com.pl/forum/879480-post206.html
i systemu zarządzania kolorami: http://www.hdtv.com.pl/forum/794283-post2.html

Co mnie natomiast interesuję i czego szukam to ustawienia do oglądania sportu a konkretnie piłki nożnej. Otóż oglądam to na tych samych ustawieniach co wyżej i mam trzy problemy:
1. Hmm kolory są (nie wiem jak to ująć) za jaskrawe. Np biały jest za biały i żółty za żółty heheh jeśli można to tak nazwać. Po prostu je$#@ po oczach TROSZKĘ za bardzo, ale tylko troszkę. np. trawa czyli zieleń jest ok. Co na to można poradzić?:blagam:
2. Druga rzecz która mnie interesuje to pozbycie się (też nie wiem jak to nazwać) hmmm takiej jakby białej mgiełki z ekranu. Widać to właśnie delikatnie tylko na piłce nożnej i jak się dłużej patrzy to widać to i może troszkę przeszkadzać. Jest na to sposób?:blagam:
3. Trzecia rzecz która zdarza się również rzadko, ale zdarza się to tzw. "krzaki" na konturach zawodników. Takie jakby kwadraciki. Na chwilę dosłownie. I głównie przy zbliżeniach. Jest na to jakiś sposób?:blagam:

Więc podsumowując, piszę ten post w poszukiwaniu zaawansowanych ustawień, jeśli można to tak nazwać pod sport, które mógłbym sobie wrzucić do TV jako Ekspert2.

Liczę na pomoc i pozdrawiam :)
 

scyou

New member
ustawienia

No coz, mysle ze Twoja analiza a wlasciwie jego rozwiazanie to juz tylko profesjonalna kalibracja moze cos poradzic.
Co od moich to matryca IPS jednak ma zauwazalane niedociagniecia zwiazane z plynnoscia ruchu.
( stad tez problemy z szybkim ruchem obiektow , tudziez z napisami )
Poza tym to calkiem udany TV.
 
Do góry