Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

bartas2804

New member
dzięki za podpowiedzi co do ustawienia... mam jeszcze mały -duży problem.... chodzi o klatkowanie obrazu... oglądam dość dużo filmów. Korzystam z odtwarzacz WD TV Live i na Samsungu tego nie miałem. Kiedy jest jakiś krajobraz, albo lecą napisy, pokazane jakieś plenery gdzie kamera się wolno przesuwa widać skoki obrazu... jest to niesamowicie drażniące jak obraz nie przesuwa się płynnie. Dysk mam 1TB podpięty do tego odtwarzacz ale tak wepchnięty w meble, że na razie nie mam możliwości podpięcia bezpośrednio pod tv i sprawdzenie, czy to nie czasem odtwarzacz nie wyrabia, ale jak już pisałem na samsungu tego nie miałem. Dodam, że oglądam dużo mkv o dość dobrej kompresji a czasami nawet kopie BD 1:1. Miał ktoś podobny problem z płynnością obrazu. Dodam, że mam ustawienia z tego wątku i true motion i wszelkie ulepszacze wyłączone


Ja mam ten problem przy oglądaniu tv - normalne kanały. Nawet przy oglądaniu zwykłych filmów obraz klatkuje a osoby przy przesuwaniu sie pozostawiają jakby smugę za sobą coś jak zwolnione tępo. Nie wiem jaka jest tego przyczyna ale jest to naprawdę denerwujące. Czy to związane z tym true motion, czy coś innego, albo poprostu trafił mi się felerny tv. Da się coś z tym zrobić?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cytat; Da się coś z tym zrobić?-da po pierwsze podłączyć TV do dobrego żródła sygnału.Po drugie wpisać poprawnie wszystkie ustawienia.
 

bartas2804

New member
Ustawienia mam tak wpisame jak we wcześniejszych postach tylko pewnie kwestia tego nieszczęsnego sygnału choć na moim 32calowym lg LCD obraz jest ładny. Jak to wina sygnału to kicha bo jestem uwiązany jeszcze na rok z tym operatorem. Dzięki
 

kecram

New member
Ja mam za to inny problem. Gdy podłączony jest komputer za pomocą hdmi to raz pojawia się obraz raz znika (czarny ekran) i tak w kółko. Czasami wogóle traci połączenie a czasami jest dobrze... Nie wiem w czym jest problem.
 

ciepok77

New member
a ja dopiero dzisiaj w nocy zobaczyłem,że wszystkie rogi tv są jaśniejsze:(
Ja tez tak mam, im wiecej czytam to forum to wiecej niedociagniec dostrzegam, dzwonilem dzisiaj do serwisu lg
i kazali przeslac zdjecie, poinformowalem ich ze i tak wysla mi zdjecie z rugbystami i mnie zleja to pan na infolini powiedzial, ze pierwszy raz slyszy o takim zdjeciu ( chodzi o ten temat http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/86123-reklamacja-ze-wzgledu-na-clouding.html#post803994 )
 

pakito4

New member
Witam ,mam pytanie czy jak zwiekszacie lub zmniejszacie PUNKT OGLADANIA W 3D w ustawieniach 3d powidzmy na +7 ,lub-7 to tez macie obraz niestabilny tak jakby sie przesuwal w lewo lub prawo,mozna to bardzo dobrze zaobserwowac gdy ogladamy film 3d i damy palze i obraz sie rusza,te przeskoki sa dosc denerwujace podczas ogladania...Czy mozna cos z tym zrobic,czy jedynym wyjsciem jest ustawic PUNKT OGLADANIA W 3D na zero?
 

ciepok77

New member
Ja mam tv od tygodnia ale dopiero wczoraj mialem pierwszy seans 3d, tez mam glebie na 20 i czasami obraz po bokach sie minimalnie zjezdzal i potem wracal, nie wiem czy to normalne, czy tak ma byc ale podczas tego zjezdzania podnioslem kilka razy okulary i wtedy obraz sie schodzil do 2d poczym wracalo 3d? Co chwile jakas niespodzianka:)
 

pajda106

New member
Witam, mam prośbę do bardziej doświadczonych forumowiczów. Chciałbym ustawić parametry obrazu w LG42LV5500-ZC by uzyskać jak najlepszy obraz. Obecnie korzystam z pierwszej wersji ustawień z tego postu(oczywiście bez ustawień 3D):

Może ktoś kto posiada ten telewizor potrafi pomoc mi w optymalnym ustawieniu parametrów obrazu.
 

ciepok77

New member
Kolego warga13 miałeś racje oto ich odpowiedź:
Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze , na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,
Mariusz Borys
LG Electronics Polska.
 

mariuszmanek

New member
Odnośnie ustawień lg lm620s na poczatku postu ktos podal takie ktore kraza po necie na roznych forach ale nie wiem jak u was ale u mnie obraz na nich jest niby ostry ale widac piksele na sygnale hd i w/g mnie jest do bani. wrzucam swoje ustawienia nizej i prosze zeby ktos napisal jak sie wam widza czy jest ok bo mi w miare fajnie sie na nich oglada. Jeszcze je dopracuje ale tak na szybko ustawilem bo tv wczoraj kupilem i w miare jest :)
Kino (użytkownika)
Podswietlenie 70
Kontrast 85
Jasnosc 55
Ostrosc 15
Kolor 50
Odcien 0

Kontrola zaawansowana
Kontrast dynamiczny wylaczone
Super rozdzielczosc wlaczone
Gama kolorow standardowy
Popr. krawedzi wysoka
Filtr koloru wylaczone
Wzor ekspert wylaczone
Gamma 2.2

Balans Bieli
Temp. barw srednia
Metoda 2 punkty
Wzor zewnetrzny
Punkty wysoki
czerwonu 0
zielony 0
niebieski 0

System zarzadzania kolorami
nic nie zmienialem

3D
tez nie zmienialem
 

kogutko21

New member
Odnośnie ustawień lg lm620s na poczatku postu ktos podal takie ktore kraza po necie na roznych forach ale nie wiem jak u was ale u mnie obraz na nich jest niby ostry ale widac piksele na sygnale hd i w/g mnie jest do bani. wrzucam swoje ustawienia nizej i prosze zeby ktos napisal jak sie wam widza czy jest ok bo mi w miare fajnie sie na nich oglada. Jeszcze je dopracuje ale tak na szybko ustawilem bo tv wczoraj kupilem i w miare jest :)
Kino (użytkownika)
Podswietlenie 70
Kontrast 85
Jasnosc 55
Ostrosc 15
Kolor 50
Odcien 0

Kontrola zaawansowana
Kontrast dynamiczny wylaczone
Super rozdzielczosc wlaczone
Gama kolorow standardowy
Popr. krawedzi wysoka
Filtr koloru wylaczone
Wzor ekspert wylaczone
Gamma 2.2

Balans Bieli
Temp. barw srednia
Metoda 2 punkty
Wzor zewnetrzny
Punkty wysoki
czerwonu 0
zielony 0
niebieski 0

System zarzadzania kolorami
nic nie zmienialem

3D
tez nie zmienialem

ja widzę różnicę. Poprawiła się jakość obrazu na kanałach HD, zniknęły piksele ale szczegółowość obrazu się zmniejszyła. Obraz za lekką mgiełką - idzie to w dobrym kierunku.
 

pajda106

New member
Znalazłem swoje ustawienia na innej stronie. jeśli ktoś chciałby skorzystać to poniżej sprawdzone ustawienia do LV5500:


Picture menu:
Aspect ratio: Just Scan
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert [1 or 2]
Backlight: 30
Contrast: 92
Brightness: 52
H Sharpness: 50
V Sharpness: 50
Color: 50
Tint: 0
TruMotion: Off
LED Local Dimming: High

--Expert control menu
Dynamic contrast: Off
Noise reduction: Off
Digital Noise Reduction: Off
Black level: Low
Real Cinema: On
Color Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
xvYCC: Auto [grayed out]
Expert Pattern: Off [grayed out]
Color Filter: Off

Color Temperature: Warm
Gamma: 2.2

Method: [set both, see below]
Pattern: Outer
-- Method: 2-points
Red Contrast: 13
Green Contrast: 0
Blue Contrast: -5
Red Brightness: 4
Green Brightness: 5
Blue Brightness: 0

-- Method: 10 point IRE
Luminance: [130 @ 100, otherwise grayed out]
IRE: [Red, Green, Blue respectively for each IRE point]
100 [1, 0, 0]
90 [3, 0, 0]
80 [0, 0, 0]
70 [0, 2, 0]
60 [3, 3, 0]
50 [2, 3, 2]
40 [2, 2, 2]
30 [0, 3, 0]
20 [3, 0, 9]
10 [-11, 1, -8]

Color management system
Red Color: 2
Red Tint: 0
Green Color: 3
Green Tint: 0
Blue Color: 0
Blue Tint: 0
Yellow Color: 0
Yellow Tint: 0
Cyan Color: 0
Cyan Tint: -1
Magenta Color: 0
Magenta Tint: 2
:-D
 

MarioStegny

New member
55lm620S

witam wszystkich. Proszę o radę bo od czytania tych wszystkich problemów mózg mi paruje :)
w przyszłym tyg. chcę kupić tv LG 55lm620S. Czy ktoś może podać do niego jakieś fajne ustawienia ??
tv będzie służył do:
1. oglądania filmów HD i 3D - głównie mkv puszczane z dysku przez usb
2. oglądania tv poprzez cyfrowy dekoder upc(najczęściej mecze ekstraklasy)
3. granie na ps3 podłaczone przez hdmi

dodam że oglądam raczej wieczorami i w nocy i lubię oglądać w mroku, przy leciutkim świetle.

Druga sprawa - ten tv kosztuje teraz okoł 5k. Może polecacie coś lepszego w tej cenie ? A moze polecacie ten sprzęt.

z góry dzięki za każdą pomoc i opinie :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ceną, Ambilight, wyglądem (ale to moja opinia), wbudowanym WiFi, Mniejszym poborem energii. To tak na szybko.
A z testu Kikiego wychodzi, że mimo zastosowania tej matrycy tego samego producenta (LG), lepszymi kolorami i czernią.
 
Do góry