Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

MarioStegny

New member
dzięki za podpowiedź. wieczorem podejde do jakiegos media sklepu i obejrze oba. A swoją drogą to czy ktoś z was się orientuje czy w takich telewizorach podłączonych do dekodera cyfrowego UPC programy zwykłe czyli nie HD albo 3D też dobrze grają ? Obecnia mam samsunga32 cale i jest wszystko ok. Czy na większych też będzie ok czy mogę spodziewać się przgód ?? głównie pytam ze względu na żonę bo się wkur... jak będąjej programy słabo grały :)
 

dawram

New member
i jeszcze pytanie o DLNA. czy te telewizory czyli 55 LG albo Phili czytają przez DLNA mkv z napisami ??

Panowie! to temat pod tytułem Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S) i tego winien się tyczyć.A tak w ogóle dziwię się, że nikt tu nie rządzi robiąc porządek, to forum jest z tradycjami lecz zabrakło pańskiego oka, a szkoda!:x
 

przemo73

New member
Bez reklam
dawram, wiesz jak to jest. Koś zakłada temat o ustawieniach, a w trakcie wychodzą różne kwiatki i wiele wątków się pojawia.
Z drugiej strony, masz rację. Żeby dotrzeć do interesującego Cię zagadnienia dotyczącego konkretnego modelu, musisz przebijać się przez dziesiątki stron tematu.
 

kogutko21

New member
Mogę teraz opisać moje "przygody" z ustawieniami LM660. Sygnał z sat C+ poprzez moduł CAM.
Pierwsze były ustawienia od 'RHJG' (pierwsze z tematu) - całkiem dobrze to wyglądało poza widocznymi z bliska pikselami.
Następnie wypróbowałem ustawienia od 'mariuszmanek' - co było bolączką przy poprzednich ustawieniach zostało wyeliminowane, ale obraz troszkę przygasł, stracił szczegóły.
Kolejne były znów od 'RHJG' z metodą 100 punktów IRE - i chyba przy nich zostanę.

Jest jedna rzecz, która jednak pozostaje do wyjaśnienia, a mianowicie: w scenach gdy pierwszy plan jest bardzo blisko i następuje przemieszczenie postaci/obiektu pozostawia to lekkie rozmycie na krawędziach. Tak jakby TV "szukał" co w tym miejscu wyświetlić. Dalszy plan jest ok, nawet w ruchu. Nie wiem, może, któraś z funkcji jest za to odpowiedzialna?
Proszę o pomoc.
 

electro69

New member
Jest jedna rzecz, która jednak pozostaje do wyjaśnienia, a mianowicie: w scenach gdy pierwszy plan jest bardzo blisko i następuje przemieszczenie postaci/obiektu pozostawia to lekkie rozmycie na krawędziach. Tak jakby TV "szukał" co w tym miejscu wyświetlić. Dalszy plan jest ok, nawet w ruchu. Nie wiem, może, któraś z funkcji jest za to odpowiedzialna?
Proszę o pomoc.
Witaj
Nie wiem czy coś z tym zrobisz bo z tego co pamiętam właśnie ten problem był poruszany w teście Kikiego (chyba był to model LM640s lub 660s) i to była największa wada tego TV wtedy ... więc się chyba nic z tym nie da zrobić niestety.
Pozdrawiam
 

dijo

New member
Nowe ustawienia do LM 660s,670s,może komuś podpasują;

OSZCZĘDZANIE ENERGI;WYŁĄCZONE
TRYB OBRAZU-STANDARDOWY(UŻYTKOWNIKA)
PODŚWIETLENIE 75
KONTRAST 90
JASNOŚĆ 55
OSTROŚĆ 35
KOLOR 60
ODCIEŃ R4
TEMP.BARW C4

STEROWANIE ZAAWANSOWANE
KONTRAST DYNAMICZNY-NISKI
KOLOR DYNAMICZNY-WYSOKI
CLEAR WHITE-WYSOKA
PREFEROWANY KOLOR
ODCIEŃ SKÓRY -5
KOLOR TRAWY 3
KOLOR NIEBA 3
SUPER ROZDZIELCZOŚC-WŁĄCZONE
GAMA ŚREDNIA
REDUKCJA SZUMU-NISKA
REDUKCJA SZUMÓW MPEG-NISKA
POZIOM CZERNI-NISKI
REALNE KINO-WŁĄCZONE
OCHRONA OCZU-WYŁĄCZONE
LOK.PRZYCIEMNIANIE LED-WYŁĄCZONE
TRUMOTION-UŻYTKOWNIK-DE-JUDER 5
PROPORCJE OBRAZU;ORYGINALNY

Ustawienia 3D
ustawimy po włączeniu 3D
Tryb obrazu; standardowy użytkownika
ustaw.uruchom w 3D - wyłączone
Tryb 3D - ręczny
KONWERSJA 2d-3d
Głębia 3D 20
punkt oglądania 3D -7
korekta obrazu 3D lewo/prawo
Ustawimy po włączeniu SBS
3D SBS głebia 16
punkt ogladania 3d +7
podświetlenie 83
kontrast 82
jasnośc 62
ostrośc 35
kolor 60
odcień R4
temp.barw C4
kotrast dynamiczny niski
kolor dynamiczny wysoki
clear white wysoka
Gama srednia

Witam.Jestem posiadaczem LG42LM660s i nie wiem jak włączyć i ustawić w nim SBS.Reszta ustawiona i obraz jest super.Za poradę z góry dziękuję
 

dijo

New member
Jędrzejj dzięki za pomoc.Mam jeszcze jeden problem.LG podłączony do kina domowego przez hdmi,N-KA przez optyka i hdmi pod kino domowe.Dźwięk nie jest dokładnie zsynchronizowany z obrazem , jest lekkie opóźnienie.Jaka może być przyczyna i jak sobie z tym poradzić .Z góry dziękuję
 

bazyl12

New member
Mam 47LM670S i zauważyłem że tv sam dobiera sobie poziom podświetlenia zależnie od wyświetlanego obrazu. Można to samemu wyłączyć, jest taka opcja, mam ustawienie ekspert1 z początku postu ?
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
LocalDimming służy do wygaszania stref podświetlenia, wyłącz go.
Chyba że zauważasz zmiany natężenia podświetlenia na całym ekranie, wtedy to ne wiem.
 

dijo

New member
Witam ponownie.Filmy w 3D odtwarzam przez WDTV Live,wszystko jest w porządku gdy film jest z lektorem , a problem się zaczyna kiedy muszę oglądać film z napisami.Napisy nie są przetworzone ,rozdzielone po bokach ekranu.Jaka może być przyczyna, czy trzeba jeszcze coś ustawić w tv .Z góry dzięki za radę
 

bartur

Member
Witam ponownie.Filmy w 3D odtwarzam przez WDTV Live,wszystko jest w porządku gdy film jest z lektorem , a problem się zaczyna kiedy muszę oglądać film z napisami.Napisy nie są przetworzone ,rozdzielone po bokach ekranu.Jaka może być przyczyna, czy trzeba jeszcze coś ustawić w tv .Z góry dzięki za radę

Witam,

Niestety nic nie zrobisz. Wynika to z konstrukcji filmów 3d w plikach video - w znakomitej większości przypadków są to zwykłe kontenery mpg, mkv, etc z wbitą zawartością dla lewego i prawego oka na jednym kadrze. Są to albo SBS (side-by-side: obok siebie) lub OU (over-under: jeden pod drugim).

Na marginesie - w naszych telewizorach z polaryzacyjnym 3d raczej wybieraj over-under - nie doświadczamy wówczas straty jakości ponieważ te skompresowane linie poziome są i tak rozciągave na cały ekran w proporcji 2:1.

Wracając... z punktu widzenia TV to co czyta z media serwera to zwykły plik video (na który ewentualnie można nałożyć napisy) który rozbija sobie na 3d w sposób jaki mu każesz, jednakże napisy są dodawane na każdy kadr przed konwersją - nie ma innej możliwości, niestety. Stąd o ile obraz z połączonego kadru jest rozbijamy na oko lewe i prawe poprawnie to napisy już kompletnie idą w krzaki.

Jedyna metoda którą widzę to ręczne wrenderowanie podwójnych napisów w każdy kadr, nie wiem... może istnieje soft który to robi ale w warunkach domowych nie widzę możliwości...

Pozdrawiam
BArtur
 

Duris

New member
Witam ponownie.Filmy w 3D odtwarzam przez WDTV Live,wszystko jest w porządku gdy film jest z lektorem , a problem się zaczyna kiedy muszę oglądać film z napisami.Napisy nie są przetworzone ,rozdzielone po bokach ekranu.Jaka może być przyczyna, czy trzeba jeszcze coś ustawić w tv .Z góry dzięki za radę

dijo: nie wkurza się ciągłe ustawienie w WDTV Live rozdzielczosci z jaka film bedzie wyswietlany ? On nigdy nie pamieta ustawien i zawsze je trzeba przed ogladaniem recznie ustawiac. Nie lubią się z LG.
 

matek451

New member
Ja dodaję napisy srt do pliku mkv 3d przy pomocy mkvmerge GUI ,napisy po wmuksowaniu LG odczytuje poprawnie.Ty masz bardziej problem z WDTV Live i tu szukaj rozwiązania lub odtwarzaj z LG.
 

dijo

New member
dijo: nie wkurza się ciągłe ustawienie w WDTV Live rozdzielczosci z jaka film bedzie wyswietlany ? On nigdy nie pamieta ustawien i zawsze je trzeba przed ogladaniem recznie ustawiac. Nie lubią się z LG.
W WD mam soft dzebrys_1.02.21_wdtvlive-0.5.1.4_11 i nie zauważyłem gubienia ustawień. Dziękuję za porady :eek:k:
 

kogutko21

New member
Prośba z mojej strony, aby do podawanych przez siebie ustawień obrazu podawać źródło sygnału, np.
Multimedia analogowa/UPC cyfrowy/Cyfra+ SD/HD itd. Na pewno pozwoli to użytkownikom lepiej dobrać ustawienia pod swój sygnał.
 
Do góry