reklamacja ze wzgledu na clouding

witam zakupilem telewizor samsung ue40es6100 i przy ciemnych scenach mam clouding i czy jest sens wysylania go na gwarancje tzn. jeszcze przez tydzien moge go jeszcze oddac bez podania przyczyny i wymienia mi go na nowy. Jak myslicie?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
seria 6 samsunga to nagorsze co moze byc ze wszystkich serii samsunga.clouding to powazny problem nie tylko w serii 6.zmien marke tv samsung to multimedialny bubel co ladnie wyglada jedynie seria 8 daje rade ale tez kosztuje.patrz sharp,sony ,philips.chcesz plasme to panasonic.poczytaj testy na roznych forach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgłoś do serwisu, bo nie wiemy jaki to clouding.
Oni sprawdzą dokładnie . Wg mnie małe szanse.
 

13FoCuS13

New member
Możesz wymienić na inny, ale żebyś nie wpadł z deszczu pod rynne ;)
jesli nie spełania twoich oczekiwań lepiej oddaj, bo Gwarancja tego nie obejmuje, to normalna sprawa przy krawędziowym podswietleniu, tak Ci odpisza...

Ale w sklepie nikt Ci tego nie powie ;)
w sklepie ludzie w 90% nic nie wiedzą, jak by sie tam znaleźli prosto z ulicy... ;)
 

micmus

New member
Bez reklam
Dobrze powiedziane - dokładnie tak jest ze sprzedawcami. No chyba, ze wiedzą, ale nie powiedzą jednak wyglądają na takich co to rzeczywiście nie wiedzą heh. Z dużych sieciówek jedynie mnie zawsze pozytywnie zaskakuje wiedza sprzedawców z Poznańskiego Saturna. Bardzo dużo młodych ambitnych sprzedawców, którzy naprawdę wiedzą o co chodzi i się starają.

Niestety w Samsungu Clouding występuje najczęściej względem innych marek. Ja o tym wiedziałem więc zanim odebrałem mój 46ES6570 szukałem takiego bez Cloudingu z matryca Samsung "A". Można ... można - nie mam Cloudingu i to nie to, że mam mały - po prostu nie mam go wogóle :) Także nie zgodzę się, że to taki całkowity bubel.

Oddaj TV i poluj na inny (dokładnie sprawdź zanim kupisz dany egzemplarz) lub przerzuć się na Philipsa, Panasonica, Sharpa tam w tych sprawach jest lepiej lub kup plazmę np: ST50 Panasonica

Z gwarancją z tytułu Cloudingu nie wygrasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie wchodź w żadne rozmowy gwarancyjne! Jeśli jesteś naprawdę zawiedziony to oddaj bez podawania przyczyny. Teraz bogatszy o nowe doświadczenie wybierz się ponownie do sklepu i szukaj dalej. Nie daj się nabrać na teksty w stylu "Samsung to bubel".
Być może trafiłeś na kiepski egzemplarz, albo ten model taki już jest, a na pewno nie wszystkie Samsungi mają takie defekty. Mój na przykładnie jest OK. Z całą pewnością jednak Samsungi biją na głowę konkurencję multimedialnością. Nie wyobrażam sobie już teraz innego TV u siebie, no chyba jedynie 60" zamiast 55".

Pozdrawiam
Jacek
 

JanuszKołeck

New member
Clouding to raczej nie powód do reklamacji. Ten typ telewizora tak ma. Warto wiedzieć o dwóch rzeczach.

1. Wzmożony clouding pojawia się jeśli telewizor był źle przechowywany. Wtedy powstają naprężenia w matrycy, które powodują te plamy. Dodatkowo czasem widać przekłamania kolorów. Jest na to sposób, przynajmniej w niektórych modelach, które na to pozwalają. Trzeba poluzować wszystkie śrubki z tyłu obudowy o około 1/2 do 3/4 obrotu na jakiś tydzień, dwa. w tym czasie naprężenia powinny ustąpić a obraz powinien stać się równomierny. Podświetlenie znaczy.
2. Telewizor LCD nie nadaje się do oglądania w ciemnym pokoju. Żeby oglądać z przyjemnością trzeba mieć oświetlenie dostosowane do telewizora. nie za silne, ale i nie za słabe, bo wtedy widać prześwitujące podświetlenie. Innego wyjścia nie ma. LCD to nie plazma. Kropka.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
A jak się wam podoba podświetlenie w moim LG?

55lm670s03.jpg


55lm670s02.jpg


55lm670s01.jpg


LG odmówiło mi nawet przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego!

Według pani Róży Janickiej z LG, która oceniła mój telewizor wyłącznie po trzech zdjęciach (musiałem je sam wykonać), z podświetleniem tego telewizora wszystko jest ok. Po wymienieniu się kilku mailami w te i we w te, otrzymałem w końcu taką odpowiedź:
"Zjawisko będzie wadą jeżeli będzie wykazane na teście obrazu, a takiego zdjęcia nie otrzymaliśmy."

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obraz testowy do którego odwołuje się bystra przedstawicielka LG, to zamieszczam jego zrzut poniżej. To jest obraz na którym należy wykazać clouding i banding:

testscreen.jpg


Prawda że w LG mają poczucie humoru?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie wchodź w żadne rozmowy gwarancyjne! Jeśli jesteś naprawdę zawiedziony to oddaj bez podawania przyczyny. Teraz bogatszy o nowe doświadczenie wybierz się ponownie do sklepu i szukaj dalej. Nie daj się nabrać na teksty w stylu "Samsung to bubel".
Być może trafiłeś na kiepski egzemplarz, albo ten model taki już jest, a na pewno nie wszystkie Samsungi mają takie defekty. Mój na przykładnie jest OK. Z całą pewnością jednak Samsungi biją na głowę konkurencję multimedialnością. Nie wyobrażam sobie już teraz innego TV u siebie, no chyba jedynie 60" zamiast 55".

Pozdrawiam
Jacek
jacek szulc chyba nie jest w temacie wiec dodam ze obojetnie jakiego samsunga kupisz problem cloudingu bedzie wiekszy niz np w sharpach,sony,czy philipsach.clouding bedzie nawet w serii najdrozszej i najwyzszej.nie ten typ tak ma tylko samsung tak ma obojetnie jaki model.
 

micmus

New member
Bez reklam
Jeszcze raz zaznaczam Samsung rzeczywiście ma najczęściej Clouding względem innych marek ale... zdecydowanie nie każdy tak ma. Mam ES6570 46 cali i Cloudingu zero także kolego nie masz racji (założyłem osobny wątek z moim testem tego modelu jest już kilka zdjęć - będzie więcej wiec zajrzyj).


Tu na potwierdzenie ciemne sceny w moim modelu: (micro dimming załączony, podświetlenie 9/20). Zdjęcie robione w nocy całkowita ciemność.
Na krawędziach ekranu widać jaśniejsze miejsca, ale chmurek zero. Gdy zejdę z podświetlaniem w nocy do 6 znikają również jaśniejsze krawędzie matrycy. Przy oglądaniu filmów nawet z ciemnymi scenami nocą pełen komfort obrazu. Wcześniej miałem plazmę Panasonica S20 i zmiana TV w nocnym oglądaniu nie boli.

Pozdrawiam
Michał
 

Attachments

  • c1.JPG
    c1.JPG
    97,9 KB · Wyś: 1372
Ostatnio edytowane przez moderatora:

micmus

New member
Bez reklam
PeteShadow masakra :(

Jaki to model ? Dla mnie nie do zaakceptowania - jak jeszcze możesz to go oddaj, wymień.
 

micmus

New member
Bez reklam
Gdy w ciemnych scenach nie pojawiają się bezpośrednio białe elementy do wyświetlania (jak w pierwszym zdjęciu napis Toshiba) czerń i podświetlanie idealne (zdjęcie poniżej).

W realnym oglądaniu w filmach przy ciemnych scenach praktycznie nigdy nie ma białych elementów do wyświetlania. Wszelkie preferencje obrazu, microdimming itp. są również uwzględniane przy czarnych planszach podczas przełączania kanałów także tu dodatkowy plus względem modeli ubiegłorocznych oraz chyba większości innych marek.

Wygląda to tak:
 

Attachments

  • c2.JPG
    c2.JPG
    73,7 KB · Wyś: 834
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a powiedz mi kolego z ktorego roku masz model bo rama chyba jest sprzed 3lat a wtedy samsung jescze cloudingu tak duzego nie mial.chodzi mi o modele na rok 2011 i 2012.a tam wszystkie mialy clouding
 

micmus

New member
Bez reklam
Jak pisałem mój model to 46ES6570 czyli model 2012 kupiony niespełna 2 tyg. temu. Ramka cieniutka (zdjęcia może mylą bo jest wstawiony we wnęce miedzy filarkami).

Trochę się na szukałem egzemplarza bez Cloudingu i na matrycy A-Samsung, ale można i... można być z Samsunga zadowolonym :)

Fot na szybko z komórki więc nie doszukiwać się błędów w obrazie heh
 

Attachments

  • m1.JPG
    m1.JPG
    127,5 KB · Wyś: 12731
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
jacek szulc chyba nie jest w temacie [...]
Ręce mnie opadli. Nie ma to jak dogłębna znajomość tematu.
Widziałeś zdjęcia, które przedstawił PeteShadow ? To chyba nie było z Samsunga?
Gdyby na moim był clouding tak widoczny i to jeszcze na obrazie to bym się załamał.
Na tym forum już kilka osób pisało o braku cloudingu w swoich modelach Samsunga z serii 6xxx, więc nie pisz głupot, że każdy Samsung ma clouding.
Clouding to cecha LCD z podświetlaniem krawędziowym. W modelach samsunga jak niektórzy piszą zdarza się to częściej niż w modelach innych marek. A to nie to samo co napisałeś.

@_Jarek_
Postaram się coś pstryknąć. Mam tylko chwilowy problem z obiektywem. Nie ma to jak lustrzanka na plaży :)

@PeteShadow
Wybacz, ale Twój telewizor nie nadaje się do oglądania filmów. Może masz coś namieszane w ustawieniach? Aż mi się nie chce wierzyć, że coś takiego serwis uznaje za sprawny telewizor.

Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz UE55ES6800!
 

JanuszKołeck

New member
Trochę niedobry motyw wybrałeś do zdjęcia. Żeby było coś naprawdę widać to motyw powinien być raczej dość ciemny. Jednak z tego co widać wychodzi mi, że telewizor jest bardzo dobry pod względem cloudingu. Lepszy niż mój, a ja nie narzekam. Ale może zdjęcie myli? W każdym razie jeśli jest tak jak na zdjęciu to zapomnij o reklamacjach i wymianach i się ciesz, bo masz dobry telewizor.
 

micmus

New member
Bez reklam
JanuszKołeck ja nic nie reklamuje :) Ja to ten dobry przykład heh

Wszystko jest jak na zdjęciach- cloudingu u mnie brak. Reklamacje zgłaszał inny kolega nie ja.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
kazdy lcd ma jakis clouding obojetnie jakiej firmy a u samsunga jest z tym temacie najgorzej.o to jest prawda i fakt bron swego szajsunga szczesliwy posiadaczu.kazdy to wie ze samsung=clouding ale tak to jest jak sie kupuje tv patrzac na ramke i aplikacje internetowe.odpal sharpa albo soniaka z tej samej polki i porownaj sobie obraz to zobaczysz jaka jest roznica
 

JanuszKołeck

New member
JanuszKołeck ja nic nie reklamuje :) Ja to ten dobry przykład heh

Wszystko jest jak na zdjęciach- cloudingu u mnie brak. Reklamacje zgłaszał inny kolega nie ja.
Fakt. Wszystko skopałem. Nie ty reklamujesz telewizor tylko kto inny i ja pisałem o innym zdjęciu niż ty wkleiłeś. Nie wiem jak to zrobiłem, ale wyszło mi, że przykład z cloudingiem to zdjęcie z kwiatem. Tak czy owak nie wszystkie Samsungi są pod tym względem złe. Mój jest całkiem dobry. W porównaniu z tym zdjęciem LG to jest świetny.

Faktem jest jednak też, że telewizor z podświetleniem brzegowym nie jest równo podświetlony i z tego powodu reklamacji nie przyjmą. Moja rada - jeszcze raz napiszę - oglądać przy niezbyt słabym świetle, nigdy po ciemku. no i nie przesadzać z siłą podświetlenia.
 
Do góry