UPPLEVA - system dźwięku 2.1

kubus86

New member
nie wiem jaka jest ilość, może to pomoże
UPPLEVA System dźwięku 2.1 do BEST

z tego co widzę na stronie internetowej wciąż cena 299, w ikei na wystawie też wisiała taka. Dopiero po wydrukowaniu kartki z która miałem udać się do kasy pojawiło się 199. Na moje pytanie czy to aby napewno uppleva za 299 pani odpowiedziała że tak i że cena niedawno się zmieniła.
Trochę śmieszne ale mam beste z 3 połkami - dokupiłem maskownice w cenie 80 zł - prawie połowa ceny zestawu...

Sprzęt podłączony, glośniki bardzo ładnie się prezentują w białej półce. No i nie zajmują miejsca ;)
Co do jakości dźwięku, tak jak inni już pisali - lepsze to niż głośniki w tv a gorsze niż sprzęt za xxxx zł.

Jak za te pieniądze nie ma co się zastanawiać, tylko brać!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
też mam w projekcie trzy półki i też musiałem dokupić maskownicę, ale kupiłem też zawiasy do niej, by się otwierała. 200 zł to kosztują byle pierdziawki do komputera. Ciekawi mnie nowa seria, która ponoć ma wejść we wrześniu. Pewnie znów cenę przysadzą jak na początku ;)
 

jadrek

New member
Witam,

dla tych co mają problem z połączniem HDMI-CEC TV<=>UPPLEVA:

U mnie Anynet+ przestał działać po 1 dniu od podłącznia UPPLEV'Y.
Sprawdziłem inne urządzenia i okazało się, że to w TV (Samsung UE55D6500).

Pomogło wyłączenie z gniazdka telewizora na ponad 1min (w sumie wyłączyłem wszystko na ponad 1min), Anynet+ wrócił i działa bez problemów.

Może komuś pomoże :)

U mnie znów subwoofer działa hmm... nierównomiernie. Jak leci materiał głośniej (muzyka, film) to ok, ale np przy kanałach telewizyjnych gdzie jest dużo mowy bez basu lub przy niższej głośności włącza się przy mocniejszym sygnale (np głośniejsza wypowiedź czy akcja) i wyłącza... tak pływa. Nie ma to związku z zasięgiem (dioda świeci cały czas i sub stoi zaraz obok). Wrażenie jakby filtr przepuszczał tylko głośniejsze niskie częstotliwości i jest to irytujące. Może do serwisu?

/jadrek
 

dartek

New member
Kupiłem we Wrocławia za 199zł, zostały już tylko szare. Po zamontowaniu do mojej szafki besty, wygląda całkiem elegancko.
Niestety man te sam problem z subwooferem, który opisano wcześniej, czyli przy cichszym słuchaniu (głośność na 3) bas pojawia się i znika, denerwujące, to chyba błąd procesora dzwięku lub oprogramowania ponieważ sub stoi tuż przy jednostce centralnej. Chyba poczekam aż w Ikei pojawi się nowa wersja i udam się na wymianę lub naprawę. A jak jest u innych użytkowników? Popróbujcie i dajcie znać.
Znalazłem upgrade oprogramowania do v4.8, ale to do serii z numerem zaczynającym się od 10......., mój zestaw niestety zaczyna się od 8.......
 

dartek

New member
radier, a jak u Ciebie z tym basem przy niskiej głośności, są zaniki? Może ten zestaw ta już ma?
Instalowałem upgrade ze strony Ikei (4.6.2), ale nic nowego nie wnosi, jest jak było, a w informacjach o systemie nadal jest nr 4.6
 

Izzabela

New member
Dzień Dobry,

Czy komuś udało się rozwiązać problem z połączeniem UPPLEVA <--> TV SAMSUNG?
Posiadam Samsunga UE40H6200 i za nic w świecie nie mogę połączyć go z Uppleva. Próbowałam już wszystkich sposobów podanych na forum i zero poprawy. Pierwszego dnia po podłączeniu, dźwięk działał przez jakieś dwie godziny, pomogło wyjęcie i ponowne włożenie kabla HDMI. Po kolejnym zaniku dźwięku, już nic nie pomagało. Próbowałam przez HDMI, zwykłe audio i audio + przejściówka EURO. Teraz TV wgl nie łączy się z Uppleva, wszystkie inne opcje w Upplevie działają. Upgarde Upplevy też nic nie pomógł. Proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić w tym kierunku, aby dźwięk z Tv poleciał przez głośniki Upplevy.
 

radier

Member
Bez reklam
Podlaczasz do HDMI 2 ARC w TV, wlaczasz pilotem od Upplevy, po chwili TV wystartuje sam i przełączy się na głośniki zewnętrzne. Proste jak drut.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

Izzabela

New member
Gdyby było takie proste to bym tu nie prosiła o pomoc. Napisałam, że próbowałam już wszystkich porad z forum, łącznie z włączeniem pierwszej upplevy... Owszem TV się włączy, ale dźwięk sam się nie przełącza. Zmieniam w upplevie na HDMI TV --> przełącza się na odbiornik, ale w upplevie cisza. Kabel jest podpięty pod HDMI ARC


/edit

cały czas wyskakuje mi info, że nie mozna połączyć się z odbiornikiem anynet+, mimo iż cec jest włączony
 
Ostatnia edycja:

jadrek

New member
Jeżeli kabel jest ok to sprawdź inne urządzenie (jeżeli posiadasz) z Anynet+ czy czasem w TV coś się nie zwiesiło. Miałem taki sam problem, po 1 dniu cisza i u mnie pomogło rozwiązanie, które już napisałem wcześniej: Wyłączyć z gniazda!ważne wszystko na pare minut.

"Dla tych co mają problem z połączniem HDMI-CEC TV<=>UPPLEVA:

U mnie Anynet+ przestał działać po 1 dniu od podłącznia UPPLEV'Y.
Sprawdziłem inne urządzenia i okazało się, że to w TV (Samsung UE55D6500).

Pomogło wyłączenie z gniazdka telewizora na ponad 1min (w sumie wyłączyłem wszystko na ponad 1min), Anynet+ wrócił i działa bez problemów."

pozdrawiam
 

Izzabela

New member
Sprawdzałam na dwóch różnych kablach HDMI i dzieję się to samo. Odłączanie od gniazdka też nic nie pomaga. Zastanawia mnie tylko jedno... jak już TV połączy się z upplevą (ale w głośnikach ciągle cisza) to podczas próby podgłaszania/ściszania dźwięku wyświetla się jako odbiornik BD HOME THEATR 2, a w ustawieniach Anynet+ (tam gdzie wyszukuję urządzenie) uppleva widnieje jako BD HOME THEATR 1...
 

dartek

New member
Ja mam TV Philipsa i w ustawieniach telewizora mogę aktywować HDMI ARC, ale również stan głośników wł lub wył, sprawdzałem różne opcje doświadczalnie, ale ostatecznie zrezygnowałem z aktywnego ARC i dzwięk z TV podłączyłem z gniazda słuchawkowego do Uppleva do wej AUX i wszystko gra, chociaż poziom głośności wyjsia słuchawkowego musiałem ustawić dosyć wysoko tj 60 %, bo wcześniej nic nie było słychać. Jeżeli TV Samsunga ma jakieś wyjście audio to ten sposób chyba powinien zawsze zadziałać.

A jak u Was z RDS'em na kanałach radiowych? dosyć dziwnie jest wyświetlany, zmiana trybu RDS nic chyba nie zmienia.
Czy można ustawić własną kolejność stacji radiowych?
 
Ostatnia edycja:

lukaszsk

New member
Witam,
Też od dzisiaj stałem się posiadaczem Upplevy niestety za żadne skarby świata dźwięk z TV nie chce się wydostawać głośnikami z tego cuda tylko za pomocą HDMI (TV już troszkę leciwy Samsung LE37B650). Dopiero podłączenie cinchami załatwia temat oraz ustawienie upplevy na aux in. Dodam tylko że tv działa w standardzie anytnet+ (w tej kwesti tv i uppleva działają ok - jeżeli chodzi o załączanie - załączenie upplevy załącza tv). Może to wina kabla HDMI ? aczkolwiek mam 2szt. i sprawdzałem już oba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry