UPPLEVA - system dźwięku 2.1

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez musze to sprawdzić w pokoju docelowym u brzdąca, bo na szybko też się co kilka sekund włączał i wyłączał, ale tylko jak sprawdzałem w innym miejscu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem, na szczęście jest OK, sub nie przerywa. Docelowo głośniki trzeba będzie rozsunąć szerzej, bo kiedy umieściłem je obok siebie było bardzo kiepsko, Po rozsunięciu już lepiej. Dziecko zadowolone, uśmiech bezcenny ;)
 

radier

Member
Bez reklam
Działa wam radio? U mnie wyszukuje stacje, częstotliwości się zgadzają, and przy próbie odsłuchu jest tylko szum.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
Cena czyni cuda, akurat pod TV bedzie besta... by pasowalo jak rozumiem zamiast szuflady. Ale czy TV samsung z BT (46F6500) dogada sie z subem po BT?
Tak pytam bo zapewnie dzwiek do suba przesylany jest z tego ikeaowego pudelka jakos inaczej. Pudelka ikea nie potrzebujemy, filmy z UBS i tak leca. ALE subwoofer przydalby sie jak najbardziej.... czyli sam sub + TV idzie pozenic?

Inna sprawa jak za sciana sasiad tez ma taki system - nie zaklocaja sie suby?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Żadnego suba do tv nie podłączysz samodzielnie.
Nie wiem czy nie będzie zakłóceń, ale np. mam w domu trzy identyczne myszki bezprzewodowe w różnych kompach i żadna nie reaguje na ruchy koleżanki. Zapytaj/sprawdź w Ikei. Z resztą zawsze możesz zwrócić.
 

krionix

New member
Żadnego suba do tv nie podłączysz samodzielnie.

OK dzięki, czyli w sumie zakup bez sensu, to już lepiej kupić jakiegoś dedykowanego sound bara (nie musi byc BT - mam przemyslane w pokoju, kanal w scianie gdzie wisi TV i w listwach podlogowych pojdzie do suba ewentualnie).
F6500 na dzwiek OK jak na moje ucho ale basu brakuje... i o ten bas mi chodzi. Podlaczylem dosc tanie glosniki PC do tego TV (sluchawkowe wyjscie) i dzwiek z basem jest po prostu lepszy.

PS
Co za balwanki projektuja wyjscie sluchawkowe prostopadle do obudowy - wtyk wali wprost w tynk gdy TV wisi eh...

Myszki ida cyfrowo, tu bas moze nie wiem isc jak radio po AM/FM :)
 

radier

Member
Bez reklam
W moim TV dla zewnętrznych głośników można ustawić DTS Neo 2.5
Bardzo poprawia dynamikę dźwięku.
 

krionix

New member
Uppleva to też jakby taki soundbar tyle że ze z odtwarzaczem. Nie musisz kupować dedykowanego.

no ale - jesli pod TV mam szafke besta tylko 2 sekcyjna (wieksze maja 160cm chyba, nie wejdzie :/ ) to gdzie tam glosniki stereo? A moze jeden glosnik jest w odtwarzaczu a drugi w drugiej sekcji szafki (sa 2 maskownice z tkaniny). Zpewne lewy przy DVD a prawy glosnik w prawej czesci tej maskownicy "bez niczego"? ERRATA, juz mam http://www.digitalfernsehen.de/Ikea-gibt-den-Ton-an-Teil-3.94631.0.html czyli nic sie nie wcisnie juz w to miejsce :-(

Czy ten subwoofer bedzie wtedy bezobslugowy? Wlaczam TV i sie to cudo samo wlaczy i samo po wylaczeniu TV wylaczy? Dzieki ARC taki np tuner NC+ (zewnetrzny, albo Xbox) przesle dzwiek automatycznie do upplevy (bez klikania po menu)?

Czy towary przecenione w IKEA mozna zwrocic rozpakowane, przetestowane? Wiem ze na pewno przyjmuja zwroty towaru bez sladow uzywania. Aha.. czy ta pelna maskownica glosnika uppleva (ta bez slotu BR/DVD) - to ma jakas klapke/miejsce , tak by schowac tam tuner NC+ przykladowo (tam gdzie bedzie prawy glosnik, nie mam miejsce na dodatkowa maskownice z zawiasami jakie sa w ikea!)?

300zl + bezprzewodowy Sub +BR daje ciekawa cene ALE BR pewnie i tak nie bede wykorzystywal a za 300zl mozna miec SOUNDBAR SAMSUNG HW-F350 2.1 (tylko system dzwiekowy, zlacze optyczne i sub pewnie przewodowy!). Byc moze inne soundbary w podobnej cenie beda miec sub juz bezprzewodowy. Jak uwazacie jest sens pchac sie w uppleve (jak pisalem BR jest mi zbedny, moze radio sie by przydalo)? Wazne by bylo to samoobslugowe!
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Tak, masz dwie sekcje, w lewej jest głośnik plus odtwarzacz, w prawej tylko głośnik, bardziej z prawej :) (symetrycznie do lewej sekcji)

2. W pokoju dziecięcym nie mam TV z ARC, ale nawet nie musiałem "zapoznawać" suba z jednostka centralną. Sam się włącza i sam gasi gdy włączam upplevę lub gaszę. Myślę, że jeśli ustawisz odpowiednio tv, to system się włączy razem z tv i wyłączy, mam tak na innych telewizorach.

3. Tak, bez problemu, nieraz tak robiłem. Oczywiście jeśli zachowasz oryginalny układ będzie lepiej ;). Dlatego kupiłem bez ryzyka, pomyślałem, że jeśli będzie tragedia to zwrócę i po kłopocie, ale za 300 zł 2.1 z Blu-Ray'em może zostać. Kup, oddasz najwyżej jak nie spasuje, ale się chyba pośpiesz, kiedy kupowałem, ze to wersji wolnostojących już nie było, a zwykle też schodziły jak bułeczki (Katowice, jakieś 2 tygodnie temu)

4. Tych maskownic z głośnikami i odtwarzaczem nie ruszysz, są wkładane na wcisk do Besty i już miejsca tam nie ma. Natomiast możesz dokupić same jakby fronty z maskownic właśnie w celu zamknięcia małej półeczki, ale wtedy musiałbyś mieć trzy sekcje Besty lub zrobić to na innym poziomie (niżej). Tu masz filmik, 1:02 jest to o czym piszę
https://www.youtube.com/watch?v=0Nm7-EuctOs
[youtube]0Nm7-EuctOs[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Dzieki Krzysiek, tak myslalem (wyzej errata z linkiem - widac jak to jest zrobione). No waham sie, BR nie potrzeba... radio moze byc ale tez sie obejdzie. Plus za bezprzewodowy sub. Sound bary zajmuja jednak mniej miejsca.

A co masz na mysli piszac o wolnostojacym zestawie? Wolno stoi SUB a reszta to dodatek do mebla co nie? Niezle cieli - 1400-1500 to byla pierwsza cena tego zestawu a dzis 300 ;-)

Jeszcze raz - rozpakowane, nie podrapane i nie przybrudzone przyjma bez szemrania? Jakby do TV dalo sie dodac tylko SUB... tylko tego mi trzeba :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A co masz na mysli piszac o wolnostojacym zestawie? Wolno stoi SUB a reszta to dodatek do mebla co nie? Niezle cieli - 1400-1500 to byla pierwsza cena tego zestawu a dzis 300 ;-)
Dokładnie, tyle chcieli na początku
A co masz na mysli piszac o wolnostojacym zestawie? Wolno stoi SUB a reszta to dodatek do mebla co nie?
Nie, są (były) dwie wersje Upplevy w jednej głośniki są o kilka cm mniejsze z każdego boku i mogą funkcjonować jako wolnostojące, np. możesz je postawić na szafce lub wmontować w Bestę.
Druga wersja nieco szersza pasuje tylko do Besty i nie da się jej raczej używać samodzielnie. Porównaj dokładnie:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/23139/
Jeszcze raz - rozpakowane, nie podrapane i nie przybrudzone przyjma bez szemrania?
Tak, najwyżej powiesz, ze nie wiedziałeś, a zona też kupiła, albo, ze zmieniłeś koncepcję i będziesz mieć wolnostojące kolumny, cos wymyślisz, ale nigdy mnie nie pytali o powód.
Jakby do TV dalo sie dodac tylko SUB... tylko tego mi trzeba :)
To se ne da
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
jak ja bym miał postawić ten zestaw w salonie i oglądać na nim prawdziwe kino to dla mnie nie porozumienie jest to u dziecka w pokoju to się nadaję również jak ktoś ma dużą kuchnie można to wstawić nie rozumiem w czym tu są zachwyty w chińskim zestawie chyba że w cenie
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Prawdziwe kino to jest w kinie a to wszystko o czym piszemy na tym forum to tylko substytuty. Lepsze gorsze, ale substytuty :).
Bez urazy oczywiscie bo zaraz mnie zjedza ci co zainstalowali sobie mega sprzety za gruba walute.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Prawdziwe kino to jest w kinie a to wszystko o czym piszemy na tym forum to tylko substytuty. Lepsze gorsze, ale substytuty :).
Bez urazy oczywiscie bo zaraz mnie zjedza ci co zainstalowali sobie mega sprzety za gruba walute.

czy zamienił byś tą uplewe na to co masz teraz żeby oglądać filmy szczerze,Wolał bym kupić prosty BD i pod stereo podłączyć zestaw 2.1 komputerowy(do 200zł) i by lepiej zagrał.Na komputerze można uzyskac lepszy dźwięk niż tej uplevy.Bądźmy poważni
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tu nie ma o czym mowic. Moj substytut wygrywa ;).
Tak na powaznie to nie slyszalem tego zestawu z Ikei wiec nie bede sie wypowiadal jak to gra. Mysle jednak, ze za ta cene trudno znalezc cos lepszego.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
to ja na kompie karcie creativa i zestawie geniusz 5.1 200w mam lepszy efekt niż z tej uplewie no bądźmy poważni jak rozmawiamy o kinie co dopiero uplewe do salonu wstawić np.20m albo większego da rade?
 
Ostatnia edycja:
Do góry