UPPLEVA - system dźwięku 2.1

TheOrema

New member
Uppleva jako głośniki- problem

Witam, mam problem identyczny jak użytkownik tck, z tym tylko, że mam TV Samsunga. Uppleva podłączyłem do gniazda HDMI (Arc), w telewizorze ustawiam na głośnik zewnętrzny i cisza.. Nie mam pojęcia jak to ugryźć, a nigdzie nie mogę znaleźć szczegółowej instrukcji obsługi systemu z IKEI. Próbowałem również dołączonymi kablami audio, też cisza. Może ktoś z Szanownych Forumowiczów zna rozwiązanie tego problemu. Z góry bardzo dziękuję.
 

radier

Member
Bez reklam
Guzikiem SOURCE na pilocie Upplevy naciskając tyle razy aż na wyświetlaczu pojawi się Source Change i po chwili HDMI TV IN. Powinno wtedy grać. Anynet (HDMI-CEC) masz włączone w TV i Upplevie?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

TheOrema

New member
Właśnie z HDMI TV IN tak robiłem i cisza. Anynet tez jest włączony i w systemie i w TV. Jak robię głośniej/ciszej pilotem od TV to na ekranie pojawia się pasek głośności Anynet a na wyświetlaczu Upplevy zmieniają się wartości głośności (sorry za styl:) ). Jednak w głośnikach cisza. Dodam, że kabel HDMI mam dosyć dobrej jakości, Uppleva normalnie gra i odtwarza wszystko inne. Jeszcze mam zamiar wgrać nowy soft do Upplevy później (chwilowo jestem w pracy).
 

radier

Member
Bez reklam
Najnowszy soft juz masz. Jak masz wyłączony TV i UPPLEVA to włącz najpierw Upplevę pilotem. Jeśli działa CEC to po chwili TV też się włączy i dźwięk z głośników wbudowanych przeniesie się na UPPLEVA.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

TheOrema

New member
Po pracy sprawdzę Twoją poradę i dam znać co i jak. Tymczasem jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

Update!
Zrobilem wszystko tak jak mi radziles i dziala jak nalezy. Tego mi brakowalo: jasnej instrukcji postepowania krok po kroku! Dziekuje za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

karambaziel

New member
Po pracy sprawdzę Twoją poradę i dam znać co i jak. Tymczasem jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

Update!
Zrobilem wszystko tak jak mi radziles i dziala jak nalezy. Tego mi brakowalo: jasnej instrukcji postepowania krok po kroku! Dziekuje za pomoc!

Mam telewizor LG 42LV3550 i podobny problem.

Simpelink w telewizorze wykrywa UPPLEVE dopiero po wyjęciu i ponownym podłączeniu kabla hdmi do TV. Po wyłączeniu i włączeniu telewizora nie wykrywa upplevy. Ponownie wyjęcie i podłączenie kabla pomaga.

Jest wtedy możliwość regulowania dźwięku pilotem telewizora ale oczywiście dźwięku z głośników brak.

Włączam upplevę i włącza się telewizor przełączam na hdmi source in tak jak pisałś niestety nic dźwięku brak.

Na chwilę obecną jedynym działającym rozwiązaniem jest podłączenie dźwięku kablami złącze EURO (out) i chinche a w uppleva ustawienia source in.

Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić?
 

TheOrema

New member
Po pracy sprawdzę Twoją poradę i dam znać co i jak. Tymczasem jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

Update!
Zrobilem wszystko tak jak mi radziles i dziala jak nalezy. Tego mi brakowalo: jasnej instrukcji postepowania krok po kroku! Dziekuje za pomoc!


Znowu odkopuje! Ni z tego ni z owego znowu mam problem z dzwiekiem. Nic nie odlaczalem, nie poruszalem, po prostu TV przestal sie laczyc z uppleva. Jak wlaczam system, tv wlacza sie jak zwykle, daje HDMI IN i... Nic. Jeszcze wczoraj byla cisza w glosnikach a dzisiaj juz raportuje ze odbiornik anynet wylaczony. Nie mam juz pomyslu co sie dzieje. Model tv: Samsung UE32D6500. Prosze o pomoc bo chyba wyjde z siebie:) oddal bym ten sh..t ale do najblizszej ikei mam 200 km wiec bardziej mi sie oplaca wywalic na smietnik ni jechac tam i z powrotem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

TheOrema

New member
Wiem, że nie to nie jest wysokiej klasy sprzęt. Ja po prostu z zasady nie lubię jak mi coś nie działa. Dlatego proszę o pomoc tutaj, bo są osoby z podobnymi doświadczeniami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

TheOrema

New member
W tv zglasza mi ze odbiornik wylaczony i nie łączy. Z kolei w ustawieniach upplevy CEC mam jako włączone. Próbowałem z innym kablem HDMI i jest to samo więc to nie wina kabla
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem, że nie to nie jest wysokiej klasy sprzęt. Ja po prostu z zasady nie lubię jak mi coś nie działa. Dlatego proszę o pomoc tutaj, bo są osoby z podobnymi doświadczeniami.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie nie, to nie była żadna aluzja, absolutnie. Przepraszam, jeśli tak to odebrałeś. Sam też to mam i mam nadzieję, że już nie długo zamontuję to w docelowym miejscu. Na razie leży w kartonie. Zdecydowanie bardziej pomocny będzie radier.
To było raczej jako informacja, a ze wczoraj byłem w Ikei to mi się skojarzyło ;)
 

TheOrema

New member
Wlaśnie skończyłem rozmowę z pomocą techniczną ikei. Otóż w związku z tym iż posiadam tv innego producenta, oni nie gwarantują że to będzie działać. Polecił mi tylko stronę internetową austriacką bo tam jest nowy soft. Najbardziej mnie wkurza to, że wszystko działało i bylo ok, a nagle cisza. Teraz już nawet tv i uppleva nie "widza" sie nawzajem. Moze jednak komuś przyjdzie do głowy jakieś rozwiązanie dla przyszłych użytkowników.
 

kubus86

New member
Trochę czasu minęło. Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Zakup wart wydania 299zł,czy 2gi raz byście tego nie kupili? Zastanawiam się nad zakupem.
 

kubus86

New member
Właśnie kupiłem uppleve. Ikea Wrocław cena 199!! Na wystawie w sklepie była stara cena 299. Pani mówiła ze przecenili 2 dni temu. W niedziele byłem w ikea Katowice i było za 299
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szkoda, bo ja mam nadal nie wmontowane. Pojechałbym do Katowic, oddał i kupił taniej ;) Często tak robię gdy okazuje się, że za kilka dni fajna promocja na cos co już kupiłem. A we Wrocku dużo jeszcze było?
 
Do góry