UPPLEVA - system dźwięku 2.1

Raveniasty

New member
Ja kable podmieniałem i nie pomogło. Daj znać jak wyniki.

Kolejna ciekawostka, że te cuda się dzieją tylko przy korzystaniu z HDMI ARC (dekoder SAT, HTPC). Jak gram sobie przez połączenie AUX jest spokój.
 

lukaszsk

New member
Niestety efektów brak. U mnie działa tylko przez AUX bo TV nie obsługuje ARC niestety :((
Zauważyłem tylko że jak dam pauze na tv to faktycznie dekoder się wyłącza po jakimś czasie tak jakby wykrywał brak czynności i sam się wyłączał. Niestety to samoczynne wyłączanie przy oglądanym programie też występuje chociaż muszę powiedzieć że częstotliwość spadła.
 

Raveniasty

New member
Zaraz zaraz... Teraz dopiero doczytałem, że Tobie się wyłącza w trybie AUX. Z tym u siebie nie mam problemu. Power off`y miewam tylko poprzez ARC (HDMI TV IN). Na szczęście już coraz rzadziej. Przykładowo przez ostatni tydzień miałem spokój. :)
 

Raveniasty

New member
Wybaczcie post pod postem, ale trafiłem na ciekawy temat i nie chciałbym, żeby on zaginął w akcji.

Głośniki Creative i reakcja firmy... a raczej brak reakcji - Wykop.pl

To, co w tym przypadku mnie zainteresowało, to odpowiedź firmy:
Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, Creative głośniki Creative A120
przechodzą w tryb gotowości, jeśli nie wykryją wejścia audio po
określonym czasie. Głośnik wykorzystuje stały poziom sygnału do tego,
żeby zdeterminować kiedy włączyć funkcję automatycznego zarządzania
energią. Oznacza to, że jeśli w znacznym stopniu zmniejszyć
głośność na odtwarzaczu mp3/komputerze, głośniki mogą
zinterpretować to jako brak dźwięku i przejść do trybu "Stand
By" (automatycznie wyłączają się). To bynajmniej nie jest to wada
produktu, lecz dostosowanie się do przepisów z Unii Europejskiej.

Aby uniknąć wyłączania się głośników, proszę o ustawienie
głośność na podłączonym odtwarzaczu MP3/komputerze lub innym
urządzeniu do takiej wysokości (najlepiej max), by było to ciągle
rozpoznawalne przez głośniki jako aktywne audio. Następnie wyregulować
głośność na samych głośnikach, do pożądanej wysokości.

Brzmi to jak debilna wymówka producenta, ale jeśli jest to prawdą, to może tutaj mamy do czynienia z czymś podobnym? Muszę przetestować.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie jest to do końca tak.
Jeśli chodzi o podłączenie przez HDMI ARC ,to w tym przypadku glos w tv zostaje automatycznie odcięty i przekierowany na zewnętrzne źródło audio. W tym przypadku nie ma mowy o jednoczesnej zmianie głośności w tv i zewnętrznych głośnikach.

Ja akurat mam podłączoną uppleve pod RCA i tu również nie można tego zastosować. Muszę całkowicie ściszyć telewizor, bo inaczej oba współdziałają i nakładają się na siebie (efekt sklepowy - stoiska z telewizorami, czyli wielki pogłos).

Powyższa odpowiedź firmy ma zastosowanie jedynie w przypadku podłączenia zewnętrznych głośników do wyjścia słuchawkowego. Likwidujemy również przez to szumy. Niestety "stara" Uppleva nie posiada gniazda słuchawkowego. Na frontowym panelu jest podobnie wyglądające gniazdo AUX, z resztą kto by tak chciał podłączać?
 

radier

Member
Bez reklam
To mogłeś kupić komputerowe pierdziawki i podłączyć do gniazda słuchawkowego.

Jak korzystam z Upplevy jak Bóg przykazał i jestem bardzo zadowolony.
 

Patrikosol

New member
Po waszych wskazowkach odzyskalem dzwiek w upplevie na szczescie pomoglo odlaczenie tv od pradu a wymienialem kable i zaden nie smigal . Dzieki za pomoc
 

Raveniasty

New member
Skoro ktoś obudził ten temat, to i ja dorzucę swoje 3 grosze, że z samoistnym wyłączaniem się sprzętu w trakcie grania póki co mam spokoj. Co ciekawe nałożyło się to w czasie z przeprowadzką. Nie wiem, może tu mam jakiś lepszy prąd.
 

Patrikosol

New member
Ja tez mialem podobne przypadki okazalo sie ze wadliwy byl naped , niewiem co ma jedno z drugim wspolnego ale po wizycie w serwisie problem znikl
 

m@rplo

New member
Witam, mam straszne problemy z moja uppleva
kupilem z 2 lata temu i w sumie dzialalo jako tako wszystko, jednak teraz po pol roku jak stalo nieuzywane (mam 2 mieszkania) przestalo wspolpracowac
otoz tv i szafka grajaca i sub dzialaja ale oddzielnie
jak wlacze radio na glosnikach gra wszystko w porzadku, jednak w zaden sposob nie moge polaczyc tv z glosnikami, gdy zmieniam sourcem na hd tv in to telewizor poprostu nie reaguje, kable mam ze 2 dzialaja oba podlaczam pod hdmi ARC, ma ktos jakis pomysl?
 

Masterblaste

New member
Witam, mam straszne problemy z moja uppleva
kupilem z 2 lata temu i w sumie dzialalo jako tako wszystko, jednak teraz po pol roku jak stalo nieuzywane (mam 2 mieszkania) przestalo wspolpracowac
otoz tv i szafka grajaca i sub dzialaja ale oddzielnie
jak wlacze radio na glosnikach gra wszystko w porzadku, jednak w zaden sposob nie moge polaczyc tv z glosnikami, gdy zmieniam sourcem na hd tv in to telewizor poprostu nie reaguje, kable mam ze 2 dzialaja oba podlaczam pod hdmi ARC, ma ktos jakis pomysl?
Witaj w klubie, właśnie od jakichś pięciu minut mam DOKŁADNIE TO SAMO. Pozdr.
 
Do góry