TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

swiatus85

New member
Witam,

W Carrefour jest promocja na Toshiba 40TL938 za 1300 zł.
Chyba za te pieniądze wydaje mi się, że nie ma co narzekać.
Pytanie do Was, jakie są dostępne w smart tv polskie aplikacje oraz czy jest YouTube ?
 

arko07

New member
Po 6 miesiącach wreszcie zwrot kasy za Toshibę 40TL838, jeszcze z żadnym sprzętem nie miałem takiego cyrku.

Teraz wybrałem Panasonica, mam nadzieję że coś takiego już mi się nie powtórzy.
 

wladysz

New member
Tylko przy pomocy adapterów. Model nie posiadał technologii Wi-Di.
Ja akurat mam TL 939 wiec WIDI jest, ale z tego co widze, to WIDI chodzi tylko na kilku laptopach w dodatku z Intelem więc odpada.
Czy Tośka posiada jeszcze jakies funkcje pozwalające na streaming obrazu z PC (nie tylko plików video, ale np pulpitu. przegladarki)?
 
Ostatnia edycja:

sebatak

New member
no i popsuła się Toshiba 40TL838

Wczoraj pojawiły mi się poziome pasy na ekranie. TV jak na złość od miesiąca nie jest już na gwarancji, wiec może ktoś się orientuje, czy to poważna usterka. Warto próbować naprawiać, czy też czas rozglądać się za nowym modelem. Szkoda, bo obraz na toshibie jak dla mnie był bardzo dobry i szkoda się z tym modelem rozstawać. Poniżej zdjęcia (pierwsza fotka z flashem i stąd ten świetlisty punkt)
 

Attachments

  • DSCF6638.jpg
    DSCF6638.jpg
    737,5 KB · Wyś: 167
  • DSCF6639.jpg
    DSCF6639.jpg
    825,6 KB · Wyś: 84
  • DSCF6640.jpg
    DSCF6640.jpg
    940,3 KB · Wyś: 98

Kackiller

New member
Czy wy również macie problem z "charczącymi" głośnikami przy wyższych dźwiękach i basach? Rozumiem, że czasem może się to pojawiać ale nie powinno to mieć miejsca przy tak niskim natężęniu basów i normalnym oglądaniu TV lub korzystaniu przez HDMI z komputera.

Ustawienia mam standardowe, nie zmieniałem ich. Czy można coś z tym zrobić? Czasem aż wstyd, że taki telewizor tak "charczy" przy byle bassie.
 

rom45

New member
tvn player

witam , czy ma ktoś podobny problem aplikacja tvn player nie startuje, jest tylko plansza startowa i to wszystko , inne aplikacje smigają bez problemu. posiadam najnowszy soft toshiba tl 838
 

Yaesu

New member
U mnie tez TVN Player nie działa, zawiesza się na stronie startowej.
Na samym początku jak wprowadzili TVN Playera to działał, a po jakimś czasie coś zmienili i już nie działa.
 

Slizz3r

New member
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania o numerze 6.4.0Y.1 Apr 24 20014 - 94.6.27.8. Póki co na stronie oprogramowania Toshiby nie widać o niej żadnych informacji.
Trochę zdziwił mnie komunikat o dostępności aktualizacji bo straciłem już nadzieje, że po roku pojawi się coś nowego. TVN Player nadal nie działa.
 

zuku1786

New member
Też dostałem dziś info o tej aktualizacji. Miałem nadzieję, że zlikwiduje ona problem jaki mi się ostatnio pojawił, a mianowicie:
po włączeniu telewizji naziemnej na program 1 lub 2 TVP, z transmisją meczu mistrzostw świata zaczyna się ładować serwis HBBTV o mundialu. pojawia się w jego logo w prawym dolnym rogu, a u góry dalej kręci się kółeczko z napisem "loading". Potem telewizor się wyłącza i ponownie uruchamia. I tak za każdym razem jak włączę program z transmisją meczu. Gdy nie ma meczu i nie jest nadawany serwis HHBTV to nic się nie dzieje, a więc to on na pewno stwarza jakieś problemy oprogramowaniu telewizora. Aktualizacja nic nie dała.
Czy u Was tez jest taki problem, czy to tylko mój egzemplarz tak ma?
 

a_brakadabra

New member
Też dostałem dziś info o tej aktualizacji. Miałem nadzieję, że zlikwiduje ona problem jaki mi się ostatnio pojawił, a mianowicie:
po włączeniu telewizji naziemnej na program 1 lub 2 TVP, z transmisją meczu mistrzostw świata zaczyna się ładować serwis HBBTV o mundialu. pojawia się w jego logo w prawym dolnym rogu, a u góry dalej kręci się kółeczko z napisem "loading". Potem telewizor się wyłącza i ponownie uruchamia. I tak za każdym razem jak włączę program z transmisją meczu. Gdy nie ma meczu i nie jest nadawany serwis HHBTV to nic się nie dzieje, a więc to on na pewno stwarza jakieś problemy oprogramowaniu telewizora. Aktualizacja nic nie dała.
Czy u Was tez jest taki problem, czy to tylko mój egzemplarz tak ma?
Mam to samo:x
 

Yaesu

New member
Też mam problemy z HBBTV na kanałach TVP, na innych które nadają HBBTV wszystko śmiga aż miło, ale na TVP jest lipa i chodzić nie chce. Nie wiem czy to wina telewizora, dostawcy telewizji kablowej, czy samej TVP.
 

Yaesu

New member
Tak, soft najnowszy, ale na poprzednim było dokładnie tak samo. W sumie i tak z HBBTV nie korzystam, głównie mam wyłączone - ale może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał lub znalazł przyczynę.
 
Do góry